Sõnu seletav sõnaraamat
Mis veebilehti külastad? Anna Teada Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Briand - Kollegi pakt – 1928 18. Seleta mõisted: 19. Agressioon – ühe v mitme riigi kallaletung teisele riigile 20. Patsifism – sõjavastasus 21. Isikukultus – füüreri ülistamine 22. Inflatsioon – raha väärtuse langemine 23. Diktatuur – valitsemisvorm, milles juhil ehk diktaatoril on piiramatu võim otsuste tegemisel 24. Mis oli sinu arvates sõdadevahelise perioodi kõige iseloomulikum nähtus kirjanduse või kunsti vallas? Põhjenda oma arvamust.
Briand - Kelloggi pakt 1928 ( • Locarno leppega alanud etappi Euroopa ajaloos on nimetatud ka patsifismi ajastuks (patsifism- maailmavaateline seisukoht, mis eitab igasuguseid (“õiglaseid” ja “ebaõiglaseid”) sõdu ja propageerib rahu säilitamise passiivseid vahendeid). • Maailma poliitikud lootsid nüüd, et sõjad on jäänud minevikku ning on leitud tõhusad vahendid omavaheliste tüliküsimuste lahendamiseks.
Briand - Kellogi pakt 1928 1) sõjad kuulutati riikliku poliitika teostamisel ebaseaduslikuks 2) võeti kasutusele agressori termin, see kes sõda alustab on agressor 3) sõjad kuulutati kuritegudeks 4) sõnades räägiti kogu aeg, et sõda ei ole vajalik aga masinad töötasid kogu aeg (töödeldi välja uusi relvi) 5) USA tahtis, et Euroopas oleks rahu, oli huvitatud stabiilsusest.

Briand - Kellogi pakt  1928.a. sõlmitud leping, millega kohustuti loobuma sõjast kui rahvusliku poliitika vahendist ning lahendama kõik konfliktid rahumeelselt. Paktile kirjutas alla 15 riiki, hiljem ühines veel 48 riiki.
Briand - Kelloggi pakt (1928)-relvastuse vähendamise lepe, populaarne Eur-s. Suurriigid suhtusid pakti jahedalt, väikeriigid aga tahtsid kindlasti pakti elluviimist, suurriigid venitasid, lõpuks siiski pakti ei täidetud.
Briand - Kelloggi pakt (kohustuti loobuma sõjast, kui rahvusvahelise poliitika vahendist ja lahendama kõik konfliktid rahumeelsete vahenditega) Eestis tuleb käibele kroon (rahareformi eestvedaja rahandusminister Leo Sepp)

Briand - Kelloggi pakt-sõjad kuulutati riikliku poliitika teostamise ebaseaduslikuks vahendiks ning agressiivne sõda kuulutati kuriteoks. Paktile kirjutas alla 15 riiki, hiljem ühines veel 48 riiki.
Briand - Kelloggi pakti allakirjutamine 27. VIII 1928. a. oli vaid nende lootuste kulminatsiooniks. Nimetuse sai pakt Prantsuse välisministri A. Briandi ja USA välisministri F. Kelloggi nime järgi.
Briand - Kellogggi pakt – julgeolekusüsteem mis loodi 1828. a ja millega kuulutati sõjad riikliku poliitika teostamise ebaseaduslikuks vahendiks ning agressiivne sõna kuriteoks.

Briand - Kelloggi pakt-1928 , 15 riiki kirjutasid alla, välistas sõja kui ühevahendi rahvusvahelistes suhetes Locarno konverents-1925- saksamaa saab enda õigused tagasi.
Briand - Kelloggi pakt P väisministri ja USA riigisekretär, kohustuti loobuma sõjast kui rahvusliku poliitika vahendist ning lahendama kõik konfliktsid rahumeelselt.
Briand - kellogi pakt-1928 saksa,nsvl.autoritaarsed-itaalia,portugal.itaalia mussolini ajal-ei suudetud tõsta keelustati sõda ja konflikte lahendati rahumeelselt.

Briand - KELLOGI PAKT – 1928. aastal allkirjastatud rahvusvaheline leping, mille eesmärgiks oli sõja kui rahvusliku poliitika edendamise vahendi hukkamõist.
Briand - Kelloggi pakti, millega sõjad kuulutati riikliku poliitika teostamise ebaseaduslikuks vahendiks ning agressiivne sõda kuulutati kuriteoks.
Briand - kellogi pakt-1928 reformikava(tuleb tõsta sissetulekuid,kõrgemad maksud,soodustada keelustati sõda ja konflikte lahendati rahumeelselt.

Briand - Kellogi pakt – (Usa ja Pr) kohustati loobuma sõjast kui rahvusliku poliitika vahendist ning lahendama kõik konfliktid rahumeelselt.
Briand - Kelloggi pakt, kus kohustati loobuma sõjast, kui poliitika vahendist ja lahendama kõiki konflikte ainult rahumeelsete vahenditega.
Briand - Kelloggi pakt – 27 august 1928. rahvusvaheline leping, mis taunis sõda kui rahvusliku poliitika edendamise vahendit.

Briand - Kelloggi paktile 24. oktoober “must neljapäev” New Yorgi börsil; algab ülemaailmne majanduskriis 1929-
Briand - Kelloggi paktiga pidid riigid loobuma sõjast kui rahvusvahelise poliitika teostamise vahendist.
Briand - Kellogi pakt – kõik tüliküsimused tuli edaspidi lahendada vaid läbirääkimiste teel.

Briand - kellogi pakt-1928 sest kehtestati kuiv seadus kuid inimesed tahtsid ikka alkot.
Briand - kellogi pakt-1928 sekkumine majandusse,kõrgemad maksud,kaotada ebavõrdsus.
Briand - Kellogg'i pakt1 puudutas sõda, mitte (relvastatud) jõu kasutaist laiemalt.

Briand - Kellogi pakt 1928, ÜRO Harta 1945, kuid lubas teatavat laadi kaitsesõja.
Briand - kellogi pakt-1928 leping,riigis uus kord,aarja rass teistest kõrgemaks.
Briand - kellogi pakt-1928 keelustati sõda ja konflikte lahendati rahumeelselt.

Briand - kellogi pakt-1928 Rapollo leping-1922,saksa ja vene koostööleping.
Briand - kellogi pakt-1928 majandus,inimene töötab ise jõukuse välja.
Briand - KELLOGI PAKT(Pariisi pakt,1928)): patsifimiajastu kõrghetk.

Briand - kellogi pakt-1928 tarbimist).SS-hitleri kaitsemalev.
Briand - kellogi pakt-1928 internatsionaal.
Briand - Kelloggi pakti algatajaid.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Logi sisse ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun