Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Ukraina abi Ukraina kaitse vajab abi. Tee annetus täna! Aita Ukrainat Sulge
Add link
Alleel –  ühe geeni erivorm  HOMOSÜGOOTSUS  –   geenipaari   seisund,   mille   puhul   mõlemas   homoloogilises   kromosoomis   paikneb  vaadeldava tunnuse suhtes sama alleel (AA, aa) HETEROSÜGOOTSUS  –   geenipaari   seisund,   mille   puhul   homoloogilistes   kromosoomides   paiknevad  vaadeldava tunnuse suhtes erinevad alleelid (Aa)
Alleel – geeni erivorm (A, a või B, b) dominantne alleel (A, B) – surub maha retsessiivse alleeli (a, b) toime, kui nad on paarilistes kromosoomides; avaldub heterosügootses olekus homosügoot – vaadeldav tunnus on määratud genotüübis ühesuguste alleelidega (AA, aa) hübriid – genotüübilt erinevate vanemate ristamisel saadud järglane heterosügoot – vaadeldav tunnus on määratud genotüübis erinevate alleelidega (Aa, Bb)
Alleel – ühe geeni erivorm (dominantne, mis avaldub, nt. AA ja retsessiivne, mis ei avaldu, avaldub juhul kui mõlemad on retsessiivsed, nt. aa - avaldub, Aa - avaldub dominantne tunnus) F. Miecher – eraldas rakutuumast nukeliinhappe J. Watson ja F. Crick – avastasid DNA biheeliksi struktuuri DNA lõiku, mis määrab ära ühe RNA molekuli sünteesi nimetatakse geeniks.

Alleel – ühe geeni erivorm (A või a) Homosügootsus – geenipaari seisund, mille puhul mõlemas homoloogilises kromosoomis paikneb vaadeldava tunnuse suhtes sama alleel (nt AA, aa). Heterosügootsus – geenipaari seisund, mille puhul homoloogilistes kromosoomides paiknevad vaadeldava tunnused suhtes erinevad alleelid (nt Aa, Bb).
Alleel - sama geeni erinev esinemisvorm, Dominantne alleel – alleel,mis valitseb teise üle ja mille poolt määratud tunnus organismil alati avaldubnt:põselohud, Retsessiivne alleel – alleel, kui vastava geeni dominante alleel organismis puudub Nt:punane juuksevärv,pigmendi puudumine
Alleel - üks kahest või mitmest alternatiivsest geenivariandist, mis asuvad populatsiooni isendite homoloogiliste kromosoomide samas lookuses ja toimivad sama tunnuse kujunemisele. Alleele tähistatakse tähtedega.

Alleel on dominantne siis, kui tal on samasugune fenotüübiline efekt nii homosügoodis kui ka heterosügoodis, st. Aa ja AA on fenotüübiliselt eristamatud.
Alleel – geeni eri vorm (A, a, või B, b jne) Dominantne alleel (A, B)– surub maha retsessiivse alleeli (a, b) toime, kui nad on paarilistes kromosoomides.
Alleel - ühe geeni erivorm-osaleb isendi tunnuste määramisel mutatiivne muutlikus-päriliku muutlikuse vorm mis tuleneb muutsusest kromosoomides või

Alleel - ühe geeni erivorm Analüüsiv ristamine – ristimine, millega uuritakse katseloomade või taimede genetüüpide homo- ja heterosügootsust
Alleel – geeni erivorm analüüsiv ristamine – kasutatakse katseloomade ja –taimede homo- või heterosügootsuse kindlaksmääramisel
Vote UP
-1
Vote DOWN
Alleel - geeni teatud vorm(eri alleelidel eri nukleotiidne koostis) Dominantne-al, mille poolt määratud tunnus organismil alati eraldub Retressiivne-al,mille poolt määratud tunnus avaldub vastava dominantse alleeli puudumisel Monogeenne tunnus-määrab ära 1 geen Polügeenne-ühe tunnuse määrab palju geene(alkoholism)

Alleel on retsessiivne). Ristamine- selle korral uuritakse kahe geenipaari poolt määratud kahe tunnusepaari pärandamist.
Alleel - geeni teisend, sama geeni teisend, alleelide sagenemist määratakse populatsioonide tasemel, nt vererühm
Alleel – geeni teatud vorm Dominantne alleel – alleel, mille poolt määratud tunnus organismil alati avaldub.

Alleel — ühe geeni erivorm(dominantsed ja retsessiivsed) Üht ja sama tunnust määravate geenide eri
Alleel – geeni teisend, mis asub ühe liigi isenditel homoloogiliste kromosoomide samas lookuses.
Alleel - geeni vorm (emalt ja isalt) Dominantne alleel – määrab dominantsed tunnused.

Alleel – geeni kaks erinevat vormi, millest üks pärineb emalt, teine isalt.
Alleel - on geeni teatud vorm, eri alleelidel on erinev nukleotiidne koostis.
Alleel - Üks kahest või enamast sama geeni esinemisvormist.

Alleel - üks kahest või enamast sama geeni esinemisvormist.
Alleel - ühe geeni erivorm (dominantsed ja retsessiivsed)
Alleel –  sama geeni erinev esinemisvorm.

Alleel - spetsiifilised oligonukleotiidid.
Alleel – Ühel geenil olevad kaks vormi.
Alleel – On geeni erinevad vormid.

Alleel – Geeni üks esinemisvorm.
Alleel – sama geeni erinev vorm.
Alleel - geeni üks esinemisvorm.

Alleel on geeni esinemise vorm.
Alleel - on geeni teatud vorm.
Alleel – ühe geeni erivorm.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun