Sõnu seletav sõnaraamat
Tahad USA Amazonist või mõnes muust online poest osta, kuid nad ei saada Eestisse? Osta läbi Shipito! Tee tasuta konto Sulge
Facebook Like
Küsitlus
Add link
Algnivoo z - telje suhtes (sellelt nivoolt hakatakse kõrgust Thickness arvestama). Mõlema viimase süsteemimuutuja väärtustamiseks võib käivitada käsu ‘ELEV. Esmalt küsitakse jooksvat algnivood viibaga Specify new default elevation :. Järgmisena küsitakse jooksvat kõrgust viibaga Specify new default thickness :. Kirjeldatud viisil saab siiski moodustada ainult üsna lihtsaid ruumilisi objekte.
Aksonomeetriaks nimetatakse niisugustkujuta- taandatud moondetequreid 1 ja misviisi,milleskujutiskonstrueeritakse objekti punktideristkoordinaatide jdirgiteljestikukuju- suurendustegur k==!= 1,22. Joonisel 6.1,b 0,82 tisebaasil.Sel viisilvalmistatud kujutisinimeta- on ndidatudristisomeetriateljestikukujutise takseaksonomeetrilisteks kuiutisteks.
Abijooned – abijoonte jaoks; soovitatav on selle kihi värvuseks anda selgelt tähelepandava värvuse, näiteks „red” (punane); jooneliik Continous; Kontuur – kontuurjoontele; jooneliik Continous; Teljed – telgjoonte jaoks, jooneliik CENTER; see on esialgu kasutatavaks kihiks

Agaon x - teljel.Paiknebaga punktp6hiekraanil (nagu C), siis 0htib tema pealtuaadepunkti e1= xy-tasand - p6hiekraan; enesegaja eestvaadeon x-teljel. e2= xz-tasand - esiekraan; X= €t X 6z - kaksvaatetelg; 12 Punktikaksvaademddrabpunktiasukoha kr ja kz * p6hi-ja esikiir.
Algpunkt – punkt, millega seostatakse valitud objekt(id) ja millega määratakse objekti(de) asend(id) selle punkti suhtes – ja mis viiakse siis (koos objekti(de)ga) kas uude kohta; näiteks käsk MOVE või ümber mille toimub objekti(de) pööramine – käsk ROTATE.
Alusega püramiidi ehk tetraeedrit (teravatipuline püramiid ja tüvipüramiid) ning kolm neli- nurkse alusega püramiidi (katuseharja-pind, teravatipuline püramiid ja tüvipüramiid). Püra- miidi joonestamine algab tema aluse kolme tipu sisestamisest.

Ang – tekivad vastavalt vertikaalsete ja suvalise nurga all olevate paralleeljoonte parved (juhul Ang küsitakse lisaks veel kaldenurga suurust X-telje positiivse suuna suhtes). Valik Bisect lubab joonestada nurgapoolitajate parve.
Analu0tilised jooned on v6nanditega 0leta 60" (orS 60'), on antud konstruktsioon m6dratavad, jaotudes v6nandi liigi jargi joonestustOdks piisavaltt6pne(AB* AE ABr). alqebralisteksja transtsendentseteks.
Abi - ga (vt. joonis 15): • Start point – alguspunkt S; • Second point – teine ehk vahepealne punkt M; • End point – lõpp-punkt E; • Center point – (kõverus)keskpunkt

Actroid robotid on humanoid robotite üks tüüpidest, mille tootmise ja arendamise juures pööratakse enim tähelepanu just sellele, et tegu oleks võimalikult inimese laadse robotiga.
Ainsaks erandiks on mõnikord mingi töökorralduse väljalülitamise valik: ON / OFF < ON >: {sisse või välja; vaikimisi – sisse} kus OFF ↵ asemel võib vastata lihtsalt
Analoogili - defineeritakse klasse:p66rdpinnad, joonpinnad,uldisedteist seltsilindrilise kruvijoonega;siinon eelduseks, jdrkupinnad,kruvipinnadja tsuklilised pinnad.

Abistamisvõimaluse – kui väiketähte ei muudata suurtäheks, siis tähendab see seda, et sellise nimega käsku pole olemas ja tuleb täpsustada.
Ahvi moodi – käsu tellimus hiirega klõpsamisega mingil ikoonil (tuleneb väljendist „Ta liikus ahvi kiirusega”, seega väga ruttu).
Aktiveeruma – (‘highlighting’) objekti värvuse või jooneliigi (või mõlemad koos) muutumine näiteks siis, kui objekt on valitud.

Aksonomeetrias on ellips,millekihemtelg on ringi tasandigaristi oleva koordinaat- telje kujutise sihiline, pikem telg aga sellegaristi.
Abimees – tavaliselt (mitme) kaardi abil juhitav selgitav program juhtimise mingi kindla tegevuse tutvustamiseks.
Alajaotuses attributes on võimalik klõpsamisega ruudukesel [ Read-only ] paigutada sinna või eemaldada sealt “linnukese”.

Aknal on toodud ka joonise maht ja viimase sulgemise (muutmise) aeg (kuupäev-kuu-aasta-tund-minut-sekund)
Alustame kursori - risti suuruse kontrollist ja kui ei meeldi arvuti poolt antud väärtus, siis muudame seda.
Aktiveerub – ta muutub siniseks ja samal ajal avaneb ka seadistuste valiku aken

Algustäheks on SUURTÄHT, näiteks Tarbijateljestik, Ülariba, Käsurida jne.
Akende nimetused on kirjutatud allakriipsutatud kaldkirjas poolpaksus kirjaviisis
Abijooned – mitmesuguste abi- ja konstruktsioonjoonte jaoks.

Angdir – punkt, mis suunas suundub „nulliline” nurk;
Akende abil on käskude täitmine mugavam ja ka ülevaatlikum.
Angbase – punkt, millest lähtub nurga esimene haar,

Abitasanditenakasuta - takseeriasendilisipindu,eritinivoopindu.
All drawings – sulgeda kõik senini avatud joonised.

Abikolmnurga kujundus – sama suur kui suur nool
A kõrval on tööala valiku aknake
Alias - väljakutse võimalus.Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto


Registreeri ja saadame uutele kasutajatele
faili e-mailile TASUTA

Konto olemas? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
või
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli? | Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun