Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
Mõistete sõnaraamat
Ega pea pole prügikast! Tõsta enda õppeedukust ja õpi targalt. Telli VIP ja lae alla päris inimeste tehtu õppematerjale LOE EDASI Sulge
A õppe - ja kasvatustegevuse eesmärgiks on, et laps: rühmitab esemeid ühe-kahe tunnuse alusel ja võrdleb esemete hulki, järjestab esemeid suuruse ja asenditunnuste põhjal, tunneb lihtsamaid ajamõisteid ja kirjeldab ning järjestab oma igapäevategevusi; mõtestab loendamistegevust ja seoseid arvude reas; mõistab mõõtmistegevust ja olulisemaid mõõtühikud; tunneb ja kirjeldab geomeetrilisi kujundeid; näeb matemaatilisi seoseid igapäevatoimingutes.
Aastast 2000 on ülikooli õpetajakoolituse õppekavades kaasava hariduse ja eripedagoogika moodul. 1989. aastal toimus Tallinnas ÜRO kongress, kus räägiti erivajadusega inimeste haridusest ja nende integreerimisest haridussüsteemi, ühiskonda ja märgistavast terminoloogiast. 1995. aastal võeti ÜRO võrdsete võimaluste standardreeglite põhjal vastu Eesti invapoliitika üldkontseptsioon, mis muutis kaasava hariduse idee ametlikuks hariduspoliitikaks.
Absolutistlik riik - riigivorm, mis põhines väiksemate ja nõrgemate poliitiliste üksuste sulatamisel suuremateks ja tugevamateks, tugevnenud suutlikkusel ühendatud maa-ala valitseda, tihenenud õiguskorra rakendamisel kogu alal, ühtsema, järjepidevama, arvestavama ja tõhusama valitsuse teostamisel üh(ts)e suverääni poolt ning suhteliselt väikese arvu riikide arengul lahtiste tulemustega, võistluslikus ja riskirohkes võimuvõitluses.
Adaptatsiooniteooria järgi tähendab lapsevanemaks saamine kohanemist uute elutingimustega. Kohanemise õnnestumine oleneb inimese jõuvarude ja koormusega seotud teguritest.
Aastal 2006 on jõutud ka Eestis aastal 2010. Töötukassa tööturuameti nõunik Mati Ruul soovitab täienduskoolituse valikul lähtuda konkreetsest võimalikust tulevasest töökohast, sest nii on töölesaamise võimalus suurem (Tarbija 24 11.10.2010) Koolituse planeerimise lähtekoht on, et vastutuse jagamine on otsustava tähtsusega.
Aasta varem – 1997 a. kevadel läbi viidud küsitluse kohta Kagu – Eesti tavakoolide õpetajate seas annab ülevaate Eripedagoogikas Kaja Plado (1997). Uurimus näitas, et erivajadustega laste hulk on suhteliselt suur – igas maakonnas on esindatud kõikvõimalikud hälvete rühmad.
Agraafia on võimetus omandada pikema aja jooksul foneem-grafeem vastavust.
Agressiivsuse tulemuseks on suhete purunemine või suhtlemisringist väljajäämine.
Afektiivsed ehk tundepuhangulised strateegiad - hõlmavad • hoiakuid, • motivatsiooni, • väärtusi, ja jagunevad kolme rühma: • hirmu vähendamisele suunatud strateegiad, • enese julgustamisele suunatud strateegiad, • tundmuste teadvustamise strateegiad.
Abivahendeid kurtidele on palju. Näiteks võin tuua kuuldeaparaadi (sh kõrvatagused ja kõrvasisesed), individuaalotsik, spetsiaalsed tele-fonid (kõne helitugevuse ja kutsungi helitvugevuse regi-laatoritega, T-kontuur jm), telefonikuulari võimendi, silmusvõimendi
A üldeesmärgid on kõige paremad eelnevatest õppekavadest, sest seal toetatakse kõige enim last, tema individuaalsust, loovust, arengut ning ka sellele on mõeldud, et iga laps on erinev ning neid ei saa ühtemoodi toetada, kasvatada ja õpetada.
Aastal binet - Simon – koosnes paljudest ülesannetest, mille lahendamise tulemuste põhjal sai otsustada, kas konkreetne õpilane suudab lahendada ülesandeid, mis on jõukohased samas vanuses keskmiste võimetega õpilasele.
Agraar - ning kultuuriajalugu ja keskaegseid kroonikaid August Annist – folklorist Eduard Laugaste – folklorist Villem Raam – kunstiajaloolane Ants Viires – etnograaf Paul Ariste – keeleteadlane.
Aastasadu on oldud arvamusel, et kurdid inimesed on rumalad, sest nad ei suutnud korralikult rääkida. Viipekeelt ei osanud keegi ja samuti ei mõistetud, et see on tõeline keel (M. Woolley
Agressiivsuse kohta on mitmeid teooriaid: 1)Instinktiteooria – kaasasündinud enesekaitse ja alalhoiuks vajalik agressioon 2)Malliõppimise teooria – käitumismall võetakse üle eeskujudelt.
Abi on piltidest, asjade kindlast järjekorrast, päevaplaanist, orientatsioonitabelist (päev, kuu, aasta, ilm, kes täna tööl on) konkreetsetest tähistest ja märkidest.
Aastal füüsika - matemaatikadoktori kraadi, töötas Eesti TA Füüsika Intituudis, 1976-1992 oli ühtlasi TÜ tahkisefüüsika kateedri tegevjuhataja, aastast 1982 proffessor.
Abi - ja se osad, Käsitletavad alateemad, olulised küsimused, põhimõisted ja nende näitvahendid tegevus edastamiseks kasutatavad meetodid, mängulised võtted
Afaasia tähendab võimetust rääkida või kõnest aru saada, kuigi kuulmine, nägemine, tajumine ja kõnemoodustuseks tarvilikud lihased ning närvid on korras.
Aegadel on ju eristatud mõisteid “hästikasvatatud” ja “kasvatamatu”. Kasvatust mõjutas peale perekonna ja vanemate ka keskkond, milles laps kujunes.
Agraar - ja feodaalühiskond- Teket mõjutasid: maaviljeluse teke, endisest suuremate inimasunduste teke, riikide ja linnade teke ning uute religioonide teke.
Agrssioon on spontaanne kaasasündinud olek et võidelda selle nimel, et ellu jääda, saaki hankida, tejms selle nimel, et perekond, järglaskond jms säiliks.
A põhjuseks on elanikkonna ulatuslikust migratsioonist põhjustatud genofondi mitmekesistumine, toitumistingimuste ja meditsiinilise teeninduse paranemine.
Adaptiivne enese - organisatsioon – kui on muutused selles osas, et perre sünnivad kaksikud, siis ema-isa võtavad endale uued adaptatiivsed rollid peres.
A õppekava on eesmärkide poolest väga kesine, eesmärkidest võib välja lugeda, et kellaaegu, kuude nimetusi, rahaühikute tundmist ei õpetatudki.
Agresiivset last on äärmiselt raske ohjata, mõningatel juhtudel ei ole laps kodust kaasa saanud turvatunnet, armastust, hoolivust, piisavalt tähelepanu.
Agressiivsus on raske nartsissistlik hälve, kuid patoloogiline nartsissism, eriti selle kõrgemad vormid, võib esineda ka ilma agressiivsuseta.
Agressiivsusel on geneetilised, emotsionaalsed,motivatsioonilised ja käitumuslikud komponendid. Agressiooniga kaasneb viha- või raevuemotsioon.
Abiellumisel on võimalus valida ühiseks perekonnanimeks ühe abikaasa perekonnanimi või abikaasade perekonnanimedest moodustatud liitnimi.
Agentuurikonflikt on huvide konflikt, mis võib tekkida: • ettevõtte omanike ja juhtkonna vahel, • aktsionäride ja võlausaldajate vahel.
Adipoossuse kahju on võrdne kahjuga, mis tekib suitsetamisest või kahjuga , mida tekitavad relvastatud vägivald, sõjad ja terrorism kokku.
Aastail 1944 - 1958 kehtis 7-klassiline koolikohustus, 1955 seati sisse üle-eestiline koolivorm, mis erines mõneti vene koolide omast.
Aegade algusest on inimesed püüdnud luua savist, puust, luust, kivist ja kõikvõimalikest muudest materjalidest endasarnaseid olevusi.
Ahjualune on eesti rahvaluules pisike habemega mehike, kes elab põranda all. Ta võib tohutu palju toitu ühe hetkega ära süüa.
Agressiivsus on isiku loomupärane viis reageerida ettetulevatele probleemidele, vastuoludele ja pettumustele ise seda eitades.
Agressiivsemad – nad kalduvad neid rohkem türanniseerima ja solvama ning neil esineb rohkem üldisi käitumuslikke probleeme.
Abimaterjalina kasutatakse E. Krulli teost “Pedagoogilise psühholoogia käsiraamat”. 1. Kognitiiv- informatsiooniline õppimisteooria
Aastal eesti - ja Liivimaad halbadest ilmadest tingitult paaril aastal järjest viljaikaldus, järgnesid nälg ja haigused.
Agressiivsus on eelkõige tema sisemise ebakindluse peegeldus, adekvaatse reageeringu oskamatus olemasolevas situatsioonis.
Adaptiivne enereorganisatsiooni - vastavalt sisemistele muutustele on võimelised muutma, nt uus laps sünnib, isa- vanem, ema väiksem laps.
Afektiivne mõõde – seotud sellega, mida inimene tunneb hoiaku objekti suhtes (emotsioonid või emotsionaalsed reaktsioonid);
Aastal tegi ehk kõige suuremat heameelt meie võistkonna absoluutne võit Euroopa riikide loodusteaduste olümpiaadil.
Adhd – Attention Deficit and Hyperactivity Disorder (Ameerikas) ADD – Attention Deficit Disorder (Ameerikas)
Aeg ajalt on märgata kuidas lapsed teevad meeleheitlikke katseid, et ennast tundma õppida ja tummalt appi karjuda.
Agressiivsus on eesmärgi saavutamise vahend neil inimestel, kes on kaotanud lootuse muul viisil eesmärgile jõuda.
Agressioon on iseenesest neutraalne energia ja see, kuidas ta inimese käitumist mõjutab, oleneb muust arengust.
Aeg lapsele on nagu pendel, käib tsükliliselt ja elu ja surm on kaks osa elust, mis võivad oma kohad vahetada.
Agressioon on tahtlik vaenulik rünnak kellegi või millegi vastu, saab olla ka enese vastu ehk eneseagressioon.
Aastakümneid on vanemate ja arstide jaoks põhilisteks lapse arengu näitajateks olnud kõne ja liigutuste areng.
Agresioonil on kognitiivsed, afektsionaalsed ja käitumuslikud komponendid 1. Emotsioon 2. Käitumine 3. Tahtlik
Abi andmine on auklik , ei ole niivõrd palju indiviide, kes nooruki suurtele küsimustele oskaks vastust anda.
Agrammatilised baas - rindlauseid (aga, kuid). ja vähelaiendatud Esinevad üksikud juhuslikud lihtlaused, ahellaused.
Aastate vältel on mähkinud meie planeeti veeauru, süsihappegaasi ja teiste soojust hoidvate gaaside sisse.
Agressiivne laps on minu meelest valdavalt vähese koduse kasvatuse tulem, ja mitte internetiajastu saavutus.
Agressiivne käitumine on tahtlik teisele inimesele kahju või haiget tegemine või ebameeldivuse valmistamine.
Administratsioon on erinevad riigi valitsemist korraldavad organid, täitva võimu e valitsuse asutused.
Afektiivne sekkumine – puudutab õppimiseks vajalike õpimotivatsiooni ja enesekontseptsiooni kujundamist.
Administratiiv - või distsiplinaarvastutusele võtmiseks või vanemlike õiguste äravõtmiseks.
A laps on nagu 4a. Kui ATH laps saab millegiga hästi hakkama, tuleb teda tunnustada.
Agressiivsus ehk agressiivne käitumine on hälve, mis avaldub paljude tegurite koosmõjul.
Aastane peretütar on samuti suur astronoomiahuviline ja soovib tulevikus täheteadlaseks saada.
Abstraktsioon – mälupesad, mis kujjunevad peas ja vastavad ühe foneemi variandile.
Afektiivne - seotud tunnetega: Mille suhtes? Milline (+/-) Olevik, minevik, tulevik
Afekt on palju jõulisem emotsionaalne seisund kui emotsioon või meeleolu.
Agressiivsed inimesed on tavaliselt vähese empaatiavõimega, üleolevad ja küünilised.
Agressiivne käitumine on TAHTLIK TEIST INIMEST (või mingit asja) KAHJHUSTAV KÄITUMINE.
Agressiivsus on üks peamisi antisostsiaalse käitumise aluseid ja väljendusi.
Aafrika nukud on käsitöö nukud, millel on mitmeid erinevaid kasutusviise.
Agressioon on füüsiline, verbaalne(sõnaline), emotsionaalne vägivald.
Agressiiv - sus, eemaletõmbumine, sotsiaalsus ja kognitiivsed oskused.
Agressioon on ahelreaktsioon. 4. Sotsiaalne õppimisteooria: A. Bandura.
A cross - sectional study of Nordic children with myelomeningocele.
Adaptiivne enesestabilisatsioon – tingimused väljaspool peret muutuvad, prob, ei muuta.
Aggression – tahtlik kahju või haiget tegemine teisele inimesele.
Agressiivsus on reaktsioon heameeleallikka kaotusele või hävimisele.
Aastail 1875 – 1912 elasid Peeter ja Juliane Põld Puru koolimajas.
Agressiivsus - Teisele inimesele tahtlikult haiget ja kahju tegemine.
Adaptatiivne enese - stabilisatsioon – seotud hierarhilise struktuuriga.
Agressiivne käitumine - arengiline perspektiiv: Agressiivsus puudub imikueas.
Aegruum – kus ja millal? – on järgmgiseks tähtis teada.
A tugevused on üldistus, konkreetsus (tulemused), ülesehitus.
Agraafia – kirjutamisoskuse omandamise täielik võimetus.
Agressiivsus – eesmärgiga hävitada see, mis on põhjuseks.
Afektide - ja somato-vegetatiivse regulatsiooni häired.
Aegade algusest on riiklikult tunnustatud õpetamisega seotud.
Agressiivsus on konfliktide üks olulisemaid põhjusi.
Vote UP
-1
Vote DOWN
Agressiivne käitumine ehk tahtlik valu või kahju tekitamine teiseleinimesele 1) füüsiline (löömine, millegi ära võtmine) 2) psühholoogiline (narrimine, sotsiaalne isolatsioon) 2. tasakaalutus võimu suhtes: keegi näitab ülemvõimu ja teist alandatakse.
Absoluutne tõdemus on aga see, et kui pole rahvast, pole
Abi süsteemid on teistsugused ja pole nii tõhusad
Abnormal - anormaalne, „mitte“ normaalne.
Agressiivsus on seotud psüühiliste omadustega.
Abi on oma tunnetele värvi andmine.
Agressiivsus on millegi saavutamise vahend.



Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõiste



Kirjelduse muutmiseks pead sisse logima
või
Kasutajanimi/Email
Parool

Unustasid parooli?

või

Tee tasuta konto

UUTELE LIITUJATELE KONTO AKTIVEERIMISEL +10 PUNKTI !


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun