Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal (2)

1 HALB
Punktid
 
Säutsu twitteris
TARTU ÜLIKOOL


VÄIKEETTEVÕTLUS EESTIS NING SELLE ERIPÄRAD PÄRNUMAAL
Referaat


SISUKORD
Sissejuhatus 3
 • Väikeettevõtlus Eestis 4
 • 1.1 Väikeettevõtluse printsiibid 4
 • 1.2 Väikeettevõtluse olukord Eestis 5
 • Ettevõtluse eripärad Pärnumaal 7
 • 2.1 Ettevõtluse olukord Pärnumaal 7
 • 2.2 Ettevõtluse tulevikuvõimalused Pärnumaal 9
 • 2.3 Ettevõtluse tulevik Pärnumaal tuginedes ettevõtluskeskkonna
 • SWOT - analüüsile 11
  Kokkuvõte 16
  Viidatud allikad 17
  SISSEJUHATUS
  Referaadi teemaks on valitud väikeettevõtlus Eestis ja ettevõtluse eripärad Pärnumaal, sest Eestis on ettevõtluse vormidest kõige levinum väikeettevõtlus ja Pärnumaa on üheks paremaks näiteks selle kohta.
  Töö eesmärkideks on teada saada, milline on väikeettevõtluse olukord Eestis. Samuti on eesmärgiks teada saada, millised on ettevõtluse eripärad Pärnumaal ja ettevõtluse tulevikuvõimalused ning kirjeldada Eesti väikeettevõtlust Pärnu näitel.
  Saavutamaks püstitaud ülesandeid, on välja toodud väikeettevõtluse põhiprintsiibid, kirjeldatud väikeettevõtluse hetkeolukorda Eestis ning selleks, et teada saada Pärnumaa ettevõtluse eripärasid, on kirjeldatud peamisi ettevõtluse valdkondi. Tulevikuvõimaluste analüüsiks on kasutatud Pärnumaa ettevõtluskeskkonna SWOT-analüüsi.
  Teoreetilise tagapõhjana on kasutatud ettevõtluse teemalisi raamatuid, Pärnu Maavalitsuse poolt välja antud kohaliku ettevõtluskeskkonna SWOT-analüüsi ja internetiallikaid. Väikeettevõtlust Eestis ja Pärnumaal on varemgi uuritud ning käesolev töö põhinebki osaliselt neile.
  Referaat koosneb kahest peatükist. Esimene kirjeldab väikeettevõtlust Eestis ja teine ettevõtluse eripärasid Pärnumaal. Esimene peatükk jaguneb kaheks alapeatükist, millest esimeses on välja toodud väikeettevõtluse põhiprintsiibid ja teises kirjeldatud praegust väikeettevõtluse olukorda Eestis. Teine peatükk jaguneb kolmeks alpeatükiks. Esimene neist kirjeldab ettevõtluse olukorda Pärnumaal, teine toob välja ettevõtluse tulevikuvõimalused regioonis ja kolmas tulevikuvõimalused tuginedes Pärnumaa ettevõtluskeskkonna SWOT-analüüsile. Selline ülesehitus on valitud, sest selleks, et kirjeldada väikeettevõtluse olukorda Eestis, oleks vaja välja tuua ka konkreetne näide ja teisalt selleks, et kui soovitakse kirjeldada ettevõtluse eripärasid mõnes maakonnas , on vaja eelnevalt kirjeldada üldist olukorda riigis.

  1. VÄIKEETTEVÕTLUS EESTIS
  1.1. Väikeettevõtluse põhiprintsiibid
  Elujõulist väikeettevõtlust on alati peetud parimaks konkurentsi säilitamise ja seeläbi monopolide tekkimise vältimise ning soodsamate hindade ja kõrgema kvaliteedi tagamise viisiks. Seetõttu on väikeettevõtlus majanduses eriti suure tähtsusega. Näiteks USA-s kuulub sinna paarkümmend miljonit väikefirmat. Igal aastal tekib juurde ligi pool miljonit uut. Suurfimad ja väikeettevõtted on omavahel tihedalt seotud. Väikefirmad sõltuvad oma tegevuses suurtest, kuid see sõltuvus on ka vastupidine – suurkorporatsioonid vajavad allatöövõtjaid, tarnijaid ja edasimüüjaid. Ka riiklikud asutused on kohusatud võimaluse korral väikefirmade tooteid ja teenuseid kasutama. (Steinhoff, Burgess 1991)
  Isikut, kes väikefirma asutab, seda juhib ja kõigega riskib, nimetatakse ettevõtjaks. Et firmast asja saaks, tuleb ettevõtjal nii oma raha kui ka reputatsioon kaalule panna. Igaühest ei saa ettevõtjat. See amet nõuab inimeselt suurt töövõimet, riskivalmidust, kainet hindamisoskust, eriti aga algatusvõimet. ( Ibid .)
  Ükskõik, kas tegemist on uue või vana ettevõttega, peab enamik ettevõtjaid vastama järgmistele nõuetele (Steinhoff, Burgess 1991):
  • Neil peab olema kindel ärieesmärk või tulevikunägemus.
  • Peavad olema valmis aega ja raha kaalule panema .
  • Peavad suutma plaane teha, organiseerida ja kavasid ka ellu viima.
  • Peavad suutma edu saavutamiseks pingutama ja kõike mängu panema.
  • Peavad valmis olema vaevanägemiseks, et luua häid suhteis klientide, töötajate, varustajate ja teistega .

  Üks era- ja väikeettevõtluse oluline oskus on võime eesmärke püstitada ja nendeni jõudmise teed leida. See tähendab, et ettevõtja peab suutma kujutleda, kuidas ta äri pärast pikemat tegutsemist välja näeb. Ta peab tajuma, mida soovivad kliendid ja kuidas neile seda pakkuda. Äri on edukas vaid siis, kui ettevõtte tooteid või teenuseid ka ostetakse, nii et tulu kataks kulu ja jääks ka kasumit. Klientide suhtumise määrab sageli see, kuidas neid ettevõttes koheldakse. Teenindamise kvaliteet võib isegi tähtsam olla kui toode ise või selle hind. Peaaegu sama olulised on ka suhted töötajatega. Ettevõtet esindavad töötajad mõjutavad suuresti sellest jäävad muljet ja reputatsiooni. Alahinnata ei tohi ka suhteid teiste gruppidega. Varustajatest sõltub, kas ettevõte saab oma kaubad õigeaegselt kätte. Samavõrra tähtis on hästi läbi saada ametnike, konkurentide ja pankadega. (Steinhoff, Burgess 1991)
  Konkurents eksisteerib igal ärialal, sealjuures mitte ainult ühe riigi piires, vaid ka rahvusvaheliselt. Rahvusvaheliste suhete paranedes see ainult kasvab. Seetõttu peab ettevõtja pidevalt oma tooteid ja teenuseid parendama, uusi ideid juurutama. Vanale tasemel jäämine tähendab klientide huvi vähenemist ja konkurentide möödalaskmist. (Ibid.)
  Iga ettevõtja peab arvesse võtma, et kaugeltki iga pingutus ei anna soovitud tulemusi ja äriasjad ei lähe alati tõrgeteta. Edukas ettevõtja võtab seda juba ette arvesse ning koostab alternatiivsed plaanid võimalike raskuste puhuks. Kui selline ettevõtja ülesaamatu raskuse otsa satub, on tal taganemis- või möödapääsutee varuks. Võimalike raskuste arvestamine planeerimisel ja paindlikkus on väikeettevõtluse vältimatud nõuded. (Ibid.)
  1.2. Väikeettevõtluse olukord Eestis
  Viimastel aastatel on hakanud Eestis väikeettevõtluse osakaal kahanema. Fakt on see, et ettevõtlusega tegeleda soovijaid on viimastel aastatel tunduvalt vähemaks jäänud. Ettevõtlus kui elustiil
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #1 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #2 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #3 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #4 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #5 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #6 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #7 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #8 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #9 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #10 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #11 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #12 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #13 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #14 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #15 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #16 Väikeettevõtlus Eestis ning selle eripära Pärnumaal #17
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 17 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2008-11-29 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 166 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 2 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor dunker01 Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Hinnati tulemusega B
  väikeettevõtlus

  Mõisted


  Kommentaarid (2)

  tannu22 profiilipilt
  tannu22: Miks on ülikooliks Tehnika Ülikool, kui tegelikult on Tartu Ülikool???????????????????+
  16:02 21-05-2009
  frutinni profiilipilt
  frutinni: kahjuks ei aidanud
  20:49 27-03-2011


  Sarnased materjalid

  60
  doc
  Ettevõtluse alused
  50
  doc
  ETTEVÕTLUS ÄRIPLAANI KOOSTAMISE ALUSED
  46
  doc
  Ettevõtluse aluste kordamisküsimused 2016 ja eksamiküsimused
  39
  doc
  TOIDU- JA ESMATARBEKAUPADE JAEMÜÜGI ETTEVÕTTLUSEKSKKOND LÄTIS
  1072
  pdf
  Logistika õpik
  27
  doc
  Ettevõtluse kordamisküsimused
  12
  docx
  Ettevõtluse alused kordamiseks
  25
  doc
  Ettevõtluse alused - eksami kordamisküsimused

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun