Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Biomass — põllumajanduslikust tootmisest (kaasa arvatud taimsed ja loomsed ained), metsatööstusest ja sellega seotud tootmisest pärit toodete, jäätmete ja jääkide bioloogiliselt lagunev fraktsioon ning tööstus- ja olmejäätmete bioloogiliselt lagunev fraktsioon (Euroopa Parlamendi direktiiv 2003/30/EC). Endale tootev elektrijaam — ettevõte, mis toodab elektrienergiat kõrvaltegevusena kas täielikult või osaliselt oma vajadusteks, et tagada sellega põhitegevuse toimimine.
Biomassienergia – puiduhake ja -jäätmed, Nafta, maagaas, kivi- ja pruunsüsi, põlevkivi, Energiamets, saepuru, põõsastaimed, pilliroog, turvas hundinui, põhk, turvas Geotermaalenergia - soe vesi, kasvuhoonete kütmine, ujulad, spaad, kalatiigid, majade Uraanimaak kütmine, tänavate küte, tööstuses (teravilja kuivatamine jmt Päikeseenergia – soojus, elekter Hüdroenergia Laineenergia, tõusu-mõõnalaine energia Tuuleenergia
Biomass - (e. elusaine)- laiemas tähenduses organismide mass, kitsamas tähenduses veekogu või maismaa pinnaühikul (v. mahuühikus) leiduvate organismide elusainete hulk massi (g/m2; t/ha) või energiaühikus (kcal/m2). Peamised elemendid, millest kosneb on H, C, O, P, N, S (neid nimetatakse biogeenseteks elementideks). Biomassi muutumise järgi ajaühikuis hinnatakse eluskoosluse produktiivsust.
Biomass – laiemas tähenduses organismide mass, kitsamas tähenduses veekogu või maismaa pinnaühikul (v. mahuühikus) leiduvate organismide elusaine hulk massi- (g/m 2, t/ha) või energiaühikus (kcal/m2). Fütomass – taimne b. Zoomass – loomne b. Mikrobimass – mikroobide b. Biomassi muutumise järgi ajaühikuis hinnatakse elukoosluse produktiivsust.
Biomass on viimastel aastatel olnud vegetatsiooniperioodil keskmiselt 10 g m -3, zooplanktoni biomass 1,5 g m-3, põhjaloomastiku biomass paljuaastase keskmisena 12,3 g m-2, lisaks rändkarbi biomass 235 g m-2. Põhja-Euroopa kalarikkaima suurjärvena on Peipsi loovutanud kaluritele aastas enamasti 7000-11000 t kala ehk 20-31 kg hektari kohta.
Biomass – pinnaühikul (või mahuühikul) leiduvate organismide elusaine hulk massi- või energiaühikutes (näiteks g/m2, g/m3, t/ha või kcal/m2, kcal/m3) Produktiivsus – energia sidumise ja biomassi ülesehitamise määr ajaühikus pindala- või ruumalaühiku kohta (energiaühikutes cal/cm2 aastas, massiühikutes grammi/cm2 aastas
Biomass on laiemas tähenduses organismide mass, kitsamas tähenduses veekogu või maismaa pinnaühikul (mahuühikus) leiduvate organismide elusaine hulk massiühikutes (ntks g/cm 2) või energiaühikutes (ntks J/m2). Hetke biomass on biomass teatud ajaühikus teatud pinnaühiku kohta, mõõdetakse tavaliselt g/m2, kuivmassina.
Biomass - toodetud madala kvaliteediga metsamaterjalist (puidujäätmed),võsast, roostikest ja põllumajandusest saadud jäätmetest (põhk, sõnnik, heitvee jääk) - väike produktiivsus + resursside taaskasutus 6. Nimeta taastumatuid energiaallikaid? Analüüsi nende plusse ja miinuseid? Nafta, Maagaas.
Biomass – mingi organismiliigi, liikide rühma või biotsönoosi isendite elusaine hulk, väljendatuna toor- või kuivmassiühikuis isendite elupaiga pinna- või mahuühiku kohta (g/m2, kg/ha, t/ha, mg/l, g/m3). Maakera summaarseks biomassiks hinnatakse 85–100 miljardit tonni.
Biomass on põllumajanduslikust tootmisest, kaasa arvatud taimsed ja loomsed ained, metsatööstusest ja sellega seotud tootmisest pärit toodete, jäätmete ja jääkide bioloogiliselt lagunev fraktsioon ning tööstus- ja olmejäätmete bioloogiliselt lagunev fraktsioon.
Biomass - organismide mass või veekogu ja maismaa pinnaühikul bioomsamatüübiliste ökosüsteemide kogumbiootilised tegurid- organismidekooseksisteerimisest tulenevad ökoloogilised teguridbioproduktsioon-mingi aja jooksul kogunenud orgaanilise aine hulk
Biomassienergia - puidu, puidutöötlemise jäätme­ raarpoliitika meetmeteks on ka tootmise otsene te, põllumajandussaaduste jäätmete (põhu) vms. piiramine, maade söötijätmine ja talunikele too­ põletamisel vabanev energia.
Biomass on toodetud madala kvaliteediga metsamaterjalist, võsast, roostikest ja põllumajandusest saadud jäätmetest. Biomassi varud on Eestis suured ning selle taastumise aeg on võrreldav inimese elueaga.
Biomass – laiemas tähenduses organismide mass, kitsamas tähenduses veekogu või maismaa pinnaühikul (v. mahuühikus) leiduvate organismide elusaine hulk massi- (g/m2, t/ha) või energiaühikus (kcal/m2).
Biomass - selle põletamine ei paiska õhku mürgiseid aineid ning on taastuv, kuid efektiivsus jääb väikseks 10. Tuumaenergia ning tuumasünteesi energia saamise põhimõte ning sellega seotud probleemid.
Biomass on kodumaine kütus • Võimaldab metsa- ja põllumajanduse ning toiduainetetööstuse jääkide ja jäätmete kasutamist • Aitab kaasa prügilate majandamisele ja jäätmekäitlusele
Biomass - mingi organismiliigi,liikide rühma või biotsönoosi isendite elusaine hulk, väljendatuna toor või kuivmassiühikuis isendite elupaiga pinna või mahuühiku kohta.
Biomass – laiemas tähenduses organismide mass, kitsamas tähenduses veekogu või maismaa pinnaühikul leiduvate organismide elusaine hulk massi- või energiaühikus.
Biomass - pinnaühikul leiduvate organismide Elementaarpopulatsioon-liigi väikseim elusaine hulk massi-või energiaühikutes elementaarrühm ühe ökosüsteemi piires
Biomassienergia – puiduhake ja -jäätmed, Energiamets, saepuru, Nafta, maagaas, kivi- ja pruunsüsi, põõsastaimed, pilliroog, hundinui, põlevkivi, turvas põhk, turvas
Biomassist on enimkasutatav puit ja selle töötlusjäätmed, turvas (taastuvuse piires), energeetilised põllukultuurid jm. Üheks selliseks energiataimeks on raps.
Biomass – pinnaühikul (või mahuühikul) leiduvate organismide elusaine hulk massi- või energiaühikutes (näiteks g/m2, g/m3, t/ha või kcal/m2, kcal/m3)
Biomassi püramiid - ökoloogilise püramiidi graafiline esitus, milles toiduahela kõigi troofiliste tasemete biomassi kujutavad ristkülikud on paigutatud ülestikku.
Biomassienergia on soojusenergia, mis saadakse mingit tüüpi biomassi põletamisel. Biomassi all mõistetakse taimset materjali, mis on põletamiseks pisavalt kuiv.
Biomass – ühel troofilisel tasemel olevate organismide kogumass ja energia vähenevad ökoloogilises püramiidis kõrgemate troofiliste tasemete suunas.
Biomass - pinnaühikul leiduvate organismide ülesehitamse määr ajaühikus pindala või elusaine hulk massi või energiaühikutes ruumalaühiku kohta
Biomass on tähtis ökoloogiline mõiste, mis võimaldab hinnata maismaa-alade ja veekogude tootlikkust ning töönduslike organismide varusid.
Biomassist – +tasub rajada ka orgaaniliste ainete väikese (puidu; energiatarbimise põllumajandusjääkide korral põletamisel) põletamisel.
Biomassil chp - des, seega täiendava turbaressursiga arvestada ei saa. Üks seni praktiliselt kasutamata energiaressurss Eestis on olmejäätmed.
Biomass - taimedest, Biodiisel- kütus, mida valmistatakse taimeõlidest, loomsetest rasvadest ja ümbertöödeldud kasutatud toiduõlist.
Biomass on taimne materjal, mis on põletamiseks piisavalt kuiv (puiduhake ja -jäätmed, saepuru, pilliroog, põhk, jne.) Küsimused
Biomass on Eesti suurim taastuvenergia ressurss, mis erinevalt tuule- ja päikeseenergiast, ei vaja kompenseerimisvõimsusi.
Biomassienergia – puidu, puidutöötlemise jäätmete, põllumajandussaaduste jäätmete (põhu) vms. Põlemisel vabanev energia.
Biomass on toodetud madala kvaliteediga metsamaterjalist, võsast, roostikest ja põllumajandusest saadud jäätmetest.
Biomass - including wood and wood waste, municipal solid waste, landfill and biogas, ethanol, and biodiesel;
Biomass omakorda on bioloogilist päritolu mass ehk kõik, mis on kunagi maa peal päikeseenergia toel kasvanud.
Biomassivaene – levinumad liigid on balti lamekarp, liivauurikkarp ja südakarp (Paal, 2000; Internet 3).
Biomassi püramiid – iga järgmise troofilise taseme biomass on ligikaudu 10% eelmise taseme biomassist.
Biomassilt on nad kolmandal või neljandal kohal, jäädes vahetevahel alla neelvetikatele.
Biomassi varud on Eestis suured ning selle taastumise aeg on võrreldav inimese elueaga.
Biomassi püramiid - troofilisele tasemele kuuluvate organismide hulk nende biomassi kaudu.
Biomass on kõige vanem ja sagedamini kasutatav taastuv energiaallikas.
Biomassi püramiid – Igal troofilisel tasemel on erinev organismide biomass.
Biomass - ühel troofilisel tasemel olevate organismide kogumass.
Biomassi dominandid on enamasti järve fütoplanktonile iseloomulikud liigid.
Biomass — heat 1–6 ¢/kWh Low temp solar heat 2–25 ¢/kWh
Biomassienergia - puidu või põllumajandusjääkide põletamisel.
Biomass on ~10% eelneva troofilise taseme biomassist.
Biomass on ligikaudu 10% eelmise taseme biomassist.
Biomass - mingil alal elavate organismide kogumass
Biomass on alati suurem näitaja kui produksioon.
Biomassi püramiid on üks ökoloogilistest püramiididest.
Biomassi energia – ammu kasutuses, osatähtsus väike.
Biomass - Biotsünoosi isendite elusaine hulk.
Biomassist – ökoloogilise püramiidi reegel.
Biomass on ~10% eelneva taseme biomassist.
Biomass - mükoproteiinid e seenevalk.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun