Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Mõistete sõnaraamat
Teeni kõndimisega krüptot! Sweatcoin on tasuta ja paneb sind rohkem liikuma TÕMBA ÄPP Sulge
Add link
Ajalis - temaatiline plaan • teemad, alateemad, põhiterminid –(põhivara) • meetodid, oodatavad tulemused, hinnete kaal(mis hinne kui palju määrab veerandihinnet) • läbivate teemade käsitlemine • õppevara (õpikud, tv) ja lisavahendid • hindamine ja kontroll • järeltööde tegemise kava, millal, kuidas hindan, mitu korda võib teha.
Ajalised viited - Mõne rakenduse korral ei ole ajaline viide nii määrav (nt e-mail), reaalajarakendustes see nii ei ole (nt videokõne) // Edastuskiirus – mõne rakenduse korral on äärmiselt tähtis, et edastuskiirus oleks sama kogu edastusaja vältel ////// ==> Vastavalt sellele, millised on rakenduste vajadused, kasutatakse erinevaid protokolle.
Ajalised on nii, et tööandjal on keelatud tööleping lõpetada töötaja ajutise töövõimetuse korral (ei loe pikemaajalise puhul = 4 kuud või 5 kuud kalendriaasta peale kokku), töötaja mis tahes puhkuse ajal, kui osaleb seaduslikus streigis ja ajal, mil töötaja täidab riig- või KOV poolt pandud ülesandeid.

Ajalis - ruumilisus b. Abstraktsus c. Sisu vastavus tegelikkusele d. Valikulisus e. Sünteetilisus f. Ühemõttelisus! g. Katkematus h. Piltlikus i. Ülevaatlikus 6. Mis on kaardi täpsus ja usaldatavus? a. Hõlmab endas asukohatäpsust b. Atribuudi täpsust c. Loogilist õigsust ja d. Täielikkust.
Ajalis - ruumilisi jutustaja suhteid vabalt kujundada (hüpped ajas jne), näidendis nõuab aja ja ruumi muutmine selget markeerimist • Draamateoses on inimese siseelu kujutamine keerulisem; kuna puudub jutustaja, siis ei saa seda alati otsesõnaliselt või üksikasjalikult kirjeldada.
Ajalis - , ruumilised näitajad nagu aeg, distants, kiirus, iseloomustavad liikumist ning kõndimise puhul moodustavad just need näitajad objektiivse hindamise tähtsaima osa. Kõnni hindamisel peab arvestama, et kõnnimuster erineb nii samasooliste kui erisooliste inimeste vahel.

Ajaliselt on muusikalist barokki kõige lihtsam piiritleda aastatega 1600-1750. Barokiajastu täpsemad ajalised piirid võiksid olla järgmised: 1580-1630 – varajane periood, 1630-1680 – keskmine periood ja 1680-
Ajalis - ruumiline Lineaarne Plurimediaalne (mitmekanaliline) Abstraktne Meeleline Fikseeritud Kaduv, efemeerne Teatri ruumilis-ajaline piiritlemine on raske, sest teater mängib nende piiridega.
Ajaliselt vanimad on kivikirstkalmed. Nende kiviringiga piiratud ja kividega täidetud keskosas paikneb enamasti põhja-lõuna suunaline, paeplaatidest või suurtest raudkividest kokku seatud kirst.

Ajaliselt on Postimehes tekkinud negatiivseid seisukohti just telekanali eetris alustamise eel, kuigi positiivseid ning neutraalseid seisukoht on avaldatud nii eel kui vahetult enne.
Ajalised seisundid on tema käsitluse kohaselt siis ettekujutused (ideae). Uusaegsele aru- saamale vastavalt omame me asju ja nende seisundeid üksnes ettekujutuste kaudu mõtlemise jaoks.
Ajalis - kultuurilistes muutuvates suhetes; diferentseeritud vanuse, soo, etniliste gruppide, sotsiaalsete gruppide, usuliste veendumuste, kohalikus ja globaalses kontekstis.

Ajalis - ruumilised asjad seevastu on alati “niihästi see kui ka teine” (Politeia V, 479 b 9-10), ei oma seega mingit puhast olemist ega ka mitte iseseisvust.
Ajalises järjekorras - esimesena ilmub alati viimasena lisatud tekst, foto või audioklipp); Sünkroonset Keskendub üksiksündmustele ning tegeleb nende lähema vaatlusega.
Ajaliselt on muusikalist barokki kõige lihtsam piiritleda aastatega 1600-1750. Sel ajal hakati avalikult kontserte andma, varasemate õukondade asemel.

Ajaliselt on see augusti lõpp või septembri algus, kui õhutemperatuur langeb alla 11,5˚. Osa mardikaid võib elada mullas 2-3 aastat.
Ajaliselt on tõesti selline järgnemine, et ma tahan ja teen aga tegelikult tahtmine on ise ainul keha protsesside fenomes.
Ajalised viited - mõne rakenduse puhul pole viide nii määrav (n.t. e-mail). Reaalajarakendustes see nii ei ole (AV-ülekanne).

Ajalised piirangud on reeglites osaliselt nimetatud eraldi punktidena, osaliselt aga välja toodud teiste punktide täiendusena.
Ajalis - ruumiline kunst Ajaline kunst Ruumisuhted on vahetult tajutavad Ruumisuhted tuleb sõnadesse panna
Ajalised viited on seotud andmete töölemisega, järjekordadega, liini saatmisega ja liikumisega mööda seda.

Ajalis - põhjuslik järjekord (luuakse tavaloogika alusel).Klassikalise (suletud) narratiivi skeem.
Ajaliselt on õlut pruulitud erineval viisil, õlut joodi pidulauas puust õllekannudest ja
Ajalised piirangud on olulised. Tasu avalik lubamine on suunatud määratlemata isikute ringile.

Ajalised piirid on määratlevad akti enese kehtema hakkamise ja kehtivuse lõppemisega.
Ajalised piirid on umbes 800 eKr kuni 500 pKr ning see hõlmab eelkõige Vahemeremaid.
Ajalis - põhjuslikku seost, vaid lähtuvad kunstilistest eesmärkidest.

Ajalis - ruumiline vahekaugus (intervall) kõigi vaatlejate jaoks sama.
Ajaliselt on poolestusaja kestvused erinevatel ainetel väga erinevad.
Ajaliselt on püsivam see valitsus, kus on suurem ministrite voolavus.

Ajaliselt on tehnilised küsimused lahendatavad vähem kui aastaga.
Ajalis - ruumilised mõjud nägemises: Adaptatsioon ja kontrast
Ajaliselt on ökosüsteemne lähenemine sarnane biheiviorismile.

Ajaliselt on see augustikuu lõpp või septembrikuu algus.
Ajalises mõttes on tegu 20 saj. vahetult enne II maailmasõda.
Ajalistprotsessi nim. mittetasakaaluliseks protsessiks.

Ajaliselt on inglise valgustus kõige varasem.
Ajalis - ruumilised piirangud.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun