Sõnu seletav sõnaraamat

Adaptatsioon - kestva ärrituse mõjul tundlikkus väheneb (negatiivne), uue ärritaja puhul suureneb (positiivne), valikuline alanemine (selektiivne)[ Aistingutega seotud nähtused] Ebaspetsiifiline tundlikkus - samalaadsete aistingute saamine erinevate meeleorganite abil (helilainete vastuvõtmine nahaga)
Adaptatsioon – organismide ehituse või talitluse kujunemine selliseks, et see tagab paremini isendi või liigi säilimise ja populatsiooni arvukuse suurenemise Kohanemine – pöörduv, ontogeneetiline, adaptatsioon Kohastumine – pöördumatu, evolutsiooniline adaptatsioon
Adaptatsioon ehk ärritajaga kohanemine 2. kompensatsioon ehk ühe aistinguliigi korvamine teisega 3. sünesteesia ehk ühele meeleelundile iseloomuliku aistingu teke teise meelelundi ärritamisel Kasutatud allikad Toomela, Aaro 1999. Ülevaade psühholoogiast.

Adaptatsioon e. kohanemine: fitness e. kohanemus; koadaptatsioon fitness suhtearv, mis näitab, kui edukas on olnud isend (või ka mingi subpopulatsioon tervikuna) reproduktiivses mõttes võrreldes populatsiooniga (liigiga) tervikuna.
Adaptatsioon on aga teisalt sedavõrd suure üldisuse astmega mõiste, et ta väljub evolutsiooni poolt haaratava alt. Kohanemist näeme igal tasemel ja suur osa sellest kohanemisest pole kuidagi vahetult evolutsiooniga seotud.
Adaptatsioon – see kõigub, kui on hämar, siis harjume ja näeme ajapikku paremini, kui on ere, siis harjume jne. Kui aistingi tundlikkus muutub vastavalt väliskeskkonnamõjurite tasemele, siis see ongi adaptsioon.

Adaptatsioon - pärilik kohastumine, loodusliku valiku tulemus  Aklimatsioon- fenotüüpne kohastumine, toimub reakstsiooninormi piires  Õppimine- sotsiaalne kohastumine, kaasneb sotsiaalse keskkonnaga
Adaptatsioon on protsess, mille tekkeks kulub teatud aeg- mõni kümnendiksekundit, näiteks pimedusest päevavalguse kätte minekul, kuni mõnikümmend minutit, näiteks valguse käest pimedasse minekul.
Adaptatsioon e. kohanemine: fitness e. kohanemus; koadaptatsioon Fitness on suhtearv, mis näitab, kui edukad on reproduktiivses mõttes olnud isend võrreldes keskmise isendiga populatsioonis tervikuna.

Adaptatsioon – organismide või nende osade ehituse või talitluse kujunemine selliseks, st see tagab paremini isendi või liigi säilimise ja populatsiooni arvukuse suurenemise.
Adaptatsioon – meeleorgani tundlikkuse muutumine pikemaaegsel ärritaja toimel või selle puudumisel ( ntx valgustatud toast minek pimedassse tuppa , nägemisraskused)
Adaptatsioon - populatsiooni ja liigi isenditele ühised pärilikud omadused,tunnused,mis soodustavad nende eluvõimet,paljunemist.Loob,muuda,säilitab looduslik valik.

Adaptatsioon – inimest iseloomusab mingisugune tundlikkuse tase,aga see ole fikseeritud vaid kõigub,see toimub siis kui kekskonna ärritajate tase oluliselt muutub.
Adaptatsioon on organismi kohanemine muutunud elutingimustega (homöostaasi säilitamine). Resistentsus on organismi vastupanuvõime toimivate faktorite suhtes.
Adaptatsioon – kohanemine, ( lähed pimedasse tuppa) 3. Sünesteesia – ühele meeleelundile iseloomuliku ärrituse teke, teise meeleelundi ärritamisel.

Adaptatsioon – kestva ärrituse mõjul tundlikkus väheneb (negatiivne), uue ärritaja puhul suureneb (positiivne), valikuline alanemine (selektiivne)
Adaptatsioon on organismised kohanemie keskkonnaga • Aeroobne hingamine on hingamise ehk “biooksüdatiooni käigus energia vabanemise” erivorm.
Adaptatsioon ehk mugandus või kohandus on vaba tõlge, mis arvestab lugejate arusaamisvõimet ning seetõttu lihtsustab või muudab algteksti.

Adaptatsioon on liigi kohastumine mingitele konkreetsetele keskkonnatingimustele (elusa, elutu keskkonna). Kohastumine on alati suhteline.
Adaptatsioon - meeleelundi tundlikkuse ajutine muutus, mis on tingitud kestvast ja/või korduvast ärritamisest (stimuleerimisest).
Adaptatsioon ehk ärritajaga kohanemine Näiteks kui satume ereda valguse käest hämarase tuppa, ei näe me alguses midagi.

Adaptatsioon - organismide ehituse ja talitluse (ka käitumise) muutumine, sobitumaks keskkonnatingimuste ja eluviisiga.
Adaptatsioon – kohanemine, meeleorgani tundlikkuse muutumine pikemaaegsel ärritaja toimel või selle puudumisel.
Adaptatsioon - ärritajaga kohanemine Kompensatsioon- ühe aistingu liigi korvamine või asendamine teisega

Adaptatsioon – organismide ehituse ja talitluse muutumine, et sobituda keskkonna ja elutingimustega.
Adaptatsiooni tüübid – „sprinter“, „staier“, „segatüüp“ ja nende arvestamine treeningus.
Adaptatsioon - kohandamine, kohandumine, kohastumine või kohanemine või nende

Adaptatsiooni – ebameeldiva maitse, lõhna jms mulje nõrgeneb ajas.
Adaptatsioon on omadus kohaneda ärritaja toime intensiivsusega.
Adaptatsioon – tundlikkuse muutmine mingi ärritaja toimel.

Adaptatsioon - organismide kohanemine elukeskkonnaga.
Adaptatsioon - meeleorgani tundlikkuse muutumineTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto