Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Hotjar Feedback
Abc - analüüs: 1) Arvuta käibed ja kulud toodete lõikes; 2) Leia kulukate; 3) Pane kahanevasse ABC-analüüs: 1) Arvuta käibed ja kulud toodete lõikes; 2) Leia kulukate; 3) Pane kahanevasse järjekorda; 4) Leia akumuleeritud kulukatted; 5) Leia käibe protsentuaalne osa kogukulukattest; 6) järjekorda; 4) Leia akumuleeritud kulukatted; 5) Leia käibe protsentuaalne osa kogukulukattest; 6) Joonista graafik; 7) Vaata graafikut ja mõtle, kas mõni toode on üleliigne.
Abc - analüüs on meetod, mida on võimalik kasutada varude, klientide ja tarnijate paremaks juhtimiseks. Analüüsi eesmärgiks on selgitada välja kõige enam käivet ja kasumit andvad tooted või teenused, kõige suuremad kliendid ja olulisemad tarnijad.
Abc - analüüsi abil identifitseeritakse ettevõtte kõige tähtsamad kliendid, kes annavad ettevõttele põhiosa käibest ja kasumist. Selleks, et saada ABC- analüüsi abil adekvaatsed tulemused, on vaja sageli teostada kliendikohased omahinna arvutused.

Abc - kuluarvestuse kasulikkus on tugevas seoses ettevõtte pakutava tootega teenuspaketi keerukusega, st mida rohkem erinevaid tooteid ettevõte pakub ja erinevaid kliendirühmi teenindab, seda enam peaks ta kasutama tegevuspõhist kuluarvestust.
Abc - analüüs. Varude juhtimises kasutatakse tegegevuste analüüsimisel arvukalt erinevaid logistika instrumente. Analüüsi tulemusena viiakse läbi rühmitamised ja saadud rühmadele rakedatakse neile sobivad parimad juhtimispõhimõtted.
Abc - analüüsi teiseks modifikatsiooniks on ABCDE-analüüs, mis tegelikult diferentseerib grupi C omakorda kolmeks, mistõttu gruppidesse E ja D kuuluvaid kaupu võib ilma edasise analüüsita sortimendist välja jätta.

Abc - analüüsi eesmärgiks on jaotada uuritav valdkond (logistikas nt. Tooteariklid, kliendid, tarnijad) rühmadeks, millest igaühele kohandatakse erinevaid lähenemisviise vastavalt nende tähtsusele.
Abc - analüüs: ABC-analüüsi põhimõte seisneb selles, et alati on mingid kliendid ja kaubad ettevõttele kasulikumad kui tesed – on see siis kasumlikkuse, müügikäibe, müügi kasvu vms põhjal.
Abc - analüüs – nn analüüs Pareto reegli -20/80 järgi on logistikas ja kategooria juhtimises sagedasti kasutatav instrument varude, klientide ja tarnijate paremaks juhtimiseks.

Abc - relvi ( tuumapomme , keemia-ja bioloogilisirelvi). Peale sellist massilist tootmist oli varsti nii palju relvi Maailmas ,et oleks võinud Maailma mitu korda tükkideks lasta.
Abc - telglõige Täispindala: St = Sk + Sp = · π · r · m + π · r2 m – küljepikkus Kera Ruumala: π · r3 Pindala: S = 4 · π · r2 O - keskpunkt, r - raadius
Abc - analüüsi vajalikkus 1. Analüüsi eesmärk on selgitada välja kõige enam käivet ja kasumit andvad tooted, kõige suuremad kliendid ja olulisemad tarnijad.

Abc - analüüsi aluseks on Pareto ehk 80:20 reegel, mille järgi väiksem osa põhjusi, sisendeid või tööd annab suurema osa tagajärgi, väljundeid või tasu.
Abc –  analüüs ABC analüüs põhineb 20/80 reeglil   80 % läbimüügist saadakse 20 % toodetelt  20 % klientide arvele langeb 80 % 
Abc – analüüs Põhineb kogemusel, et suhteliselt väike hulk materjalidest ja kaupadest suure osa tarbitavate materjalide ja kaupade väärtusest.

Abc - rühmitamisel on A rühm kõige tähtsam ja sinna kuuluvad tooted kliendid ja tarniad kes mõjutavad ettevõtte tulemusi kõige enam.
Abc - analüüsi tulemusena saame väga lihtsalt ja kiiresti teada, milline on ettevõtte kaupade või klientide kasumlikkuse struktuur.
Abc - kuluarvestuse tulemuste analüüsi abil peaks: - paranema ressursside kasutamine ja ressursside koormatuse juhtimine;

Abc - analüüs näitab, kes ja mis on äriliselt oluline ning millele oma tegevuses keskenduda. (Teder, Varendi 2008)
Abc - analüüs on inventuuri ja pideva investeerimise kõrval kolmas laialdaselt kasutatav varude kontrolli meetod.
Abc - pulberkustuti on ette nähtud tahkete ainete ja põlevvedelike tulekahjude kustutamiseks.

Abc - analüüs on tähtis nii varude haldamise kui klienditeeninduse planeerimise seisukohalt.
Abc - kuluarvestuse puhul toimub tegevuspõhiste üldkulude jaotus – nii palju kui see on
Abc - analüüs – kasutatakse tootmise võtmemomentide ja prioriteetide määramiseks.

Abc - kuluarvestus ei asenda, vaid täiendab traditsioonilisi kuluarvestusmetoodikaid.
Abc - relvad- aatomi-, bioloogilised- ja keemilised relvad.
Abc - analüüsi aluseks on Pareto printsiip.

Abc - st kui ka psühholoogia vallast.
Abc - analüüs. Logistikastrateegiad.

Abc –  analüüsi rakendamise 
Abc - II etapp tooteühiku kuluTulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun