Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Avalik sektor - riik ja KO; Erasektor- äriühingud, mittetulundusühingud; Usuorganisatsioonid; Sõjavägi- juhid määratakse, täpne süsteem ja käsuliin; MTÜ-d (vabatahtlikud)- laulukoor, klubi, kunstiring, poliitiline partei- organisatsiooni liikmed ise valivad juhid ja otsustavad tegevuse üle; Ülikoolid- akadeemiline vabadus; Loovusele suunatud organisatsioonid- tegevuse eesmärgiks on looming; Perekond; Salaorganisatsioonid- maffia ja organiseeritud kuritegevus.
Avalik sektor on olnud peamine elektroonilise dokumendihalduse turg (Joonis 2.), sest tooteid on turul päris palju - eestimaistest Amphora ja Postipoiss, välismaistest GoPro- d, Livelink, Meridio (Dokumendihalduses ... 2011). GoPro on Eestis sobilik, seda näitab ka tema kasutatavus.
Avalik sektor – riik ja kohalikud omavalitsused 2. Erasektor – äriühingud, mittetulundusühingud 3. Usuühingud 4. Sõjavägi 5. Ülikoolid 6. Perekond 2. Mida tähendab sünergia? Sünergia on summarse efekti suurenemine mitme teguri koostoimel.

Avalik sektor on institutsioonide võrk mis, koordineerib mitmesuguste gruppide huve, kes eri meetoditega taotlevad mitmesuguste ühiskondliku tegevuse sfääri kuuluvate sammude astumist või meetmete rakendamist (vt. joonis 2.2.).
Avalik sektor – üks ühiskonna kolmest sektorist, mille põhiõlesanne on rahvusliku julgeoleku ning sotsiaalse heaolu kindlustamine; riigi- ja omavalitsusasutused; näiteks raudteed, post, televisioon, energiavõrgud.
Avalik sektor – võimu- ja valitsemisasutused ning ametkonnad (valitsus, ministeeriumid, Riigikogu, sotsiaalametkond, politseiametkond jne). Koosneb riiklikest ja avalik- õiguslikest institutsioonidest.

Avalik sektor – esimene sektor, mille moodustavad võimu- ja valitsemisasutused ning ametkonnad. Avaliku sektori põhiülesanne on rahvusliku julgeoleku ning sotsiaalse heaolu kindlustamine.
Avalik sektor – 1 ÜHISKONNA KOLMEST SEKTORIST: VÕIMU- JA VALITSEMISASUTUSED NING AMETKONNAD; AVALIKU SEKTORI PÕHIÜLESANNE ON RAHVUSLIKU JULGEOLEKU NING SOTSIAALSE HEAOLU KINDLUSTAMINE.
Avalik sektor – ühiskonna osa, mille moodustavad riigi- ja omavalitsusasutused, resursid ja tegevur; avaliku sektori tegevuse põhieesmärgiks on tagada riihi tõhus toimimine

Avalik sektor - riigi ja omavalitsusasutused 2) Teine e. erasektor- eraettevõtted 3)kolmas e. mittetulundussektor- kodanikeorganisatsioonid ja -ühendused. Ühiskonnale on isel.
Avalik sektor on koostöös erasektoriga kinnitanud tervet kuurordipiirkonda hõlmava kontseptsiooni, sest ilma kindla sihi ja struktuurita ei ole võimalik midagi arendada.
Avalik sektor – ühiskonna osa, mille moodustavad riigi- ja omavalitsused, ressursid ja tegevus; põhieesmärgiks on tagada riigi tõhus toimimine.

Avalik sektor – ühiskonnaelu korraldamine (riigi-ja omavalitsused). Riigi tunnused: oma territoorium, sõltumatu õiguskord, hõlmab rahvast.
Avalik sektor - ehk riiklik sektor, osa rahvamajandusest, mille mooduustavad riigi- ja omavalitsuse ettevõtted ning fondid ja nende tegevus.
Avalik sektor e. Esimene sektor- sektori tuumaks on riik- institutsioonide kogum, mis korraldab valitsemist ja viib ellu teatud eesmärke.

Avalik sektor ehk esimene sektor,ülesanne on rahvusliku julgeoleku ning sotsiaalse heaolu kindlustamine,tähtsaimaks osak on riik.
Avalik sektor - nt Paide linnavalitsus,Järvamaa maa valitsus,riigikogu.Erasektor-AS Järva teed,AS Paide vesi, FIE Marika Tuisk.
Avalik sektor – valitsusasutused, riiklikud institutsioonid, keskpank jne Muu maailm - teiste riikidega toimuv kaubavahetus.

Avalik sektor – ühiskonna osa, mille ülesanne on tagada rahvuslik julgeolek ning kindlustada sotsiaalne heaolu.
Avalik sektor – keskvalitsus (riigikogu ja ministeeriumid), kohalikud omavalitsused ning mitmed riigiettevõtted.
Avalik sektor – poliitikavaldkond; poliitika – ühiskonna üldise koordineerimise ja juhtimise valdkond;

Avalik sektor – riigi- ja omavalitsusasutused koos töötajaskonna, riigi kastutuses olev raha ja vara.
Avalik sektor – riiklikud institutsioonid, riigi keskpank ja riigi kontrolli all olevad ettevõtted.
Avalik sektor on valitsuse kulud, investeeringud ja ülekanded (vt. joonis 2.1.). 17

Avalik sektor on see osa majandusest, mis on seotud valitsuse rahaülekannetega.
Avalik sektor on riigi üldine otsuste langetamine ja selle tagajärjed;
Avalik sektor - võimu- ja valitsemisasutused ning ametkonnad.

Avalik sektor on laiem mõiste ja hõlmab nii riiklikud kui
Avalik sektor - Tegeleb valitsemisega riiklikul tasandil.
Avalik sektor - valitsuse tegevus ja selle tagajärg.

Avalik sektor – tegeleb valitsemise ja haldamisega.
Avalik sektor on valitsuse kulud ja investeeringud;
Avalik sektor - riigi-ja omavalitsusesindusedTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun