Sõnu seletav sõnaraamat

Afaasia - ajukahjustuse tagajärjel tekkinud motoorne v.sensoorne keelekasutushäire: 1.Kõnest arusaamine: T, P, O sagarate kahjustusel (Wernicke-1874): – ladus A, mitteladus A 2. Kõnes produktsiooni häire: F sag. (Broca1861,enne 1936.a. Marc Dax 44. ja 6.vas.): – kõne nõuab suurt pingutust, – aeglane, – valed sõnad, – kasutavad zeste
Afaasia e. kõne produktsiooni ja kõne mõistmisehäired Broca piirkond- Vasakul poolkera otsmikusagaras on Broca piirkond, mis vastutab keelt moodustavate lihaste liikumise eest (suu, huulte, kõri lihased). Broca piirkonna kahjustus toob kaasa motoorse afaasia, see tähendab, et inimene saab aru keelest, aga ta ei suuda sisuliselt ja arusaadavalt
Afaasia - seda põhjustab vasaku poolkera ajukoore otsmikusagarate assotsiatsioonipiirkonna motoorsete keskuste kahjustus, tegemist on piirkonnaga , mis asub näolihaste kontrolli keskuste juures (Broca piirkond). Tüüpilisteks sümptomiteks on rääkimisraskused ja grammatika vead kõne produktsioonis.

Afaasia – vasaku poolkera ajukoore otsmikusagara assotsiatsoonipiirkonna motoorsete keskuste kahjustus (Broca piirkond). Võrreldes brocaga tsentraalvao suhtes tagapool, lähemal kuklasagarale asub Wernicke piirkond, assotsiatsoonikorteksi piirkond.
Afaasia tähendab võimetust rääkida või kõnest aru saada, kuigi kuulmine, nägemine, tajumine ja kõnemoodustuseks tarvilikud lihased ning närvid on korras.
Afaasia on osaline või täielik kõnelemisvõimetus, mis ei tulene kõneelundi puudest.

Afaasiat - raskused õigete sõnade leidmisel ja ka kõnest arusaamisel.
Afaasiat on täheldatud ka viipekeelt osanud patsientidel.
Afaasia raviks on logopeediline abi kõneravi näol.

Afaasiat nimetatakse ka anoomiaks.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Afaasia - ehk kõnehalvatus on kõnetegevuse aspektide (rääkimine, arusaamine, kirjutamine, lugemine) häire , mis tuleneb vasaku ajupoolkera lokaalsest kahjustusest või mõnikord vaimuhaigusest.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto