Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Anaeroobne lävi on treeningu intensiivsus, millest alates ei piisa organismi hapnikuvarustusest lihaste töö toetamisel energiaga ning energiatootmisse kaasatakse mehhanism, mis lõhus- Seetõttu peetakse tab hapnikupuudusel lihastes ja veres leiduvat suhkrut (süsivesikuid) ja toodab tööd anaeroobse piimhapet (laktaati). Selle anaeroobselt energiat tootva ainevahetusmehhanismi läve läheduses kõi- nimeks on glükolüüs.
Anaeroobne glükolüüs ehk käärimine lõpeb kas piimhappe või etanooli moodustamisega. See toimub tavaliselt kas lihaskoe rakkudes, või ka piimhappebakterite elutegevuse tagajärjel.
Anaeroobne - ilma õhu (hapniku) juurdepääsuta (mere pühjas anaeroobne hingamine)- ¼ „CH2O“ = 1/8 CH4 ; ¼ „CH2O“+ ¼ H2O= ¼ CO2+ ½ H2. 26. Reovete jagunemine.
Anaeroobne glükolüüs ehk käärimine lõpeb piimhappe (lihaskoes või piimhappebakterite elutegevusel; ühest glükoosi molekulist saadakse kaks piimahappe molekuli.
Anaeroobne glükolüüs - ehk käärimine, hapniku puudusel rakkude tsütoplasmas toimuv glükoosi lagunemine, üheks lõpp-produktiks on kas piimhape või etanool.
Anaeroobne energiatootmine - juhul, kui hingeldamine jätkub, siis võid kindel olla, et energiatootmine toimub juba anaeroobselt - ehk hapnikuvõlas.
Anaeroobne hingamine – hapnikuta keskkonnas selleks kohastunud organismide energiasaamise viis (elektronide lõppakseptor on molekul, mis pole O 2, selleks on anorg ühendid; heterotroofid). Anaeroobid on hapnikuta keskkonnas elavad organismid, kes eluprotsessideks ei vaja hapnikku, ja kes selle olemasolul võivad isegi surra.
Anaeroobne hingamine on samuti membraanis toimuv elektronide ülekandmise protsess, kuid kasutab hapnikule alternatiivseid elektronaktseptoreid nagu nitraat, nitrit, fumaraat, dimetüülsulfoksiid (DMSO) ja trimetüülamiin N-oksiid (TMAO), mis saavad elektrone spetsiifiliste terminaalsete reduktaaside kaudu.
Anaeroobne - hüpolimnionis, settes; haarab mitmeid mikroobirühmi, kasutavad eri é aktseptoreid, konkureerivad é doonorite pärast; käärimine ⇒ atsetaat, piimhape, võihape; edasisel lagundamisel é lõppaktseptoriteks NO3-, Mn4+, Fe3+,
Anaeroobne - ilma õhu juurdepääsuta (mere põhjas anaeroobne hingamine) 1/4"CH2O“=1/8CO2+1/8 CH4 27. Reovete jagunemine Olmes või tootmises rikutud vesi, mida peab enne veekogusse või pinnasesse juhtimist puhastama, on reovesi.
Anaeroobne kääritamine on mikroobne protsess, mille käigus süsivesikud lagundatakse CO2-ks ja CH4-ks. See on loomulik protsess, aga tänu reaktori kasutamisele on võimalik reaktsioonisaadusi kokku koguda ja ära kasutada.
Anaeroobne hingamine on protsess, kus oksüdeeritavalt substraadilt ärastatud elektronid kantakse hapnikust erinevale anorgaanilisele elektroni aktseptorile ja ATP moodustub membraansel fosforüülimisel.
Anaeroobne hingamine – terviklik rakuhingamise protsess, ettekanne uue õppekava täiendustega milles hapniku asemel kasutatakse hingamisahela reaktsioonides näiteks väävlit, nitraate või rauda.
Anaeroobne lagunemine – reageerides annavad soolasid (humaate), mis • Orgaanilise aine saagikus keemilistest, füüsikalistest, mittetäielik lagunemine ja mitmesuguste lahustuvad kergesti vees.
Anaeroobne lävi – (160-170 lööki/min) kui ületad selle läve, siis aeroobne energia tootmine lülitatakse välja ja toodetakse ainult anaeroobselt – tekib piimhape.
Anaeroobne – ilma õhu (hapniku) juurdepääsuta (mere põhjas anaeroobne hingamine) 1/4 “CH2O” = 1/8 CO2 + 1/8 CH4 1/4 “CH2O” +1/4 H2O = 1/4 CO2 + 1/2 H2
Anaeroobne lagunemine - mittetäielik lagunemine ja mitmesuguste vaheproduktide kuhjumine, aeglane protsess PÕLLUMULLAS AEROOBNE KUI ANAEROOBNE LAGUNEMINE PARALLEELSELT.
Anaeroobne on suhteliselt intensiivse ja lühiajalise töö korral kasutatav. Anaeroobse puhul ei lähe glükoosi täielik oksüdatsioon lõpuni.
Anaeroobne puhastamine – ennekõike tööstusliku reovee puhastamise, reovesi suht kange. Tehakse sellistes seadmetes nagu metaantangid.
Anaeroobne - hapnikku ei jätku piisavalt Glükoos – 2piimhape (C2H4COOH) 2. Tsitraaditsükkel toimub mitkondri maatriksis.
Anaeroobne – vajavad sulfaat- või nitraatioone, toimub glükoosi lagundamine, mille puhul tekib etanool või piimhape.
Anaeroobne treeningtsoon on identsed. Jack ja Joe isegi kasutavad sama firma pulsomeetrit ja alati treenivad koos sama intensiivsusega.
Anaeroobne kääritamine - laguneb osa muda orgaanilisest ainest metaaniks ja süsihappegaasiks, protsess viiakse kuni 90 % teor.
Anaeroobne keskkond on täiesti hapnikuvaba keskkond, mille tingimustes saavad eksisteerida vaid väga vähesed organismid.
Anaeroobne - piimhappekäärimine, etanoolikäärimine Fotosünt. Valgusstaadium- kloroplastide sisemembraanides
Anaeroobne hingamine - kasutavad hapniku asemel sulfaat- ja nitraatioone, eritavad keskkonda nende redutseeritud vorme.
Anaeroobne lagundamine - Protsessis tekib metaani ja süsinikdioksiidi sisaldav biogaas, huumusmass ja vabaneb soojust.
Anaeroobne keskkond – on keskkond, kus puudub nii vaba hapnik kui ka keemilisse ühendeisse seotud hapnik.
Anaeroobne treening - lihased hapnikupuuduses, tekib piimhape, mis põhjustab lihasväsimust.
Anaeroobne lagunemine – mittetäielik lagunemine ja mitmesuguste vaheproduktide kuhjumine.
Anaeroobne - haarab mitmeid mikroobirühmi, toituvad valmis orgaanilisest ainest
Anaeroobne tsoon - organismi töötsoon, kus energiat toodetakse ilma hapnikuta.
Anaeroobne - käärimine, tekib piimhape v etanool moodustub aint 2ATP
Anaeroobne hingamine – membraanis toimuv elektronide ülekandmise protsess.
Anaeroobne koormus – seotud lihasmassiga, meestel on töövõime suurem.
Anaeroobne hingamine - mitmed bakterid mis suudavad hingata ilma hapnikuta.
Anaeroobne metabolism on nende hulgas siiski rohkem levinud, kui aeroobne.
Anaeroobne hingamine – hingamine, mille puhul pole vaja vaba hapnikku.
Anaeroobne lagunemine - orgaanilise aine lagunemine hapniku osaluseta.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs – hapnikku ei ole piisavalt, moodustub etanool või piimhape 3. Hingamisahela reaktsioonid toimuvad mitokondri harjakeste membraanidel Piimhappekäärimine – toimub lihaskoe rakkudes piimhappebakterite elutegevuse käigus.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs – kui on hapnikuvaegus (tekib piimhape või etanool). C6H12O6 = 2CH3COCOOH + 4H + 2 ATP Tulemus: glükoosi molekulist saadakse 2 püroviinamarihappe molekuli (CH3COCOOH) ning eraldub 4 vesiniku aatomit ja 2 ATP molekuli.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükoos - (käärimine)hapniku puudusel rakkude tsütoplasmas toimuv glükoosi lagundamine, mille üheks lõpp-produktiks on kas piimhape või etanool.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs – hapniku puudusel rakkude tsütoplasmas toimuv glükoosi lagundamine, mille üheks lõpp produktiks on kas piimhape või etanool.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs – rakku toodud glükoos fosforüülitakse koheselt ATP-ga Glc-6-P-ks. Fosforüülimine on glükoosi suunamine metabolismi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs on anaeroobses keskkonnas toimuv biokeemiliste reaktsioonide ahel, mille tulemusena tekib glükoosist laktaat.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs - kõigi rakkude tsütoplasmas toimuv glükoosi esmane lagundamine hapnikurikkas keskkonnas.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs – hapnikuvaeguse korral: piimhappe tekkimine; piimhappekäärimine; etanoolkäärimine.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs - hapniku puudumisel rakkude tsütoplasmas toimuv glükoosi lagundamine, mille üheks
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs – glükoosi esmane lagundamine hapnikuta keskkonnas (toimub rakkude tsütoplasmas).
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne gl - glükoosi lagundamine, mille üheks lõpp-produktiks on kas piimhape või
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs - käärimine- lõpeb piimhappe või etanooli moodustamisega
Vote UP
-1
Vote DOWN
Anaeroobne glükolüüs – ehk käärimine ehk glükoosi osaline lõhustumine.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun