Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Citesi ehk Washingtoni konventsioon (akronüüm inglisekeelsest fraasist Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora, 'Loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kauplemise konventsioon') on rahvusvaheline valitsustevaheline leping, mis reguleerib ülemaailmse kaubitsemise tagajärjel ohtu sattunud liikide riikidevahelist importi ja eksporti.
Commoneri seadused - USA ökoloogi B.Commoneri aforismidena sõnastatud ökoloogiapõhimõtted: 1.kõik on(biosfääris) omavahel seotud; 2.kõik peab kuhugi sattuma; 3.midagi ei saa võita kaotuseta(midagi ei anta niisama); 4.loodus teab kõige paremini(st. looduslikud lahendused on kõige paremad).
Co2 on neeldunud puudesse, kuid kui metsa raiutakse, pääseb suur kogus süsihappegaasi atmosfääri. Eriti suur on see probleem troopilistel aladel, kus massiliselt hävitatakse vihmametsi; lubja (kaltsiumoksiidi ehk tsemendi) tootmisel; ookeanide soojenemisel.

Community structure - liigiline koosseis: alguses kiirelt, edaspidi järk-järguliselt -isendite suurus: tavaliselt suureneb -liikide mitmekesisus: algselt suureneb, edaspidi stabiliseerub ja hilistes staadiumites lõpeb kui isendite suurus
Clements - Taimekooslused on vaadeldavad superorganismina, mille organiteks on erinevad liigid, kes omavahel on koos evolutsioneerunud(koevolutsioneerunud), kelle vahel on teatud tööjaotus ja see superorganism areneb ka ajas.
Cluny - 3, 11.saj., tänaseni on sellest säilinud ainult kaheksatahkne kellatorn ja mõningaid müüriosi) oli viielööviline kahe transeptiga basiilika, mille kooriümbriskäiku avanes suurejooneline kabelipärg.

Columbia valitsus on juba aru saanud, et n.ö metsavalvuriteks sobivad kõige paremini selle põlisasukad e siis indiaanlased ja on andnud neile 10 000km2 suuruse maalapi, kus on praegu Chiribiquete rahvuspark.
Co2 on praegu vähe, taimed vaevlevad selle vaeguses praegu, kogu hapnik mis on atmosfääris, pärineb CO2-lt. Hapnik võetakse CO2 küljest jõuga ära. CO2 funktsioon on kliima kujunemine.
Commensales – lauakaaslased) on kahe eri liiki kuuluva organismi kooselu ökosüsteemis, mis on kasulik ühele parterile ja täiesti kahjutu teisele.

Cites ehk Washingtoni (1973) koncerentsioon – loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse regulatsioon.
Co2 on taimedele eelistatuim süsiniku allikas (lisaks HCO3- ; CO3-). Talvel on CO2 rohkem, kui suvel, sest taimed talvel ei fotosünteesi.
Cartagena protokoll – bioloogiline ohutus Bioloogilise ohutuse protokoll e. Cartagena protokoll tuleneb bioloogilise mitmekesisuse konventsioonist.

Carnaci menhirid on umbes 20 meetrit kõrged ning kaetud punktidest, ringidest ja paralleeljoontest koosneva lihtsa ornamendiga.
Continum - pidev, katkematu)pidevus. taimkattel eristatakse topgraafilist, taksonoomilist ja ajalist kontiiniumit.
Cam taimedel on õhulõhed avatud öösel, ning CO 2 seotakse sel teel, et C3 taimede happed muudetakse C4 hapeteks.

Copil on ka õigus teha parandusi, võtta vastu uusi leppeid ning määrata täiendavaid kohustusi.
Colocolo on pikakarvaline kass, kes on hallika karvkattega, mida katavad pruunid triibud ja tähnid.
Cartagena protokoll – bioloogiline ohutus Tuleneb bioloogilise mitmekesisuse konventsioonist.

Conference on Environment and Development: Convention on Biological Diversity.
Communio - lad k. ühendan kommunikatsioon on ühiskonna olemasolu alus.
Colocolo on väikesekasvuline kaslane, kelle elupaigaks on Tsiili.

Carnivores – animals that feed on other animals (herbivores).
Clements – organitsistlikud kooslused on superorganismid.
Carbon - footprint (viimati külastatud 02.11.2009) .

C o - lisandi lähtekontsentratsioon materjalis;
C x - lisandi kontsentratsioon mingis punktis x;
Co2 – Süsihappegaas ehk süsinikdioksiid.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Cartagena protokoll – bioloogiline ohutus Bioloogilise ohutuse protokoll e. Cartagena protokoll tuleneb bioloogilise mitmekesisuse konventsioonist. Selle konventsiooni 19. artiklis on kirjas vajadus bioloogilise ohutuse (biosafety) protokolli järele.
Ch4 – Metaan ehk metüülhüdriid.

Cites - i ja Ramsari konventsiooniga.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Commoneri seadused - I.Everything Is Connected to Everything ElseTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Error: