Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Atmosfäär ehk õhkkond... koosneb sfääridest *Jaguneb sfäärideks temp muutumise järgi: 1)Troposfäär : *õhu temp langeb 6c ühe km kohta *80% kogu õhust on seal *seal tekivad kõik ilmastikunähtused 2)Stratosfäär: *õhu temp tõuseb osoonikihi tõttu,mis neelab UV-kiirgust, mille arvelt toimub soojenemine 3)Mesosfäär 4)Termosfäär
Atmosfäär – ehk õhkkond ; Maad ümbritsev kihilise ehitusega õhkkest (gaaside – lämmastiku, hapniku, argooni, süsihappegaasi jt ning veeauru segu) ; eristatakse maapinnalt ülespoole troposfääri, stratosfääri, mesosfääri, termosfääri ja eksosfääri ; meteoroloogias loetakse atmosfääri ülapiiri kõrguseks 1000 – 1200 km
Atmosfäär - Maal hapnik ja lämmastik, Marsil atmosfääri praktiliselt ei olegi 33. Mida on teada elust Marsil? Algul arvati, et seal on elu, sest omaarust nähti korrapäraseid kanaleid ja taimestikku, kuid kanalid osutusid silmapetteks ja kohapeal mõõdetud rõhk ja temp viitasid, et elu marsil on võimatu.

Atmosfäär on hakanud neelama rohkem Maa soojuskiirgust ja seda on vähem lahkunud maailmaruumi. Konkreetses kohas maapinnale langeva päikesekiirguse hulk sõltub koha geograafilisest laiusest (Päikese kõrgusest horisondil, öö ja päeva pikkusest), pilvisusest, aluspinna omadustest.
Atmosfäär – Normaal- ehk füüsikaline atmosfäär (tähis atm) on rõhk, mis võrdub 760 mm kõrguse elavhõbedasamba rõhuga normaaltingimustel; 1 atm = 101325 Pa. Tehniline atmosfäär (tähis at) on rõhk, mille tekitab jõud 1 kgf 1 cm2 suurusele pinnale; 1 at = 98 066,5
Atmosfäär on läbipaistvam, varjud pikad ja selged ning annavad edasi täpselt obekti silueti iseärasusi. Keskpäevavalguses on ere, pimestav, tekkivad varjud on lühikesed ja teravad, värvid on kuldse varjundiga ja heledad, seetõttu tunduvad eriti heledad pinnad ebaselged.

Atmosfäär on jagatud 4ks sfääriks temperatuuri vertikaalsuunalise muutumise alusel: 1)Troposäär-seal paikneb valdav osa õhkkonna massist,seal toimub temperatuuri järkjärguline langemine, selle kohal on tropopaus(õhukiht,millest kõrgmal temperatuur enam ei lange.
Atmosfäär on üks põhilisi Maal eksisteeriva mitmekesise elu olemasolu võimaldavaid tegureid. Inimtegevus rikub tihti looduslikult kujunenud atmosfääriõhu optimaalset keemilist koostist, näiteks fossiilkütuste põletamine paiskab õhku hulgaliselt saasteaineid.
Atmosfäär – õhukiht mis ümbritseb maad ja ulatub 1200 km ni Kliimatekke tegurid jagunevad 2. 1.astronoomilised =>Maa tiirlemine ümber päikese .. 2.geograafilised =>mandrite ja ookeanite paigutus geograafilised tegurid määrab ära asukoht.

Atmosfäär on õhuke, kuid piisav, et toetada tugevaid tuuli ning tolmutorme, mis vahel haaravad kuudeks endasse kogu planeedi. Samuti eksisteerib Marsil kasvuhooneefekt, mis on siiski nii nõrk, et tõstab temperatuuri, vaid viie kraadi võrra.
Atmosfäär on nii tihe, et aastaaegade ning öö ja päeva vahet peaaegu ei ole./7/ Veenus on Maast ainult natukene väiksem (diameeter on 95% Maa diameetrist, mass 80% Maa massist). Veenus (Kreekas: Aphrodite) on armastuse ja ilu jumalanna.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Atmosfäär on väga hõre ja koosneb peamiselt süsihappegaasist  Marsil on ka vett, kuigi see saab eksisteerida vaid auruna või jääna  Temperatuur Marsil kõigub 100°C ümber olles päeval 0°C juures ja öösel -100°C piires Planeetide sümbolid Kasutatud materjalid  http://wikipedia.ee/w/index.php? title=Eri%3AOtsimine&search=Maa-t %C3%BC%C3%BCpi+planeedid  http://raatuse.rtk.tartu.ee/arvuti/kavad/ aare/page3.html

Atmosfäär – maismaaelustik 70 Settimine ookeanides 1-10 Fossiilsete kütuste põletamine 5 Ookeanid adsorbeerivad 50% inimese poolt paisatud CO 2-st, 17 mooli atmosfääri CO2-e ookeani pinna m2 kohta.
Atmosfäär ehk õhkkond. Tänapäeva ilmaennustamiseks kasutatakse satelliitpilte, ilmaradareid, õhupalliga taevasse lastavatelt raadiosondidelt, laevadel ja lennukitel olevatest automaatjaamadest.
Atmosfäär on 400 korda väiksema massiga kui seda on Maailmameri ning tema koostis on kujundatud roheliste taimede poolt fotosünteesi kaudu kompleksühendi klorofüll vahendusel.

Atmosfäär on gaaside segu, mis koosneb lämmastikust (78 %), hapnikust (21 %), argoonist (0,93 %), süsihappegaasist (0,03 %) ja mitmesugustest teistest
Atmosfäär - õhkkond- maad ümbritsev kihilise ehitusega gaasiline kest, mis koosneb enamasti lämmastikust, hapnikust, argoonist, süsihappegaasist ja
Atmosfäär – vihm, udu, raba kohal ja sünged maamajad – pärineb veel 19. sajandi algul väga populaarsest inglise õudusromaanide traditsioonist.

Atmosfäär - ehk õhkkond on Maad ümbritsev kihilise ehitusega õhukest, mis koosneb erinevatest gaasidest ning seda hoiab kinni gravitatsioonijõud.
Atmosfäär on küllalt tihe, et Marsil saaksid möllata väga tugevad tuuled ja tohutud tolmutormid, mis mõnikord neelavad terve planeedi kuudeks.
Atmosfäär – maa õhukiht, maalt kaugenedes hõreneb, piiriks loetakse 1200 Front on ülemineku ala erinevate omadustega õhumasside vahel.

Atmosfäär – Maad ümbritsev õhukiht, ülapiir ulatub 1000-1200 km. temperatuuri ja keemilise koostise järgi jaotatakse alasfäärideks.
Atmosfäär on täis vett Kuigi atmosfääris ei ole vett väga suurel hulgal, on ta hiigeltee, mida mööda vesi kulgeb ümber maailma.
Atmosfäär on hõre, 95% sellest moodustab süsinikdioksiid, mingil määral leidub ka veeauru, hapnikku, süsinikoksiidi ja vesinikku.

Atmosfäär on ligi 100 korda tihedam Maa omast rõhk 90 atm), koostises domineerib süsihappegaas (96.5%), ülejäänu on lämmastik.
Atmosfäär - õhkkond.Biosfääris elavad organismid.Energia,mida keha omab oma asendi tõttu jõuväljas, on potentsiaalne energia.
Atmosfäär on gaaside segu, mis koosneb lämmastikust, hapnikust, argoonist, süsihappegaasist ja mitmesugusest teisest gaasidest.

Atmosfäär - ehk Maad ümbritsev õhukiht,ülapiiriks 1000-1200 km.Temperatuuri ja koostise tõttu jaotatakse see alasfäärideks.
Atmosfäär on taimedele vajaliku süsihappegaasi ja kõikidele aeroobsetele orgnanismidele tarviliku hapniku reservuaariks.
Atmosfäär on väga tihe, kuid planeetide üldine tihedus on väike u 1000 kg/m3. Atmosfäär pöörleb vööndite kaupa.

Atmosfäär – õhkkond; taevakeha ümbritsev disain - kujunduskunst gaasikiht disainer - kunstnik, kes kujundab tooteid
Atmosfäär on Maa omast umbes 100 korda tihedam, enamus sellest on süsihappegaas, ülejäänu moodustab lämmastik.
Atmosfäär - pikk, katkematu Maad ümbritev sfäär, 100-1200 km. Transpiratsioon - vee auramise protsess taimedest.

Atmosfäär on pidevas korrapäratus liikumises (turbulents). Dobsoni ühik (DU) on osoonikihi paksuse mõõtühik.
Atmosfäär on väga liikuv, alludes isegi väikestele rõhuerinevustele, mille tagajärjeks on tuulte tekkimine.
Atmosfäär - maad ümbrittsev gaasikiht, mille alumiseks piiriks on maapind, ülemine on kokkuleppe küsimus.

Atmosfäär on kõigist sfääridest kõige mobiilsem, seega otsustav roll kliima kujundamise ja muutumises.
Atmosfäär on CO2 ja hapniku reservuaariks, atmosfääris on lämmastikutagavara, mis on taimedele oluline.
Atmosfäär on Maad ümbritsev õhuke gaasikiht, tänu millele on võimalik elu teke ja olemasolu maakeral.

Atmosfäär on maad ümbritsev gaasikiht, tema alumiseks pinnaks loetakse maapinda või siis ookeanipinda.
Atmosfäär – hüdrosfäär-maakoor-vahevöö ülaosa-vahevöö alaosa-välistuum-üleminekuvöö-
Atmosfäär on seotud seetõttu, et sajavast vihmast saab hiljem põhjavesi, mida filtreerib muld.

Atmosfäär – maad ümbritsev kihilise ehitusega õhukest, mis pöörleb ja tiirleb koos Maaga.
Atmosfäär on üks põhilisi Maal eksisteeriva mitmekesise elu olemasolu võimaldavaid tegureid.
Vote UP
-2
Vote DOWN
Atmosfäär - maad ümbritsev õhukiht Troposfäär- atmosfääri alumine kuni 15 km paksune kiht, milles on valdav osa atmosfääri massist ning kus esinevad kõik peamised ilmastikunähtused Ekvaator- poolustest võrdsel kaugusel asuv kujuteldav ringjoon, mis jagab maa põhja- ja lõunapoolkeraks Polaarjoon- kujuteldav joon 66,5 pl ja 66,5 ll. Polaarjoontest pooluse suunas esineb polaarööd ja –päeva Pöörijoon- 23N ja23S. Pöörijooned tähistavad ala, mille vahel on päike seniidis.

Atmosfäär on hakanud neelama rohkem Maa soojuskiirgust ja seda on vähem lahkunud maailmaruumi
Atmosfäär – peamiselt süsinikdioksiid, lämmastikku ja argooni on kuni 2%, hapnikku
Atmosfäär - Maad ümbritsev gaasiline kiht, mille ülapiir ei ole täpselt määratav.

Atmosfäär on lämmastiku reservuaar, mis sisaldab 78% N2 ja N- oksiidide NOx jälgi.
Atmosfäär - maismaa-ookean (hüdroloogiline tsükkel).Väikese veeringe moodustavad
Atmosfäär - maad ümbritsev õhukiht, mis koosneb paljudest erinevatest gaasidest.

Atmosfäär on pidevas liikumises, osad paisatakse välja, osad tõmmatakse sisse.
Atmosfäär on nii tihe, et aastaaegade ning öö ja päeva vahet peaaegu ei ole.
Atmosfäär on keskmise tihedusega ja koosneb 78% lämmastikust, 20% hapnikust.

Atmosfäär - maad ümbritsev õhukiht, ülapiir ulatub 1000-1200km kõrgusele.
Atmosfäär - Maad ümbritsev õhukiht atmosfääris, mis kaitseb Maal elavaid
Atmosfäär on Maale kaitsekilbiks Päikeselt tuleva kahjuliku kiirjuse eest.

Atmosfäär on välimine gaasiline kest, mis pöörleb ja liigub koos Maaga.
Atmosfäär - Maa gaasiline kest puhas ja kuiv atmosfäär; veeaur; aerosool
Atmosfäär on saastatud, selle tõttu oli ilmunud niisugune nähtus nagu

Atmosfäär on pika aja jooksul stabiliseerunud koostisega gaaside segu.
Atmosfäär on jagatud kihtideks temperatuuri ja rõhu muutumise alusel.
Atmosfäär – õhkkõnd, Maad ümbritsev kihilise ehitusega õhkkest.

Atmosfäär on sadade kilomeetrite kõrguseni ulatuv liikuv õhumass.
Atmosfäär - e.õhkkond.Maad ümbritsev kihilise ehitisega õhkkest.
Atmosfäär e. Õhkkond(1000km)-maa sfäär,maad ümbritsev õhukiht.

Atmosfäär - ehk õhkkond on Maad ümbritsev õhukiht(1000-1200km).
Atmosfäär – ehk õhkkond-maa sfäär, maad ümbritsev õhukiht.
Atmosfäär - maakera ümbritsev õhkkond, mis on kilise ehitusega.

Atmosfäär - Pidev, katkematu Maad ümbritsev sfäär e õhkkond
Atmosfäär on nii tihe, et öö ja päeva vahet peaaegu ei ole
Atmosfäär - e õhkkond, Maa sfäär, Maad ümritsev õhukiht.

Atmosfäär - Madal- ja kõrgrõhkkonna vaheline üleminekuala
Atmosfäär on stabiilne, kui erinevused Torricelli katse.
Atmosfäär on õhkkond, ehk õhukiht mis ümbritseb maad.

Atmosfäär ehk õhkkond • On maad ümbritsev õhu kest.
Atmosfäär – Maadümbritsev kihilise ehitusega õhkkest
Atmosfäär on ligi 100 korda tihedam Maa atmosfäärist.

Atmosfäär on see, mis jääb meie ja avakosmose vahele.
Atmosfäär on väga tihe, pöörlevad vööndite kaupa.
Atmosfäär - ehk õhkkond, on maad ümbritsev õhukiht.

Atmosfäär ehk õhkkond. • Biosfäär ehk organismid.
Atmosfäär – maa sfäär, maad ümbritsev õhukiht.
Atmosfäär on äärmiselt hõre, kuna pinnarõhk on

Atmosfäär – õhkkond, Maad ümbritsev õhukiht.
Atmosfäär - ehk õhkkond, mis ümbritseb Maad.

Atmosfäär on piirialaks Maa ja kosmose vahel.

Atmosfäär on 100 korda tihedam kui Maal.

Atmosfäär – maad ümbritsev õhukiht
Atmosfäär - õhk, Hüdrosfäär-vesi.

Atmosfäär - Maad ümbritsev õhukiht.
Atmosfäär - ja vaakumdestillatsioon.

Atmosfäär on Maa ja kosmose piir.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun