Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Bio - Hemoglobiin Hemoglobiini Ensüümide kofaktor, Ensüümide Vereloome, Kilpnäärme Ensüümide Luude, kõhre, funktsioonid , müoglobiin, süntees, epidermise areng, kofaktor, eretrotsüütide ensüümid, valkude kofaktor, hammaste areng, ensüümid, luukoeteke, immuunsüsteemide kolesterooli funktsioon süntees, kilpnäärme luukoe teke ja hemoglobiini ja valgud ensüümide talitlus süntees, funktsioon areng elekrotsüütide areng kofaktor rasvhapete süntees, vereloome
Bio – omadused, mis takistavad edukat ristumist ühel alal elavate liikide vahel 16) Erimaine liigiteke - 17) Geenivool – geneetilise materjali vahetus isendite migratsiooni või ristumise teel 18) Geneetiline triiv – alleeli- ja genotüübisageduse kõikumine põlvkondades 19) Isolaat – liigi põhilevilast eraldatud väike populatsioon 20) Kohanemine – on nähtus, mille puhul isend sobitub elu kestel elutingimuste muutusega.
Bio - d on töötanud hästi, efektiivsusega 60..75% BIO-tüüpi puhastitel on ka puudusi:  Puhasti on metallist ja tema eluiga on 10a, heades tingimustes ka 20a  Puhasti on kerge ja kõrge põhjaveetaseme korral kipub üles ujuma, kui betoonist koormusplaadid on paigaldamata  Mudatagastuse reguleerimise siibrid roostetavad kinni  Vaatamata konstruktsiooni lihtsusele esineb valesti paigaldamist

Bio molekulid - elusorganismides esinevaid aineid nim biomolekulideks 2.Elu omadused kõik elusorganismid arenevad,paljunevad,neil on aine-ja energia vahetus ja nad reg välis ärritusele 3.Rakku õpetus ehk tsütoloogia on teadus mis uurib rakkude ehitust ja talitlust 4.Koe õpetus sarnase ehituse ja talitusega rakud moodustavad koe. Eristatakse nelja koe tüüpi 1.epiteelkude 2.lihaskude 3. Närvikude 4.
Bio - disain - kiivrite Kiiver ei ole lihtsalt spordivarustus, oluline on ohtlikumaks ning selleks, et tagada inimese ohutus on võetud kasutusele korgist sõjakiivrite või tavaliste mütside kiivri funktsioonist, detailidele kinnitatav naharibadest Rattaspordi kasv suurenes ning profiratturite kõrvale ilmusid ka mudeli konstrueerimise poole.
Bio - puuvilla ei kasvatata suurtes monokultuurides, vaid väikestel põldudel, mis on aastase viljavahetusega ja rangeid ökoloogilisi tingimusi kontrolliva asutuse järelvalve all. Kui puuvilla kasvatamisel pritsitakse põlde taimekahjurite tõrjeks korduvalt kemikaalidega, jääb sellest paratamatult mingi osa toodetavasse kangasse.

Bio - pesuvahendid F. humuliini tootmine G. alkaloididest ravimite tootmine H. taime patogeenide tõrje I. probiootilised bakterid J. õlireostuse likvideerimine K. tärklisevaba riidekiu saamine L. juustu tootmine Nimeta tööstusharusid, kus kasutatakse biotehnoloogiat ja kirjelda kuidas? Selgita mõistet funktsionaalne toit.
Bioaerosoolid – kompleks, mis koosneb tahkest (hallitusseente spoorid, mikroorganismid), vedelast ning gaasilisest (seente poolt eritatavad ained) komponendist. Mükotoksiinid (seentes sisalduvad mürgid) – riski suurenemine on otseses seoses eelkõige inimeste poolt toodetava jäätmehulga kasvuga.
Bio - polümeerid nagu proteiinid ( juuksed, nahk, osa luustruktuurist) ja nukleiin happed mängivad tähtsat rolli bioloogilistes protsessides. Eksisteerib ka palju muid looduslikke polümeere nagu näiteks tselluloos, mis on põhiline puidu ja paberi koostises.

Bio - oksüdatsiooni eripära võrreldes paljude keemiliste oksüdatsiooniprotsessidega (näiteks põlemisega) on see, et need toimuvad tunduvalt madalamal temperatuuril – selle tagab vastavate ensüümide katalüütiline toime.
Bio - stimulaatorina tuntud lenduval sutsiniidhappel, mida merevaigu oksüdeeritud pind sisaldab, on positiivne stimuleeriv mõju kõigile organitele: närvisüsteemile, südame ning neerude tööle ja uuendusprotsessidele.
Bio - geokeemiline aineringe(ainevahetuse käigus segatakse mulda erinevaid aineid) 6.Inimtegevus-külmas ja niiskes kliimas on mullateke aeglane,seega mullad on väga tundlikud inimtegevusele.taastuvad väga aeglaselt.

Bio - loogiaolümpiaad toimub kahes erinevas vanuseastmes: põhikooliõpilastele (6.–9. klass) ja gümnaasiumiõpilastele (10.–12. klass). Koolivoorud toimuvad koolides vastavalt väljakujunenud traditsioo- nidele.
Bio - ja keskkonnateadused • loodusteadused ja tehnika Tallinna Ulikoolil on ka erinevad õppimisvõimalused: Bakalaureuseõppe erialad Magistriõppe erialad Doktoriõppe erialad
Bio - tex.co.uk/about+biotex https://en.wikipedia.org/wiki/Ariel_(detergent) http://www.ariel.co.uk/en-gb https://www.pg.com/en_ZA/brands/products/ariel.shtml

Bioaerosoolid – kompleks, mis koosneb tahkest (hallitusseente spoorid, mikroorganismid), vedelast ning gaasilisest (seente poolt eritatavad ained) komponendist.
Bio - polümeerid nagu proteiinid ( juuksed, nahk, osa luustruktuurist) ja nukleiin happed mängivad tähtsat rolli bioloogilistes protsessides.
Bioaerosoolid on bioloogilise päritoluga püsivad ja niiskuselembelised osakesed ruumiõhus. Siia kuuluvad ka hallitusseened ja nende eosed.

Bio - techan.com/images/enzyme.gif _place/labbench/lab2/images/enzyme.gif Ensümaatiline reaktsioon reaktsiooni asuv molekul
Bio - Geneetika Uurimistöö Keskuses (Bio-Genetic Research Center) Los Alamos-es! Nüüd on neil oma äravisatav orjarass.
Bio - ja ökosüsteemid on avatud (bioloogiline süsteem, mis vahetab ümbritseva keskkonnaga nii energiat kui ainet).

Bio - orgaanilise aine kogus mullas väheneb). Sooldumine – tingitud põldude niiisutamisest.
Bio - tüüpi puhastid on olnud soositumad ja enamehitatud väike-puhastid Eestis.
Bio - eetika. Bioeetika terminit on võimalik mõista mitmel erineval moel.

Bio - ETBE – bioetanooli baasil toodetud etüültertsiaarbutüüleeter.
Bio - tex oli algselt toodetud Swissi kompanii Schnyderi poolt.
Bio - füüsikalised ressursid ehk looduslik kapital.

Bio - geneetilise reegli evolutsiooniline selgitus.
Bio - puuvill on testitud kahjulike ainete suhtes.
Bio - ja ökosüsteemid on avatud.

Bio4you e - pood, http://www.bio4you.eu
Bio – pneumaatiline õhustus.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun