Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Arhitektuur on surnud Põhimõtte ,, Less is more’’ asendus mõttega ,, Less is bore’’ Ausse tulid modernismieelsed põhimõtted ja stiilid Postmodernism arhitektuuris Klassitsismist mõjustatud postmodernism levis alates 1970. aastatest Postmodernismi ideoloogia soosis kõikjal kohaliku omapära austamist ja ehitusliku konteksti arvestamist Tuntumad arhitektid Charles Moore (1925-1993) ja Thomas Gordon Smith võtsid ainest antiigist Postmodernism arhitektuuris
Arhitektuur - Projekteerimise ja Planeerimise Keskusesse, millest aja jooksul kujunes RPI „Eesti Projekt“. Töötades seal kuni 1958. aastani, jõudis ta olla grupijuht, töökoja juhataja, projektide peaarhitekt ja lõpuks kolm aastat instituudi peaarhitekt. Tõsiselt suurendas A. Kotli koormust pedagoogiline töö. Sõja järel valmistati arhitekte ette TPIs ja sisekujundajaid-mööblikunstnikke ning aiandusarhitekte Riiklikus Tarbekunstiinstituudis.
Arhitektuur - kõige tähtsm linn Rootsi ajal oli barokklinn Narva (pommitati ja alles pole peaaegu midagi); Kuressaarde ehitati barokne raekoda ja vaekoda; Niccolo Michetti tegi Kadrioru lossi (Itaalia hilisbaroki stiilis; tagasihoidlik siiski); bastionid: ● Rootsi bastionid Tallinnas ● Skane bastionid Tallinnas ● Narva bastionid ● Tartu bastionid ● Pärnu bastionid ● Kuressaare bastionid
Arhitektuur - Eklektika-palju erinevaid stiil(Sangaste loss)Historitsism-hakatakse ehitama uuesti vanades stiilides(Parlamendi hoone Londonis,Pariisi ooperiteater,Alatskivi mõisahoone tartumaal). Maalikunst-Prantsusmaa-Th.Gericault-“Meduse'i parv“. Eugene Delacroix-“Vabadus viib rahva barrikaadidele“. Hispaania-Francisco Goya-maalikunst ja graafika.
Arhitektuuri osas on projekteerijal algusest peale olnud mõte ja soov minna moodsas suunas ja teha midagi sellist, mis mitte ei püüaks sarnaneda nõukogude aegse arhitektuuriga selles keskkonnas, vaid pigem midagi sellist, mis oleks kontrastne ja viitaks sellele, kuhu Türi keskuse arhitektuur võiks edasi areneda.
Arhitektuur - Peale seda, kui ristiusk sai riigiusuks, tekkis kohe vajadus jumalateenistuseks sobivate ruumide järele.Antiiktempli kasutamine ei tulnud kõne allagi, seda juba usulistel põhjustel, kuid ka praktiliselt polnud see sobiv.
Arhitektuur on valdkond, kus ajastu kultuuriline praktika ilmneb kõigeväljapaistvamal ja silmatorkavamal viisil – eriliste ruumilahenduste või ka stiililiste dominantide ilmumisena inimese isiklikku või avalikku elukeskkonda.
Arhitektuur ehk ehituskunst jaguneb sakraalarhitektuuriks (religioosne tähendus; templid, mošeed, püramiidid) ja profaanarhitektuuriks (ilmalik; elamud, koolid). Maalikunst on kordumatu värviline kujund tasapinnal.
Arhitektuur - vaekoda;Arent Passer-teos:De la Gardie hauamonument; Barokk: Narva linn oli üleni barokk olid bastionid,Pärnus Tallinna värav,Tallinnas Kadrioru loss(autorNiccolo Michetti); Rokokoo: Põltsamaa loss;
Arhitektuur - kivist rajatud ehitised *Hauakambrid-mastaba, astmikpüramiid (Dšozer), suured püramiidid (Cheops, Chefran, Mykerinos), kaljukoobashaud (Tutanhamon I 1922.a) Sarkofaag- inimesekujuline kirst.
Arhitektuur on näiliselt kergem ja õhulisem ning kõik on kõrgusesse pürgiv. Kirikud – katedraalid saavutavad enneolematu kõrguse uudse konstruktsiooni – roidvõlvi – kasutusele võtmisega.
Arhitektuur - gootika laenas võlvide, sammaste ja piilarite rütmi ja vitraažide värvikuse arbaalastelt, eriti palju Cordoba mošeedest; ka vene kirikute sibulkuplis võib näha araabia mõjutusi
Arhitektuur e. ehituskunst: 1. Sakraalarhitektuur – religioossed ehitised: kirik, kabel, klooster, mošee, tempel 2. Profaanarhitektuur – ilmalikud ehitised: loss, palee, linnus, raekoda, elamu
Arhitektuur ehk ehituskunst Arhitektuur (ladina keeles architectura; kreeka sõnast architektōn 'ehitusmeister') ehk on hoonete ja neid ümbritseva keskkonna kujundamine.
Arhitektuur on Prantsusmaal esindatud ca 10 koolkonnaga) Cluny kirik sai eeskujuks paljudele teistele sakraalehitistele nii Prantsusmaal kui ka väljaspool selle piire.
Arhitektuur - hoone pandi kokku üksikutest eriotstarbelistest ja eri kujuga ruumidest (Estonia, Tallinna Draamateater) *Gaudi “La Sagrada Familia” (liivaloss)
Arhitektuur – kupliga sentraalehitis, sambad, poolsambad, pilastrid, kolmnukrksete – või poolkaarsete ehitusviiludega akna – ja ukseraamistused, ümarkaar.
Arhitektuur –  gootika laenas võlvide, sammaste ja piilarite rütmi ja vitraažide värvikuse araablastelt, eriti  palju Cordoba mošeedest
Arhitektuur – ümarkaared; templid olid puust ja templialus kivist, ruudu kujulised, hõredamalt paigutatud sambad, kaunistatud keraamiliste kaunistustega.
Arhitektuur - selge piiriline ehituskunst hakkas välja kujunema 6. saj. Kirikud on tsentraalehitised, mille välimised punktid on keskkohast ühe kaugusel.
Arhitektuur e. ehituskunst 1. sakraalarhitektuur – usuline arhitektuur 2. profaanarhitektuur – ilmalik arhitektuur Maalikunst: 1. seinamaale.
Arhitektuur ehk ehituskunst: • Kiriklik ehk sarkaalne • Ilmalik ehk profanne Vastavus oma ülesandele, ruumimõju, Osa visuaalsest ümbrusest
Arhitektuur on „looduse kõrgeim ja subjektiivseim võimalik konventsionaliseerimine“. Võtmeks ilu ja tõe juurde oli Wrightile geomeetria.
Arhitektuur - ehk ehituskunst on hoonete ja neid ümbritseva keskkonna kujundamine. Näiteks: KUMU, Milano Toomkirik, Jumalaema kirik Pariisis.
Arhitektuur ehk ehituskunst: * Sakraalarhitektuur - usuga seotud hooned nt. kirik * Profaanarhitektuur - kõik muud ehitised nt. kool, elumaja
Arhitektuur - Losside seinu kaunistasid õhukeste liistudega puupannood, õrnades pastelltoonides maalingud, peeglid ja lillelised tapeedid.
Arhitektuur – gootika laenas võlvide, sammaste ja piilarite rütmi ja vitraažide värvikuse araablastelt, eriti palju Cordoba mošeedest
Arhitektuuri kohta - kui temalt kord küsiti, et milline on tema arvates parim arhitektuuriteemaline raamat, siis ta näitas akna taga asuvat puud.
Arhitektuur - ehituslik osa. .......................................................................... 5 1.2.1. Hoone üldiseloomustus.
Arhitektuur on kõige rohkem tuntud Hiina müüri tõttu, kuid Hiinal on hoopis rohkem maailmale pakkuda kui lihtsalt üks suur müür.
Arhitektuur – suured paleed (Knossos, Phaistos, Hagia Triada). Lossid koosnesid süsteemitutest enamvähem ühesuurustest ruumidest.
Arhitektuur - lisandus korintose sammas, domineerisid ilmalikud hooned. Sündisid suurlinnad- eriti Aleksandria ning Pergamon Väike-
Arhitektuur on neil võimad (nt. Hieroglüfid – hieroglyphoi – püh paiknes otsaküljel, sammas Püramiidid) märgid.
Arhitektuur - Hooneid kaunistasid sambad, millele lisandusid niššide figuurid, seintel medaljonid ja rippuvad linikud.
Arhitektuur ehk ehituskunst Sõnaga arhitektuur, tähistatakse tavaliselt inimeste poolt loodud materiaalset keskkonda.
Arhitektuur – alates kiviajast on inimene midagi ehitanud, eriti silmapaistvad on olnud usuga seotud ehitised.
Arhitektuuri ansambel – peahoone koos teistehoonetega, aedade ja pargiga 2.Barokk sai alguse 16.sajandi lõpul Itaalias.
Arhitektuur - 1703 rajati St. Petersbourg! Peeter I käsul (armastas väga Hollandit; tagasihoidlik; 2m pikk,
Arhitektuur on üks olulisemaid inimese elukeskkonna kujundajaid nii kultuuris kui ka majanduslikus mõttes.
Arhitektuur - sillad, akveduktid, ühiskondlikud hooned, elamud, monumentaalarhitektuur. Akvedukt- veejuhe.
Arhitektuur - “Triumfikaar”, “Jumala ema kirik Pariisis”. Tuntud kirjeldaja V. Hugo “Hüljatud”
Arhitektuur on rajatud mälestussambad, India keerukale templid, stuupad (poolkera palkkonstruktsioonile.
Arhitektuur - valitses klassitsism (mõisad, postijaamad, kõrtsihooned). Ehitus kandus äärelinnadesse.
Arhitektuur - levib euroopasse ja ka usa-sse. Ehitised sümmeetrilised,suurte siledate seinapindadega.
Arhitektuur - riistvara ja näidatakse, milline tarkvara komponent millisele riistvarale paigutatakse.
Arhitektuur - Suured paleeansamblid (Prantsusmaa Versallies, Venemaal Peterhof, Eestis kadrioru loss)
Arhitektuur – gootika laenas araablastelt võlvide ja sammaste rütmi ning vitraažide värvikuse.
Arhitektuur - Peetri kirik Roomas, Bramante väike kabel Tempietto, Chanlordi jahiloss, Louvre loss
Arhitektuur - ehituskunst, inimese ruumilist keskkonda kujundav projekteerimis- ja ehitamiskunst.
Arhitektuur - Lorenzo Bernini ,Prantsusmaal Versai Loss, Venemaal Petergof, Eestis Kadrioru loss.
Arhitektuur - Kui ristiusk ametlikuks tunnistati, hakati mõtlema ka jumalateenistuseks vajalike
Arhitektuur - *Kultus(jumalad) *Kuntsinikud ja arhidektid *kuld, hõbe , nende sulam elektron
Arhitektuur ehk teisisõnu ehituskunst on hoonete ja neid ümbritseva keskkonna kujundamine.
Arhitektuuri mõttes on see üks parimaid kirikuid Euroopas, mis on pärit sellest ajajärgust.
Arhitektuur - lossid olid olulised, millede juurde kuulus lossipark mis mood terviku.
Arhitektuur 1920 - 1930 1918-36 alustati arhitektide ettevalmistamist Tallinna Tehnikumis.
Arhitektuur – Frangi riigis puudusid müüridega ümbritsetud linnad ja kindlused.
Arhitektuur - uhke, suurejooneline: sellega näidati Rooma võimu ja suursugusust.
Arhitektuur – Frangi riigis polnud müüridega ümbritsetud linnu ega kindlusi.
Arhitektuur - Kaasaegne Kunsti Muuseum 3. Hoone ehitust alustati 2002. aastal.
Arhitektuur - Prntsm Versai Loss, Venemaal Petergof, Eestis Kadrioru loss.
Arhitektuur - Pythagoras, templiehitus, materjaliks Hippokrates, marmor.
Arhitektuur e. Ehituskunst.........................3 2. Kujutav kunst.
Arhitektuur - osaliselt puidust majad valgeks lubjatud fassaadidega.
Arhitektuur - (sise): kirikuid kaunistasid skulptuurid ja maalid.
Arhitektuuri ansambel – peahoone koos teistehoonetega, aedade ja pargiga.
Arhitektuur - tähtsad esindajad töötasid Austrias ja Belgias.
Arhitektuur on rajatud enamasti keerukale palkkonstruktsioonile.
Arhitektuur - templiehitus, mille materjaliks kasutati marmorit.
Arhitektuur on enamasti rajatud keerukale palkkonstruktsioonile.
Arhitektuur – raekoda Tartus, kivisild Tartus, Tartu Ülikool
Arhitektuur – suurimad saavutused on seotud kirikuehitusega.
Arhitektuur - sisekujundus muutub valgemaks ja mugavamaks.
Arhitektuur on lihtne, MONUMENTAALNE ja mõjub suuremalt.
Arhitektuur – 8. saj. elavnes kivihoonete püstitamine.
Arhitektuur on oma kõikjaolus unikaalne kunstivaldkond.
Arhitektuur on sel ajal väga ekstravagantne ja eriline.
Arhitektuur - Arhitektuur jälgis antiigi traditsioone.
Arhitektuur – ehituslik osa. Hoone üldiseloomustus.
Arhitektuur – ehituskunst Grillima – liha röstima
Arhitektuur – Esmane eesmärk püstitada kirikuid.
Arhitektuur - ehituslik projekteerimine al. 20 000.-
Arhitektuuri mitmenäolisus – koolkondlike erinevuste süvenemine
Arhitektuur on   põhiliselt   puuarhitektuur.
Arhitektuur on tõsine, asjalik ja otstarbekas.
Arhitektuur - ruumi ja valguse konsentratsioon.
Arhitektuur - Tähtsaim ala oli templiehitus.
Arhitektuur - materjal savi või sissetoodud
Arhitektuur – joonestuskunst, ehituskunst
Arhitektuur - (välis): pikergune hoone.
Arhitektuur on mõjutatud budismist.
Vote UP
-7
Vote DOWN
Arhitektuuri liigid - Sakraalarhitektuur (kirikud, kabelid, kloostrid, mošeed, templid



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL FAILID 24h TASUTA !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun