Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Aia - ja haljastusjäätmete kogumisring linna haljasaladelt toimub kevadeti ja sügiseti, samuti on elanikel aastaringselt võimalus väikeses koguses haljastusjäätmeid üle anda keskkonnajaamadesse. Riikliku jäätmestatistika kohaselt koguti liigiti 2005. aastal kokku 3094 t, 2006. aastal 629 t ja 2007. aastal 708 t biolagunevaid jäätmeid.
Aia - ja pargijäätmete puhul on tegemist hooajaliselt tekkivate jäätmetega, mida võib kompostida majapidamiste juures või viia need spetsiaalsele orgaaniliste jäätmete ladustusplatsile. Tartu linnas ei ole korraldatud jäätmeveoga hõlmatud biolagunevate jäätmete kogumine.
Aia - ja haljastusjäätmed – saab komposteerida piisava ruumi olemasolu korral oma aias või viia jäätmejaama (kõik jäätmejaamad aia- ja haljastusjäätmeid vastu ei võta). Mida eraldi koguda ja kuhu mida panna ?

Aia - ja pargijäätmeid (lehed, oksad, rohi jne) võib kompostida oma kinnistu piires lahtiselt aunas või viia jäätmejaamadesse (eraisikutelt võetakse tasuta vastu ühelt toojalt päevas kuni neli 100-liitrist
Aia suurus on siiski olnud tunduvalt tagasihoidlikum, kui seda jutustavad legendid: pikkus 42m ja laius 30m. Sellest suurema täpsusega ei suudeta ilmselt kunagi rippaedade vormilahendusi seletada (Aiakunst ... 1999).
Aia - ja haljastusjäätmete koorma saabumisel, suunatakse see kõigepealt kaalule, kus pannakse kirja koormamass ja teostatakse visuaalne kontroll veendumaks, et koorem ei sisaldaks prügi.

Aia - ja pargijäätmeid võib kompostida lahtiselt aunades. Kompostimisnõu d ja –aunad peavad paiknema naaberkinnistu st vähemalt 3 m kaugusel, kui naabrid ei lepi kokku teisiti.
Aia - ja pargikujundusest siin veel juttu olla ei saa, kokku puutuvad keskaegsest kindlusest pärinev range ruudukujuline õu ja hilisemale pargikujundusele iseloomulik vaba
Aia - ja haljastusjäätmeid võtab elanikelt vastu OÜ Fasetra, kelle kompostimisplats asub Tartu vallas Maramaa külas kolm kilomeetrit Tartu linna piirist.

Aia - ja pargijäätmeid (lehed, oksad, rohi jne) võib kompostida oma kinnistu piires lahtiselt aunas või viia kompostimisväljakule (Rahumäe tee 5a).
Aia pindala on 5 ha ning erinevaid liike üle 5000. Aia keskmine osa sisaldab muuhulgas sirelialleed, purskkaevu ja rosaariumi ning vahtrakollektsiooni.
Aia on oma IPD juhendmaterjalis välja toonud 9 printsiipi, mis siis peaksid võimaldama integreerida omavahel kolme kolmnurkse kujundi külge.

Aia - ja viljapuuaedade muutus ei ole nii lihtne ja seetõttu ei ole paljud põllumajandustootjad kasvatus meetodeid ümber muutnud.
Aia - ja pargijäätmeid (lehed, oksad, rohi jne) võib kompostida oma kinnistu piires lahtiselt aunas või viia jäätmejaamadesse.
Aia kujunduses on tähtsad esiteks aia erinevad osad ja neis sisalduvad elemendid, mida on võimalik mõõta, loendada, nimetada ja kirjeldada.

Aia - ja haljastusjäätmeid saab komposteerida samuti piisava ruumi olemasolu korral oma aias või viia tasuta jäätmejaama.
Aia - ja põllupidajatele teevad nad tüli sellega, et närivad madalakasvuliste taimede, näiteks maasikate lehti ja vilju.
Aia - ja toidujäätmete kompostimine, biogaasi kogumine energia saamiseks; paberi- ja papijäätmete korduvkasutamine.

Aia - ja pargijäätmed – aedade ja haljasalade hooldamisel tekkinud biolagunevad jäätmed (rohi, lehed, oksad jm)
Aia keskel on palju lillepeenraid, kus sügisel, suvel ja kevadel õitsevad väga erinevat sorti lilled.
Aia - ja metsaande hoidistati suuremal hulgal, kuna see kuulus praktilise majapidamise juurde.

Aia - ja haljastusjäätmed – kompostida võimalusel oma aias või viia jäätmejaama.
Aia - ,põllu- ja metsakahjurid paljunemine Neli eluetappi:muna,vastne nukk valmik.
Aia - , põllu- ja metsakultuuri kahjustamise vältimiseks ei pritsita neid enne

Aia - ,*ln i {n \ o n L* : t\/ /- i, .b F=4 'A*.^dod'*s i * = \ E - i *" t"
Aia - ja pargikunstile muutusid kõige määravamaks sotsiaalsed mõjud.
Aia - ja pargijäätmed, puit, reoveed ning loomaväljaheited.

Aia - ja pargijäätmed (lehed, oksad, niidetud muru jms).
Aia - , põllu-, metsa- ja laokahjurid Keha põhiosad:
Aia - ja majapidamisjäätmeid peaks kompostima koos.

Aia - puia, pulla-kella kiri kiiss läks kiiga alla.
Aia 667 - 3 Teie nr 777 888 Tallinn 15. september 2008
Aia keskel on ilus kuju William Shakespearist.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun