Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Austeniit on mittemagneetiline. Väga kiire jahutamisega on võimalik vältida austeniidi lagunemist, mille tulemusena toatemperatuurile lähedastel temperatuuridel muutub austeniit süsinikuga üleküllastunud feriidiks ehk matrensiidiks (M). Martensiit (M) – süsiniku üleküllastatud tardlahus α-rauas (Feα(C)ülek). Maksimaalne süsinikusisaldus on võrdne lähtefaasi – austeniidi süsinikusisaldusega.
Austeniitmuutuseks ehk austenitisatsiooniks. P→A seletus: eutektoid terast süsinikusisaldusega 0,8% ehk perliiti(P) (P=F+T) kuumutades üle 727°C tekib austeniitmuutusel tulemusena tardlahus austeniit (F+T→A). d)Martensiitmuutus (A→M) – austeniidi lagunemine feriidi ja tsementiidi seguks eeldab süsiniku difusiooni, mistõttu see võib toimuda ainult kõrgetel temperatuuridel ja teatava ajavahemiku jooksul.
Austenisatsioon – terase kuumutamine üle faasimuutuse temperatuuri (üle Ac1 või Ac3); 2) seisutamine sellel temperatuuril, et tagada kogu detailis antud temperatuurile vastava struktuuri tekkimine; 3) jahutamine kiirusega, mis on karastatava terase kriitilisest jahtumiskiirusest (vkr; vaata joonis 5.3) suurem, et vältida austeniidi lagunemisproduktide (F ja T) tekkimist.
Austeniidi lagukiirus on väike, selliseks keskkonnaks võib olla vastava temperatuuriga sulasoola vann (vt. tabel 10.1). Seisustamisel kõik detaili osad saavad sulavanni temperatuur, peale seda detail aeglaselt jahutatakse toatemperatuurini, mille käigus metallis tekkib martensiitmuutus.
Austeni teos on kantud püüdlustest lugejale meenutada ,et vaimne suursugusus ei jagune inimestele proportsionaalselt materiaalse jõukusega ning teada anda, mida peaksime inimeste juures eelkõige väärtustama.
Austeniit on mittemagnetiline. Tsementiit (T) e. raudkarbiid (Fe3C) (cementite, iron carbide) on raua ja süsiniku keemiline ühend, mis sisaldab 25 aatomprotsenti ehk 6,67 massiprotsenti süsinikku.
Austeniit on stabiilne ülalpool 727oC, seal on C lahustuvus tunduvalt suurem (max 2,14%). Terase termilisel töötlemisel on faasiüleminekud seoses austeniidiga väga suure tähtsusega.
Austeniit on samuti raua ja süsiniku tardlahus, mis moodustub, kui süsiniku aatomid on asetunud γ-raua tahkkesendatud kuupvõre aatomitevahelistesse tühikutesse.
Austeniitmuutus - Analoogselt rauasüsinikusulamite jahutamisel toimuvate muutustega toimuvad faasimuutused sulamite struktuuris ka kuumutamisel üle faasipiiride.
Austeniit on mittemagnetiline.  Tsementiit (T) e. raudkarbiid (Fe3C) on raua ja süsiniku keemiline ühend, mis sisaldab 6,67 massiprotsenti süsinikku.
Austeniitmuutus - kuumutades terast üle temperatuuri Ac1, leiab aset perliitmuutusele vastupidine muutus, mille tulemusena tekib austeniit.
Austen on tegelaste omavaheliste vestluste ning kõnemaneeridega selgeks teinud ka 19.sajandi käitumisreeglid.
Austeniidi struktuur on pehme ning sitke ning seepärast viiakse sepistamine läbi nendel temperatuuridel.
Austeniidil on pindtsentreeritud kuupvõre, kus võib lahustuda 2,14% süsinikku.
Austeniit on stabiilne ülalpool 727C, seal on C lahustuvus tunduvalt suurem.
Austeniit c - ga üleküllastunud ferriidiks ehk martensiidiks.
Austeniit - tekib temperatuuril 1600 kraadi Celsiust
Austeniit - kuumpragude tekkimise tõenäosus suur.
Austeniit on samuti raua ja süsiniku tardlahus.
Austeniit - ning austeniit-ferriit-teras.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Austeniit - martensiitne struktuur.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun