Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like


Teraapiad (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

 • Kuidas näeb välja valgusteraapia ?
 
Säutsu twitteris
Lääne-Viru Rakenduskõrgkool
Sotsiaaltöö õppetool
ST14
Nelli Mahmutov
TERAAPIAD
Referaat
Õppejõud: Pille-Ruth Kukemilk, MA
Mõdriku
2015
Sisukor
SISSEJUHATUS 3
1TERAAPIAD 3
1.Terviku teraapia, Anesi ultraheli teraapia 5
2.Individuaalne psühhoteraapia , holistiline psühhoteraapia 5
3.Hüpnoteraapia 7
4. Imago suhteteraapia, Pere- ja paariteraapia 8
5.TRE meetod 9
6.Valgusteraapia, Kristalliteraapia 9
7. Access Bars ® Access Consciousness ® seanss , Refleksoloogia ehk tsooniteraapia 10
8.vabastav hingamine 11
9.Tulevikuteraapia 11
10.L.I.F. E. bioresonants teraapia 11
11. Osho müstilise roosi teraapia 12
12.ProEllixe teraapia 12
13.Psühhoanalüütiline- ja dünaamiline teraapia 13
14.Vibroakustiline teraapia 13
2 LOOVTERAAPIA 13
1.Visuaalkunstiteraapia 14
2. Muusikateraapia 14
3.Draamateraapia 15
4.Tantsu- ja Liikumisteraapia 15
5. Fototeraapia 16
6.Töö saviväljal teraapia 17
3Kokkuvõte 18
4Kasutatud kirjandus 21
Sisukord 2
SISSEJUHATUS 3
1 TERAAPIAD 4
1. Terviku teraapia, Anesi ultraheli teraapia 5
2. Individuaalne psühhoteraapia, holistiline psühhoteraapia 5
3. Hüpnoteraapia 7
4. Imago suhteteraapia, Pere- ja paariteraapia 8
5. TRE meetod 9
6. Valgusteraapia, Kristalliteraapia 9
7. Access Bars® Access Consciousness® seanss, Refleksoloogia ehk tsooniteraapia 10
8. vabastav hingamine 11
9. Tulevikuteraapia 11
10. L.I.F. E. bioresonants teraapia 11
11. Osho müstilise roosi teraapia 12
12. ProEllixe teraapia 12
13. Psühhoanalüütiline- ja dünaamiline teraapia 13
14. Vibroakustiline teraapia 13
2 LOOVTERAAPIA 13
1. Visuaalkunstiteraapia 14
2. Muusikateraapia 14
3. Draamateraapia 15
4. Tantsu- ja Liikumisteraapia 15
5. Fototeraapia 16
6. Töö saviväljal teraapia 17
3 Kokkuvõte 18
4 Kasutatud kirjandus 20

SISSEJUHATUS


Teraapia, kui üleüldiselt võtta, on ravi. Täpsemalt öeldes siis ravi inimestega. Selle mõiste alla mahub nii meditsiinilised liigidkui ka muud tavaliigid seoses mitmesuguste teraapiatega, näiteks psühhoteraapia, käitumisteraapia, muusikateraapia, kunstiteraapia jne. Teraapiaid on palju ja nendega tegelevad erialased spetsialistid , nagu psühholoogid, terapeudid , loovterapeudid, massöörid.
Teraapiasse tulemiseks on tihti olemas mingi sisemine impulss , mis ütleb, et oleks vaja pöörduda enda avastamiseks või oma olemusele uute suundade leidmiseks spetsialisti poole. Võib olla ka mingi konkreetne probleem, mis on pikemat aega häirinud ja millele ei leidu vastust. Vahel tundub, et ärevus , masendus , üksindus või mõni muu häiriv seisund segab normaalset elurütmi. Vaimsete praktikatega tegelevad inimesed võivad end vahel leida kohast, kus teine perspektiiv võib kasuks tulla või hoopistükkis ilmneb sageli mingi informatsioon, mille lahti kodeerimisega tulevad esile raskused.
Järgnevalt toon välja mõned enamlevinud teraapiad, nende alaliigid ja muu sellega seoses.
 • TERAAPIAD


  Teraapia oma termini poolest eeldab juba, et tegevus on suunatud millegi ravimiseks ja seega on vajalik panna enne mingisugune diagnoos ( Talvik , 2015). Teraapia eesmärgiks on inimeste toetamine nende arengus, oma terviklikkuse tunnetamine, teadvustamise ja säilitamine.
  Inimesed kogevad oma olemasolu keha, tunnete, mõtete, hinge ja vaimu tasandil. Mõtlemine, toimub inimese enda kehas, on seotud sellega, mis toimub nende psüühikas, tunded mõjutavad mõtteid ja vaim mõjutab keha, kuna kõik need on ühe inimese koostisosad. Kui inimene saab oma elu juhtida, saab ta ka hoida kooskõlas oma sisemaailma ja oma keha.
  Teraapiasse ei pea alati pöörduma suure probleemiga. Põhjuseks võib olla ka lihtsalt soov ennast ja /või end ümbritsevat paremini mõista. Samuti on teraapia abiks siis, kui inimesel on justkui kõik hästi, kuid midagi puudu ja ei teata mis probleem võib olla. Saavutades endaga harmoonilise kontakti ollakse suurteks probleemideks paremini ette valmistunud ning nende ilmudes suudetakse neid kergemalt võtta. (Vällo, 2015)
  Teraapiaid on palju: terviku teraapia, Anesi ultraheli teraapia, individuaalne psühhoteraapia, hüpnoteraapia, imago suhteteraapia, holistiline psühhoteraapia, pere- ja paariteraapia, noorte nõustamine, TRE meetod, valgusteraapia, Access Bars® Access Consciousness® seanss, Refleksoloogia ehk tsooniteraapia, kristalliteraapia, vabastav hingamine, tulevikuteraapia, , refleksoloogia teraapia, L.I.F.E. bioresonants teraapia, Osho müstilise roosi teraapia, ProEllixe teraapia, Tiibetiteraapia, psühhoanalüütiline- ja dünaamiline teraapia, vibroakustiline teraapia, loovteraapia, muusikateraapia, kunstiteraapia jt.
 • Terviku teraapia, Anesi ultraheli teraapia


  Terviku teraapia aluseks on käsitlus terviklikust inimesest. Teraapia eesmärgiks on inimeste toetamine nende arengus, oma terviklikkuse tunnetamine, teadvustamise ja säilitamine.
  Terviku teraapia eesmärgiks on keha tervendamine vaimu abil.
  See teraapia sobib neile kui tahetakse oma ellu muutust ja mõnest probleemist vabanemist, rohkem rõõmu ja loomingulisust, et intuitsioon inimest ennast elus rohkem aitaks, tundma õppida enda potentsiaali, võimeid ja võimalusi- siis on see teraapia selle inimesele sobilik (Vällo, 2015).
  Anesi ultraheli teraapia
  Näopuhastus toimub Anesi tootesarjaga. Ultrahelipuhastus on valutu , surnud ja sarvestunud rakkude eemaldamise ning komedoonide puhastamise meetod.
  Esmalt kaetakse nahk spetsiaalse poore avava ja nahka pehmendava vedelikuga. Seejärel võetakse kasutusele spetsiaalne ultraheliaparaadiga ühendatud „labidakene“. Tasast sirinat tehes liigutab kosmeetik seda kindlaid liine pidi puhastataval nahal. Kõik liigne, mis on pooridesse ladestunud: mustus, higi, meigijäägid eralduvad aurupilvena, rasu jääb labidakese peale. Lisaks hävitab ultraheli kõik bakterid , mistõttu kaovad vinnid ja vistrikud. Peale protseduuri tehakse nahale spetsiaalne Anesi hapnikumask, mis segatakse kokku kohapeal spetsiaalselt kliendi iseärasusi arvestades.
  Peale näo puhastamist ultraheliga on tunda, kuidas nahk hakkab hingama. Mingit punetust puhastatud nahal ei ole. Sobilik protseduur ka ülitundlikule ja kuperoossele nahale (Annika, 2015)
 • Individuaalne psühhoteraapia, holistiline psühhoteraapia


  Individuaalne psühhoteraapia võimaldab kliendil leida tema isikupära ja vajadused ning määratleda ennast sotsiaalses keskkonnas. Igal inimesel on õigus oma kogemusele, õnnele ja rahulolule. Psühhoterapeut abistab ja toetab klienti iseendas selgusele jõudmisel, alternatiivsete lahenduste ja arenguvõimaluste otsimisel ning valikute tegemisel.
  Toetuvad töös klientidega transpersonaalsele psühholoogiale, mis uurib inimest tervikuna seoses tema enda, teiste, looduse ja kosmosega. Valdkonna eesmärgiks on mõista kogemuste ja elamuste üldiseid ning konkreetseid aspekte , mis tulevad ette inimese identiteedi kujunemise ja küpsemise käigus. Transpersonaalse psühholoogia peamise uurimisteema keskmeks on arengu ja iseseisvumisega seonduv fenomenoloogia, mis kaasneb teadvuse positiivse transformatsiooniga, iidsete tarkuste praktiseerimisega ning eneseteadvuse püüdlustega. Nende püüdluste käigus kombineerivad indiviidid sageli erinevaid meetodeid , sh. mõtisklevaid praktikaid, psühhoteraapiat, unenägusid, loomingulisi tegevusi ning teisi meetodeid, kus on vajalik teatav spirituaalsus. Transpersonaalne psühholoogia seab rõhu faktile, et psühholoogiline ja spirituaalne avanemine peaksid ideaalis samaaegselt aset leidma, pidevalt jätkuvate eneseületamise ning isiksuse integratsiooni tsüklitena. Sel viisil otsib transpersonaalne psühholoogia võimalust mõista, kuidas konkreetseid oskusi ning võimeid omandada ning esitada psühho-spirituaalse arengu kontekstis ( Teraapiakeskus , 2015).
  Holistiline psühhoteraapia
  Holistiline psühhoteraapia toetub käsitlusele terviklikust inimesest ja eesmärgiks inimeste arengule kaasa aitamine läbi teadvustamise ja terviklikkuse tunnetamise loomise. Holistilises psühhoteraapias viibib klient osa teraapia ajast muutunud ehk meditatiivses teadvuseseisundis, mis aitab tal sügavamal tasandil olla kontaktis oma sisemaailmas toimuvaga seda samas tasakaalustades ja tervendades. Holistiline terapeut aitab tugevast negatiivsest situatsioonist turvaliselt läbi minna ning valu vabastada. Lisaks kasutab holistiline terapeut teraapia kestel vajadusel kehatöö meetodeid. 
  Holistiline psühhoteraapia toetub kvantfüüsikalisele maailmapildile, mille kohaselt kõigel on kõigega seos. Selle hulka kuulub ka Inimese enda elu, millel samuti on otsene seos Inimese enda mõttemaailma ning maailmavaatega.
  Holistiline teraapia annab unikaalse võimaluse teha rännaku iseendasse ning lasta oma alateadvusel tuua üles just seda, mis antud hetkel kõige vajalikum on. Teraapiat tehakse üldjuhul 4 päeva, kokku 8-12 tundi ja iga seansi kestvus on 2-3 tundi. Sellise lähenemise mõte on teha Inimeses üks korralik audit. Iga seanss koosneb vestlusest ja rännakust oma alateadvusesse, et vabastada tundeid ja muuta mõttemustreid, mis takistavad igapäevaelus olemast harmoonias ja tasakaalus
  Holistilises psühhoteraapias
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Teraapiad #1 Teraapiad #2 Teraapiad #3 Teraapiad #4 Teraapiad #5 Teraapiad #6 Teraapiad #7 Teraapiad #8 Teraapiad #9 Teraapiad #10 Teraapiad #11 Teraapiad #12 Teraapiad #13 Teraapiad #14 Teraapiad #15 Teraapiad #16 Teraapiad #17 Teraapiad #18 Teraapiad #19 Teraapiad #20 Teraapiad #21 Teraapiad #22 Teraapiad #23
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 23 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2015-03-16 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 14 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Nelli Mahmutov Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Mõisted


  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  937
  pdf
  Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat
  990
  pdf
  Maailmataju ehk maailmapilt 2015
  343
  pdf
  Maailmataju uusversioon
  477
  pdf
  Maailmataju
  524
  doc
  Arengupsühholoogia
  106
  pdf
  PSÜHHOLOOGIA ALUSED
  48
  doc
  Teraapiavõimalused inimese aitamiseks referaat
  130
  rtf
  Amundsoni raamat

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima

  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun