Sõnu seletav sõnaraamat

Anabolism - sünteesiprotsesside heteropolüoosid: kogusus,integratsioon(ühtsus,terviklikkus) hüaluroonhape(mikroobidele barjääriks,osaleb veevahetuse regulatsioonis), Kondroitiinväävelhapped (kõhre,sidemete,südameklappidete komponendiks).Hepariin – eritavad vere nuumrakud kopsudes,maksas). INSULIIN ↓ suhkru sisaldust,GLÜKAGOON ↑ Happeline keskkond peatab seedemisprotsessi,seega SÜSIVESIKUTE SEEDEMISE PÕHIKOHT
Anabolism - sünteesiprotsesside Kondroitiinväävelhapped kogusus,integratsioon(ühtsus,terviklikkus) (kõhre,sidemete,südameklappidete komponendiks).Hepariin – eritavad vere nuumrakud kopsudes,maksas). INSULIIN ↓ suhkru sisaldust,GLÜKAGOON ↑ Happeline keskkond peatab seedemisprotsessi,seega SÜSIVESIKUTE SEEDEMISE PÕHIKOHT PEENSOOL! Veresuhkru taseme( 3.3-6.1 mmol/l) säilitamises on keskne roll maksal.
Anaalne faas - 1-3 eluaasta- rahulduse saamise prototüübiks on defekatsioon 3. falliline faas- 3-6 eluaasta- alguses mõtlemad mõlemist soost lapsed, et neil on fallus (peenis) ja sel ajal ilmnevad oidipuse kompleks (poistel) ja tütarlastel elektra kompleks (peenisekadedus). 4. Latentne faas- 6-14 eluaasta-seksuaalsete ihade mahasurumine.

Ana - Mariat, keda kunstnik maalis kõikvõimalikes vaadetes, kõige meelsamini aga selja tagant. Neid töid iseloomustavad täpsed piirjooned, jahe koloriit ja plastiline modelleering- tundemärgid, mis on tüüpilised ka klassistliku maalikunstniku Jean Auguste Dominique Ingres’i stiilile ja Picasso neoklassitsistmile.
Anabolic - androgenic steroids Used for: muscular growth, athletic performance, wasting/immune disease Associated deficiencies: vitamins B-6, B-9, B-12, C, and D Clenbuterol Used for: asthma, fat-loss among bodybuilders Associated deficiencies: taurine and cardiac magnesium (potentially fatal)
Anabaptistid - taasristijad; arvasid etpole vaja ei iiblit ega ülikooli ning, et kõik täiskasvanud peaks uuesti ristima Augsburgi usutunnistus - uus usutunnistus, mis määratles luterluse põhiseisukohad ja lut. kirikuteenistuse alused

Anabiosis – taaselustumine) – organismi seisund, milles eluprotsessid on sedavõrd aeglustunud, et nähtavaid eluavaldusi ei ole. Anabioosis on sageli mikroobid ja ainuraksed, nad elavad nõnda üle ebasoodsaid elutingimusi.
Ana - Mariaga käis Salvador paadiretkedel koos kalur El-Betiga. Mõnikord suveõhtutel, kui meri oli vähem tormine, korraldasid Dalíde perekonnatuttavad Pichotid rannakaljudel või merel paatides õhtukontserte.
Anaalne faas - 1a.-3a.- nauding päraku umber- ehmatuses võib kujuneda pedant(Monk) 3.Falloslik faas-3.-6.a- suguelundites- poistel Oidipuse kompleks, tüdrukutel Elektra kompleks,

Anabolism on lihtsamatest keemilistest ühenditest keerulisemate ühendite sünteesimine. Sünteesi protsessid on vajalikud rakkude kasvuks ja paljunemiseks.
Anabolism - organismis asetleidvate ainevahetusprotsesside kogum, kus Anabolism lihtsamatest keemilistest ühenditest sünteesitakse keerulisemad ühendid.
Ana - ja telofaas). S-perioodis replitseerub DNA ja kahestuvad kromosoomid -- tekivad kromatiidid, mis anafaasis lahknevad tütarkromosoomidena.

Anabolic - androgenic steroids (AAS), 13.1, 16.1, 46.1 Andersen, Hans Christian Anderson, John Anderson, Philip Angel, and measurement, 5.1, 8.1
Anaalne faas – defekatsioon, 1-3 eluaastane, laps arvab, et saab ema e. oma maailma muuta õnnelikuks, kui potti kakab, sest tunnustati.
Anabolism ehk sünteesiprotsesside kogusus, mille käigus omastatakse toitained ja moodustatakse organismi koostisosad ning varuained.

Anabolism – ainevahetuslike protsesside kogum, kus lihtsamatest keemilistest ühenditest sünteesitakse keerulisemad ühendid.
Anabolism - mitmesuguste ainete kasutamine sünteesiprotsessides kudede ülesehitamisel ja asendamisel ja varuainete kogumine
Anabioosiga on palju ühist loomade talve- ja suveunel, ainult et anabioosile on omasem elutegevuse tugevam pidurdumine.

Ana - faas • Toimub kahekromotiidiliste kromosoomide lahknemine poolustele jõuavad ühe kromotiidilised.
Anabolism - vastuvõetud toiduainete spetsiifiliste kehaomaste ainete ehitamine.
Anabioos – organismi eluprotsessid aeglustunud, nähtavaid elumärke pole

Anabolism – vastuvõetud toitainetest kehaomaste ainete ülesehitamine.
Ana on ühe kõrgaadliku tütar, keda don Juan püüab võrgutada.
Anabolism - raku makromolekulide sünteesiga seotud reaktsioonide kogum.

Anaalne - ekspulsiivne isiksus: agressiivsus, destuktiivsus, loovus.
Anabolism - AINEVAHETUSE OSA, SÜNTEESIPROTSESSIDE INTEGRATSIOON.
Anabaptistid ehk uuestiristijad (Zürich): täiskasvanute ristimine

Ana - loogiline reegel kehtib ka neljanda tüübi korral.
Anaalne – retentiivne isiksus: puhtus, korralikkus, ihnus.
Anaalne isiksus – kunst, statistiliste andmete kogumine.

Anaal - , perineaal- või genitaalpiirkonnas.
Anaalne - erootiline anal erotic 1-2 aastatTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto