Sõnu seletav sõnaraamat

Brožüüride hoidik - 6x varguskindel puidust riidepuu ja 6x varguskindel puidust riidepuu pükstehoidjaga - uksesilt - Mitte segada / Koristage tuba - uksepiiramisnupp - puidust riidehari - puidust kingahari - puidust kingalusikas - kinga hoolde kandik - televiisori puldi hoidik - märkmepaberialus hotellituppa, märkmepaberid+pastakas - pudeliavaja - mitte suitsetada lauasilt - uksesilt - Mitte segada / Koristage tuba
Bruschetta tomatiga – Бручетта с помидором – Bruschetta Al Pomodoro Rosmariiniga maitsestatud küülik – Кролик с розмарином – Coniglio Al Rosmarino Torumakaronid toorjuustuga – Трубчатые макароны с брынзой – Penne Al Mascarpone Spagetid ürtidega – Спагетти со специями – Spaghetti Alle Erbette
Boarder - cross- In Boarder-cross (also known as "Boarder X"), several riders (usually 4, but sometimes 6) race down a course similar to a motorcycle motocross track (with jumps, berms and other obstacles constructed out of snow on a downhill course). COMPETITION Rail Jam- Riders perform tricks on rails, boxes, pipes, wall rides, and several other creative features.

Berlin – Hotel Adlon • Standard Double: US$299 • Royal Suite: US$14,662 The Hotel Adlon, which overlooks the Brandenburg Gate from the eastern side, was already Berlin’s most famous hotel way back before World War II. It was naerly bomb-proof, and known as the place where foreign dignitaries and celebrities would stay whenever they visited town.
Biodiislit on võimalik diiselmootorites kasutada neid ümber seadmestamata (modifitseerimata) . Tava-diislikütusega (toodetud fossiilsest toormest) võrreldes on biodiisli energiasisaldus väiksem , Tavadiislikü- tuse alumine kütteväärtus on umbes 43 MJ/kg, puhtal rapsiõlil 35 MJ/kg ning biodiislil 37 MJ/kg ringis.
Bahrein on suhteliselt liberaalne riik, kuid paljud kohalikud elanikud on konservatiivsed. Paljastava riietuse kandmine väljaspool hotelli ja klubisid ei ole soovitav. Riigis tuleb austada kohalikke traditsioone ja tavasid ning jälgida, et oma käitumisega ei solvataks kohalike elanike usulisi tõekspidamisi.

Brüssel – Riia 1035 – 1405 x x x <---- <---- <---- Brüsselisse saabuvad lennud Thessaloniki x 1905 – 2115 x x Alghero x 1005 – 1215 x x Bari x x 1425 – 1650 x Brindisi 1605 – 1845 x x x Cagliari 0945 – 1220 x x x Trapani x 1650 – 1930 x 0930 – 1210 Agadir 1755 – 2255 x x x
Biokütus on bioloogilist (biogeenset) päritolu ja organismide elutegevuse tagajärjel tekkinud ning taastuvuse piires otseselt kütusena kasutatav või kütuseks töödeldud (vääristatud) tahke, vedel või gaasiline aine. Tahked kütused on puit, kivisüsi, pruunsüsi, põlevkivi ja turvas.
B2c ehk business to consumer (mõnikord ka Business-to-Customer ehk firmalt eraisikule) näol on tegemist tehinguga ettevõtja ja tarbija vahel, mitte tehinguga ettevõtete vahel (nn B2B). Tehingu käigus pakub ettevõtja tooteid või teenuseid tarbijale interneti vahendusel.

Bowlingu - ja piljardiklubi Vt. Lisa 6 Bowling Ku:lsa:l 18.15 Saabumine tagasi hotelli 18.15 Meriton Grand Conference & Viide 8 Võimalus külastada hotelli Spad Spa hotelli veekeskus 20.00 Pidulik õhtusöök Vene restoranis Balalaika Menüüd vt.Lisa3 Pühapäev, 12.mai
Bremen – Riia x 0655 – 0950 x 0700 – 0955 <---- <---- <---- Bremenisse saabuvad lennud Porto 0940 – 1335 x x x Alicante x x 1905 – 2220 x Fuerteventura x x x 1650 – 2220 Gran Canaria x x x x Malaga x x 0730 – 1055 x Tenerife Sth x 1600 – 2205 x x
Broneering - kindlat tüüpi toa kinni panemine, inimese poolt teatud ajaperioodiks (toa tüüp, aeg, nimi, kontakt, lisasoovid, kinnitamine vastuvõtja poolt, tellija poolt ) Garanteeritud broneering- maksmine toimub ka siis, kui klient tuba sisuliselt ei kasuta.

B2b ehk business to business (eestikeelsena oleks vast kõige õigem öelda „firmadevaheline”) infovahetusest võime rääkida alates 1960. aastatest, mil osutus tehniliselt võimalikuks edastada andmeid erinevate ettevõtete infosüsteemide vahel.
Beyer käsitluses on organisatsioonikultuuri tunnusjoonteks kollektiivsus ja sümboolsus (vt. Tabel 16). Kollektiivsuse all mõeldakse seda, et organisatsioonikultuur saab tekkida ja on tekkinud grupi inimeste koos tegutsemise ja jagatud väärtuste tulemusena.
Banketimenüü –  supee ehk hiline õhtusöök, pidulik õhtusöök, buffet ● päevamenüü – kindla hinna eest teatud arv roogi + jook/leib ● lastemenüü ● hommikumenüü ● erimenüü – kas allergikutele vmt

Broneerimistasu - ei maksta tagasi, lisatakse kogu arvele • Voucher- dokument makse kohta ( edasimüüja väljastatud) • Tubade tellimine • Annulleerimine- • Rühmatellimus- alates 15 inimesest kes saabuvad ja lahkuvad koos.
Bedding – voodiriided • Bedlinen – voodipesu • Duvet ; duvet set – suletekk ; sulepadi/tekk • Quilt / bedspread / bedcover – voodikate • Blanket – tekk • Pillow – padi • Pillowcase – padjapüür
Broneeringute allikad - e-mail, arvuti, telefon, lihtkiri, faks Otsetellimused Tellimissüsteemi kaudu tehtud tellimused Reisibüroode tehtud tellimused 47. Külalisarhiiv- kogum registrikaardidest, millele lisatud ostuandmed.

Bakterite kuju on väga erinev :nad võivad olla ümarad, pulkjad ,kruvikujulised,ripsmete või viburitega kaetu ning kõver vormid(lisa 1) .Suurem osa üherakulisi on iseloomuliku väliskujuga.
Bakterid on looduses olulised orgaanilise aine lagundajad ehk destruendid, nad tagavad atmosfääri taimede poolt omastatud süsihappegaasi ja suurendavad mullas huumuse hulka.
Bakterite abil on toodetud näiteks juust, jogurt, hapukoor, etanool, keefir, hapukoorevõi, mikrobioloogiline äädikhape, osa toidupaksendajaid, hapukapsas ja hapukurgid.

Brasiilia võistkond on esimene, kes on võitnud viis korda tiitli: 1958, 1962, 1970, 1994 ja 2002. Peale selle on veel viis staadionit, mis mahutavad üle 100 000 inimese.
Bieszczady mäestik on eriline veel fauna poolest, seal on 200 erinevat liiki loomi, millest levinumad on piison, pruunkaru, metssiga, ilves, hunt, metskits ja metskass.
Brasiillased on veel silmapaistnud sõudmises, purjetamises, judos ja ujumises, kus nad on saanud rahvusvahelistel võistlustel kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid.

Brožüüride hoidik - 8x varguskindlat riidepuud - kingalusikas plastikust - uksesilt - Mitte segada / Koristage tuba - uksepiiramisnupp - mitte suitsetada lauasilt
Batuut - ronimistorni ning sky-jump’i. Lisaks on võimalik mängida paintballi ja oma oskused panna proovile kolmel erineva raskusastmega motorajal.
Big air - Big Air competitions are contests where riders perform tricks after launching off a man made jump built specifically for the event.

Baikalskis on aga transpordi vahendiks takso, mis ei hakka ennem liikuma, kui sõidukisse on kogunenud samasse suunda sõitvat inimest.
Bakterite kuju on väga erinev :nad võivad olla ümarad, pulkjad ,kruvikujulised,ripsmete või viburitega kaetu ning kõver vormid.
Bussi - , lennu- kui ka laevaliinidel ning hotellidel ja restoranidel tuleb kohandada oma tegevust keskkonnasäästvamaks.

Bahreini riigipea on alates 2002. aastast kuningas, kellele kuulub vaatamata põhiseaduslikele piirangutele peaaegu absoluutne võim.
Blue bay – pikk rand valge liivaga ja kristallselge mereveega. Sobiv koht purjetamiseks, surfamiseks ja snorkeldamiseks.
Bahreinis on konstitutsiooniline monarhia ning riigipea on alates 2002. aastast kuningas, kellele kuulub absoluutne võim.

Bowlingu - ja piljardiklubi Ku:lsa:l on Tallinna kesklinnas Mere pst 6 asuv atraktiivne vabaaja veetmise koht.
Bahrein on üks tihedama inimasustusega riike maailmas, kus ühel ruutkilomeetril elab umbes 1857 inimest.
Brasiillasi on katoliiklased. Üheks suurimaks vaatamisväärsuseks on Lunastaja Kristuse kuju.

Baasarusaamad – käibetõed, mida harva vaidlustatakse ja seetõttu on neid väga raske muuta.
Bledowi kõrb on üks viiest kõrbest terves Euroopas ning kõige soojem sellel laiuskraadil.
Bakterid on värvusetud, sinised või punakad, erineva kujuga, üksikud või ahelatena.

Bowlingu - ja piljardiklubi Ku:lsa:li 12 AMFi bowlingurada asuvad hoone kahel korrusel.
Bahreinis on terrorismioht. Soovitav on vältida rahvakogunemisi ja demonstratsioone.
Butiikhotell - (boutigue hotel fashionable hotel)-uudne ja huvitav nähtus hotelliturul.

Biodiislit on võimalik kasutada kas puhtal kujul või segatuna tavadiislikütusega.
Bakterid on eeltuumsed (prokarüootsed) organismid, sest neil puudub rakutuum.
Broneerimistasu - reisibüroo poolt enne kliendi saabumist tasutud summa hotellile.

Belle mare – lumivalge liivaga rand, mille idarannikul on sügav laguun.
Bungalow - Mitme toaga eraldi asetsev majake, ümbritsetud rohelusest.
Baar bogart on tantsubaar, kus näeme meeleldi meie külalisi tantsimas.

Bubiyan on kõige suurem, kuid Failakal on suurim kultuuripärand.
Baarid on kohtadeks, kus toimub reaalne suhtlus ja seltsielu.
Bahreinil on vähe sademeid ning tavaliselt sajab ainult talvel.

Bangkok - Helsingi AY090 08.25-14.50 – 10 h 25 minutit
Blake - Mouton’i juhtimisvõrgustik (Türk 2001:53).
Botaanikaaiad on ühed Madeira tähtsamad vaatamisväärsused.

Bakterid on looduses tähtsad aineringes lagundajatena.
Brasiilia cafezinho - peale einet kohv on väga tugev ja magus.

Beebivoodid on tasuta, lisavoodi hind on 24,93 €.
Brasiillased on kõige puhtamad inimesed maailmas.
Bubka on püstitanud 35 maailmarekordit.

Broileri - hallitusjuustu pada 35.-
Brasiillased on väga uudishimulikud.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Butiikhotell - luksus, eriline arhitektuur, privaatne
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto