Sõnu seletav sõnaraamat

Ddr2 - s andmete ülekanne nii tõusvatel kui langevatel kella tsükli servadel, mida kutsutakse topeltpumpamiseks (dual pumping). Peamine erinevus DDR-i ja DDR2-e vahel, on siini seadistatus töötada kaks korda kiiremini kui seda teevad mälupesikud (memory cells), mis tähendab, et ühe mälupesiku tsükli jooksul on võimalik üle kanda 4 bitti andmeid.
Dns - i kasutavad teised rakenduskihi protokollid (HTTP, SMTP, FTP jne), et muuta hostinimed IP-aadressideks. DNS pakub mitut teenust, et hostinimed IP-aadressideks muuta: * Host aliasing – keerukamatel hostinimedel võib olla mitu aliast, mis on lihtsamad kui õige nimi. Näiteks hostinimel relay1.west-coast.enterprise.com on aliasteks enterprise.
Dns - i puhul pole ühte serverit, kus kõik seosed kirjas oleks, vaid andmebaas on hajutatud üle maailma. Hajutamise põhjused: * Kui nimeserver maas oleks, siis oleks seda ka terve internet * Tihe liiklus * Kaugus teisel pool maakera olevatest kasutajatest näiteks, st et üks server ei saa olla kõigile kasutajatele lähedal.

Dns - i päringu ja vastuse sõnumid on samas formaadis (vt. joonist), neid eristatakse ühebitise flagi abil – päringu puhul 0 ja vastuse puhul 1. Esimesed 12 baiti on mitme väljaga päis, siis 16-bitine päring, mis jäetakse ka päringu vastusesse, vastus, info autoritatiivsete serverite kohta ja lisainfo.
Digitaalsignaalide ülekandel on vaja ülekanda andmeid, kui on kasutusel võimendi siis see võtab signaali vastu, loeb sealt seest välja üle kantavad nullid ja ühed ehk andmed ja tekitab uue signaali ning saadab selle uuesti teele, seetõttu ei teki ka häireid ega moonutusi – müra ei akumuleeru.
Dns - i (Domain Name System) ülesandeks ongi muuta hostinimed IP-aadressideks. DNS on 1) nimeserverite hierarhiline hajutatud andmebaas, 2) rakenduskihi protokoll, mille abil arvutid suhtlevad nimeserveritega.

Duron protsessor on nagu ikka odav kaup, kuid ajab asja ära (Duron on enamvähem nagu Inteli Celeron) NB! Igale viimas aastakümne protsessorile on alati vaja jahutamiseks radiaatorit ja ventilaatorit.
Dfd - lihal on kõrge veesiduvusvõime ja ebanormaalselt suur kogus vett paikneb lihaskiudude sees. Seetõttu on valge valguse peegeldumine rakkude vahel minimaalne ja valguse neeldumine
Dreenasfaltbetoon on dreenivate omadustega asfaltsegu, milles mastiksi osakaal on väike(sarnane KMA kivimaterjali sõelkõverale), ja sellest järeldub, et tegu on vett läbi laskva kattega.

Dekoreerimine - on teabe muutmine arusaadavaks Heaks kiit- kui vastuvõtjad on kättesaadud sõnumist aru saanud, on neil võimalus seda omaks võtta või tagasi lükata.
Defektide inventeerimine – põikpragu, kitsas ja lai pikipragu, kitsas ja lai vuugipragu, võrkpragu, auk, murenemine, serva defekt, defektide osa%. Visuaalne hindamine.
Dab puuduseks on vähene vastupidavus naastrehvide toimele, ebapiisav ilmastikupüsivus ja pooride ummistumine ning nendega kaasnevad suured hooldekulud.

Ddr2 sdram on muutmälu tehnoloogia, mida kasutatakse saavutamaks kiiremat andmetöötlust arvutites või teistes elektroonikaseadmetes.
Dominant design on faas, milles pannakse rõhku juhtimispõhimõtetele, tootmisprotsessi kontrollile ning turuosa hõivamisele.
Depending on the nature of the network, the source and destination systems can be on the same LAN or on different LANs.

Dispatching - dispetšer - tegumi info "raamatupidaja" - hoiab parameetreid, mis tegumi käivitamiseks
Diplomitööde kaitsmine on avalik ja toimub kaitsmiskomisjoni ees osakonna poolt välja kuulutatud ajal ja kohas.
Dünaamilised – võimalikud marsruudid muutuvad sageli, toimub perioodiline uuendamine.

Diislikütus on võrreldes bensiiniga vähem tuleohtlik, kuid keskkonda saastab rohkem.
Drenaaz - pinnasevee taseme alandamine hoonete umber ja soojatrasside piirkonnas.
Digitaalsignaalid on pinge “pulsid” ehk muutused( tõlkige ise, “voltage pulses”)

Damaskus on üks vanimaid linnasid maailmas oma ajaloorikka vanalinnaga.
Ddr3 so - DIMM mälumoodulitel on 204

Digitaalandmed on esitatud kahendsüsteemis.
Des - Data Encryption Standard.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Dünaamiline karakteristik – süsteemi väljundi sõltuvus sisendist ja ajast mittetasakaalses olekus.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto