Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Add link
Atlandi harta - Dokument milles sõnastati sõja eesmärgid ja sõjajärgse maailmakorralduse põhimõtted. Osalejad olid USA(Roosevelt), Inglismaa(churchill) Lepiti kokku vastastikuse sõjalise abi osutamine NL-iga. Merilõvi- nii nimetasid sakslased innovatsiooni Inglismaale.Lahin Inglismaa pärast-!940.aasta sügise õhulahingud.
Atlandi harta – 14. august 1941 Roosevelt ja Churchill sõlmivad lepingu, mis sätestab, et riigid ei tohi taotleda pärast sõja lõppu uusi territooriume ega nõustuda territooriumide muutmisega ning austada rahaste õigust valida endale ise valitsemisvorm ÜRO – sai alguse 45 aasta koalitsiooniriikide konverentsil San Fransiscos.
Atlandi harta - oli 14. augustil 1941. aastal sõjalaeva pardal Newfoundlandi lähedal Atlandi ookeanil USA presidendi Franklin D. Roosevelti ja Suurbritannia peaministri Winston Churchilli vahel sõlmitud kokkulepe, milles sõnastati sõja eesmärgid ja sõjajärgse maailmakorralduse põhimõtted.

Atlandi harta - 14.aug 1941. a Suurriigid ei taotle käimasolevas sõjas territoriaalseid vallutusi, suurriigid ei ole nõus muudatustega, mis ei ole kooskõlas sealsete rahvastega, suurriigid austavad kõigi rahvaste valida endale sobiv valitsusvorm.
Atlandi harta – oli 1941. aastal sõjalaeva pardal Atlandi ookeanil USA presidendi Roosevelti ja Suurbritannia peaministri Churchilli vahel sõlmitud kokkulepe, milles sõnastati sõja eesmärgid ja sõjajärgse maailmakorralduse põhimõtted.
Atlandi harta - 14.aug 1941, Atlandi ookean; osalesid USA ja Suurbritannia; tähtsamad otsused: allakirjutanud riigid ei taotle uusi territooriume, rahvastel on õigus valida oma riigi valitsemise vorm, majanduslik koostöö ja vabakaubandus

Atlandi harta - sõlmiti 14. aug 1941 sõjalaevapardal USA presidendi Roosevelti ja SB peaministri Churchilli vahel, selles sõnastati sõja eesmärgid ja sõjajärgse maailmakorralduse põhimõtted.
Atlandi harta – pandi kirja oma põhimõtted sõja kohta peale II MS. 1. Inglismaa ja USA leppisid kokku, et igasugustest territoriaalsetest nõudmistest loobutakse.
Atlandi harta – 1941 suvel kirjutasid Roosvelt ja Chruchill alla Atlandi hartale, milles sõnastati sõja eesmärgid ja sõjajärgse maailmakorralduse põhimõtted.

Atlandi harta - 1941 augustis kirjutasid USA ja Suurbritannia alla hartale milles sõnastati sõja eesmärgid ja sõjalise maailmakorralduse põhimõtted.
Atlandi harta – Eeldati loobumist territoriaalvallutustest ja jõu kasutamisest riikidevaheliste vastuolude lahendamisel ning rahvaste austamist.
Atlandi harta – USA ja Suurbritannia leping, milles sõnastati sõja eesmärgid ning sõjajärgse maailmakorralduse põhimõtted.

Atlandi harta - 1941: UK ja US vaheline sõja eesmärkide ja maailmakorralduse kokkulepped
Atlandi harta – 1941.aastal sõlmitud kokkulepe USA ja Suurbritannia vahel.
Atlandi harta - Sõnastati sõjaeesmärgid ja sõjajärgne maailmakorraldus.

Atlandi harta – augustis 1941.a. kirjutasid alla Roosevelt ja Churchill.
Atlandi harta – pärast sõda saavad Ida-Euroopa riigid oma maad tagasi.
Atlandi harta - 1941. Augustis Roosevelt ja Churchill kirjutasid alla.

Atlandi harta – Usa ja inglismaa sõlmitud leping.
Atlandi harta - Hitleri vastane koalitsioon.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun