Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
Adaptatsiooniteooria järgi tähendab lapsevanemaks saamine kohanemist uute elutingimustega. Kohanemise õnnestumine oleneb inimese jõuvarude ja koormusega seotud teguritest.
Adaptatsioon - kestva ärrituse mõjul tundlikkus väheneb (negatiivne), uue ärritaja puhul suureneb (positiivne), valikuline alanemine (selektiivne)[ Aistingutega seotud nähtused] Ebaspetsiifiline tundlikkus - samalaadsete aistingute saamine erinevate meeleorganite abil (helilainete vastuvõtmine nahaga)
Adaptatsioon – organismide ehituse või talitluse kujunemine selliseks, et see tagab paremini isendi või liigi säilimise ja populatsiooni arvukuse suurenemise Kohanemine – pöörduv, ontogeneetiline, adaptatsioon Kohastumine – pöördumatu, evolutsiooniline adaptatsioon
Adaptatsioon ehk ärritajaga kohanemine 2. kompensatsioon ehk ühe aistinguliigi korvamine teisega 3. sünesteesia ehk ühele meeleelundile iseloomuliku aistingu teke teise meelelundi ärritamisel Kasutatud allikad Toomela, Aaro 1999. Ülevaade psühholoogiast.
Adaptatsioon e. kohanemine: fitness e. kohanemus; koadaptatsioon fitness suhtearv, mis näitab, kui edukas on olnud isend (või ka mingi subpopulatsioon tervikuna) reproduktiivses mõttes võrreldes populatsiooniga (liigiga) tervikuna.
Adaptatsioon on aga teisalt sedavõrd suure üldisuse astmega mõiste, et ta väljub evolutsiooni poolt haaratava alt. Kohanemist näeme igal tasemel ja suur osa sellest kohanemisest pole kuidagi vahetult evolutsiooniga seotud.
Adaptatsioon – see kõigub, kui on hämar, siis harjume ja näeme ajapikku paremini, kui on ere, siis harjume jne. Kui aistingi tundlikkus muutub vastavalt väliskeskkonnamõjurite tasemele, siis see ongi adaptsioon.
Adaptatsioon - pärilik kohastumine, loodusliku valiku tulemus  Aklimatsioon- fenotüüpne kohastumine, toimub reakstsiooninormi piires  Õppimine- sotsiaalne kohastumine, kaasneb sotsiaalse keskkonnaga
Adaptatsioon on protsess, mille tekkeks kulub teatud aeg- mõni kümnendiksekundit, näiteks pimedusest päevavalguse kätte minekul, kuni mõnikümmend minutit, näiteks valguse käest pimedasse minekul.
Adaptatsioon e. kohanemine: fitness e. kohanemus; koadaptatsioon Fitness on suhtearv, mis näitab, kui edukad on reproduktiivses mõttes olnud isend võrreldes keskmise isendiga populatsioonis tervikuna.
Adaptatsioon – organismide või nende osade ehituse või talitluse kujunemine selliseks, st see tagab paremini isendi või liigi säilimise ja populatsiooni arvukuse suurenemise.
Adaptatsioon – meeleorgani tundlikkuse muutumine pikemaaegsel ärritaja toimel või selle puudumisel ( ntx valgustatud toast minek pimedassse tuppa , nägemisraskused)
Adaptatsioon - populatsiooni ja liigi isenditele ühised pärilikud omadused,tunnused,mis soodustavad nende eluvõimet,paljunemist.Loob,muuda,säilitab looduslik valik.
Adaptatsioon – inimest iseloomusab mingisugune tundlikkuse tase,aga see ole fikseeritud vaid kõigub,see toimub siis kui kekskonna ärritajate tase oluliselt muutub.
Adaptatsioon on organismi kohanemine muutunud elutingimustega (homöostaasi säilitamine). Resistentsus on organismi vastupanuvõime toimivate faktorite suhtes.
Adaptatsioon – kohanemine, ( lähed pimedasse tuppa) 3. Sünesteesia – ühele meeleelundile iseloomuliku ärrituse teke, teise meeleelundi ärritamisel.
Adaptatsioon – kestva ärrituse mõjul tundlikkus väheneb (negatiivne), uue ärritaja puhul suureneb (positiivne), valikuline alanemine (selektiivne)
Adaptatsioon on organismised kohanemie keskkonnaga • Aeroobne hingamine on hingamise ehk “biooksüdatiooni käigus energia vabanemise” erivorm.
Adaptatsioon ehk mugandus või kohandus on vaba tõlge, mis arvestab lugejate arusaamisvõimet ning seetõttu lihtsustab või muudab algteksti.
Adaptatsioon on liigi kohastumine mingitele konkreetsetele keskkonnatingimustele (elusa, elutu keskkonna). Kohastumine on alati suhteline.
Adaptatsioon - meeleelundi tundlikkuse ajutine muutus, mis on tingitud kestvast ja/või korduvast ärritamisest (stimuleerimisest).
Adaptatsioon ehk ärritajaga kohanemine Näiteks kui satume ereda valguse käest hämarase tuppa, ei näe me alguses midagi.
Adaptatsioon - organismide ehituse ja talitluse (ka käitumise) muutumine, sobitumaks keskkonnatingimuste ja eluviisiga.
Adaptatsioon – kohanemine, meeleorgani tundlikkuse muutumine pikemaaegsel ärritaja toimel või selle puudumisel.
Adaptatsioon - ärritajaga kohanemine Kompensatsioon- ühe aistingu liigi korvamine või asendamine teisega
Adaptatsioon – organismide ehituse ja talitluse muutumine, et sobituda keskkonna ja elutingimustega.
Adaptatsiooni tüübid – „sprinter“, „staier“, „segatüüp“ ja nende arvestamine treeningus.
Adaptatsioonis on kaasajastatud commedia dell’arte mõjusid ja üsna suur annus sürrealismi.
Adaptatsioon - kohandamine, kohandumine, kohastumine või kohanemine või nende
Adaptatsiooni – ebameeldiva maitse, lõhna jms mulje nõrgeneb ajas.
Adaptatsioon on omadus kohaneda ärritaja toime intensiivsusega.
Adaptatsiooniline - st. on tegemist põhjuslik-tagajärgse seosega.
Adaptatsioon – tundlikkuse muutmine mingi ärritaja toimel.
Adaptatsioon - organismide kohanemine elukeskkonnaga.
Adaptatsioon - meeleorgani tundlikkuse muutumine



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun