Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Bipolaarne meeleoluhäire - iseloomulikud korduvad (vähemalt kaks) häiritud meeleolu ja aktiivsuse episoodid, mille käigus mõnel juhul ilmneb meeleolu kõrgenemine ning energia ja aktiivsuse tõus (mania või hüpomania), teistel juhtudel meeleolu alanemine ning energia ja aktiivsuse alanemine (depressioon). Depressiivne episood e. depressioon - tavaliselt alanenud meeleolu, huvi ja elurõõmu kadumine ja energiavähenemine, mis toob kaasa suurenenud väsitatavuse ja vähenenud aktiivsuse.
Bipolaarsuse esiletoomiseks on parim värvimine Waysoni järgi, kuid meetod on mittespetsiifiline! NB! Mikroskoopiliselt võib erandjuhul uurida ka verd, sest haiguse terminaalses faasis esineva septitseemia ajal toimub sageli intensiivne Y. pestis’e paljunemine veres (positiivsed 30–40% uuringutest). Uuritavat materjali võib töödelda ka fluorestseeriva seerumiga ja kasutada otsest immunofluorestsentsmikroskoopiat (IF). IF eeliseks on kiirus ja suhteliselt kõrge sensitiivsus.
Bipolaarne meeleoluhäire ehk bipolaarne häire (varasem nimetus maniakaal-depressiivne psühhoos) on psüühikahäire, mille puhul vahelduvad kõrgenenud meeleolu, aktiivsuse ja energiaga perioodid (maniakaalne episood või hüpomaania) ning meeleolu, aktiivsuse ja energia alanemine (depressioon). Alanenud meeleolu perioodid sarnanevad bipolaarse meeleoluhäire puhul tavalise depressiooniga.
Bipolaartransistor on transistor, mis koosneb kolmest auk- ja elektronjuhtivusega kihist ja kahest nendevahelisest pn-siirdest. Bipolaartransistori (tavaliselt germaaniumist või ränist) struktuur võib olla pnp või npn. Biopolaartransistorid Bipolaartransistori saab panna kolme lülitusse: on olemas ühise emitteriga, ühise kollektoriga ja ühise baasiga lülitus.
Bipolaarne – ühe siseneva dendriiditüve ja ühe aksoniga, meeleorganite närvirakk • unipolaarne – arengu käigus üheks põimunud aksoni ja dendriidiga, sensoorse retseptori rolli täitev piirdenärvisüsteemi närvirakk kehaga spinaal- või kraniaalnärvides.
Bipolaarkoordinaatide ehk kahe kolmanda punkti suund ja kaugus või poolusega koordinaatide süsteemi mõlemad parameetrid kas põhjasuuna rakendatakse kõige sagedamini liht- või vaatluspunkte ühendava sirge (baa- vaatluspunktidest sihtmärke vaadel- si) suhtes.
Bipolaartransistor on ”kolmekihiline” pooljuhtseadis, mis koosneb kahest järjestikku asetsevast pn-siirdest, koosnedes seega just nagu kahest järjestikusest dioodist, millest üks on päripingestatud ja teine vastupingestatud.
Bipolaar - sisendtransistoridega OV-de R d sis on mõni MΩ. Sisendvool läbi sisendtakistuse on ainult mõni nA. -Sisendtakistus ühissignaalile Rü sis on ekvivalentne takistus sisendi ja 0-klemmi
Bipolaartransistor n - p-n transistori näitel Bipolaartransistor pingestatakse normaalses töörežiimis nii, et emittersiire on päripingestatud (pärivoolustatud) ja kollektorsiire vastupingestatud.
Bipolaarsus on võimujaotus, kus kaks riiki omavad enamiku majanduslikust, sõjalisest ja kultuurilisest mõjust rahvusvaheliselt või regionaalselt nt USA ja NKL külma sõja ajal.
Bipolaartransistor on vooluga juhitav transistor, mis koosneb kolmest erineva juhitavusega (auk – ja elektronjuhitavusega) kihist ja kahest nendevahelisest pn-
Bipolaartransistoril on kolm võimalikku töörežiimi: sulgerežiim, aktiiv- e. lineaar- e. võimendusrežiim ja küllastusrežiim.
Bipolaarne häire - I tüüp 0,6-0,9 (1,6)% II tüüp 0,5% Kiiresti vahelduvate episoodidega BH – ca 15% BH-ga haigetest
Bipolaartransistori tööks on vajalik erimärgiliste laengukandjate (neg elektronide ja pos aukude) olemasolu pooljuhis.
Bipolaarne maailm - kahepooluseline maailm (mõiste, millega iseloomustati Külma sõja aegset maailma)
Bipolaartransil on tavaliselt 3 otsa: - baas ehk juhtelektrood, - emmitter, - kollektor.
Bipolaarne - Kaks domineerivad teiste üle olles samal üksteisega konkureerides.
Bipolaarne haire ehk mania, varasem nimetus on maniakaalne depressioosne psuhhioos.
Bipolaarne meeleoluhäire on paljude allikate väitel sügavalt aladiagnoositud haigus.
Bipolaarne maailm - kahepooluseline maailm peale II MS külma sõja ajal.
Bipolaarne transistor - vooluga tüüritav ja tarvitab ka seetõttu voolu.
Bipolaarsed rakud on sünaptilises ühenduses ganglionirakkudega.
Bipolaarne maailm - pärast II MS muutus maailm kaheks.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun