Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Asjaolude koosmõjuna - okupatsiooni võimude tõttu hukatud, küüditamine, mehed, kes olid mobiliseeritud või läinud üldse soome, osad jätsid elu lahinguväljal, aga need, kes oli saksa sõjaväes, need taandusid saksa vägedega saksamaale, nende taanduvate saksa vägedega liikusid lääne ka terve rida eesti tsiviilalanike, et põgeneda NSVL võimu eest ja veel teine osa lahkus rootsi kartes NSVL okupatsiooni.
Asjaolude avaldamisega on võrdsustatud nendest asjaoludest teatamata jätmine, millest vastavalt hea usu põhimõttele oleks tulnud teatada, samuti selliste asjaolude tõesena avaldamine, mille tõelevastavust avaldaja ei ole kontrollinud ja mis hiljem osutuvad ebaõigeks. Kuna sugulased valetasid emale, et tema poeg on surnud, siis võiks testamendi tühistamine pettuse alusel olla võimalik.
Asjaolud ehk tühisuse alused võib liigitada kolme põhigruppi: − isikutega seotud alused (teovõime, otsuse võime, esindus õigus), − vormiga seotud alused ja ( teatud liiki tehingutele kehtib tehingu vorm mida tuleb järgida- selle järgimata jätmisel on tehing tühine nt. kinnisvara müük) − sisuga seotud alused (TsÜS §-des 86–89)

Asjaolud on selged ja menetlusalusele isikule on: 1) teatatud tema õigused ja kohustused, mis on ette nähtud käesoleva seadustiku §-s 19; 2) selgitatud, et kiirmenetluses väärteoprotokolli ei koostata; 3) võimaldatud anda väärteo toimepanemise kohta ütlusi ning kui isik nõustub kiirmenetlusega.
Asjaolud on arvesse võetud, on kohtunik ja teadlane õigusallikate kasutajatena samas seisundis. Sellelt seisukohalt on kõik muud õigusallikad peale seaduse "nõrgalt kohustavad". Seaduse võtmepositsioon tuleneb sellest, et iga juriidilist otsust peab alati saama siduda seadusega.
Asjaolude ilmnemist on lubatud ainult erandjuhtudel – sellekohase otsuse võivad osanikud vastu võtta, kui tegemist oli ühingu lõpetamisega ühinglepingus sätestatud alusel, tähtaja möödumisel või eesmärgi saavutamisel.

Asjaolud - esitan vastuväite, toon tõendi asjaolu kohta, kui ei meeldi siis lükkan väite ümber. Kui on asjaolu aga tõendit ei ole siis võib piirduda ainult vastuväitega aga kui on tõend siis see lisada.
Asjaolud on muutunud. Itaallaste vaated sellele, mis on eetiline, mis mitte, on väga paindlikud, nii et põhjaeurooplased on mõnikord sunnitud kahtlema nende aususes.
Asjaolude uurimine – reegline asutus omal initsiatiivil Õiguste selgitamine ja arvamuse ärakuulamine Otsuse langetamine Otsuse vormistamine ja teatavaks tegemine

Asjaolud on selged, muudab Riigikohus alama astme kohtu lahendi või tühistab alama astme kohtu lahendi ja teeb uue otsuse või määruse (TsMS § 710).
Asjaolud on tagasiulatuva jõuga, raskendavad edasiulatuva jõuga. Karistus mõistetakse alati teo toimepanemise ajal kehtinud seaduse järgi.
Asjaoludeks on see, et ta enda arvates tegi kõik ettekuulutuse täideminemise vältimiseks ning võttis otsuseid vastu teadmata kogu tõde.

Asjaoludele – omanikele, juhatusele, investoritele, võlausaldajatele, töötajatele, audiitoritele ja riiklikele struktuuridele [1 : 32].
Asjaolud on sätestatud §-s 1045 lõikes 2. Õigusvastsust välistavate asjaolude tõendamise koormis on kostjal ehk kahju tekitajal.
Asjaoludel - S, siis kehtib S suhtes R. Seega on T tänu konkreetsetele S ellu viidud, kui S on loogiliselt võetuna üks T juhustest.

Asjaolud on vaimuhaigus, ajutine raske psüühikahäire, nõrgamõistuslikkus, nõdrameelsus ja muu raske psüühikahäire.
Asjaolude esiletulekul ehk juhtudel. Sisaldab nõutava käitumise reegli õigustatud või kohustatud subjektile või mõlemale.
Asjaoludele ajendatult on Tartu Ülikool viidud ka teistesse linnadesse üle, ent tänapäeval asub kool siiski Tartus.

Asjaolud on piisavalt kaalukad selleks, et alustada haldussunnimenetlust – näiteks teha
Asjaoludel eestlased - peale üksikute erandite - ei saanudki minna üle eliidi germaani keelele.
Asjaoludele on tõsiseid kahtlusi tema elusoleku suhtes, loetakse teadmata kadunuks.

Asjaoludest ehk peab olema ettenägematu põhjus töömahu vähendamiseks.
Asjaolud on hädakaitse teostamine või tegutsemine hädaseisundis.
Asjaolude tõttu on endastmõistetavused samas ka kõige ebakindlamad.

Asjaolud on õigusnormi rakendamise faktiliseks aluseks.
Asjaoludest – olevusvõitluseks ehk konkurentsiks.

Asjaoludesse – hoolsuskohustuse rikkumine.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun