Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Aluselises keskkonnas – võib vajaduse korral lisada hüdroksiidioone ja vee molekule: 1. Tasakaalustatakse nii nagu happelises keskkonnas (punktid 1-4); 2. Vesinikioonid neutraliseeritakse hüdroksiidioonidega, lisades mõlemale poole reaktsioonivõrrandisse sama palju hüdroksiidioone, kui oli ühel pool vesinikioone; 3. Taandatakse üleliigne vesi, nii et vee molekulid jäävad reaktsioonivõrrandis ainult ühele
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aluselised oksiidid – oksiidid, mis reageerivad hapetega, moodustades soola ja vee. Aluseliste oksiidide hulka kuulub enamik metallioksiide (nt. CaO, Na 2O, FeO jt.). b. Happelised oksiidid – oksiidid, mis reageerivad alustega, moodustades soola ja vee. Happeliste oksiidide hulka kuulub enamik mittemetallioksiid (nt. CO 2, SO2, SO3) c. Amfoteersed oksiidid – oksiidid, mis võivad reageerida nii hapete kui ka alustega (kuid reaalselt astuvad reaktsioonidesse vaid ekstreemsetes tingimustes); ei reageeri veega.
Aluselised patareid on kasutusel mobiiltelefonides, kaasaskantavates CD-mängijates, raadiotes jne. Samuti võib patareisid ja akusid klassifitseerida elektrolüüdi oleku järgi kas nn “märg-” või “kuivelementideks”. Märgelementides on elektrolüüt vedelas olekus.

Aluselised oksiidid – Alusele vastav oksiid 2. Anioon – Negatiivse laenguga ioon 3.Hape – Aine mis annab lahusesse vesinikioone 4.Sool – Kristalne aine, mis koosneb (aluse) katioonidest ja (happe) anioonidest 5.Redutseerimine – Elektronide liitmine.
Aluselised oksiidid on oksiidid, mis reageerivad hapetega, moodustades soola ja vee. Aluseliste oksiidide hulka kuulub enamik metallioksiide, nt. kaltsiumoksiid, naatriumoksiid, raud(II)oksiid. Neis esineb kas iooniline voi kovalentne polaarne side.
Aluselisus ehk pH tase (neutraalne 7,0); karedus ehk dH (3-pehme, 6-12 pisut kare, üle 25- väga kare); kloori sisaldus (0 neutraalne, 0,8< kriitiline). Kuna testid aeguvad, tuleks oma varu iga aasta uuendada.

Aluselised oksiidid on oksiidid, mis reageerivad hapetega moodustades soola ja vee. Aluseliste oksiidide hulka kuuluvad metallioksiidid, milles metalli oksüdatsiooniaste on tavaliselt I
Aluselisteks oksiidideks nimetatakse metallioksiide, mis vastavad mingile alusele (metalli oksüdatsiooniaste on sama). Ba(OH)2 -> BaO . Osa metallioksiide reageerib veega, osa mitte.
Aluselises kk - s. Seetõttu ei arene nad happelistes hoidistes, salaamis, hapukapsas, hapus silo jne. Happeline kk-d takistab ka klostriidide endospooride idanemist.

Aluseliseline fosfataas on laia substraatspetsiifilisusega fosfomonoesteraas, mille poolt katalüüsitavaid reaktsioone võib üldistatult esitada järgimise võrrandiga:
Aluselised oksiidid on oksiidid, mis reageerivad hapetega, moodustades soola ja vee. Hapetega reageerivad Veega reageerivad Happeliste oksiididega reageerivad
Aluselised heeliks - ling-heeliks domäänid (bHLH). Erinevalt lZip’st on siin heeliksis mittehelikaalne ling, mis eraldab kummagi monomeeri α-heeliksit.

Aluselises kk - s on ka CO2 lahustuvus hea. Puhaskultuuris on ammoniaagi oksüdeerijate kasv vaevaline seetõttu et moodustuv nitrit on toksiline.
Aluselised oksiidid on oksiidid, mis reageerivad hapetega, moodustades soola ja vee. [CaO, BaO] Happeline oksiid – Hapnikhappele vastav oksiid.
Aluselised oksiidid on oksiidid, mis reageerivad hapetega, moodustades soola ja vee. Aluseliste oksiidide hulka kuulub enamus metallioksiide.

Aluselisem on puhastusvahend. Tasub teada, et aluselisi puhastusvahendeid kasutatakse koos sooja veega, happelisi külma veega.
Aluselises keskkonnas - punakasroosa happelise ja neutraalse keskonnas- värvitu Indikaatori pöördeala-värvuse muutumise pH vahemik.
Aluselis - rutiilkate (RB) sisaldab aluselisi koostisaineid, mis parandavad õmbluse löögisitkust. hea plastsus.

Aluselises lahuses on roosakaspunase värvusega, happelises või neutraalses lahuses värvusetu) Kordasime katset 3 korda.
Aluselises kk - s on ammoniaak ioniseerumata kujul, ja just sellisena on ta kasutatav nitrifikatsioonil.
Aluselised – Lüsiini ja arginiini r-grupid on füsioloogilise pH juures positiivselt laetud.

Aluselised valgud – seondumine DNA-ga toimub 15 aminohappe pikkuse aluselise piirkonna kaudu.
Aluselised oksiidid on metallioksiidid, happelised aga mittemetallioksiidid.
Aluselisteks oksiidideks nimetatakse oksiide, mis reageerivad hapetega.

Aluselised oksiidid – Reageerivad hapetega ---->sool + vesi.
Aluselistest h - dest mood leelised, happelistest happed.
Aluselisteks aineteks on ka mitmed toiduga saadavad ioonid.

Aluselises lahuses on ülekaalus hüdroksiidioonid.
Aluselisus on ka uroepiteelile toksililine.

Aluselised oksiidid nim. vastava metalli sama oksu.
Aluselisest oksiidist on kõige lihtsam alust saada.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Aluselised elektroodid on vähem tundlikud kahjulike lisandite suhtes (reageerivad nendega). Keevisel on suurem löögisitkus ja paremad mehaanilised omadused, mille tõttu kasutatakse kõrgema tugevusega metalli keevitamiseks.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun