Sõnu seletav sõnaraamat

Üheks teguriks on kindlasti hindade tõus Eestis, mille tõttu on vähenenud nende arv, kes tulid Eestisse Soomega võrreldes odavamate hindade pärast (nii puhkusereisidele, ostureisidele kui ka näiteks firmaüritustele ja seminaridele). Teiseks teguriks on ilmselt küllastumine – paljudele tundub, et peale korduvaid külastusi ei ole enam piisavalt stiimulit (uusi huvitavaid ajaveetmisvõimalusi ja vaatamisväärsusi) uuteks reisideks.
Ärireisijad – sihtkoha kaasaegsus kõikide vajaduste rahuldamiseks (nt internett, konverentspidamise ruumid), mainekus (äriklassi hotellid), teeninduskvaliteet (kiire teenindus, pädevad teenindajad), asukoht (nt lennujaama lähedus). Kuna äriturism on erinevalt puhkereisidest stabiilsem ja sõltumatu hooaegadest, peaksid majutusettevõtted pakkuma oma kvaliteetseid teenuseid aastaringselt.
Õiguse rakendamine e. kohaldamine on selline õiguse realiseerimine, mida teostavad pädevad riigiorganid (kohus, inspektsioonid,täidesaatva võimu organid). Õiguse rakendamine peab olema: • Seaduslik • Põhistatud, st. kõik asjasse puutuvad faktid peavad olema objektiivselt välja selgitatud • Otstarbekohane – seadusest kinnipidamine • Õiglane – ülim ideaal õigusele

Aktiivsel mängijal on hommikuti alati hea reibas ärgata, mõnda täiskasvanut viibgi läbi tervest päevast see mõte, et õhtul saab jälle mängima minna. Suur osa tööinimesi tänapäeval kasutabki oma vaba aega rekreatiivselt, sest piisav kogus füüsilist või vaimset mängu, mis süstib positiivsust on kõige parem moodus end järgmiseks tööpäevaks laadida.
Äriturism on turismimajanduse haru, mis tegeleb ärireiside korraldamiseks vajalike turismitoodete ja - teenuste pakkumise ja äriklientide teenindamisega.
Ärireisijatele on oluline nende välimus, mõjutab sihtkoha valikut selles pakutavad vastavad teenused (nt ilusalong, tubades peeglid, triikrauad või teenused riiete korrastamiseks). Puhkereisijad – nende rahulolu sõltub suuresti majutusest (kehva ilma korral veedavad nad suurema osa ajast majutuspaigas), teenindusest ja turvalisusest.

Allmaakaeveõõntes on lubatud viibida ainult kaitseala valitseja nõusolekul, välja arvatud järelevalve- ja päästetöödel, kaitseala valitsemisega ja kaitse korraldamisega seotud tegevusel ning kaitseala valitseja nõusolekul teostataval teadustegevusel. Allmaakaeveõõnte vaatlemiseks mõeldud vaateplatvormil on viibimine
Alla 7 - aastased lapsed vanemate toas TASUTA Beebivoodi TASUTA Signalisatsioon TASUTA Seif TASUTA Internetiühendus TASUTA Saun esimene tund 300 EEK / 19 EUR Saun lisa tund 150 EEK / 9 EUR Koosolekuruum 1 tund 150 EEK / 9 EUR Koosolekuruum päev (alates 8 tunnist) 1000 EEK / 64 EUR Parkimine (3-le autole) TASUTA
Arendada ruila - Laitse piirkond tunnustatud kultuuri- ja elamusturismipiirkonaks; • välja arendada lisa-ja tugiteenuste võrk, mis toetab turismi arengut Kernu vallas • koostöö Kernu piirkonna vaatamisväärsuste ja Ruila-Laitse piirkonna teenusepakkujate vahel; • arendada loodus- ja pärandkultuuriturismi.

Asustustihedus – 12,8 elanikku km² kohta Osatähtus Eesti SKP-s 1,4 SKP elaniku kohta Eesti keskmisest 53,7 % Metsasus 48,3% Looduskaitsealuseid territooriume ca 14% Maakonna keskus – Paide linn Omavalitsusüksusi – 1 linn (Türi), 11 valda Türi – Eesti kevadpealinn Suurim turismiatraktsioon Türi lillelaat
Ülalt - alla müügitehnika: administraator alustab tutvustamist kõige kallimatest ja pakub ka veidi odavamaid tube, kui kliendil ei teki kallimate puhul ostusoovi Valides müügitehnikat peab vastuvõtutöötaja oskama aimata, millistel ajenditel kliendid nende teenuseid kasutavad.
Alluvad on ülemuste arvates teistsugused sarnasteks inimesed Ülemused on ligipääsetavad Ülemused ei ole ligipääsetavad Need kes on võimul peaksid oma võimu Need kes on võimul peaksid paistma nii mitte rõhutama võimukad kui võimalik Kõigil võrdsed võimalused Privileegid

Aastail 1920 - 1930 tolleaegsete tehniliste võimaluste kohaselt ka mitmeid suurhotelle, milles oli numbritube rohkem kui 1000. Uute hotellide ehitamine kestis USA’s kuni 1930-ndate majanduskriisini, mil pankrotistus või likvideeriti ligi 8,5% hotelliturul olnud hotellidest.
Õigussuhe on   õigusnormide   alusel   tekkiv   isikutevaheline   ühiskondlik   suhe,   mida   iseloomustab  subjekti õiguste ja kohustuste olemasolu ja mis toetub riigi sunnijõule.  Õigusnorm  on   käitumisreegel,   mis   sisaldub   seaduses.
Õhuniiskus on kõikjal suur, olles öösel aasta ringi 90% ringis.

Ajakava – tegevus-ja teenindusprogramm Lisa 2. Lõunasöökide menüüd Lisa 3.Õhtusöökide buffeemenüüd Lisa 4. Kohvipauside menüüd Lisa 5. Aktiivse puhkuse päev Lisa 6. Kuulsaali kohta informatsioon Lisa 7. Kerge eine Gourmet Coffees ja tutvustus
Angla tuulikud - Saaremaa pealinnast Kuressaarest 40 km mööda Upa-Leisi maanteed sõites jõuad kauni Angla küla südamesse, kus on uue elu saanud 5 tuulepüüdjat - neli keeratava kerega pukktuulikut ja pööratava peaga kaheksatahuline hollandi tuuleveski.
Audru jõgi on suhteliselt hea vastupidavuse treenimiseks.

Augustist 2006 on kodumajutuse, puhkemaja ning puhkeküla ja –laagri ning alates 01. juulist 2010 külalistemaja majutusliigi ettevõtetel , kes on ennast registreerinud riiklikus majandustegevuse registris (MTR-s), võimalik taotleda kvaliteedijärku.
Algsest müürist on tänapäevani säilinud 2 km ja tornidest 26. Click to edit Master text styles Second level ● Third level ● Fourth level ● Fifth level Kiek in de Kök Kiek in de Kök oli 16. sajandil Põhja-Euroopa võimsaim suurtükitorn.
Äriinimestel on ka võimalus kiirtoidus söömas käia, kasutatakse seda võimalust siis, kui firma ei maksa lõuna eest, vaid iga inimene peab ise lõuna eest maksma. Möödasõitjatel on võimalik kiitoitlustuses süüa saada hommikust õhtuni.

Alkohol on Kuveidis rangelt keelatud: seda ei või riiki importida, riigis toota ega serveerida. Siiski on teada mõned restoranid, kus serveeritakse “erilist” teed ja ajalehtedes on aeg ajalt uudised alkoholiladude avastamise kohta.
Üldkoosolekul on õigus valida töötajate usaldusisik, kui sellel osalevad vähemalt pooled töötajad. Oluline on silmas pidada seda, et kõikidel töötajatel peab olema võimalus osaleda ning vähemalt pooled peavad reaalselt osalema.
Ülemaailmne majanduskriis on mitmetes suurtes maailmariikides kasvatanud hirmu koosolekumajanduse kokkuvarisemise ees. Finantskriisi mõjud määratlevad koosoleku- ja sündmuskorralduse majanduse konteksti nii lühiajaliselt kui pikaajaliselt.

Antud ettevõttes on müügieelne teenindus väga hea, kuna igat inimest, kes spordiklubisse saabub koheldakse hästi, naeratatakse, pakutakse kohe abi, antakse nõu, olenemata sellest, et inimesele pole veel ühtki paketti müüdud.
Arikli autorilt on mitmeid kordi küsitud, kas saaks küllakutseid, kuna inimestel on hägune ettekujutus, et Venemaale reisimisega peavad nad silmitsi seisma meeletu bürokraatiaga, kuid tegelikkuses ei ole asi sugugi nii hull.
Ametid vastuvõtus - tegema sisse-ja väljaregistreerimisi, sobitama inimesi tubadesse, arveldama, tegema pakkumisi, rääkima reisibüroodega, lahendama klientide probleeme, suhtlema klientidega, andma toateenijatele infot.

Õigus reisida - Kõigi inimeste universaalne õigus reisida johtub õigusest puhkusele ja jõudeajale, kaasa arvatud tasulisele puhkusele, mille sätestavad inimõiguste deklaratsioon jt rahvusvahelised konventsioonid.
Aastaga 3 - 4%. Kiirem kasv jätkub Aasia ja Vaikse ookeani regioonis (8-10%) ja Lähis-Idas (6-10%). Kõige aeglasemat kasvu prognoositakse Ameerikale (1-3%), tulenevalt ebakindlusest USA majanduse arengu suhtes.
Alluvaid nimetatakse siis järgijateks, sest nad täidavad juhi korraldusi mitte juhi ametlikust/formaalsest vaid mitteametlikust ehk mitteformaalsest ehk informaalsest mõjuvõimust (autoriteedist) tulenevalt.

Šokolaad –  kasutatakse vastavalt maitsele. Valmistatakse head kohalikku õlut, suurt  valikut veini ja isegi brändit. Vana soosik on pulque, kääritatud sinise agaavi mahl. 
Alates 90 - ndate algusest on tehnoloogilisi distsipliine õppivate tudengite arv ca 10%. need on peamiselt TTÜ ja Maaülikooli mõnede erialadade (energeetika, mehhanika, veterinaaria jt) tudengid.
Ajalookirjutuses on linna mainitud 15. sajandil Krong Chaktomuki (Nelja näoga linn) nime all, mis viitab linna asukohale, kus Mekongi, Hâu Giangi ja Tônlé Sabi jõgi ristuvad, moodustades X-tähe.

Ürdi - pärlivann * 140 EEK Veealune duššmassaaž * 180 EEK Keerisvann kätele * 90 EEK Keerisvann jalgadele * 100 EEK Charcot' dušš 110 EEK Shoti dušš 110 EEK Lehvikdušš * 110 EEK
Alapeatükkideks on teenuse analüüs, kahe konkureeriva ettevõtte lühitutvustused, tootekonseptsioonide võrdlus, klienditeekonna analüüs, hinnang ning parendusettepanekud ettevõtte juhtidele.
Access - complimentary - Concierge services - Babysitting or child care - Air-conditioned public areas - Business center - Sauna - On-site medical assistance available - Porter/bellhop

Äriklassi hotell on rohkete lisateenustega kõrgemale standardile vastav hotell, kus peab olema tagatud teenindus vastuvõtus vähemalt 18 tundi ööpäevas ning telefoni teel kogu ööpäeva.
Aktiivne turism - reisimise filosoofia, mis ühendab endas seiklus-, loodus- ja kultuuriturismi. Millised on loodusturismi tähtsamad demograafilised rühmad? (Käsiraamat LT ettevõtjale)
Aegviidus on Teil võimalik õppida ratsutamist, sooritada lühemaid jalgsi-, jalgratta- ja ratsaretki kaunisse männimetsa, võtta osa kogu päeva kestvast matkast Kõrvemaale.

Aadressid on   kirjas   aadressil   www.haigekassa.ee.   Plastikkaartide   näol  hakkab haigekassa ravikindlustuskaarte väljastama alates 1. augustist 2004.
Analüüsi koostamisel on aluseks võetud Viljandi linna ja maakonna koduleheküljed, EAS Turismiarenduskeskuse aruanded, Viljandi turismi-ja arengukava ja Statistikaameti andmebaasid.
Autori meelest on sellel klienditeenindajal juba aimu heast teeninduskultuurist, ta valdab juba mingil määral teeninduskeelt ning talle on oluline kliendikeskne teenindamine.

Andmed analüüsiks on saadud Rohelise Võtme programmiga liitunud majutusettevõtete kodulehekülgedelt, uuritud on Rohelise Võtme kvaliteedimärgise olemasolu kodulehekülgedel.
Artiklite põhjal on selgunud, et ettevõtete füüsiline keskond on klientide jaoks üldjuhul hea, siis pöörab autor tähelepanu klienditeenindajate käitumise parandamisele.
Õhtusöögil on kombeks öelda tooste ning küllakutsutul võidakse paluda seda samuti teha. Toosti öeldakse ainult kanget alkoholi juures, mis on serveeritud pitsides.

Üsna aktiivne on seksiturism Põhjamaadest ja Suurbritanniast, oletatakse, et kohalik prostitutsiooniturg õitseb suures osas just tänu välismaalastest seksiostjatele.
Atsetaat on pesemise suhtes tundlik: atsetaati tuleb pesta õrna pesu programmiga 30o-40oC temperatuuril, kasutades selleks õrna pesu jaoks mõeldud pesuvahendit.
Aastaajad on vastupidised Euroopale ja USA-le. Kevad on 22 sept – 21dets, suvi 22 dets – 21 märts, sügis 22 märts – 21 juuni ja talv 22 juuni – 21 sept.

Alljärgnevas tabelis on välja toodud uuritud majutusettevõtete kodulehekülgedel pakutud võõrkeelte arv ja nendesse tõlgitud Rohelist Võtit (RV) puudutav infomaterjal.
Asessorid on erapooletud turismieriala inimesed, kes külastavad ettevõttet, kasutavad ettevõtte teenuseid/tooteid ja annavad ettevõttele objektiivse hinnangu.
Aia - ja pargijäätmeid (lehed, oksad, rohi jne) võib kompostida oma kinnistu piires lahtiselt aunas või viia kompostimisväljakule (Rahumäe tee 5a).

Õhutransport - Lennutransport ● loomtransport ● torutransport – nafta ja gaasijuhtmed, kanalisatsioon, veejuhtmed 148. Turismirühma ja turisti mõiste
Õigusnorm on   üldine  käitumiseeskiri,   õigussuhe   aga   sellest   konkreetsetele   isikute   tulenev   siduv   õiguste   ja   kohustuste 
Aastast alates on Saku Õlletehase aktsiad vabalt kaubeldavad Tallinna Börsi lisanimekirjas. Varem olid Saku Õlletehase aktsiad registreeritud börsi vabaturul.

Alates 60 - ndatest on toimunud tugev ja pidev areng rahvusvahelises turismis, mõningate tagasilöökidega 70-ndatel - see oli põhjustatud energiakriisist.
Aluse esiküljel on reljeeftähtedes kiri “1918 - 1920 Vabadussõjas langenuile”, selle all pronksreljeef stseenidega muistsest iseseisvusest ja Vabadussõjast.
Arengukavas on esitatud Kernu valla turismimajanduse hetkeolukord, millest järeldub, et Kernu valla vahetu lähedus Tallinna linnale soosib sihtkoha turismi.

Autorite arvates on väga positiivne see, et linna koduleheküljelt leiab kultuurisündmuste kalendri ja eraldi veel väljatooduna sügis-talv sündmuste kalendri.
Õigussuhe on õigusnormidega reguleeritud ühiskondlik suhe, millest osavõtjad on teineteisega seotud subjektiivsete juriidiliste õiguste ja kohustustega.
Ökoreisijate arv on piiratud kõige madalama taluvusvõimega, milleks võib olla sõltuvalt paigast või ajast ükskõik milline nimetatud kolmest taluvusvõimest.

Atraktiivsesse sammaskoopasse on plaanitud rajada muuseumi, mis tutvustaks turistidele klaasiliiva kaevandamise ajalugu ning arengut, samuti ka kohaliku aluspõhja geoloogiat.
Ametlik religioon on theravaada budism, mis on ka levinuim, kuid lisaks praktiseeritakse islamit ning 1993 aastast alates on hakanud tõusma ka kristluse osakaal.
Alusmaterjaliks on alati karkasskangas, mille järgi on linoleumi lihtne ära tunda Linoleum võib olla kaetud akrüülvahaga, mis kaitseb seda kulumise eest.

Antagonism – Vastandlik Turismi negatiivse mõju vähendamiseks tuleb vähendada turismiteenuse/toote hooajalisust, planeerimisel arvestada piirkonna
Aruandlust on võimalik saada klientide, broneeringute, majapidamise, tasumiste ja mittetasumiste, täituvuse, finantsiliste operatsioonide jm kohta.
Ökoturismiks nimetatakse reisikorraldust, mis püüab parandada looduse ja kultuurimälestiste seisundit ning ühtlasi toetada kohalikku elanikkonda.

Arved on küll tasutud, kuid toaseisu ei ole teadmatuse tõttu muudetud ja seetõttu on tuba koristamata ning seda ei ole võimalik müüa.
Ajaloohõngulised - , modernsed valged- ja hubaselt musta värvi toad Sõbralikud teenindajad Sigarituba ja lastenurk kauni disainiga Tuba invaliidile
Algatus – avaldub liidri tööst tulenevate ülesannete, standardite ja reeglite eelistamises organisatsiooni eesmärkide realiseerimisel.

Alt - üles müügitehnika: abil pakutakse kliedile tube odavamast hinnaklassist ülespoole ning veendakse klienti võtma veidi kallimat
Astro - turismi areng üheskoos jätkuva linnastumisega tekitab nõudlust piirkondade järele, kus öine taevas on tähevaatluseks sobiik.
Õigusreeglid on riigi poolt kehtestatud käitumisreeglid, mille iseloomustavaks tunnuseks on riigi võimalus tema rikkumise eest rakendada sundi.

Abbatclean on effektiivne puhastusvahend tapamajadele ja toiduainetetööstusele valgulisi ja loomseid rasvu sisaldava mustuse eemaldamiseks.
Arengukava kohaselt on Kernu valla turismiinfo tänaseks veel koondamata. Valla koduleheküljel on minimaalne info, kuid olemas on valla turismikaart.
Ariel proffessional - kodune plekieemaldaja, millega eemaldan plekke riiete pealt.Kõigepealt panen seda ainet plekile ja siis lisan ka pesumasinasse.

A30d - acc388412481&groupId=1324387] 15.10.2012. 6. Narva- Jõesuu linna arengustrateegia ja kava 2004-2014. [http://www.ida- virumaa.
Admin - d arst admin-d katlakütjad vanemõde kokad koristajad Giid ujula instruktorid aednik õde portjeed Koka abid uj. Kohviku teen.
Arenevad sihtturud on Suurbritannia, Taani, Itaalia ja Holland ning uued turud on Ameerika Ühendriigid, Poola, Prantsusmaa, Hispaania ja Jaapan.

Ökoturismi sihtkohana on huvitav ja põnev, sest Lätis on suhteliselt puutum loodus, atu m ultikultuurne ühiskond ja autentne m kultuurikeskkond.
Administraatorite ülesanne on klientidega suhelda, peolaudasid katta, teenindada, hommikusöögilaua katmine, vajadusel koristamine ja nõude pesemine.
Argentiinas on Mendoza provintsist kujunemas üks turistide peamisi sihtkohti riigis, kuna Argentiina veini tunnustatakse kogu maailmas.

Aktiivne puhkamine tähendab inimesele tavaliselt hea enesetunde saavutamist, aktiivset tegevust, mis vastab tegija füüsilistele võimetele.
Ökoreisijad on kindlad, et külastatud piirkonna looduslik, kultuuriline ja ühiskondlik seisund nende tõttu ei halvene, vaid paraneb.
Administraatorite töö on kõik seotud ainult klientide heaolu tagamisega. Väga tähtis tööülesanne administraatoritel on äratuste tegemine.

Antud majutusettevõte on natukene omapärane selle poolest, et seal pole arvutis ühtegi programmi, mis broneeringuid ja külastatavust haldaks.
Ülemiste hotel – 983 EEK Click to edit Master text styles Second level ● Third level ● Fourth level ● Fifth level Toitlustus
Aktsia – omandiõigust tõendav väärtpaber, mis annab selle valdajale nõudeõiguse ettevõtte kasumi ja varade suhtes.

Aluselisem on puhastusvahend. Tasub teada, et aluselisi puhastusvahendeid kasutatakse koos sooja veega, happelisi külma veega.
Arveldused - krediit- ja deebetkaardi maksed, ettevõtetele esitatud arved, reisibüroodele vautšerite põhjal esitatud arved.
Aasta algusel on ületanud esmakordselt kriisieelset rekordtaset. Enim külastatud kohad aasta esimesel poolel on olnud Lääne,

Ameeriklastel on see tavaliselt kaks nädalat, Hollandis või Saksamaal võib see aga kesta isegi seitse või kaheksa nädalat.
Üldistuseks on keskaja kohta öeldud järgmist: niikaua kuni reisiti postitõldades, arenes majutus ja hotellindus aeglaselt.
Ahja jõgi on Emajõe parempoolne lisajõgi, mille pikkus on 103,4 km. Ahja algab Erastvere järvest ja suubub Emajõkke.

Austrinuga – Selle noa terav ots on disainitud austrikarbi poolmete vahele libistamiseks ja selle lahtikngutamiseks.
Õlu on vähese alkoholisisaldusega, süsihappegaasirikas, meeldiva humala kibeduse ja aroomiga karastav jook.
Ümberistumise aeg on 1h 55min. Lennuk Frankfurdis väljub kell 21:45 õhtul ja jõuab Dublini lennujaama kell 22:50 õhtul.

Ökoturismis on väga oluline, et mingis riigis viibides saaksid turistid maitsta, tunda, osta kodumaist toodangut.
Ajaloo vältel on suurtükitorniks püstitatud ehitis olnud kasutusel nii laskemoona- ja relvalaona kui ka vanglana.
Ammu on piinanud meid küsimused selles kohta, kuidas ja kui palju me saame keskkonda kaitsta ja säästa.

Ainurakse rakus on palju organelle, mille funktsioo on kulgemine, toidu otsimine, seedimine, eritamine ja sigimine.
Alusmetsas on kõige rohkem toomingaid ja sarapuid. Maapinda katavad naat, metspipar, kopsurohi jt rohttaimed.
Arengukava kohaselt on Kernu valla peamiseks eesmärgiks koostöö tugevdamine era-, kolmanda ja avaliku sektori vahel.

Anaeroobne hingamine - kasutavad hapniku asemel sulfaat- ja nitraatioone, eritavad keskkonda nende redutseeritud vorme.
Andmetel on Järvamaa elanike arv parandaks ka nende elu võrreldes 2000. aastaga kukkunud 21,22 protsenti.
Arenenud turismisihtkohad on meelepärased tööotsijatele, mis Suur sisseränne suurendab immigrantide arvu antud riikides.

Õpimapis on kogu hotelliruumide hoolduseks vajalik informatsioon ja seda saame kasutada milla iganes vaja.
Aastaks 2001 on üks igast eurooplasest üle 55-aastane ja keskmine pensionile jäämise vanuseliselt langeb.
Alljärgneval diagrammil on välja toodud Viljandi maakonnas asuvate majutusasutuste sihtgrupid protsentides 2012 aastal.

Ärireisijad on inimesed, kes reisivad tööalaste kohustuste tõttu, ka konverentsidel ja messidel osalejad.
Ürdi – vürtsi vinegrett, oliiviõli, valgeveini äädikas, balsamico kaste, meloni–jogurtikaste.
Arvutiprogrammiks on Opera ning seda kasutavad kõik osakonad (konverents, majapidamine, vastuvõtt, tellimused).

Autorite hinnangul on esitatud eesmärgid mõistlikud, reaalselt teostatavad ning sihtkoha arendamiseks vajalikud.
Ärihotell - teenindab põhiliselt ärikliente ja asetseb tavaliselt kesklinnas või linna äripiirkonnas.
Avardunud - selleks on Sangaste kui elu-, töö- ja ettevõtluskeskkonna edendamine ühistegevuse kaudu.

Õigusaktide süstematiseerimine – Tähendab tegevust, mille eesmärk on korrastada seadusandlust, viia see teatud süsteemi.
Ülemaailmne majanduskriis – turismimajanduse langus, kogu maailmas vähenes ööbimistega välisreiside arv 4% võrra.
Administraatorid on kohe nähtavad kui siseneda välisuksest ja nad on alati abivalmid ja lahkete nägudega.

Algfaas 1850 - 1914 Töötamine tehastes ja vabrikutes tagas töölistele puhkuse ja vaba aja olemasolu.
Arhitektide ülesanne on leida lahendusi, kuidas kunagi keskväljakuks planeeritud linnaruum rahvale tagasi anda.
Aastaks 2011 on see summa mitmekordistunud – kokku 2,7 milj inimest peatus Eesti majutusettevõtetes.

Aastail 1970 - 1990 olid uutele investeeringutele atraktiivsemateks piirkondadeks Aasia suurlinnad.
Üldkasutatavad wc - d. Kontrollida üle saun, kui hotellis pakutakse hommikusauna kasutamisvõimalust.
Arhitektuurivõistlusest on oodatud osa võtma kõik, kellel on ideid ja soovi panustada Rakvere linnaruumi.

Ööpäeva maksumus on aga aastaga võrreldes 2 euro võrra kallinenud ning maksab keskmiselt 28 eurot.
Šveits on lühipuhkuse paigad, mida turistid külastavad mitut riiki hõlmaval ringreisil.
Öelda valdkonniti – see on orienteeritud näiteks tööstusele, põllumajandusele või haridusele.

Ääremaadel on Euroopa südamest tulevatele inimeste jaoks põnev ja tavaelust erinev olemus.
Abielud on ette planeeritud ja tüdrukud on sobivas abiellumiseas 14 või 15. aastaselt.
Ajax multi - Surfaces universalny eemaldab mustuse ja rasva ning seda kiiresti ja lihtsalt.

Arengufaas 1914 - 1945 20. sajandi algus tõi inimeste ellu raadio, kino ja hiljem televisiooni.
Üheks väljapääsuteeks on selle fakti ignoreerimine või lihtsalt näo tegemise, et seda ei mõistetud.
Ainuraksetel on üks või mitu rakutuuma, mis on võrdväärsed või erineva funktsiooniga.

Alustati sugulaste - tuttavate külastamisega ning hiljem reisiti ka lihtsalt puhkuse eesmärgil.
Õiguse mõistmine on erinev kui õigus pole kirja pandud. Õiguspärane on normaane käitumine.
Üle 12 - aastastele lisavoodi maksab 26 euro/ööpäev, sis. buffet hommikusööki.

Õhtulehes on ka bussireisid välja toodud ning samad kohad ja samad reisikorraldajad.
Aprill 1881 - 26. detsember 1941) isikut ja tema linnapeaks oleku tegusat eluperioodi.
Ajaloolised majutuskohad – taastavad algupärast olustikku, pakuvad ajastuomaseid sööke jooke.

Allhankijatega on meil tehtud lepingud ning kauba eest tasumine toimub kuu aja jooksul.
Alljärgnevas tabelis on toodud 2011 aastal Viljandis reisinud turistid kodukoha riigi järgi.
Ürdi - vürtsi vinegrett, oliiviõli, valgeveini äädikas, balsamico kaste.

Amigo on videodisko ja tantsutaevas, pöörlevad plaadid ja elavad esinejad.
Üksikobjektidest on kaitse alla võetud Kääbaste mäel asuv Ukukivi ja Kernu kadakas.
Aastal penhi - nimeline vana naine leidnud Mekongi jõe kaldalt viis Buddha kuju.

Asutustest on lasteaed, külapood, infopunkt, kaks muuseumi ja mitmed palvelad.
Ööbimiste arv - näitab majutatute poolt majututettevõtetes veedetud ööde arvu.
Amigo on casual atmosfäär, kus uutest tuttavatest saavad vanad sõbrad.

Antud grupid on ära toodud joonisel 1, mis selgitab ka nende omavahelist seost.
Õigussuhe on   niisugune   seos,   mis   tekib  õigusnormide   alusel.
Analüüsida põhjusi – aitab välja selgitada, millised on organisatsiooni vajadused.

Aknakuivatajad – aknakuivataja raam on alumiiniumist või roostevaba terasest.
Ärireisijad on suurim majutuse vajajate sement, see nõudlus on aastaringne.
American plan - hind sisaldab majutust, hommikusööki ja veel 2 söögikorda

Autoliiklus on suurte vahemaade ning keerulise maastiku tõttu raskendatud.
Üliõpilas - ja seenioride turismi ning erivajadustega inimeste reisimist.
Abiellumine on kõikide tütarlaste unistus juba väiksest lapsest peale.

Alaska - viimane nimetatutest on väga soositud ameeriklaste hulgas.
Algfaas 1850 – 1914 3. Arengufaas 1914 – 1945 4. Kõrgfaas alates 1945
Ökoturismis on peamine see, kuidas reisitakse, mitte see kuhu reisitakse.

Analüüsitavas ettevõttes on teenuse kättesaadavus väga lihtsaks ja mugavaks tehtud.
Ülemisel korrusel on läbikäidav tuba – 2 laia madratsit ja 2 eraldi voodit
Aukohal nurgas on ikoon lampaadiga, söögilaual traditsiooniline samovar.

Alvred rosen – selle tõttu on ka vabaaja keskusele pandud tema nimi.
Arma puhkemaja - asub Lahemaa Rahvuspargi läheduses - Rutja rannakülas.
Ähijärvest edelas on metsas künniste, kinkude ja seljakutega oosmõhnastik.

Antud referaat on koostatud kasutades vihikut, enda teadmisi, tööleht.
Aitades on olemas elekter ja sooja annab reguleeritav radiaator.
Aristophanes on öelnud: „Vanas eas muutuvad inimesed taas lasteks.

Asja tuum on selles, et inimene on looduses üsna unikaalne liik.
Atraktsioonid – nii looduslikud kui tehislikud ning nende haldajad.
Avamiseks nuga on mõeldud. Erinevad noad ei ole omavahel asendatavad.

Asukohana on Viljandil nii negatiivseis kui positiivseid külgi.
Õige klienditeenindaja on töökas ja juhindub ettevõtte põhiväärtustest.
Asume lõuna - Eesti murdealal (Tartu murde alal). Keerame Võndu.

Õhutemperatuur on siis mõõdukas, jäädes vahemikku 10-25. kraadi.
Õige doseerimine on eriti oluline koristusainete kontsentraadi korral.
Üleriigiline ajaleht – mõju sotsiaal- ja majandussfäärile tervikuna.

Ümberistumise aeg on 1h 05min.Lend Frankfurt-Tallinn kell 10:05-13:25.
Arveldused - kohalikus valuutas, välisvaluutas, tšekkidega.
Õiges kohas on ja jääb oluliseks müüki toetavaks teguriks.

Õigussuhe on   õigusnormi   realiseerimise   vahendiks.
Administratsioon – personalijuht, raamatupidamine, müügijuht.
Alumisel korrusel on saun ja kaminaruum, maja ees kümblustünnid

Aasta 2010 on olnud traagiline nii Haitile kui Islandile.
Aastakümneid on seal tegutsenud mitmesugused õppeasutused.
Abiga kambodža - Vietnami piirile maailma pikima miinivälja.

Üheks teooriaks on ka see, et demokraatia tegelikult ei toimi.
Ühene numbrituba on min. 10 m2 ja kahene 14m2 Hotell Susi * * *

Ühes numbritoas on lisaks saun ja kahes numbritoas mullivann.
Aea –  Euroopa Lennufirmade Assotsiatsioon
Õllel on palju positiivseid ja kasulikke omadusi.

Alumiinium on pehme hallikas metall, mis ei roosteta.

Õhusaaste - aina rohkem on autosid ja tehaseid jne.
Õiguskindlus on ühetähenduslik, tagatud riigi poolt.
Õigusvõime on isiku võime omada ja kanda kohustusi.

Alates 1830 - ndaist hakkas majandus taas tugevnema.
Antud töö on jagatud neljaks suuremaks peatükiks.

Äärmusi – autokraatlikkust ja demokratlikkust.
Apesin desinfektions - Spray Desinfitseeriv vahend pihustiga
Aasta 2010 on olnud väga loodusõnnetuste rohke.

Ade - 25 34 38 41 40 48 71 54 37 39 39 34
Administraator - • Vastuvõtt • Lauda juhatamine
Angooravill – angooraküülikutelt saadud vill.

Astmed on iseloomulikud linna tänavapildis.
Ühisus – saab ju ka mitmekesi (nt.perega)

Aluminium - ega värvitud lakitud pinnale.
Antistaatilised lapid – on ühelt poolt karvastatud.

Ümberstruktureerimine on üks toimuvaist nähtustest.

Algne personal on juhtkond ja kaks töölist.

Ümbrusele - vanalinnale ja Soome lahele.
Šikhirtma - kerge ning maitsev kanasupp.
Alates 1991 on saar ka maastikukaitseala.

Õiguse allikas on koht, kust leiame õigust.

Üksikisikust klient - • Tippkorrus- VIP-korrus
Ühtlaste horisontaal - või vertikaaltõmmetega.
Aastaajad on vastupidised Euroopale.

Ärritus – „Jälle turistid!“
Õlle valmistamisel on humal eriline tooraine.
Angerja – lõhesupp munaga 45.-

Ärritus - ning allergianähtusid.

Öko - ja loodusturismi kasv.
Ajax multi - Surfaces universalny.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Õlilapid – on mõeldud peene ja ehitusmaterjalide jääke sisaldava tolmu (kipsitolm) eemaldamiseks kõikidelt pindadelt.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ühepäevakülastaja on isik, kes külastab väljaspool oma igapäevast elukeskkonda asuvat paika seal ööbimata.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Aeroobne hingamine - vajavad hapnikku; vees, aeroobses mullas, taimede ja loomade pinnal elavad bakterid.

Vote UP
-1
Vote DOWN
Allhankijad on puidu ettevõtted, kes toovad metsast puitu.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Ärihotell - äriklientidele, meelitavad ka teisi.

Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto