Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Bht määramine on aeglane ja tulemus saadakse nädala pärast, mis on puhastusseadmete töös liiga pikk aeg. BHT analüüsi puuduste tõttu on orgaaniliste ainete hulga määramisel hakatud kasutama keemilist hapnikutarvet (KHT; chemical oxygen demand, COD). Antud juhul hapendatakse veeproovis olev orgaaniline aine keemiliselt tugeva oksüdeerija - kaaliumdikromaadi abil happelises keskkonnas katalüsaatori (Ag) juuresolekul.
Bakalaureuse töö on jaotatud neljaks peatükiks, millest esimene tutvustab Eestis talvituvaid nahkhiiri ja nende talvitumise bioloogiat, teine annab ülevaate materjalist ja metoodikast, kolmandas peatükis on analüüsitud 2008/2009 aasta loenduste tulemusi ja neljandas peatükis on võrreldud saadud andmeid 2007/2008 aasta talvitusperioodiga.
Benseenile on omane keemiline koostis C 6 H 6 , kus süsiniku aatomid moodustavad heksagonaalse kujuga nn. benseenirõnga (joonis 2.35). Kuus vesiniku aatomit on seotud rõngas paiknevate C aatomitega kovalentsete üksiksidemetega. Side süsiniku aatomite vahel benseenirõngas on väga keeruline.

Bentos - kui tiik ei kuiva ajutiselt läbi, siis areneb rikkalik põhjataimestik, taimede peal loomastik. Loomne bentos: väheharjasussid, molluskid, putukate vastsed; bentos kogu põhja ulatuses ühtlaselt jaotunud. Nekton - vähesel arvul kalu: koger, linask, sasaan, sissetoodud liigid.
Bergmani reegel – seaduspärasus mille kohaselt püsisoojate loomade perekondades ja sugukondades on külmade alade liikidel (karu, tiiger, metssiga) kehamõõtmed suuremad kui soojade alade liikidel, sest kehamahu suurenedes suureneb keha soojust loovutav välispindala suhteliselt vähem.
Bergmanni reegel – seaduspärasus, mille kohaselt püsisoojaste loomade perekondades ja sugukondades on külmade alade liikidel (karu, tiiger) kehamõõtmed suuremad, kui soojade alade liikidel, sest kehamahu suurenedes, suureneb keha soojust loovutatav välispindala suhteliselt vähem.

Bartertehing on otsetehing, kus kaupu või teenuseid vahetatakse raha kasutamata – tehakse vahetuskaupa. Bartertehinguid tehakse eelkõige majanduskriisi või kõrge inflatsiooni tingimustes; samuti selliste partneritega kauplemisel, kellel puudub konverteeritav valuuta.
Bakterite perekond on stafülokokid. Stafülokokkbakterid on ohutud, kuni nad ei satu haavadesse. Põletik on vigastusest paranemisel elementaarse tähtsusega, on võime seda leevendada samuti tähtis, kuna pikaajaline põletik võib kaasa tuua nahahaiguseid nagu psoriaas.
Berni konventsioon – Euroopa elupaigad ja metsik loodus Euroopa looduskaitseleping, sõlmiti 1979. aastal ja see jõustus 1982. a. Konventsiooni eesmärgiks on Euroopa loodusliku taimestiku ja loomastiku ning nende elupaikade ja kasvukohtade kaitse.

Berni konventsioon ehk Euroopa eluslooduse ning selle looduslike elupaikade/kasvukohtade kaitse konventsioon on 1979. aastal sõlmitud ja 1. juunist 1982 jõusse astunud rahvusvaheline looduskaitse alane kokkulepe.
Bakteriaalseid haiguseid on mitmesuguseid: iseeneslik abort, klamüüdia, düsenteeria, kopsutuberkoloos, leepra, bakteriaalne toidumürgitus, läkaköha, katk (muhk-,kopsu-,naha katkud jt) ja siberi katk.
Berni konventsioon – Euroopa elupaigad ja metsik loodus Sõlmiti 1979 ning jõustus 1982. Konventsiooni eesmärgiks on Euroopa loodusliku taimestiku ning nende elupaikade ja kasvukohtade kaitse.

Batesi mimikri – üks kaitsetu liik (imitaator) sarnaneb teisele kujult, värvuselt või käitumiselt sarnasele liigile, kes on röövlooma jaoks vähemaitsev või ohtlik.
Balti regioon – 14riiki, 85mln. elanikke (Rootsi, Soome, Venemaa, Eesti, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa, Taani+Valgevene, Ukraina, Tsehhi, Slovakkia, Norra.
Berni konventsioon – elupaigad ja metsik loodus Euroopa looduskaitseleping, sõlmiti 1979. aastal ja see jõustus 1982. a. Algatajaks oli Euroopa Nõukogu.

Bht – vett iseloomustav näitaja, mis näitab mitu mg hapnikku kulub mikroorganismidel kergesti lagundatava orgaanilise aine lagundamiseks.
Bakteriliike on avastatud senini 11. Surnumere põhjaosas olevates lõhedes elutsevad aga haruldased, imepisikesed põlise päritoluga kalad.
Bakterid on kõige väiksemad mikroskoobilised organismid ja neid on inimese nahal ja seedekulglas umbes 400 erinevat liiki.

Bentos - koosneb põhiliselt loomadest, põhjataimestik esineb vaid läbipaistva veega jõgedes.
Bakter - , füto- ja zooplankton on levinud ühtlaselt. Fütoplanktonis valdavad sinivetikad.
Bakterioklorofüllil 800 - 850 ja 870-890 nm. Lehtede fotosünteesi efektiivsus võib erineda kuni 100 korda.

Vote UP
-2
Vote DOWN
Basiilika on tavaliselt pikliku põhiplaaniga, samba või piilariridadega löövideks jaotuv hoone, mille kesklööv on külglöövidest tunduvalt laiem ja nii palju kõrgem, et saab valgust külglöövide katusest kõrgemal olevaist aknaist ( seda nimetatakse valgnikuks ). Antiikbasiilika ühes otsas oli portikus, teises otsas apsiid ( poolringi või hulknurkse põhiplaaniga eendehitis ), kus paiknes kohtuniku iste või jumala kuju. Roomas olid basiilikad tavaliselt turu või kohtuhooned.
Baasteadused on antud sisemise ringina, tehnoloogilised õppeained (teadused) aga välisringina.
Basiilika – ehitamisel on jälgitud nii Speyeri kui ka Mainzi skeemi.

Batüaal – kuni 4000m. Mandrinõlv ehk geomorfoloogiline
Ballistiline sorteerimine – tahke materjal paisatakse rootoriga õhku.

Bentos on rikkalikum läbipaistva veega veehoidlates.
Bakterimass – kõigi bakterite kogumass.

Baasiks on peamiselt päikesekiirgus.
Bakterimass - kõikide bakterite kogumass
Vote UP
-3
Vote DOWN
Barbaarsus – inimese tegevus, tallamine, lõhkumine, okste murdmine, liikide korjamine.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun