Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Sõnu seletav sõnaraamat
Facebook Like
Add link
Aastaks 2007 on see näitaja tõusnud juba 30%ni. Maailma rahvastik kulutab ökoloogilisi ressursse kiiremini, kui lubab keskkonna taastumisvõime, tulevastele põlvkondadele ei saa lubada ressursside jätkumist (kasvõi selle kättesaadavuse näol nt nafta jne). Lootust annab, et viimasel aastatel on pidevalt käsitletud kliimamuutuste ja elurikkuse teemasid ning on loodud rahastamisabinõusid olukorra leevendamiseks.
Aastail 2010 - 2012 toetavad tööstusmaad vaeste riikide kliima-alaseid tegevusi ühtekokku 30 miljardi dollariga. Sellest tuleb 11 miljardit Jaapanilt, 10,6 miljardit Euroopa Liidult ja 3,6 miljardit Ühendriikidelt. Eesmärgiks on seatud, et 2020. aastaks kasvaks selle abi suurus 100 miljardi dollarini aastas.
A isokliin on selline isokliin, kus ressursse on vähem kui B isokliini peal, järelikult on seal negatiivne juurdekasv. C isokliin on selline, kus ressursse on rohkem kui B isokliini peal – seal on märgatav juurdekasv. r1 ja r2 on 2 erinevat ressurss, mida hakkamegi nüüd klassifitseerima.

Aastail 1963 - 68 tõsteti templid uude asupaika, mis senisest asus 64 m kõrgemal ( UNESCO programm seoses Assuani paisu ehitamisega ). Ramses II ajal loodud ehitustest on tuntud ka nn. Ramesseum ( Ramsese mälestustempel ), mille eesõues seisis 20 m kõrgune vaarao koloss.
Aatomid on jaganud oma elektronpilvi ja on moodustunud kovalentne side, on tekkinud molekuli (aatomite paari) energia väiksem kui lähteaatomite energiate summa elektronide vahel toimuva koosmõju tõttu ja tekkinud struktuur on stabiilsem.
Aastane sademetehulk on eelmise sajandi jooksul Põhja- Euroopas suurenenud 10-40%; samas on Lõuna-Euroopas piirkondi, kus sademed on vähenenud 20%. Üleujutuste esinemissagedus Euroopas 1998-2002 Kliima soojenemine tundus ühtäkki ohtlik.

Aatommass on 12. Loodusliku süsiniku aatommass ei ole aga täisarvuline ja on 12,011. See on tingitud sellest, et looduslik süsinik sisaldab endas umbes 1,1 % isotoopi C13. Isotoop C12 sisaldab tuumas 6 prootonit ja 6 neutronit.
Abiootiline - organisme ümbritseb eluta maailmast tulenevadökotegurid adaptatsioon-organismide või nende osade ehituse või talitluse kujunemine selliseks,et see tagab paremini isendi või liigi säilimise ja populats.
Aastail 2003 – 2006 investeeriti jäätmemajanduse arendamiseks erinevatest allikatest üle 750 miljoni krooni. Välja on arendatud toimiv üleriigiline ohtlike jäätmete kogumissüsteem.

A gps - saatjatega varustatud noorlindudest hukkus või said vigastada pooled (neljast kaks) just elektriliinides ja esimestel iseseisva elu kuudel.
Aastail 2001 – 2007 raiuti keskmiselt vaid 8 miljonit kuupmeetrit aastas ning märkimisväärne osa puittoormest jäi erinevatel põhjustel kasutamata.
Aastail 115 - 125 ehitas Rooma Panteoni, templi, mille ülesandeks oli kõikide jumalate, kui maailma juhtiva ja valitseva kõrgema jõu teenimine.

Aastarõngaste põhjal on kindlaks tehtud, et viimase kaheksa tuhande aasta jooksul on olnud neli suhteliselt sooja ning viis suhteliselt külma ajavahemikku.
A kirde - Eesti mõõtejaamades, kus aasta keskmine kontsentratsioon ületab 1mg S/l). Eesti siseselt pole hetkel kõige olulisem probleem.
A well - known sunflower characteristic is that the flowering heads track the sun's movement, a phenomenon known as heliotropism.

Aastast 2005 on lambakasvatus suurenenud Jõgeva maakonnas Saare maakonnas 41% ja Järva maakonnas 55% ja muutumatuna on püsinud Valga
Aastail 1642 - 50 ehitas ta Pariisi lähedale Maison-sur-Seine´i loss, mille ehitamisel on lähtutud puh prantsuslikest eeskujudest.
Aastail 500 - 449 eKr. Alguse sai see Joonia linnade Pärsia vastasest ülestõusust, mida juhtis Mileetose linn ja toetas Ateena.

A gis - based analysis and prediction of land-use change in a coastal tourism destination area Artikli analüüs
Abiootiline – organisme ümbritsevatest anorgaanilistest (eluta) maailmast tulenevad ökoloogilised tegurid.
Abinõuks on tootmises ohtlike ainete (valmististe) mittekasutamine ja/või nende kasutamise vähendamine.

Aatomid on struktuuris üksteisele väga lähedal, siis nende välised elektronkatted on
Aasta aprillis on 72% kasutajaid Brasiiliast, järgneb USA 11%-ga. Eesti on 10. kohal.
Aatomienergia – suurel hulgal kasutatavaid materjale leidub graniitsetes kivimites.

Aatomvõre võnkumine e. foonon Iga aatom kristallvõres võngub enda võreasendi ümber.
Aastane tsükkel – lindude ränne, põhjapõdrad, vaalad). 2. Edasi-tagasi pilet.
Aastate algusest on HELCOM töötanud Läänemere merekeskkonna parandamise nimel.

Abiootiline - Eluta osa sellest-tuul, päike, vesi jne, jne.
Aatom - ja molekulaarsideme erinevad tüübid.

Aastaks 2005 on linn meeletult kasvanud
Abi on ka vaktsineerimisest.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun