Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Add link
Astmelist testilatsiooni nimetatakse fraksioneerimiseks. (mida raskem on fraktsioon, seda rohkem on molekulis süsiniku aatomeid) Diiselkütuse fraksioonid on kerged, nad aurustuvad 250°C. Selliste kütuste põlemisel tõuseb kiiresti Pz ja põlemis kvaliteet on hea. Fraktsioonid, mis aurustuvad üle 250°C nimetatakse rasketeks fraktsioonideks, neid on pihustites raskem pihustada ja põlemisel tekib tagi ja nende aurustamiseks on vaja kõrgemat temperatuuri.
Astmeline perforatsioon - Vahesein lülide vahel on liigiti erinev: kase- ja lepapuidus esineb nn astmeline perforatsioon (redelperforatsioon!), tammepuidus on lüli otstes vaid seinapaksend, mida nimetatakse lihtperforatsiooniks.
Astmeline desensibiliseerimine - ärevuse leevendamine, seades inimese kardetud olukorda järk-järgult - ja käitumise jälgimine, mis sarnaneb peatükis 13 toodud tujugraafiku täitmisega.

Astmeline tulumaks – kes teeb rohkem, sellelt suuremad maksud, nt põhjamaad Proportsionaalne tulumaks – kõigilt võrdsed maksud, nt Eestis 21% Regionaalselt võrdsemaks: töökohad, transport, sideteenused, palgatase ühtlasemaks, haiglad-koolid jne Varanduslikult võrdsemaks: tulumaks, sotsiaalmaksud, kättesaadav haridus, soo-ja rassikvoot nt
Astmelt on üldise rahvusvahelise õiguse eeskirjad, kuivõrd tegemist on siduva õigusega, rahvusvahelise õiguse põhimõttelise ülimuslikkuse alusel eesõigustatud ühenduse õiguse suhtes igal astmel. Muus osas tuleb igal üksikjuhul kontrollida, kas rahvusvahelise õiguse eeskiri on muutunud (ka kehtetuks muutunud).
Astmelisi torne - tsikuraate Tänu vanimale, Gilgamesi eeposele on andmed vanima kultuuri kohta. Kangelaslood, tõekspidamised jm. 18saj Babüloonlased vallutasid sumerite linnriigi, võtsid omaks nende saavutrused kunsti ja teaduse vllas.

Astmel on omad probleemid ja kriisiolukorrad, mille edukas läbitegemine on oluline isiksuse arengu koha pealt, st kohaneb maailmaga paremini siis, kui igal arenguetapil võtab omaks ka midagi selle negatiivsetest külgedest.
Astmeline maksusüsteem – maksusüsteem, milles maksumäär sõltub maksumaksja sissetuleku suurusest (mida suurem sissetulek, seda kõrgem maksumäär).Tulumaksu nimetus tuleneb sellest, et see pannakse inimese või ettevõtte tuludele.
Astmelised ehk hammasrattaskäigukastid jagunevad liht- ja planetaarkäigukastideks. Autodel on põhiliselt kasutusel astmelised lihtkäigukastid, mille käikude lülitamine toimub kas hammasrataste või muhvide nihutamisel.

Astmel on halvemad ja neid tuleb kasvõi vägivalla abil kõrgemale arengu tasemele tirida ning see annab õiguse valgele inimesele need alla suruda, kes pole samal tasemel ja neid ära kasutada.
Astmeline dissotsiatsioon on dissotsiatsioon, kus esimeses astmes astmes eraldub happe molekulist lahusesse üks vesinikioon, teises astmes teine jne. Astmeliselt dissotsieeruvad mitmeprootonilised happed.
Astmelised laadilehed – CSS Kodulehekülgede üheks oluliseks kujunduspõhimõtteks on hoida lehtede visuaalne väljanägemine võimalikult ühtne kogu kodulehekülje ulatuses.

Astmelisust – valivad vaid perekonda esindavad perekonnapead, valitakse valijamehed, otsustavad valitud parlamendisaadikud, esindajad valitakse piirkondade kaupa.
Astmelisest dissotsiatsioonist on tingitud ka vesinik- ja hüdroksiidsoolade olemasolu, nt. NaHCO3, Al(OH)Cl2 . Tugevad elektrolüüdid on vesilahuses täielikult dissotsieerunud.
Astmeline jaotusmeetod on keerulisem kui otsejaotusmeetod, kuna selle meetodi kohaselt tuleb kõigepealt otsustada, millises järjekorras tugiallüksuste kulusid jaotada.

Astmelises käigukastis on hammasrattad, mis saavad omavahel hambuda erinevates kombinatsioonides, moodustades erinevate ülekandearvudega käike.
Astmelised kulud on kulud, mis püsivad teatud tegevustasemete juures, kuid teatud kriitilistes punktides kasvavad konstandi võrra.
Astmel on võrdselt olulise tähendusega (universaalse tähendusega) kõigi õiguserikkumiste jaoks ja need tuleb täita.

Astmel on rüütlid (väikevasallid • valitseja = kõrgeim feodaal, kellele kuulus nominaalselt kogu riigi maa
Astmelaud - ökoloogiliselt (liikumiseks, varjumiseks) sobiv saareke, mida võib vaadelda ka kui katkenud koridori;
Astmelised potentsiaalid on kasutusel signaali ülekandes ühe närviraku dendriitidest läbi närviraku keha aksoniküngastikule.

Astmeline desensibiliseerimine - ärevuse leevendamine, seades inimese kardetud olukorda järk-järgult - ja käitumise jälgimine.
Astmeline dissotsiatsioon on aine(osakeste) lagunemine keemiliste reaktsioonide käigus järk-järgult väiksemateks osadeks.
Astmeline maksusüsteem – maksustamise põhimõte, mille kohaselt suurematelt tuludelt tuleb maksta rohkem makse.

Astmeline tulumaks on maksustamise põhimõte, mille kohaselt suurematelt tuludelt tuleb maksta rohkem makse.
Astmelises reaktsioonis on summaarne soojusefekt võrdne üksikute reaktsioonistaadiumide soojusefektide summaga.
Astmelisus - tööjaotuse tulemusena lisanduvad organisatsiooni ülesehitusse uued tasandid.

Astmelistes reaktsioonides on soojusefekt võrdne üksikute reaktsioonistaadiumite soojusefektide summaga.
Astmelised ehk hammasrataskäigukastid jagunevad liht- ja planetaarkäigukastideks.
Astmele - seaduste alla, mis on vastu võetud Riigikogu poolt.

Astmeline dissotsiatsioon – protsess toimub 2 vôi enamas järjestikus astmes.
Astmeline dissatsiatsioon – Ioonide eraldumine molekulidest järk-järgult.
Astmel on iha, mille eesmärk on lihtsalt paarituda.

Astmeline tulumaks on Euroopas enim levinud tulumaksusüsteem.
Astmeliseks ehk progresseeruvaks maksusüsteemiks.
Astmel on kitsas tempel jumalate kujudega.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Uutele kasutajatele e-mailiga aktiveerimisel
10 punkti TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun