Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse Registreeri konto
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Alleel –  ühe geeni erivorm  HOMOSÜGOOTSUS  –   geenipaari   seisund,   mille   puhul   mõlemas   homoloogilises   kromosoomis   paikneb  vaadeldava tunnuse suhtes sama alleel (AA, aa) HETEROSÜGOOTSUS  –   geenipaari   seisund,   mille   puhul   homoloogilistes   kromosoomides   paiknevad  vaadeldava tunnuse suhtes erinevad alleelid (Aa)
Alleel – geeni erivorm (A, a või B, b) dominantne alleel (A, B) – surub maha retsessiivse alleeli (a, b) toime, kui nad on paarilistes kromosoomides; avaldub heterosügootses olekus homosügoot – vaadeldav tunnus on määratud genotüübis ühesuguste alleelidega (AA, aa) hübriid – genotüübilt erinevate vanemate ristamisel saadud järglane heterosügoot – vaadeldav tunnus on määratud genotüübis erinevate alleelidega (Aa, Bb)
Alleel – ühe geeni erivorm (dominantne, mis avaldub, nt. AA ja retsessiivne, mis ei avaldu, avaldub juhul kui mõlemad on retsessiivsed, nt. aa - avaldub, Aa - avaldub dominantne tunnus) F. Miecher – eraldas rakutuumast nukeliinhappe J. Watson ja F. Crick – avastasid DNA biheeliksi struktuuri DNA lõiku, mis määrab ära ühe RNA molekuli sünteesi nimetatakse geeniks.

Alleel – ühe geeni erivorm (A või a) Homosügootsus – geenipaari seisund, mille puhul mõlemas homoloogilises kromosoomis paikneb vaadeldava tunnuse suhtes sama alleel (nt AA, aa). Heterosügootsus – geenipaari seisund, mille puhul homoloogilistes kromosoomides paiknevad vaadeldava tunnused suhtes erinevad alleelid (nt Aa, Bb).
Alleel - sama geeni erinev esinemisvorm, Dominantne alleel – alleel,mis valitseb teise üle ja mille poolt määratud tunnus organismil alati avaldubnt:põselohud, Retsessiivne alleel – alleel, kui vastava geeni dominante alleel organismis puudub Nt:punane juuksevärv,pigmendi puudumine
Alleelide seeriates nimetatakse mittefunktsionaalseid alleele null või amorfseteks alleelideks. Osaliselt funktsionaalsed alleelid on hüpomorfsed, nad on retsessiivsed nende alleelide suhtes, mille funktsioon neid varjutab (tavaliselt metsiktüüpi alleel).

Alleel - üks kahest või mitmest alternatiivsest geenivariandist, mis asuvad populatsiooni isendite homoloogiliste kromosoomide samas lookuses ja toimivad sama tunnuse kujunemisele. Alleele tähistatakse tähtedega.
Alleelsus - Üht ja sama tunnust määravate geenide eri vorme - retsessiivseid ja dominantseid ning kodominantseid nimetatakse alleelideks või alleelseteks geenideks, nähtust ennast aga alleelsuseks.
Alleelid - ühe geeni erivormid, mis asuvad homoloogiliste kromosoomide samas lookuses(kohas). Erinevad toimelt või struktuurilt ning määravad selle kaudu organismi eritunnuse avaldumise.

Alleeliseeriad - alleelivormide muutuste jada, mis tekib erinevate alleelide kombineerumisel; võivad omada erinevat efekti sõltuvalt sellest, milline alleel millisega on kombineerunud.
Alleel – geeni eri vorm (A, a, või B, b jne) Dominantne alleel (A, B)– surub maha retsessiivse alleeli (a, b) toime, kui nad on paarilistes kromosoomides.
Alleel on dominantne siis, kui tal on samasugune fenotüübiline efekt nii homosügoodis kui ka heterosügoodis, st. Aa ja AA on fenotüübiliselt eristamatud.

Alleel - ühe geeni erivorm-osaleb isendi tunnuste määramisel mutatiivne muutlikus-päriliku muutlikuse vorm mis tuleneb muutsusest kromosoomides või
Alleel - ühe geeni erivorm Analüüsiv ristamine – ristimine, millega uuritakse katseloomade või taimede genetüüpide homo- ja heterosügootsust
Alleelidest x - romosoomis. Dihübriidne ristamine – ristamine, mille korral uuritakse kahe geenipaari poolt määratud kahe tunnusepaari ärandumist.

Alleel – geeni erivorm analüüsiv ristamine – kasutatakse katseloomade ja –taimede homo- või heterosügootsuse kindlaksmääramisel
Alleel – kromosoomi lookuses olev üks kahest või mitmest alternatiivsest geeniteisendist, mis tähistatakse sama põhisümboliga
Alleel al on antud juhul kahesuguse toimega – määrab omapärase keha- ehituse ja kahekordses doosis (Al Al) tingib loote hukkumise.

Alleelispetsiifiline pcr – kuidas kasutada mutatsiooni analüüsil? Praimeri 3’ ots on disainitud nii, et see seostuks täpselt mutatsiooni kohta.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Alleel - geeni teatud vorm(eri alleelidel eri nukleotiidne koostis) Dominantne-al, mille poolt määratud tunnus organismil alati eraldub Retressiivne-al,mille poolt määratud tunnus avaldub vastava dominantse alleeli puudumisel Monogeenne tunnus-määrab ära 1 geen Polügeenne-ühe tunnuse määrab palju geene(alkoholism)
Alleel on retsessiivne). Ristamine- selle korral uuritakse kahe geenipaari poolt määratud kahe tunnusepaari pärandamist.

Alleel - geeni teisend, sama geeni teisend, alleelide sagenemist määratakse populatsioonide tasemel, nt vererühm
Alleel – geeni teatud vorm Dominantne alleel – alleel, mille poolt määratud tunnus organismil alati avaldub.
Alleelid - uhe ja sama geeni erinevad seisundid, mis asetsevad homoloogiliste kromosoomide identsetes piirkondades.

Alleel — ühe geeni erivorm(dominantsed ja retsessiivsed) Üht ja sama tunnust määravate geenide eri
Alleel – geeni teisend, mis asub ühe liigi isenditel homoloogiliste kromosoomide samas lookuses.
Alleelspetsiifiline pcr – praimeri 3’ ots on disainitud nii, et see seostuks täpselt mutatsiooni kohta.

Alleelne redel on komplekt erinevaid alleele, mis on kokku pannud enamlevinud alleelivariantidest.
Alleel - geeni vorm (emalt ja isalt) Dominantne alleel – määrab dominantsed tunnused.
Alleelide seeriates nimetatakse mittefunktsionaalseid alleele null või amorfseteks alleelideks.

Alleel – geeni kaks erinevat vormi, millest üks pärineb emalt, teine isalt.
Alleel - homoloogilistes kromosoomides esinevate sarnaste geenide eri vormid.
Alleel - on geeni teatud vorm, eri alleelidel on erinev nukleotiidne koostis.

Alleel - geeni esinemisvorm, mida ühel geenil võib olla üks või mitu.
Alleelid on geeni erinevad vormid: • DNA molekulid liigenduvad geenideks.
Alleelidest x - kromosoomis. Kaksikute meetod – päriliku ja mittepäriliku

Alleelid on tõmbefaasis. Omavahel aheldunud ja samalt vanemalt pärit.
Alleel - Üks kahest või enamast sama geeni esinemisvormist.
Alleelid - ühe geeni erivorm (nagu geen, kuid moonutatud kujul)

Alleel - üks kahest või enamast sama geeni esinemisvormist.
Alleel - ühe geeni erivorm (dominantsed ja retsessiivsed)
Alleel –  sama geeni erinev esinemisvorm.

Alleel – Ühel geenil olevad kaks vormi.
Alleel - spetsiifilised oligonukleotiidid.

Alleel – On geeni erinevad vormid.
Alleel – Geeni üks esinemisvorm.
Alleel – sama geeni erinev vorm.

Alleel - geeni üks esinemisvorm.
Alleelid – ühe geeni erivormid.
Alleel on geeni esinemise vorm.

Alleel - on geeni teatud vorm.
Alleel – ühe geeni erivorm.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun