Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge
Analoogia - on ühe või paljude õigusliku tähendusega õigusnormide rakendamine õigusega mittereguleeritud või ebapiisava täpsusega reguleeritud eluliste asjaolude suhtes, mis vajavad õiguslikku reguleerimist .Analoogia on kasutatav, kui leidub elulistele asjaoludele sarnane abstraktne faktiline koosseis ning muud tõlgendusvõtted ei aita.
Analoogia - ühe või paljude õigusliku tähendusega õigusnormide rakendamine õigusega mittereguleeritud või ebapiisava täpsusega reguleeritud eluliste asjaolude suhtes, mis vajavad õiguslikku reguleerimist. Analoogial põhinevaid otsuseid saab teha vaid siis, kui leidub elulistele asjaoludele sarnane abstraktne faktiline koosseis.
Analoogia on ligilähedane I isku vaimu saavutanud inimesele sarnase (või võrdse) olemasoluga, sest K on võrdne E ja I intellikentsuse, lubades paljunemist ehk toota paljunemise komplitseeritud a priori 12 Kasutusel vastava termini iseloomustamiseks, (1999): The embodied mind: cognitive science and mis koondab teatud sõnade hulka.
Analoogia probleem - õiguslünkade ületamine- vajadus tekib siis, kui seaduses ei ole konkreetset normi, mingi elulise situatsiooni lahendamiseks, kus võib eeldada, et seaduseandja sooviks probleemi reguleerida. Alati ei reguleerita õiguslikult kõiki küsimusi ja ei pea olema tegemist just seaduse lüngaga.
Analoogiaks on autor toonud näiteks vana linna, kus majad on kujundatud mitmete inseneride poolt ja tulemuseks on ebaühtlane vaatepilt ning kõverad tänavad. Descartes’i arvates ei saa ideid ega õpetusi laenata erinevatest teadustest, sest nendele alustele ehitatud arusaamad on liialt ebastabiilsed.
Analoogia on järeldamine, mis suunatakse üksikfaktilt üksikfaktile Induktsioon on laiendustõestus ehk järeldatakse üksikfaktilt üldreeglini Deduktsioon on järeldamine, mis suunatakse üldreeglilt üksikfaktidele „Eesti kultuur on saksa kultuur, mida viljeldakse eesti keeles“
Analoogia - ja e contrario argumendid - analoogia võib olla kas tõlgendusargument (juhtumite samasugusus argumendina) või otsustuspõhimõte (otsustuse vorm). Viimati mainitud juhtumil on tähelepanu objektiks analoogia kasutamine tõlgendamise või lünga täitmise menetluses.
Analoogiamaagia – põhineb printsiibil, et sarnane põhjustab sarnast (kui meie teeme mingisugust tegevust, siis teevad vaimud sama) • kontaktmaagia – esemel või objektil, mis on üksteisega kokku puutunud, mõjutavad teineteist ka eraldi olles edasi
Analoogia kevad – suvi – sügis noorus – keskiga - vanadus 3) Aleksandria periood (Dionysios Thrax(surnud u 100 eKr, Apollonius Dyscolus(2. Sajand AD); Aleksandria koolkond tekkid soovist ja vajadusest mõista Homerose tekste.
Analoogia - õigussuhet reguleeriva sätte puudumisel kohaldatakse sätet, mis reguleerib reguleerimata õigussuhtele lähedast õigussuhet, kui õigussuhte reguleerimata jätmine ei vasta seaduse mõttele ega eesmärgile.
Analoogia on ühe või paljude õigusliku tähendusega õigusnormide rakendamine õigusega mittereguleeritud või ebapiisava täpsusega reguleeritud eluliste asjaolude suhtes, mis vajavad õiguslikku reguleerimist.
Analoogia on üks inimmõtlemise kõige tavalisematest argumentidest. Analoogia taustaks, selle üldisuse seletuseks on universaalsuse põhimõte. Mõtlemises püütakse üksikjuhtumitelt üle minna üldisele.
Analoogia mõju – sõnade rekonstrueerimine teiste, keeles juba olevate mallide alusel 3. Laenamine 19.sajand oli võrdlev-ajaloolise ja laiemalt ajaloolise ehk diakroonilise keeleuurimise võidukäigu sajand.
Analoogiale tuginedes on võimalik lahti mõtestada sarnaseid olukordi mõtlevate olendite puhul. Nimetatud taime värvivahetuse üheks võimalikuks põhjuseks on see, et ta teeb seda tolmeldajate ligimeelitamiseks.
Analoogiasuhe on valitsev. Analoogiasuhe on (osalt) hinnanguline asi. Mõisted "tähenduslikkus" ja "olulisus", millele viidati, osutavad iseloomulikul viisil hinnanguvõimalusele.
Analoogia kasutamine on otstarbekas, kui püütakse sõnastada midagi, mis pole täiesti arusaadav. Analüüsi esimestes etappides me tavaliselt ei näe veel tervikut, ainult osasid.
Analoogiaks on siin unenäo seisund, mille läbi me muid teadvuse aspekte hakkame paremini mõistma. Näiteks üldrelatiivsusteoorias ei saa ettekujutada kõveraid aegruume.
Analoogiaga on tegemist siis kui seaduses ei ole ühtegi sätet, mis võimaldaks tekkinud probleemi lahendada, kuid samal ajal see probleemilahendus peaks olema õiguslik.
Analoogiaid on maailm täis, mille korral on olemas väga varjatuid analoogiaid ja ka nö iseenesestmõistetavaid analoogiaid, mida panevad tähele peaaegu kõik inimesed.
Analoogia taradega on siiski ainult visuaalses muljes, lennuki varju ümber oleva oreooli - glooria nurkläbimõõt on suurem ja küllalt sagedased on mitmekordsed ringid.
Analoogiate kasutamine – kõige kättesaadavam on inimene ise, milline on sarnasus endaga? • Empaatial põhinev isikutaju – võime elada sisse teise inimese sisemaailma.
Analoogia - ühe või paljude õigusliku tähenduega õigusnormide rakendamine mittereguleeritud või ebapiisva täpsusega regleeritud eluliste asajolude suhtes.
Analoogiaseadus - inimene kujutas ümbritsevat maailma endasarnasena, elava ja hingestatuna(antropomorfism). Aja jooksul võttis inimese teadvuses kuju mütoloogiline
Vote UP
-1
Vote DOWN
Analoogia on siin selles, et nii nagu Kopernikus saavutas tähistaeva nähtavale liikumisele parema kirjelduse sellega, et ta muutis senise astronoomiaga võrreldes teoreetilist lähtekohta – asudes seisukohale, et maakera, millel paikneme meie kui vaatlejad, ei ole mitte nähtava maailma liikumatu keskpunkt, vaid tiirleb ümber Päikese – nii paneb ka
Analoogia - Selline situatsiooni olemasolu, mille lahendamiseks, polegi konkreetset õigusnormi olemas. Sel juhul tuleb vastata küsimusele.
Analoogiasuhe on tähtis alus ka õigusnormide süstematiseerimisele, milles on küsimus sarnaste juhtumite koondamisest samade mõistete alla.
Analoogia on lubatud avalikus õiguses-protsessiõiguses, aga karistusõiguses on keelatud tunnistada tegu süüteoks analoogia põhjal.
Analoogia – leiad sarnase õigusnormi ja kannad puuduolevale lüngale üle. Sarnaseid kohaldatakse sarnaselt ja võrdseid võrdselt.
Analoogia on kasutatav, kui leidub elulistele asjaoludele sarnane abstraktne faktiline koosseis ning muud tõlgendusvõtted ei aita.
Analoogia rakendamine – kasutatakse, kui tõlgendusargumendid on ammendatud 4) Õiguse täiendamine ehk lünga reguleerimine õigusnormiga
Analoogiaarutlus on arutlus, mida hinnatakse analoogse kehtivuse seisukohast, ja see on induktiivse kehtivuse erijuhtum.
Analoogia - Siis kui on seaduselünk ning on vaja see lünk ületada, siis kasutatakse analoogiat.
Analoogiad on aga ligilähedased näited kirjeldamaks siin mingeid psüühilisi seaduspärasusi.
Analoogial on kolm põhitüüpi: otsene analoogia, bioloogiline analoogia ja isiklik analoogia.
Analoogia - elundid täidavad sama funktsiooni, kuid on erineva ehituse ja päritoluga.
Analoogia – kui säte puudub, siis tõlgendatakse lähima tõlgendus meetodi alusel.
Analoogia meetod - maksumaksja majandustegevust võrreldakse temaga sarnaste maksumaksjatega.
Analoogia – elundite sarnasus, mis johtub nende ühesugususest funktsioonist.
Analoogia rneetod - pllblikatsioonide - maternaatilisc mectod analoogia mectod
Analoogia põhjal on riigil B absoluutne eelisseisund tekstiili tootmisel.
Analoogia maagia — põhineb ideel, et sarnane põhjustab sarnast.
Analoogiavõrdusi on antud juhul võimalik luua erinevatel vormidel:
Analoogia liigid on seaduse analoogia ja õiguse analoogia.
Analoogiaid on välja tuua nii mõnedki taju elemente.
Analoogia on nendel kahel aspektil täiesti ilmne.
Analoogia – ei ole olemas, aga peaks olemas.
Analoogia põhja - Eestis: tee/n, tee/d > tee/b jne
Analoogia – konkreetne kujund, tajupilt



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun