Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Aisting on vahetu tunnetusprotsess, mis peegeldab esemete, ja nähtuste üksikomadusi . Analüsaator on ärritusi töötlev närvimehhanism, mis koosneb: 1)retseptoritest – võtavad ärritusi vastu ja muundavad ärritusenergia närviimpulssideks; 2)närvikiududest – mis toimetavad närviimpulsse edasi; 3)vastavast peaaju piirkonnast – kus toimub närviimpulssidena saabunud info töötlemine.
Aisting on meelelise tunnutuse lihtsaimaks vormiks,milles antakse välismaailma esemete ja nähtuste algkvaliteet:raskus,temperatuur,värv,heledus, valjus,suurus,maitse,lõhn jne.Mõjutus meeleorganeile võib olla lähtunud väliskeskkonnast,kuid võib olla pärit ka organismi sisekeskkonnast.Tervikuna on aisting aluseks organismi esmasele orienteerumisele ümbritsevas ja iseendas.
Aisting on meelelise tunnetuse lihtsaimaks vormiks, milles antakse välismaailma esemete ja nähtuste algkvaliteet:raskus, temperatuud, värv, heledus, valjus, suurus, maitse, lõhn jne.Mõjutus meeleorganeile võib olla lähtunud väliskeskkonnast (valgus, heli jne) kuid võib olla pärit ka organismi sisekeskkonnast.

Aisting - on vahetu tunnetusprotsess, mis peegeldab esemete ja nähtuste üksikomadusi. Klasikaliselt eristatakse meelte järgi- nägemise kuulmise haistmise, maitsmise ja kompe ehk puutehaistingut. Tunnetusprotsessid: aisting, taju, tähelepannu, mälu, mõtlemine, kujutlus, keel.
Aisting – tunnetusprotsess, mis annab informatsiooni nähtuste ja esemete üksikomaduste kohta ning tekib siis, kui mingi ärritaja mõjub otseselt meeleelundile.Aistingud on jaotatud meelte järgi nägemis-,kuulmis-,haistmis-,maitsmis- ja kompe- ehk puuteaistinguks.
Aisting – peegeldab objekti üksikuid omadusi (värvus, suurus, maitse, siledus). Taju - peegeldab ümbritsevaid objekte ja nähtusi terviklikult, koosneb aistingutest kuid pole nende lihtne summa.

Aisting on korrastatud ärritus, • Kuidas on see võimalik? • Taju on korrastatud aisting, • KUNA ME TÖÖTLEME KÕIKE VASTAVALT OMA • Mõiste on korrastatud taju, MÕTLEMISVORMIDELE.
Aisting on kõige lihtsam psüühiline protsess,mis peegeldab esemete ja nähtuste üksikuid omadusi ja tekib siis kui mingi ärritaja mõjub otseselt meie meeleelundile ehk analüsaatorile.
Aisting on   Ps.   protsess,   mille   kaudu   inimene   saab   infot   erinevate   esemete,   nähtuste   jm  üksikute   omaduste   kohta,   mis   ongi   aistingud.

Aisting on kõige lihtsam tunnetusprotsess, mis peegeldab esemete ja nähtuste üksikuid omadusi ja tekib siis, kui mingi ärritaja mõjub otseselt meie meeleelundile.
Aisting on ajaline protsess, ärrituse vastuvõtmine, närviimpulsside tekkimine, edasikandumine, töötlemine ja tunnetamine mingi konkreetse aistinguna võtab aega.
Aisting on tunnetusprotsess, mis annab informatsiooni esemete ja nähtuste üksikomaduste kohta ja tekib, kui mingi ärritaja mõjub otseselt meie meeleelundile.

Aisting on korrastatud ärritus, - Taju on korrastatud aisting, - Mõiste on korrastatud taju, - Teadus on korrastatud teadmine, - Tarkus on korrastatud elu.
Aisting ON TUNNETUSPROTSESS, MIS ANNAB INFORMATSIOONI ESEMETE JA NÄHTUSTE ÜKSIKOMADUSTE KOHTA; TEKIB, KUI MINGI ÄRRITAJA MÕJUB OTSESELT MEELEELUNDILE.
Aisting on väliste objektiivsete mõjurite poolt meeleelunditele avaldatava toime elementaarne, raskesti osadeks lahutatav tulemus.

Aisting on vahetu tunnetusprotsess, mis peegeldab esemete, ja nähtuste üksikomadusi Klassikaliselt eristatakse meelte järgi:
Aisting on tegevus: me näeme, et mingi valgus on punane, kuuleme, et hääl on vali jne. Aistingute korral ei anta neile sisu.
Aisting – keskkonna üksikomaduste meeleorganitele mõjumisel tekkiv psüühiline protsess Aistinguga seotud mõisted

Aisting – psüühiline protsess,mis tekib objektiivse keskkonna üksikomaduste vahetul meeleorganitele mõjumisel.
Aisting on objektiivse keskkonna üksikomaduste vahetul meeleorganitele mõjumisel tekkiv psüühiline protsess.
Aisting on närviprotsesside vahendatud teave muutusest organismi sise- või väliskeskkonnas.

Aisting – on välis-või sisekeskkonna üksikute nähtuse või nende omaduste peegeldumine
Aisting on psüühiline protsess, mis peegeldab objektide, nähtuste, vm üksikuid omadusi.
Aisting on vahetu tunnetusprotsess, mis peegeldab esemete, ja nähtuste üksikomadusi.

Aisting on närviergastuse levik ajju, taju on selle teadvustamine ja kokkupanek ajus.
Aisting – ekh siis teisisõnu tundlikuse alumiseks absoluutseks läveks.
Aisting – tunnetusprotsess, mis annab infot esemete ja nähtuste kohta.

Aisting - sensoorsest ärritusest tulenev subjektiivne reaktsioon
Aisting - annab infot eseme või nähtuse üksikomaduste kohta.
Aisting - aistingulävi-> me ei taju kõiki helisid, valgusi.

Aisting – reageerimine sensoorsele elementaartunnusele.
Aisting – kõige lihtsam tunnetusprotsess.
Aisting on korrastatud ärritus.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun