Arhitektuur on surnud Põhimõtte ,, Less is more’’ asendus mõttega ,, Less is bore’’ Ausse tulid modernismieelsed põhimõtted ja stiilid Postmodernism arhitektuuris Klassitsismist mõjustatud postmodernism levis alates 1970. aastatest Postmodernismi ideoloogia soosis kõikjal kohaliku omapära austamist ja ehitusliku konteksti arvestamist Tuntumad arhitektid Charles Moore (1925-1993) ja Thomas Gordon Smith võtsid ainest antiigist Postmodernism arhitektuuris
Arhitektuur - Projekteerimise ja Planeerimise Keskusesse, millest aja jooksul kujunes RPI „Eesti Projekt“. Töötades seal kuni 1958. aastani, jõudis ta olla grupijuht, töökoja juhataja, projektide peaarhitekt ja lõpuks kolm aastat instituudi peaarhitekt. Tõsiselt suurendas A. Kotli koormust pedagoogiline töö. Sõja järel valmistati arhitekte ette TPIs ja sisekujundajaid-mööblikunstnikke ning aiandusarhitekte Riiklikus Tarbekunstiinstituudis.
Arhitektuur - kõige tähtsm linn Rootsi ajal oli barokklinn Narva (pommitati ja alles pole peaaegu midagi); Kuressaarde ehitati barokne raekoda ja vaekoda; Niccolo Michetti tegi Kadrioru lossi (Itaalia hilisbaroki stiilis; tagasihoidlik siiski); bastionid: ● Rootsi bastionid Tallinnas ● Skane bastionid Tallinnas ● Narva bastionid ● Tartu bastionid ● Pärnu bastionid ● Kuressaare bastionid
Arhitektuur - Eklektika-palju erinevaid stiil(Sangaste loss)Historitsism-hakatakse ehitama uuesti vanades stiilides(Parlamendi hoone Londonis,Pariisi ooperiteater,Alatskivi mõisahoone tartumaal). Maalikunst-Prantsusmaa-Th.Gericault-“Meduse'i parv“. Eugene Delacroix-“Vabadus viib rahva barrikaadidele“. Hispaania-Francisco Goya-maalikunst ja graafika.
Arhitektuuri osas on projekteerijal algusest peale olnud mõte ja soov minna moodsas suunas ja teha midagi sellist, mis mitte ei püüaks sarnaneda nõukogude aegse arhitektuuriga selles keskkonnas, vaid pigem midagi sellist, mis oleks kontrastne ja viitaks sellele, kuhu Türi keskuse arhitektuur võiks edasi areneda.
Arhitektuur - Peale seda, kui ristiusk sai riigiusuks, tekkis kohe vajadus jumalateenistuseks sobivate ruumide järele.Antiiktempli kasutamine ei tulnud kõne allagi, seda juba usulistel põhjustel, kuid ka praktiliselt polnud see sobiv.
Arhitektuur on valdkond, kus ajastu kultuuriline praktika ilmneb kõigeväljapaistvamal ja silmatorkavamal viisil – eriliste ruumilahenduste või ka stiililiste dominantide ilmumisena inimese isiklikku või avalikku elukeskkonda.
Arhitektuur - vaekoda;Arent Passer-teos:De la Gardie hauamonument; Barokk: Narva linn oli üleni barokk olid bastionid,Pärnus Tallinna värav,Tallinnas Kadrioru loss(autorNiccolo Michetti); Rokokoo: Põltsamaa loss;
Arhitektuur - kivist rajatud ehitised *Hauakambrid-mastaba, astmikpüramiid (Dšozer), suured püramiidid (Cheops, Chefran, Mykerinos), kaljukoobashaud (Tutanhamon I 1922.a) Sarkofaag- inimesekujuline kirst.
Arhitektuur on näiliselt kergem ja õhulisem ning kõik on kõrgusesse pürgiv. Kirikud – katedraalid saavutavad enneolematu kõrguse uudse konstruktsiooni – roidvõlvi – kasutusele võtmisega.
Arhitektuur - gootika laenas võlvide, sammaste ja piilarite rütmi ja vitraažide värvikuse arbaalastelt, eriti palju Cordoba mošeedest; ka vene kirikute sibulkuplis võib näha araabia mõjutusi
Arhitektuur ehk ehituskunst Arhitektuur (ladina keeles architectura; kreeka sõnast architektōn 'ehitusmeister') ehk on hoonete ja neid ümbritseva keskkonna kujundamine.
Arhitektuur on Prantsusmaal esindatud ca 10 koolkonnaga) Cluny kirik sai eeskujuks paljudele teistele sakraalehitistele nii Prantsusmaal kui ka väljaspool selle piire.
Arhitektuur - hoone pandi kokku üksikutest eriotstarbelistest ja eri kujuga ruumidest (Estonia, Tallinna Draamateater) *Gaudi “La Sagrada Familia” (liivaloss)
Arhitektuur – ümarkaared; templid olid puust ja templialus kivist, ruudu kujulised, hõredamalt paigutatud sambad, kaunistatud keraamiliste kaunistustega.
Arhitektuur - selge piiriline ehituskunst hakkas välja kujunema 6. saj. Kirikud on tsentraalehitised, mille välimised punktid on keskkohast ühe kaugusel.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk). Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).
Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu! Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.