Sõnu seletav sõnaraamat

Autokraatia - valitsemisvorm, mille korral kogu võim on koondunud ühe isiku kätte monarhia on riigi- ja valitsusvorm, mille eesotsas on üksikisik (monarh), kelle võim võib olla kas piiramatu ehk absoluutne ja piiratud ehk konstitutsiooniline.
Autokraatlik juht – pragmaatiline eestvedamine (välised tasud, juhtmine, välistamise kaudu) Demokraatlik juht – ümberkujundav eestvedamine (Idealiseeritud mõju, inspireeritud motivatsioon, intellektuaalne stimuleerimine, individuaalsuse arvestamine) Liberaalne juht – „las minna“ (sekkumatus) Juhtimine Eestvedamine Planeerimine(kavandamine, ajagraafikud, ressursside Suuna loomine(visioon, strateegia väljatöötamine)
Autokraatia – valitsemisrežiim, mille korral kogu võimutäius on ühe inimese käes; vastand demokraatlikule valitsemisele.

Autokraatia on rohkem pragmaatiline kui ideoloogiline, valitseja võib poliitikat üleöö muuta.
Autokraatia – valitsemiskord, milles kogu võimutäius on ühe inimese käes
Autokraatlikul juhtimisstiilil on ka häid külgi see võimaldab: • Kiiresti otsustada eriti kriisiolukorras, • Kasutada vähekompetentseid alluvaid • Tänu tööülesannete täpsele määratlusele tunda alluvatel end kindlamana.

Autokraatne stiil – juht delegeerib vähe, koondab enda kätte kogu võimu ja lahendab juhtimisküsimused ainuisikuliselt, võtavad endale kogu võimu, täieliku vastutuse määravad aga alluvatele.
Autokraatlik liidristiil on tavaliselt negatiivne, selle aluseks on ähvardamine ja karistamine, kuid see võib olla ka positiivne, kui ollakse heatahtlik autokraat, kes annab töötajatele hüvesid.
Autokraatne mudel - aluseks on juhi võimutäius, mis peab looma ka autoriteedi (kõva hääl, rind ees). Juht mõtleb, alluv kuulab, inimesed kuulavad sõna, isiklikku arvamust avaldamata.

Autokraatne - , demokraatlik ja laissez faire juhtimine: olemus ja seos töörahuloluga - Autokraatliku stiili korral on juht korraldusi andev ja formaalne.
Autokraat - poliitbüroo jäi sisuliselt ainsaks, kes oli täiesti siiralt huvitatud nn ühisomandi säästlikust kasutamisest.
Autokraat - isevalitseja,piiramatu võimuga .Avalik õigus-regul.suhteid inimese ja riigi vahel.

Autokraatne - , demokraatlik ja laissez faire juhtimine: olemus ja seos

Autokraatlik - kogu võim kuulub juhile.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Autokraatlik juhtimisstiil on aegunud ning selle kasutamine pole nii efektiivne kui võibolla vanasti oli. Ülemuse ja alluva suhe pole enam nii selge
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto