Sõnu seletav sõnaraamat

Aegumine peatub - õigustatud isiku poolt hagi esitamisega nõude rahuldamiseks või tunnustamiseks ning muudel hagi esitamisega võrdsustatud seaduses sätestatud alustel; vahekohtu menetluse korral, juba siis, kui õigustatud isik teeb vajalikke toiminguid vahekohtusse pöördumise eelduste täitmiseks; kui sõlmitakse kokkulepe ja antakse täiendav tähtaeg kohustuse täitmiseks; vääramatu jõu tõttu, kui aegumistähtaja viimase 6 kuu jooksul õigustatud isik ei saa oma õigusi kaitsta.
Aegumine – II kursuse kaasustes ette ei tule 3.6.1. Mõiste, materiaal- ja menetlusõigulik käsitlus 3.6.2. Süüteo ja otsuse täitmise aegumine (§-d 81-82) 4. Karistusseaduse kehtivuspiirid – kaasustes sellega tegemist pole 4.1. Ajaline kehtivus (§ 5) 4.2. Ruumiline kehtivus (§-d 6, 8-9) 4.3. Isikuline kehtivus (§ 7) 4.4. Asenduspõhimõte 4.5. Kehtivuspõhimõtete konkurents 5. Süüteo toimepanemise aeg ja koht (§-d 10-11) – kogumi küsimuse lahendamisel arvestada.
Aegumine erijuhtudel – surma põhjustamisest, kehavigastuste tekitamisest, tervise kahjustamisest või vabaduse võtmisest tuleneva nõude aegumistähtaeg, olenemata sellest, milline on nõude õiguslik alus, on 3 a ajast, mil õigustatud isik kahjust ja kahju hüvitamiseks kohustatud isikust teada sai või pidi teada saama. Nimetatud nõuded aeguvad hiljemalt 30 a jooksul, arvates kahju põhjustanud teo tegemisest või sündmuse toimumisest.

Aegumine – nimed, aadressid muutuvad, organisatsioonid lõpetavad tegevuse või ostetakse üle, tegevusalad muutuvad Andmete riknemine –andmekandjad vananevad, andmete kättesaamiseks vajalik tehnoloogia muutub Andmete turvalisus on oluline, lihtne ohustada Seadusest tulenevad nõuded erinevad riigiti ja muutuvad ajas 30. Mis on ja kuidas seostuvad bitt, bait, väli, kirje, tabel ja andmebaas?
Aegumine - isikute nõuded aeguvad teatud aja jooksul, pärast seda võib kohustatud isik keelduda oma kohustuste täitmisest - kohus võtab aegumist arvesse vaid kohustatud isiku taotlusel Aegumistähtajad: Tehingust 3a, ehitise puudusest tulenev nõue 5a, seadusest 10a, 10 a kinnisomandi plekandmise või lõpetamise vms nõudel.
Aegumine - - Maksusumma määramise aegumistähtaeg on 3a. - Kui on tegemist tahtliku mittemaksmise või mittekinnipidamisega on aegumistähtaeg 6a. - Kui puudub deklaratsiooni esitamise kohustus on maksusumma määramise aegumistähtaeg 1a (maamaks). Sama aegumistähtaeg on intressikohustusel.

Aegumine – õigus nõuda teiselt isikult teo tegemist või sellest hoidumist, st nõue aegub seaduses sätestatud tähtaja (aegumistähtaja) jooksul (TSÜS §142). Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuste täitmisest.
Aegumine on mittetäielik nõue st sa võid seda täita ent see pole kohustuslik. Kinnisasja võõrandamine ei vabasta endist omaniku oma kohustuste eest.
Aegumine tähendab seda, et kindlaksmääratud aja möödumisel ei või isik nõuet esitada või ei saa isikut õigusrikkumise eest vastutusele võtta.

Aegumine ehk moraalne kulumine Seega väheneb hoonete, masinate ja seadmete kasutamise vältel nende väärtus, seda nimetatakse amortiseerumiseks.
Aegumine - et ei tekiks kauakestvat ebamäärast olekut, määrati hagi esitamiseks üheaastane tähtaeg.
Aegumine on tähtaja möödumine pärast mida teosse, teistesse isikutesse või õigusesse üldse.

Aegumine – algab sissenõutavaks muutumisega, lisandub alates järgmisest päevast
Aegumine on seotud kindla tähtajaga,mille möödudes ei saa enam hagi esitada.
Aegumine - nõudeõiguse teostatavuse kadumine teatud aja möödumise tõttu.

Aegumine - Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on 10 aastat.
Aegumine – on see, kui enam nõuet ei tunnustata.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto