Sõnu seletav sõnaraamat

Ametnikega on ametlik jne. Probleemina on üles kerkinud, et teenindajad ei oska kõigele lisaks riigikeelt - selles on süüdi nii koolisüsteem, mis ei õpeta keeli, töötajad ise, kes ei taha riigikeelt õppida, kui ka ettevõtjad, kes ei pööra piisavalt tähelepanu töötajate valikule või ei korralda riigikeele õpet.
Ametnike pädevuses on võimuvolituste kasutamine (teiste inimeste käskimine, keelamine, sunnivahendite rakendamine), mida eraõiguslikus suhtes töötavatel isikutel ei ole. 2) abiteenistujateks; On ametiasutuse koosseisus ettenähtud abiteenistuskohale TL alusel võetud tehniline töötaja.
Ametnik - Poliitiliselt erapooletu - Kasutab võimu avalikes huvides • Alamastme ametnik – suhtlus rahvaga • Tippametnik – osalus poliitika kujundamisel (NT: kantsler) Ametnik ei sõltu valija toetusest – ratsionaalsem

Ametnikest kõrg - ja keskklassist, kaks kolmandikku on lõpetanud Oxfordi või Cambridge ülikooli. Ka Prantsusmaa avalikest teenistujatest pärineb enamik kõrklassist ja vaid kümnendik töölisklassist.
Ametnikele on keelatud tegevused, mis segavad tema ametikohustuste täitmist, seavad kahtluse alla tema erapooletuse või kahjustavad muid olulisi teenistuslikke huve
Ametnik on kohustatud hüvitama KOV üksusele, kelle asutuses ta kahju tekitamise ajal töötas, süüliselt teenistuskohustuse rikkumisega tekitatud kahju.

Ametnik on Tšervjakov (tšervjak – ussike, vihmauss). Gogoli Sineli peategelase nimi oli Bašmatškin (saabas). Ussike asub veel allpool saabast.
Ametnike vormi - või ametiriietusel, riiklikel autasudel, põhipiirimärkimärkidel ja piiripunktides kasutatakse riigi tunnusmärgina suurt riigivappi.
Ametnikeks - ATS § 6 Riigiteenistujate ametikohad on kindlaks määratud seaduse, KOV ametikohtade nimetused on kindlaks määratud VV määrusega.

Ametnik on ametiasutuse koosseisus ettenähtud ametikohale nimetatud või valitud isik ning jagunevad riigiametnikeks ja kohaliku omavalitsuse
Ametnike reserv – võimalus kahel eesmärgil: - ametnik leiaks reservi kaudu uue töökoha - reservi kaudu leiavad ametiasutused uusi töötajaid.
Ametnike ülesandeks on tagada riigiasutuste järjepidev ja asjatundlik korraldamine ning toimetada kodanikeni riigi poolt pakutavad avalikud teenused.

Ametnike võim ehk bürokraatia tugevnes just koos tööstusühiskonnaga, millele oli omane praktiline mõtlemine ja igakülgne kaalutlemine.
Ametnik on kohustatud esitama majanduslike huvide deklaratsiooni korruptsioonivastases seaduses sätestatud korras ja tingimustel.
Ametnik on isik, kes on avalik-õiguslikus teenistus- ja usaldussuhtes riigi või kohaliku omavalitsuse üksuse ametiasutusega.

Ametnikel on õigus oma üleannete täitmiseks kasutada arhiivimoodustaja tegevuse käigus loodud või saadud arhivaale.
Ametnik on seaduse või Vabariigi Valitsuse määruse alusel ajutiselt vabastatud teenistusülesannete täitmisest.
Ametnik on ametiasutuse koosseisus ettenähtud ametikohale nimetatud või valitud isik.

Ametnik on eelkõige kodanik rahva teenistuses, kehtib tööandja-töötaja suhe.
Ametnik on nimetu otsuste täideviija, ei tohi osaleda aktiivselt poliitikas.
Ametnike ülesandeks on seaduste tõlgendamine ning rakendamine vastavalt olukorrale.

Ametnik - Ametnik on üldises tähenduses igasugune kantseleitöötaja.
Ametnikke on umbes 17 000, kelles viiendiku moodustavad tõlgid.
Ametnik on teenistuses ametisse asumise kuupäevast alates.

Ametnik on väärikas, vastutustundlik ja kohusetundlik.
Ametnik on inimestega suheldes viisakas ja abivalmis.
Ametnik on teenistuses ametisse astumise päevast

Ametnik on see isik, kes teostab avalikku võimu.

Ametnik on üldises tähenduses igasugune
Ametnik on kodanik rahva teenistuses.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto