Sõnu seletav sõnaraamat
Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like
Aktsiaselts on äriühing, millel on aktsiateks jaotatud aktsiakapital (ÄS § 221 lg 1). Mõlemad on piiratud vastutusega kapitaliühingud, kusjuures osalus omandatakse panuste tegemisega vastavalt kas osa- või aktsiakapitali, millega omandatakse osa või aktsia(d). Aktsia on jagamatu väärtpaber, osa on teatud tingimustel jagatav ja selle kohta ei või väärtpaberit välja anda.
Aktsiaselts on äriühing, millel on aktsiateksjaotatud aktsiakapital, aktsionär ei vastuta isiklikult aktsiaseltsi kohustuse eest, selts aga vastutab oma kohustuste täitmise eest oma varaga (ÄS § 221). Seega on aktsiaselts piiratud vastutusega ühing suuremate ettevõtete suurt kapitali ja suuremat arvu aktsionääre, kuid nagu osaühingugi puhul on ühemeheühing lubatud.
Aktsiaselts - äriühing, millel on aktsiateks jaotatud aktsiakapital, aktsionär ei vastuta isiklikult Asi kohustuste eest, selts aga vastutab oma kohustuste täitmise eest oma varaga; miinimumkapitalinõue on 400 000 krooni ehk ligikaudu 25 565 eurot

Aktsiaselts – pangad, kindlustusettevõtted) Osaühing • Laenukeeld • Osaühing ei või anda laenu oma osanikule, kelle osalus firmas on vähemalt 5%. Samuti ei tohi ta anda laenu oma juhatuse liikmele, nõukogu liikmele ega prokuristile.
Aktsiaselts - AS lühendatult Eestis, korporatsioon USA-s, kompanii Euroopas, Ltd – limited liability inglise keeles piiratud vastutus, Co – corporated inglise keeles ühendatud, ühinguks liitunud, OY – Soomes, soome keeles yhtiö osake.
Aktsiaselts on osaühing, mille kapital on jaotatud osadeks ja aktsia on väärtpaber, mis kinnitab seda, et tema omanik on sellesse aktsiaseltsi paigutanud mingi rahasumma ja seega on tal õigus saada teatud osa aktsiaseltsi kasumist.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Aktsiaselts on äriühing, millel on aktsiateks jaotatud aktsiakapital (A S § 221) . Osaühing on hetkel Eestis kõige levinum äriühingu vorm (1999.*aasta l oli äriregistrisse kantud 23989 osaühingut, aktsiaselts e seevastu ainult 547 7 ning muid ettevõtjaid veelgi vähem). Kuivõrd aktsiaselts ja osaühing on oma põhiolemuselt üsnagi sarnased, siis käsitleme aktsiaseltsi erisusi paralleelselt osaühingu regulatsiooniga.
Aktsiaselts – Äriseadustiku §221 – Aktsiaselts on äriühing, millel on aktsiateks jaotatud ärikapital; aktsionärid ei vastuta ASi kohustuste eest; aktsionärid riskivad vaid selle osaga, mis nad ASi paigutavad.
Aktsiaselts on kohustatud aktsionärile tagama võimaluse osaleda koosolekul (teatamise kohustus ÄS §§ 293, 294, 295). Üldkoosoleku kokkukutsumise korra rikkumise tagajärjeks on otsuste tühisus (ÄS

Aktsiaselts – äriühing, millel on aktsiateks jaotatud aktsiakapital, aktsionär ei vastuta isiklikult aktsiaseltsi kohustuste eest, selts aga vastutab oma kohustuste täitmise eest oma varaga.
Aktsiaselts – äriühing, millel on aktsiateks jaotatud aktsiakapital; aktsionär ei vastuta isiklikult AS kohustuste eest, AS aga vastutab oma kohustuste täitmise eest kogu oma
Aktsiaselts on äriühing, mille tunnuseks on see, kui aktsiakapital on jaotatud aktsiateks ja aktsionär ei vastuta isiklikult aktsiaseltsi kohustuste eest.

Aktsiaselts – põhikapital jaguneb paljudesse osadesse ehk aktsiatesse, mida tavaliselt müüakse börsil, seega on võimalik juurde saada palju kapitali.
Aktsiaselts - die AG=die Sorgen-sorgte-hat gesort Aktiengesellschaft,-en Denken-dachte-hat gedacht Valdkond, ala-der Bereich,-e Leiten-leitete-hat geleitet
Aktsiaselts on mõeldud eelkõige õiguslikuks vormiks suurtele ettevõtetele, mis tuleneb mitmetest seaduses otse nimetamata asjaolust.

Aktsiaselts on kõrgeima kapitalinõudega (vähemalt 25 000 eurot) ettevõtlusvorm, mis peab omama mitmetasandilist juhtimisstruktuuri.
Aktsiaselts on äriühing, mis tegutseb aksiakapitalile põhinevalt ja viimane moodustub aktsiate ostmisel tasutud sissemaksetest.
Aktsiaselts - Aktsiaselts on äriühing, kus on aktsiateks jaotatud pôhikapital. Pôhikapital peab olema vähemalt 25000 eur.

Aktsiaselts on piiratud vastutusega äriühing, kus aktsionärid ei vastuta isiklikult aktsiaseltsi kohustuste eest.
Aktsiaselts on asutatud 1999. aastal kahe maailma suurima põlevkivil töötava Balti ja Eesti elektrijaama baasil.
Aktsiaselts on kõrgeima kapitalinõudega (vähemalt Aktsiaselts 1 25 000 eurot) ettevõtlusvorm

Aktsiaselts on ettevõte mille omanikeks on kaks või enam piiratud vastutusega aktsionäri.
Aktsiaselts on eelistatuim vorm suurte ettevõtete puhul, kus kapitalivajadus on suur.
Aktsiaselts - Aktsiaselts vastutab oma kohustuste täitmise eest oma varaga.

Aktsiaselts – ettevõte, mille kapitali moodustavad osanike sissemaksed
Aktsiaselts – äriseadustik pg 221 sellel on sama pm, mis osaühingul.
Aktsiaselts on äriühing, millel on aktsiateks jaotatud aktsiakapital.

Aktsiaselts – seadusest tulenevalt üldkoosolek, nõukogu ja juhatus.
Aktsiaselts as – äriühing, kus on aktsiateks jagatud aktsia kapital.
Aktsiaselts on vastutuse aspektist samasugune nagu osaühing.

Aktsiaselts on näiteks suurettevõte Eesti Energia AS.
Aktsiaselts on tööandjaks üle 50 töötajale.
Aktsiaselts – ÄS §221. Piiratud vastutus.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun