Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Add link
Beethoven on kirjutanud 32 klaverisonaati, mitu oratooriumi ja hulk vokaalset ”Figaro Pulm”, ”Don Giovanni”, „Pateetiline“, „Apassionata“, kirikumuusikat. Haydni kaks tuntumat Võluflööt”. Motzart kirjutas umbes 50 „Kuupaistesonaat.“ 3. Ooper „Fidelio“. oratooriumi on ”Loomine” ja ”Aastaajad” sümfooniat.
Beethoveni assistendi - muusiku kirja kohaselt oli ta ühel "muusikaakadeemia" kontserdil Beethoveni lehepööraja ning tema suureks imestuseks nägi pärast järjekordset lehe keeramist uuel lehel vaid arusaamatuid märkusi ning soolodest oli kirja pandud vaid sisseastumiste esimesed taktid.
Beethoveni muusika on ühest küljest jõuline, dramaatiline, heroiline, pateetiline, kuid samas ka lüüriline ja õrn. Klaverimuusikast olulisemad on 5 klaverikontserti, variatsioonitsüklid, väike palad ning kõige olulisema osa moodustasid 32 klaverisonaati.

Beethoven on kirjutanud kaks missat: Missa c-moll ja "Missa solemnis", mis on loodud vastavalt vürst Esterhàzy ja helilooja õpilase ertshertsog Rudolfi peapiiskopiks pühitsemise auks. Tõsi, neist viimane valmis alles viis aastat peale pühitsemist.
Beethoveni muusika on alati mõjus ja aktiivne, selles kajastuvad pingelised mõtteotsingud ning sihikindla arengu loogikale allutatud ja sellest organiseeritud kontrastsete kujundite konfliktne vastandumine. Aastatega oli Ludwig muutunud.
Beethoven on Haydnile küll pühendanudViinis sündinudteoseid,kuid samason ta väljendanudtõsist vastumeelsustViini seltskonnalemmiku „papaHaydni” suhtesja öelnud koguni, et ei õppinud temalt tegelikult

Beethoven on kirjutanud 9 sümfooniat, 5 klaverikontserti, 32 klaverisonaati, kaks missat, oratooriumi "Kristus Õlimäel", ooperi "Fidelio", hulgaliselt kammer- ja klaverimuusikat ning üle saja laulu.
Beethoven on kirjutanud 32 klaverisonaati (`Pateetiline`, `Appassionata`, `Kuupaistesonaat` - viimane nimetus on lisatud hiljem), 5 klaverikontserti, palju väikepalu ja variatsioone.
Beethoven – Saksa helilooja ja pianist, on kirjutanud sümfooniaid, klaverikontserte, klaverisonaate , kaks missat, oratooriumi "Kristus Õlimäel", ooperi "Fidelio", hulgaliselt

Beethoveni looming on sillaks klassikalise ja romantilise muusika vahel. Muusikaloolased käsitleksid meelsamini klassitsismi ja romantismi ajastuid ühise funktsionaalharmoonia ajastuna.
Beethoven on palju vingem. Originaalis muidugi vabal ajal ei kuulaks neist ühtegi, kuid Beethovenist on tehtud nii palju remix'e, et teda olen kuulnud mitmes heas räpilaulus.
Beethoven on kirjutanud 32 klaverisonaati, nt “Kuupaiste sonaat”, “Pateetiline sonaat” ja “Appassionata”, 5 klaverikontserti, palju väikepalu ja variatsioone.

Beethoven on kirjutanud 32 klaverisonaati, millest üks kuulsamaid on „Kuupaistesonaat“. Lisaks on ta kirjutanud 5 klaverikontserti ning palju teisi väikseid palu.
Beethoven on kirjutanud ühe oratooriumi, "Kristus õlimäel". Selle teose komponeeris ta vähem kui aasta pärast "Heiligenstadti testamenti" vaid kahe nädalaga.
Beethoven on kirjutanud üheksa sümfooniat. Paljudes tema teostes valitseb heroiline ja pateetiline meeleolu, samas on tema muusikas tavaline ka lüürilisus.

Beethoven on kirjutanud 32 klaverisonaati: „Pateetiline“, „Apassionata“, „Kuupaistesonaat“; 5 klaverikontserti, palju väikepalu ja variatsioone.
Beethoven – 3 Viini klassik, kuid ometigi ei ole Mozarti ja Haydni põlvkonnakaaslane. Helilooja saatus oli olla üks parimaist ning seda ta ka oligi.
Beethoven - Rossini; Wagner – Paganini, Liszt 6. Muusika väljendusvahendite iseseisvumine kogu sajandi jooksul, eriti tämber ja harmoonia.

Beethoven - Viini klassikud, kellele pole kogu Euroopa muusikapildis aastakümneid tähenduselt võrdseid.
Beethoven – kurt geenius Ludwig van Beethoven oli saksa helilooja, kes sündis 1770. Aastal Bonnis.
Beethoveni sümfooniates on ühendatud ülev, dramaatiline väljendus ning loogiline ja ökonoomne ülesehitus.

Beethovenit on peetud viimaseks heliloojaks klassitsismi perioodil ja ka esimeseks romantikuks.
Beethoveni sümfooniates on ühendatu ülev, dramaatiline väljendus ja loogiline ülesehitus.
Beethoven on kirjutanud veel ooperi `Fidelio`, mis ei olnud aga eriti menukas.

Beethoveni teoseid on vähem võrreldes Mozartiga, kuid need on pikemad.
Beethoven on sündinud 16.detsembril 1770-ndal aastal Bonnis.
Beethoven - Tema loomind juhatas sisse 19.saj romantismi.

Beethoven on neid aastaid pidanud elu õnnelikumateks.
Beethovenit NIMETATAKSE KÕIGE TÄHTSAMAKS HELILOOJAKS
Beethovenlik väljenduslaad – Jõuline, dramaatiline ja pateetiline.

Beethoven ON EBAEETILINE. HELILOOJA PROBLEEME VÕIS
Beethovenist 19 - aastaselt perekonnapea.
Beethoven on kolmas Viini klassik.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun