Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Demökoloogia ehk populatsiooniökoloogia on ökoloogia haru, mis uurib organismide populatsioone ja nende keskkonnaoludest johtuvat dünaamikat • Sünökoloogia on ökoloogia haru, mis tegeleb liikidevaheliste suhetega ökosüsteemides, organismide mitmeliigiliste koosluste ja nende dünaamikaga, liikide kooseksisteerimise mehhanismidega, koosluste keskkonnasuhetega.
Dd7b1 - F203-1EE9-B5CC8DA3AC9C1793  http://him.1september.ru/articlef.php?ID=200000605  http://scienceblog.ru/2008/01/25/chistyiy-vozduh- stoit-60-mlrd-evro-v-god/#more-727  http://files.school-collection.edu.ru/dlrstore/61d0f1f0- 4991-11dc-8314-0800200c9a66/default_11_238.swf  http://ru.wikipedia.org/
Denitrifikatsioon on protsess, mille käigus redutseeritakse nitraat (NO3-) lämmastikdioksiidiks (NO2), seejärel lämmastikmonooksiidiks (NO) ja viimaks molekulaarseks lämmastikuks (N2). Denitrifikatsiooniga tegelevad teatud anaeroobsed bakterid, kes kasutavad lämmastikuühendeid oma hingamisel elektroni aktseptorina.

Degradatsioon - mullateaduses laiemas tähenduses mulla viljakuse vähenemine orgaanilise ja mineraalosa muundumise ning mõningate ainete eemaldumise tagajärjel. Kitsamas tähenduses viljaka mulla kahjustamine või hävitamine.
Deoseerimine - Halvasti lõhnava õhu ja gaaside desodoreerimine: reovee pumplate ruumis on vaja osooniga lagundada halvasti lõhnavad ained ning filtrida õhk seejärel läbi aktiivsöe (GAC) filtri.
Ddt on üks parimaid näiteid inimese leiutatud pestitsiidist, mis tõi nii kasu kui ka kahju, viimast suuresti oma bioakumuleeruva iseloomu tõttu (Miller & Spoolman 2008).

Demökoloogia ehk populatsiooniökoloogia (Schwerdtfeger 1963: 13–14) on ökoloogia haru, mis uurib organismide populatsioone ja nende keskkonnaoludest johtuvat dünaamikat.
Ddt – kas ainult vaenlane? Loodusesõber nr 2. Kättesaadav: http://www.loodusajakiri.ee/loodusesober/artikkel1060_1031.html (viimati külastatud: 16.10.2010)
Degradatsioon – mullateaduses laiemas tähenduses mulla viljakuse vähenemine orgaanilise ja mineraalosa muundumise ning mõningate ainete eemaldumise tagajärjel.

Dekoratiivsuse tõttu on liik hävinud mitmetes maades ja nüüdseks kõikjal kaitse all. Kuldkingast on saanud üks looduskaitse sümboleid paljudes Euroopa maades.
Demökoloogia – uurimisobjektiks on populatsioonid 3. Sünökoloogia – uurimisobjektiks on bakteri-, seene-, taime ja loomakooslused.
Demograafiline plahvatus - Rahvastikuplahvatus – demograafiline plahvatus, rahvaarvu eksponentsiaalne kasv mingis piirkonnas või kogu maailmas.

Demograafilised püramiidid – vananev- (R0 <1), kasvav- (R0 >1) ja stabiilne (R0=1) populatsioon. Y-teljel vanus, x-teljelesindatus vanuserühmas.
Defermatsioonivõime on samuti seletatav metalli aatomite võimega liikuda võres üksteise suhtes ilma, et katkeks metalliline side.
Dekooris on vanarooma motiivide kõrval palju ka vanaaegiptuse motiive, dekoratiivmaterjalina kasutatakse palju pronksi.

Demökoloogia – ökoloogia haru, mis uurib organismide pupulatsioone ja nende keskkonnaoludest johtuvat dünaamikat.
Degradatsioon on ka põhukuhjade jätmine põllule paljudeks aastateks. Karjäärides pööratakse kogu maa pahupidi.
Demograafiline plahvatus - rahvastikuplahvatus, rahvaarvu kiire kasv mingis piirkonnas või kogu maailmas lühikese aja jooksul.

Dekomposiitorid e. lagundajad elavad energiarikastest molekulidest, mida saadakse surnud organismide kudedest.
Deevey kõver – iseloomustab liigi kohastumust, elumusekõver, paljunemistrateegiat kujutav kõver.
Demograafiline plahvatus – rahvastikuplahvatus, rahvaarvu suur kasv mingis piirkonnas või kogu maailmas.

D hke - kahe paralleelse lähima Milleri indeksiga h, k, l tasapinna vaheline kaugus;
Decomposers – organisms that break down the dead or decaying organisms.
Demograafiline plahvatus – rahvaarvu kiire plahvatuslik kasv lühikese aja jooksul.

Demökoloogia – uurib populatsioonide ja keskkonna vahelisi suhteid.
Deflatsioon – tuuleerosioon, muldade ärakanne tuulega.
Degradatsioon – viljaka mulla kahjustumine või kadumine.

Demökoloogia - uurib populatsioonide ja keskkonna suhteid.
D i - difundeeruva osakese difusioonikoefitsient
D o - temperatuurist sõltumatu suurus, m2/s;

Dead blotches on flower leaves before heading.
Vote UP
-5
Vote DOWN
Demutatsioon ehk taastumine toimub juhul, kui kooslus on tugevalt häiritud mingi loodusõnnetuse (sageli inimtegevuse tagajärel tekkinud) tõttu.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun