Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Teeni kõndimisega krüptot! Sweatcoin on tasuta ja paneb sind rohkem liikuma TÕMBA ÄPP Sulge
Add link
Demograafiast on teada, et kui mingi piirkonna rahvaarvu muutumist mõjutab vaid loomulik iive (sünnid ja surmad), kirjeldab seda mudel N (t) ' N0e kt , kus N(t) on rahvaarv ajahetkel t ja N0 rahvaarv ajahetkel t = 0. NÄIDE 7.9. Maakera rahvaarv Kasutades andmeid maakera rahvaarvu kohta aastatel 1950-1995 (allikas U.S. Bureau of the Census, International Data Base), on leitud eksponentsiaalse mudeli parameetrid N0 ja k: N0 = 2,5492
Demograafia - ehk rahvastikuteadus on teadusharu, mis uurib rahvastikku selle suuruse, koostise ja arengu aspektis ning demograafilisi näitajaid (rahvastiku üldtunnuseid arvulises väljenduses). Demograafiline üleminek- ehk siire on rahvastiku demograafilise arengu etapp, mille käigus suur sündimus ja suremus asenduvad väikese sündiuse ja suremusega ning inimeste keskmine eluiga tõuseb.
Demograafia – rahvastikuteadus . Maailmas toimuvate sotsiaalsete majanduslike protsesside mõistmiseks on väga tähtis tunda asutusega , st rahvastiku ja asulastikuga seotud mõisteid ja protsesse . Rahvaarvu , rahvastiku koostist rahvastiku rühmadevaheliste proportsioonide kujunemist ja muutmist ning muid rahvastikuga seonduvaid küsimusi uurib demograafia ehk rahvastikuteadus .

Demograafia - alaste ambitsioonideni, ja tervishoiu vallas tähtsate sammudeni: 1936. a alanud rahvatervishoiu kuusaastak nägi mh ette uute arstikohtade loomist eriti maapiirkondadesse. 1938. a rõhutatakse vajadust arstide-eriteadlaste väljaõpetamise järele ning sotsiaalminister leiab, et ülikool peaks vastuvõttu suurendama 15-20 inimese võrra.
Demograafia on rahvastikuteadus, mis uurib statistilisi andmeid rahvastiku arvu, paiknemise, soolise koostise ja arengu kohta.
Demograafia e. rahvastikuteadus. Rahvastikku iseloomustavad näitajad: 1. rahvaarv (aastase seisuga) 2. sooline koosseis 3. vanuseline koosseis 4. loomulik iive 5. keskmine rahvastiku tihedus (inimest ruutkilomeetril) 6. rahvuslik koosseis 7. hõive 8. migratsioon e. ränne 9. linnastumine

Vote UP
-1
Vote DOWN
Demograafia - alaste ambitsioonideni, see aga kõikvõimalike tervishoiu vallas astutavate sammudeni. Vähemaks jäi ka arstkonna-poolset kurtmist arstide ületootmise üle – 1936. a alanud rahvatervishoiu kuusaastak nägi mh ette uute arstikohtade loomist eriti maapiirkondadesse. 1938. a rõhutatakse vajadust arstide-eriteadlaste väljaõpetamise järele ning sotsiaalminister leiab, et ülikool peaks vastuvõttu suurendama 15-20 inimese võrra.
Demograafia - rahvastikuteadus DEMOGRAAFILINE SIIRE- teooria, mis väidab et iga ühiskond siirdub aja jooksul kõrge sündimuse ja suremusega traditsioonilise käitumise tüübilt madala sündimuse ja suremusega kaasaegsele tüübile.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Demograafia - rahvastikuteadus on teadusharu, mis uurib rahvastikku selle suuruse, koostise ja arengu aspektist ning demograafilisi näitajaid, demograaf- Rahvastikuteadlane, demograafiline plahvatus- rahvaarvu kiire kasv migratsioon- ränne, püsiv elukoha vahetus, pendelmigratsioon-pendelränne on inimeste regulaarne liikumine oma alalise elukoha ja töökoha või haridusasutuse vahel, emigratsioon- välja ränne teise riiki.

Demograafiast on teada, et kui mingi piirkonna rahvaarvu muutumist mõjutab vaid loomulik iive (sünnid ja surmad), kirjeldab seda mudel N(t)=N0ekt, kus N(t) on rahvaarv ajahetkel t ja N0 rahvaarv ajahetkel t=0.
Demograafia e. rahvastikuteadus on teadusharu, mis uurib rahvastikku selle suuruse, koostise ja arengu aspektist ning demograafilisi näitajaid (rahvastiku üldtunnuseid arvulises väljenduses).
Demograafia – uurib rahvastiku struktuuri, suurenemist või vähenemist ning liikumist Rahvastiku iive – rahvaarvu muutumine sündide ja surmade ning rahvastikurände tagajärjel

Demograafia – rahvastikuteadus Rahvastiku iive – rahvaarvu muutumist sündide ja surmade ning rahvastikurände tagajärjel. Rahvastiku iive on + või - Eesti iive on negatiivne
Demograafia ehk rahvastikuteadus , mis tegeleb mitmesuguste rahvastikuga seonduvate küsimustega ( nt vanuseline ,sooline, rahvuslik koosseis; rahvastiku liikumine; hõive jnee.
Demograafia - ehk rahvastikuteadus uurib rahvastikukoostise ja rahvastikurühmadevaheliste proportsioonide kujunemist ja muutumist ning muid rahvastikuga seonduvaid nähtusi.

Demograafiaks e. Rahvastikuteaduseks nimetatakse teadust, mis uurib ühiskonna sotsiaalset struktuuri, rahvastiku suurenemist ja vähenemist ning liikumist.
Demograafia – ehk rahvastikuteadus; teadusharu, mis uurib rahvastikku arvu, koostise ja arengu aspektist ning demograafilisi näitajaid
Demograafia – rahvast(tööealised, kooliealised jms) Iive negatiivne Eestis – üldise elulaadi ja väärtushinnangute muutumisega.

Demograafia - rahvastikuteadus , tegeleb mitmesuguste rahvastiku seonduvate küsimustega(nt.vanuseline,sooline jne )
Demograafia - rahvastiku teadus, mis uurib rahvastiku struktuuri, rahvastiku suurenemist/vähenemist ning liikumist.
Demograafia e. rahvastikuteadus- uurib rühmade vaheliste porpotsioonide kujunemist ja muid seonduvaid nähtusi.

Demograafia – Rahvastikuteadus, mis uurib rahvastiku vähenemist, suurenemist, struktuuri ja liikumist.
Demograafia – rahvastikuteadus Ivan IV – Venemaa valitseja Sigismund II August – Poola kuningas
Demograafia on rahvastiku teadus, mis uurib rahvastiku koostist, struktuuri, kasvu ja kahanemist.

Demograafia – teadusharu, mis uurib rahvastikku selle suuruse, koostise ja arengu aspektist
Demograafia – rahvastikuteadus, rahvastikku, selle koosseisu ja liikumist uuriv teadus.
Demograafia – rahvastikuteadus, mis uurib kui suur on sündimus, suremus, sisseränne.

Demograafia - rahvastikuteadus, uurib rahvastiku arvu, vanust, sugu, tihedust jne.
Demograafia – on teadus mis uurib rahvastikku ( rahvaarv, abielu, rahvused) .
Demograafia — rahvastikuteadus, uurib rahva koosseisu ja liikumist.

Demograafia objektiks on inimene kogumina, populatsioon või keskmine inimene.
Demograafia – teadusharu mis tegeleb rahvastiku uurimisega.
Demograafia - teadus,mis tegeleb rahvastiku uurimisega.

Demograafia - kreeka keelest rahvastiku teadus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Demograafia on rahvastikuteadus, mis tegeleb rahvastiku seonduvate küsimustega ( vanuseline, sooline, rahvuslik koosseis, rahvastikuliikumine ja immigratsioon, linnastumine ja hõive). Demograaf ehk rahvastikuteadlane.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun