Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Depressioon - e. majanduslangus on olukord majanduses, kus toodangu maht kahaneb, tööpuudus kasvab ja inimeste sissetulek väheneb tööjõud- tööealine (15-74) rahvastikuosa, kes soovib ja on võimeline töötama, tööjõud jaguneb hõivatuteks ja töötuteks majanduslikult aktiivne rahvastik töötajad ja töötud majanduslikult mitteaktiivne rahvastik koduperenaised, mittetöötavad õppurid, invaliidid, lapsehoolduspuhkusel viibijad
Depressiooni korral on sagedased: anoreksia (anorexia) - isutus; hüperfaagia (hyperphagia) - söögiisu suurenemine; insomnia (insomnia) - uinumisraskused, katkendlik pindmine öine uni ja/või eriti liigvarajane ärkamine hommikul; hüpersomnia (hypersomnia) - liigunisus; une kestuse ja virgumisperioodi pikenemine; meeleolu ööpäevased muutused (diurnal variation) - enesetunne on regulaarselt halvem hommikul, vahetult pärast ärkamist ja paraneb päeva jooksul; alanenud liibido (diminished libido);
Depressiooni diagnoosiks on sõltumata raskusastmest nõutav tavaliselt vähemalt kahenädalane kestvus,lühem ajavahemik tuleb arvesse üliägeda alguse ja eriti raske sümptomaatika ... Faktorid,mis mõjutavad PPD esinemist: Seost ei ole siiani leitud PPD esinemise ja ema vanuse, sünnituste arvu,laste arvuga peres,sotsioökonoomilise staatuse või nioloogiliste faktoritega.

Depressioon on kurvameelsus, alanenud meeleolu (hüpoteemia) või masendus (melanhoolia), millega kaasnevad alaväärsus-, enesesüüdistus- ja muud kurvameelsed mõtted, mõnikord ka mõtlemise, kõne ja tegevuse üldine pidurdus. Sügava depressiooni korral on sagedased suitsiidmõtted ehk enesetapumõtted ja -katsed, seepärast on näidustatud haiglaravi.
Depressioon – madalseis, periood, mida iseloomustavad suur tööpuudus, väike toodangu maht, loid investeerimine, kahanenud äriline usaldatavus, langevad hinnad ja laialdane ettevõtete pankrotistumine Kogupakkumise kasv võib tekitada deflatsioonilise majanduskasvu, kogupakkumise vähenemine võib tekitada stagflatsiooni.
Depressioon on üks sagedasemaid psüühikahäireid, mida sageli peetakse lihtsalt pahaks tujuks, väsimuseks ja ei otsita abi. Sageli kannatatakse nii kaua, kui kurvameelsus toob kaasa probleeme tööl, suhetes, kaob huvi hobide ja meeldivate tegevuste vastu. (Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliinik)

Depressioon on haiguslik meeleolu alanemine, mis mõjutab pea kõiki igapäevaelu valdkondi, kõige sagedamini energiataset, und, toitumist ja seksuaalelu. Kui inimene kannatab kaua stressi käes, siis tekib organismis mõnede keemiliste ainete (serotoniini, dopamiini või non-epinefriini) puudus.
Depressiooni tunnused on järgmised: 1. tähelepanu ja kontsentratsioonivõime alanemine; 2. alanenud enesehinnang ja eneseusaldus; 3. süü- ja väärtusetusetunne; 4. trööstitu ja pessimistlik suhtumine tulevikku; 5. enesekahjustuse- või suitsiidimõtted või- teod; 6. häiritud uni; 7. isu alanemine.
Depressioon on haigus, mida on inimestel keerukas ära tunda, sest erinevalt näiteks külmetusest on depressiooni sümptomid palju hägusemad ning mõned sellele häirele omased tunnused esinevad paljudel indiviididel näiteks peale rasket tööpäeva.

Depressioon on piinav. See on võimetuks tegev haigus, mis tabab igal aastal miljoneid inimesi,tekitades tohutut ahastust, segades argitoimetusi, perekonnaelu ja tööd, suurendades kehaliste haiguste ohtu ning viies vahel koguni enesetapule.
Depressioon - "see juhtub minuga", iseloomulik 60ndates ◦ omaksvõtt - "kui juhtub, siis juhtub", iseloomulik pärast 70ndaid  on laiendatud ka teiste traumaatiliste sündmustega hakkama saamiseks 8.12 Astra Schults - Seminar.
Depressioon – madalseis, periood, mida iseloomustavad suur tööpuudus, väike toodangu maht, loid investeerimine, kahanenud äriline usaldatavus, langevad hinnad ja laialdane ettevõtete pankrotistumine.

Depressioon on tuhande näoga haigus, millel puudub üks ja kindel sümptom, et haigust ära tunda. Peamine depressiooni märk on meeleolu langus, kuid sageli väljendub haigus ka kehaliste vaevuste kaudu.
Depressioon - 1) riik võiks suurendada kulutusi, et tootjad saaksid rohkem toodangut müüa ja palgata töölisi 2) suurendada raha pakkumist, intressid langevad ja saab odavamalt laenada ja investeerida.
Depressioon on kurvameelsus, alanenud meeleolu või masendus, millega kaasnevad alaväärsus,-enesesüüdistus-ja muud kurvameelsed mõtted, mõnikord ka mõtlemise, kõne ja tegevuse üldine pidurdus.

Depressioon on üks sagedasemaid ja inimesi enim koormavatest tervisehäiretest, mis võib väljenduda vähenenud või kadunud elurõõmus, pidevates meeleolu muutustes ja energia puudumises.
Depressioon on suur oht ühiskonna normaalsele tegevusele, sest vähendab inimeste tööjõudlust, see võib halvata majanduslikku elu nii arenenud riikides kui ka arengumaades.
Depressioon ehk hooajaline depressioon ehk talve-, sügis-, kevadmasendus on depressiivne seisund, mille kutsub esile päikesevalguse vähenemine ja ilmastiku olude muutumine.

Depressioon on kurvameelsus, alanenud meeleolu (hüpoteemia) või masendus (melanhoolia), millega kaasnevad alaväärsus -, enesesüüdistus – ja muud kurvameelsed mõtted.
Depressiooni kognitiiv - käitumuslik psühhoteraapia põhineb häire mudelil, mille põhiline idee on järgmine: depressiooni korral kujuneb mõtete, tunnete ja käitumise nõiaring.
Depressioon on vale elustiili valik, mis võib avalduda psüühiliste ja füüsiliste kaebustena, kiiremini nendel, kellel on selleks ka füsioloogilised eelsoodumused.

Depressioon on tõusnud esimesele kohale maailmas, kui töölt puudumise üks põhjustest, teisele kohale - haiguste hulgas, mis viivad töövõime kaotuseni.
Depressiooni taustal on sageli turvalise täiskasvanuta kasvanud laps, kel pole olnud võimalust saada positiivset tagasisidet enesest ega ka ümbritsevast maailmast.
Depressioon – meeleolu haiguslik alanemine, mis mõjutab pea kõiki igapäevaelu valdkondi, kõige sagedamini energiataset, und, toitumist ja seksuaalelu.

Depressioon on haiglaslik meeleolu alanemine, mis mõjutab kõiki igapäevaelu valdkondi, kõige sagedamini energiataset, und, toitumist ja seksuaalelu.
Depressioon on meeleoluhäire, mida iseloomustab ennekõike alanenud meeleolu, huvideringi kitsenemine ja elurõõmu kadumine ning energia vähenemine.
Depressioon on haigus, mille puhul on vaja kaastunnet, kuid ei tohi vajuda haigusesse koos haigega ja jagada temaga tema pessimismi ja meeleheidet.

Depressioon e. meeleolu alanemine on kõige levinum psüühikahäire, väidetavalt kuni 20% elanikkonnast on elanud läbi depressiivse episoodi.
Depressiooni ravimeetodiks on reeglina medikamentidest koosnev ravikuur ja psühhoteraapia. Depressioon on üks paremini ravile alluvaid psüühikahäireid.
Depressiooni ravimisel on kaks võimalust: Psühhoteraapia ja farmakoloogiline ravi (antidepressandid). Üldjuhul soovitatakse kahe ravi kombineerimist.

Depressioon on kurvameelsus, alanenud meeleolu või masendus, millega kaasnevad enesesüüdistamine, alaväärsus ja kurvameelsed mõtted.
Depressioon – s.o pikaajaline ja sügav majanduslangus, mille klassikaliseks näiteks on maailmamajanduse seisund 1930.ndatel aastatel.
Depressiooni ajal on ülimalt tähtis endal elu sees hoida, kuigi seda on raske teha, kuna depressioon röövib inimeselt energia ja elutahte.

Depressioon on levinud meeleoluhäire, seda esineb umbes 15% rahvastikust, kusjuures naistel esineb depressiooni kaks korda sagedamini.
Depressioon on tugev tunne, mis kestab nädalaid või isegi aastaid ning mõjutab inimese võimet osaleda normaalsetes tegevustes.
Depressioon on sagedaseks probleemiks eakatel, naiste hulgas sagedasem kui meestel, maa- ja linnavanuritel ühesuguse sagedusega.

Depressioon on psühhiaatriline häire, mis on tingitud närviülekannet mõjutava aine - neurotransmitteri funktsioonihäirest.
Depressioon on emotsionaalne seisund, mis on tingitud närviülekannet mõjutava aine – neurotransmitteri funktsioonihäirest.
Depressioon on tõsine haigus, mis vähendab oluliselt töövõimet ja toob kannatusi nii patsiendile kui ka tema sugulastele.

Depressiooni korral on tekkinud muutused aju keemilises tasakaalus, ajus on vähenenud serotoniini, noradrenaliini ja dopamiini hulk.
Depressioon on piinavate emotsioonide möllus olemine, mis suruvad maad ligi, alandavad, hävitavad normaalse inimese tunde.
Depressiooni mõistet on mitmed psühholoogid ja teadlased lahti mõtestanud ning nende ideed ja mõttet omavahel ka mitmeti kattuvad.

Depressioon on keerukas haigus ja sümptomid on igal inimesel erinevad ning selleks pole mitte 4 üksnes halb enesetunne.
Depressioon on tõsine häire ning ilma ravita jäädes on suurem oht selle kordumisele ja krooniliseks muutumisele.
Depressioon on levinud haigus inimeste elus, mis väljendub indiviidide käitumises, mõtlemises ja ellusuhtumises.

Depressioon on ajas süvenev mitmeteguriline protsess ning pärilikkus ja isikuomadused võivad soodustada haigust.
Depressioon on pikaajaline haigus, mis ei möödu mõne päeva või mõne nädala jooksul iseenesest, ilma ravita.
Depressiooni puhul on kesknärvisüsteemi virgatsainete (serotoniin, dopamiin, noradrenaliin jt.) ainevahetus hälbinud.

Depressioon on kogu aeg olnud, küll suuremal, küll väiksemal määral aga sel hakati rääkima meil hilja.
Depressioon on üks levinumaid psüühikahäireid, millel puudub kindel sümptom, kuidas haigust ära tunda.
Depressioon on meeleoluhäire, mille puhul masendustunne valitseb mitmeid päevi, nädalaid ja isegi kuid.

Depressiooni ravis on psühhoteraapiameetoditest tõhusad kognitiivne, käitumuslik ja interpersonaalne teraapia.
Depressioon on destruktiivne emotsioon (erinevalt leinast, mis on valus, kuid mis viib tervenemisele).
Depressioon e. haiguslik kurvameelsus – psüühikahäire, mis ei piiru ainult meeleolu alanemisega.

Depressioon on võimalik selleski staadiumis ning seda tuleks arvestada haige hindamisel ja ravis.
Depressioon on emotsionaalne seisund, mida peaaegu igal inimesel vähemalt kord elus ette tuleb.
Depressioon on ääretult üksildane aeg, mil teiste lähedus aitab paranemisele kõvasti

Depressioon on laastav haigus, mis mõjutab inimest tervikuna - ta hinge, ihu ja vaimu.
Depressioon on ükskõiksus elutu maailma vastu ja ülitundlikkus elusa maailma suhtes.
Depressioon on komorbiidne häire, mis tähendab, et ta esineb kood teiste haigustega.

Depressioon on seisund, mille puhul inimene ei hooli enam millestki. (Viilma, 2003).
Depressioon on haigus, mis võib inimese pikaks ajaks tasakaalust välja lüüa.
Depressioon - ligi 15% depressioonis olevatest inimestest magavad liiga palju;

Depressioon on levinud meeleoluhäire, seda esineb umbes 15%-l rahvastikust.
Depressioon on kurvameelsus miinus selle võlu – selle elevus, selle hood.
Depressioon on lõpule viidud enesetappude puhul kõige sagedasem diagnoos.

Depressioon on tõsine haigus ja täielik paranemine võib kesta mitu kuud.
Depressiooni ilmingud on sarnased tüdrukutega, kuid nad avalduvad kergemas vormis.
Depressiooni korral on haige meeleolulangusel sisemise pinge ja ärevuse varjund.

Depressioon ehk lähiristumissurutis kaasa tuua populatsiooni hävimise.
Depressiooni sattumine on väga lihtne, kuid sellest välja tulemine palju raskem.
Depressiooni puhul on haigel raske end kogu aeg sisemiselt tegutsema sundida.

Depressioon - ehk majandussurutis on majanduse madalseis ehk surutis
Depressioon - [WWW] http://www.rae.ee/sõnumid/2001/jõulud//4.html
Depressioon on emotsionaalne reaktsioon kaotusele ja pettumusele.

Depressioon on haigus nagu iga teine ning vajab korralikku ravi.
Depressioon – ning Annika oli seetõttu kolm kuud haiguslehel.
Depressioon on tavaliselt midagi muud kui lihtsalt piinav tunne.

Depressiooni korral on tekkinud muutused aju keemilises tasakaalus.
Depressioon — psühhosotsiaalsed probleemid patsientidel
Depressioon - jõuavad arusaamisele, et tingimine kasutu.

Depressioon on üks paremini ravitavaid meeleoluhäireid.
Depressioon - Pikaajaline ja sügav majanduslik langus.
Depressioon on kurvameelsus, masendus, meeleolusurutis.

Depressioon on piinavam.  Depressioon kestab kauem.
Depressiooni ajal on ülimalt tähtis endal elu sees hoida.
Depressioon on inimeste seas üsnagi levinud haigus.

Depressioon - haigusliku sügavusega kurvameelsus.
Depressioon on tihedalt seotud enesetapumõtetega.
Depressioone on mitut sorti ning ka ravi on erinev.

Depressioon on ravitav ja enesetapp on välditav.
Depressioon - töötus kasvab ja tootmine langeb.
Depressioon on õnneks sageli täiesti ravitav.

Depressioon – pikaajaline ja sügav langus.
Depressiooni kognitiiv - käitumusliku psühhoteraapia.
Depressioon - e. haiguslik kurvameelsus.

Depressioon on laialt levinud haigus.
Depressioon on mõõdukas või raske.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Depressiooni lehter on veevarude ammendamise tagajärjel veest tühjaks jäänud setete tihenemise tagajärjel vajunud



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun