Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega (1)

3 HALB
Punktid
 
Säutsu twitteris
 • Nimetada termodünaamika 3 printsiipi:
  Termodünaamika esimene printsiip on energia jäävuse seadus, millest järeldub siseenergia U kui olekufunktsiooni olemasolu. Kui ainehulk on jääv, siis siseenergia muutus ΔU=ΔQ-ΔW, kus ΔQ on süsteemi sisestatud soojushulk ja ΔW süsteemi tehtud töö.

  Termodünaamika teine printsiip määrab iseeneslike protsesside suuna. Klassikalised sõnastused, mille kohaselt soojus ei saa iseenesest minna külmemalt kehalt soojemale ja ei ole võimalik ehitada perioodiliselt töötavat soojusjõumasinat, mille tegevuse ainus tulemus on soojuse muundumine tööks

  Termodünaamika kolmas printsiip määrab termodünaamilises tasakaalus olevate süsteemide käitumise absoluutse nullpunkti ligidal: tasakaalulises süsteemis on entroopia absoluutse nullpunkti juures süsteemi olekust sõltumatu
  2. Mida uurib statistiline , klassikaline ja tehniline termodünaamika
  Statistiline füüsika seostab termodünaamika põhimõisted ja printsiibid aine atomistliku ehituse ja soojusliikumisega. Eriti saab selgemaks termodünaamika teise printsiibi tähendus: igasugune korrastatud liikumine püüab spontaanselt muutuda korrastamata liikumiseks.

  Klassikaline termodünaamika, mis uurib tasakaalulistes süsteemides kehtivaid seaduspärasusi, kujunes 19 saj II poolel ja 20 saj alguses ning selle põhimeetodid on Carnot ' ringprotsessi ja termodünaamiliste potentsiaalide meetod.
  Tehniline termodünaamika- termodünaamika osa mis käsitleb ainult soojuse ja mehaanilise töö vastastikuseid seoseid .

  3. Mida mõistame termodünaamilise süsteemi all, homogeene , heterogeenne ja isoleeritud süsteem
  Termodünaamilise süsteemi all mõistetakse kehade kogu, mis võivad olla nii omavahel kui ka väliskeskkonnaga energeetilises vastasmõjus.
  Homogeenne süsteem on selline, mille füüsikalis-keemilised omadused on kõigis punktides ühesugused. Sellise süsteemi näiteks on gaas, vesi, jää jne.
  Heterogeenseks nimetatakse süsteemi, mille üksikutel osadel on erinevad füüsikalised omadused. Seejuures on süsteemi osad üksteisest eraldatud lahutuspindadega. Heterogeenseks süsteemiks on näiteks vesi ja jää, aur ja vesi, aur ja jää jne.

  Termodünaamilist süsteemi, millel puudub soojusvahetus väliskeskkonnaga, nimetatakse soojuslikult isoleeritud ehk adiabaatiliseks süsteemiks. Süsteem, mis on väliskeskkonnast eraldatud samaaegselt adiabaatiliste ja mehaaniliselt absoluutselt jäikade pindadega, kannab suletud ehk isoleeritud termodünaa-milise süsteemi nime. Isoleeritud termodünaamilise süsteemi ja väliskeskkonna vahel puudub nii soojuslik kui ka mehaaniline vastasmõju.
  4. Termodünaamilise keha mõiste
  • TERMODÜNAAMILISES SÜSTEEMIS ASUVAT KEHA VÕI KEHI, MILLE VAHENDUSEL TOIMUB ENERGIATE VASTASTIKUNE MUUNDUMINE, NIMETATAKSE TERMODÜNAAMILISEKS KEHAKS


 • Soojusjõuseadme mõiste
  • Masinat, kus toimub soojuse muundamine mehaaniliseks tööks, nimetatakse soojusjõumasinaks.


 • Millist kahte “keha” on vaja, et muundada soojust tööks
  Selleks et muundada soojust tööks on vaja minimaalselt kahte erineva temperatuuriga keha. Sellises süsteemis olevat kõrgema temperatuuriga keha (T1) nimetame soojusallikaks ning madalama temperatuuriga keha (T2) jahutajaks.
 • Mida mõistetakse termodünaamiliste parameetrite all, intensiivsed parameetrid , ekstensiivsed parameetrid
  Termodünaamiliste parameetrite all mõistetakse füüsikalisi makrosuurusi, mis määravad kindlaks termodünaamilise keha oleku.
  • Intensiivseteks nimetatakse neid mis ei sõltu valitud süsteemi suurusest või massist. Kui võtame teatavast ruumist 10 m3 või ainult l ml õhku, ja kui õhk ruumis oli hästi segatud , siis nende erinevate koguste omadused on samad, sealhulgas jällegi temperatuur, rõhk ja ka tihedus.
  • Kui aga võrrelda nende kahe erinevalt määratud süsteemi massi, siis erinevus nende vahel on suur. Mass ja maht on süsteemi ekstensiivsed parameetrid.


 • Nimetage termilised olekuparameetrid, mida nendega iseloomustatakse
  Parameetreid, mille kadu iseloomustatakse soojuse ja töö vastastikust muundumist, nimetatakse termilisteks olekuparameetriteks.
  Iseloomustatakse erimahtu( tihedust ), rõhku ja temperatuuri.
 • Mida iseloomustavad soojuslikud parameetrid. Näited soojuslikest parameetritest.
  • Suurused mis iseloomustavad süsteemi energeetilist olukorda. Nendeks on meie aine jaoks oluline entalpia , entroopia


 • Mida
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #1 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #2 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #3 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #4 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #5 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #6 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #7 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #8 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #9 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #10 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #11 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #12 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #13 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #14 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #15 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #16 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #17 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #18 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #19 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #20 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #21 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #22 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #23 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #24 Termodünaamika I eksamiküsimused vastustega #25
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 25 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2011-05-26 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 178 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor raul0315 Õppematerjali autor

  Meedia

  Lisainfo

  Põhjalik materjal
  termodünaamika , dünaamika

  Mõisted


  Kommentaarid (1)

  SopsSops profiilipilt
  SopsSops: Hea asi
  12:07 21-05-2012


  Sarnased materjalid

  11
  pdf
  Termodünaamika eksamiküsimused 2013
  19
  doc
  Soojustehnika eksamiküsimused-vastused
  19
  doc
  Soojustehnika eksami küsimuste vastused
  90
  pdf
  Soojustehnika eksami küsimused
  12
  doc
  Soojustehnika - küsimused vastustused
  18
  pdf
  Füüsika 1 Eksamiküsimuste vastused
  21
  doc
  Soojustehnika küsimuste vastused
  4
  doc
  FKI- eksami küsimused-vastused

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !