Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Teadlikus reikist, reikiga tervendamine saar ja muhumaal (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

 • Kellele on reiki kasulik ?
 • Kuivõrd me reikit endile tegelikult teadvustame ?
 • Kuidagi meie enesetunnet ?
 • Mis tekib erinevaist puudutustest, tekitab erinevaid tundeid ?
 • Kuidagi Sinu enesetunnet ?
 • Kui see on suunatud kellelegi teisele ?
 • Mis tekib erinevaist puudutustest, tekitab erinevaid tundeid ?
 • Midagi kuulnud reikist ?
 • Midagi reiki päritolust ?
 • Kui jah, siis mida ?
 • Kui jah, siis milline on tekkinud tunne ?
 • Kes tegelevad reikiga ?
 • Kuidas leidsid tee reikini ?
 • Mis see sulle andnud on ?
 • Kellele on reiki kasulik ?
 • Mitu reiki seanssi ?
 • Kui kaugele reiki saaja haigus oli arenenud ?
 • Kuidagi Sinu enesetunnet ?
 • Kui see on suunatud kellelegi teisele ?
 • Mis tekib erinevaist puudutustest, tekitab erinevaid tundeid ?
 • Midagi kuulnud reikist ?
 • Midagi reiki päritolust ?
 • Kui jah, siis mida ?
 • Kui jah, siis milline on tekkinud tunne ?
 • Kes tegelevad reikiga ?
 
Säutsu twitteris
Kuressaare GümnaasiumTEADLIKUS REIKIST, REIKIGA TERVENDAMINE SAARE – JA MUHUMAAL
Uurimistöö
Koostaja: Kätlin Keinast
10c klass
Juhendaja : Liis Pallas

Kuressaare 2008

Sisukord
Sissejuhatus 3
1. Mis on alternatiivravi 4
1.1 Mis on reiki 5
1.1.2 Reiki päritolu ja dr Usui tervendamissüsteem 6
1.1.2.1 Reiki hüved 8
2. Läbiviidud uuring inimeste seas reiki teadlikkuse ja reikiga tervendamise kohta (märts 2008) 10
2.1 Küsitud küsimuste kokkuvõte 11
2.1.1 Küsitluse kokkuvõte 14
2.2. Küsimus reikimeister Liis Pallasele 14
Kokkuvõte 15
Kasutatud allikad 17
Lisad 18
Lisa 1: Vastunäidustused 18
Lisa 2: Kellele on reiki kasulik? 19
2.1 Reiki raseduse ajal 19
2.2 Reiki väikelastele 19
2.3 Soovitatav vanuritele 19
2.4 Reiki mõjub igale inimesele ainulaadselt 20
Lisa 3: Teadmiseks reikiravi saajale 21
Lisa 4: Reiki õppimisest saadavad kasud 23
Lisa 5: Dr Usui põhireeglid 24
Lisa 6: Küsitlus reikiga tervendamise kohta 25


Sissejuhatus


Inimesed otsivad erinevaid teid oma eluprobleemidega toimetulekuks. Reiki on täiesti ohutu, praktiline ja seega turvaline tervendamistehnika. Samas on reiki üks tee elu sasipundardest välja tulla ja iseennast rohkem tundma õppida.
Antud uurimistöö teema on valitud eesmärgiga teha inimesed teadlikuks energiast, mis meid kõiki ümbritseb ja mis on vabalt kättesaadav. See energia kuulub igale otsijale, kes soovib õppida tervendamiskunsti. Vahet ei tehta nahavärvi, usutunnistuse ega vanusega – tee on lahti igaühele, kes on valmis reikit vastu võtma (Vt. Lisa 4).
Käesolev uurimus paneb rohkem mõtlema selle universaalse energia ära kasutamise peale. Meil kõigil on see energia olemas, aga kuivõrd me reikit endile tegelikult teadvustame?
Autor uuris teema aktuaalsust Saare- ja Muhumaal.
Uurimistöös on püstitatud järgmised probleemid:
 • Kas inimestel on olnud kokkupuudet reikiga?
 • Kas neis on usku armastusse ?
 • Usku energiasse ja sellega tervendamisse?
Uurimisobjektiks võeti inimese tunnetus:
 • Kas teiste inimeste emotsioon mõjutab kuidagi meie enesetunnet ?
 • Kas tunne, mis tekib erinevaist puudutustest, tekitab erinevaid tundeid?
 • Kas usutakse tervendava jõuga puudustustesse?
Autori püstitatud hüpotees:
 • Reiki kui alternatiivmeditsiini haru on Muhu - ja Saaremaal vähe tuntud.
Et uurida inimese tunnetust ja kontrollida töös püstitatud hüpoteese kogus autor materjali raamatutest, internetist kui ka inimestel endilt küsitluse teel. Lisaks õnnestus veel vestelda kahe reikimeistriga Inge Auväärti ja Liis Pallasega. Suured tänud neile!
Hüpoteesi tõestuseks viis autor läbi küsitluse Kuressaare Haiglas , Kuressaare Gümnaasiumi 10c klassi õpilaste ja õpetajate seas, Orissaare Ilusalongis ja Valge Varese Trahteris.

1. Mis on alternatiivravi


Alternatiivraviks nimetatakse tervet hulka võtteid, mille eesmärk on kanda hoolt meie heaolu eest, turgutades nii keha, vaimu kui ka hinge ning kasutades selleks looduslikke vahendeid
(Airey, R., Houdret, J. : 2004 ; 6).
Juba iidsetest aegadest peale on inimene kasutanud oma käsi hoolitsemiseks, hellitamiseks ja hoidmiseks. Kui laps kukub või end ära lööb, hõõrume haiget kohta: hingevalu püüame leevendada paituste ja kallistustega. Sellest ürginstinktist lähtudes on kõigis maailma tervendussüsteemides arendatud välja omaenda meetodid, kuidas vaigistada puudutuste abil valu ning ergutada organismi enesetervendusmehhanisme (Airey, R., Houdret, J. : 2004 ; 459).
Paljud üldlevinud terviseprobleemid tulenevad stressist ja elustiilist. Kui oleme võtnud enda kanda liiga suure koorma ega tule enam sellega toime, läheb keha peenhäälestus rivist välja ning asjad hakkavad viltu kiskuma. Organism vastab sellele hulga tüütute ja ebameeldivate sümptomitega, ent sageli annavad need väiksemad vaevused järele tervendava puudutuse – massaaži, refleksoloogia, reiki või shiatsu toimel (Airey, R., Houdret, J. : 2004 ; 497).
Tervendajad on täheldanud, et paljud haigused saavad alguse pikaajalisest negatiivsest vaimsest stressist. Kui selle vastu midagi ette ei võeta, võib see keha nõrgendada ning muuta selle paljude haiguste tallermaaks. On ülimalt tähtis kanda hoolt oma emotsionaalse mina eest
(Airey, R., Houdret, J. : 2004 ; 9).
Alternatiivmeditsiini üks vaimse tervendamise vorm on reiki. Reiki eesmärk on töötada ülima hüve nimel. See ühendab meid tingimusteta armastuse väega, mis ei tunne aega ega piire ning edendab positiivset ellusuhtumist ja üleüldist empaatiat . Reikit õpitakse selle ala meistri juures, tehes läbi erilise häälestuse: füüsiline keha ja peenkehad häälestatakse iidsete salasümbolite abil vaimsete energiate vastuvõtmisele ning avatakse neile tervenduskanal. Viimane püsib avatud kogu elu ning on seda tõhusam, mida sagemini seda kasutatakse. Tervendavaid jõude võib kujutleda kehasse suubuva valge valguskiirena, mis voolab tervendamise ajal käte kaudu välja
Selle tervendusmeetodi puhul ei sekkuta järsult organismi elutegevusse, vaid leevendatakse valusid ja traumasid leebelt. Seiskunud energia hajutamiseks ja keha tasakaalu taastamiseks kasutatakse kindlaid käte asendeid. Peale inimese saab niiviisi ravida ka haigeid loomi ja taimi ning puhastada keskkonda negatiivsest energiast (Airey, R., Houdret, J. : 2004 ; 312).

1.1 Mis on reiki


Käesoleva sajandi alguses teati reikit kui loomuliku tervendamise universaalset süsteemi, mida kasutati peamiselt tervendamiseks käte pealepanemise läbi. Väljudes Jaapanist, riigist, kust ta taassündis, levis Reiki-õpetus kiiresti üle maailma ning sai selgeks, et see ei ole pelgalt tervendamisõpetus käte peale panemise kaudu, vaid midagi palju enamat.
REIKI on jaapani keeles Universaalne Eluenergia. Sõna koosneb kahest silbist. REI kirjeldab energia kosmilist , universaalset aspekti. KI tähendab voolavat ja pulseerivat põhilist eluväge igas elusolendis. KI on energia, mis voolab kogu aeg kõigis. See on energia, mis seob kõik elava üheks (Mäelt : 2005).
Universaalne Eluenergia kui reiki tõlgendus annab vaid minimaalse ettekujutuse selle ebatavalisest jõust. Reiki õpetuse tõi Hawayo Takata, naine Jaapanist, kes hakkas seda levitama üle kogu maailma.
Takata on kirjutanud : "See suur, mõõtmatult sügav energia (reiki) ongi Universaalne Eluenergia. See on inimmõistusele hoomamatu. Sellegi poolest saab iga elusolend selle õnnistuse osaliseks iga päev ärgates ja uinudes."
Hawayo Takata reiki stiil on võib-olla et kõige tuntum ning levinum reiki süsteem tänapäeva maailmas. Chujiro Hayashi õpilasena tõi ta oma kohandatud reikiõpetuse 1970ndate alguses Ameerika Ühendriikidesse ning 10 aastase perioodi jooksul õpetas 22 lääne õpilast meistri-õpetaja tasemele. Paljud neist õpilastest asusid viljakalt reikit edasi õpetama, näiteks Phyllis Furumoto, Barbara Weber Ray ja paljud teised. Tänu neile õpetajatele ja teistele järgijatele on reiki ülemaailmselt levinud suhteliselt lühikese ajaga. Tänaseks on sõna otseses mõttes miljoneid reikipraktikuid üle maailma ja nende õpetused on enamasti põhinenud madam Takata poolt õpetatule ( Sirkel : 2007).
Reikit nimetatakse ka kosmose eluenergiaks, jumalikuks energiaks, armastuse energiaks. Universaalne tähendab, et ta on kõikjal ja vabalt kättesaadav. Meil kõigil on reiki energiat, mis annab, säilitab ja kannab elu. Võib öelda, et igal inimesel on reiki energia, kuid kõikidel ei ole osadust Usui loodusliku tervendussüsteemiga (Teraapia.com : 2008).
Reiki abil tervendamisega tegelevad tänapäeval paljud inimesed.
Usui tervendussüsteemis annab õpetaja pühitsuste kaudu õpilastele võimaluse liituda selle eluenergiaga. Reiki vahendajad (praktikud) on kanalid eluenergia ja kliendi vahel. Kontakti saamiseks asetatakse lihtsalt käed kehale kindlatele positsioonidele (Teraapia.com : 2008).
Algab tervenemine füüsilisel tasandil ning taastub tasakaal isiksuse emotsionaalsel, vaimsel ja hingelisel tasandil. Reiki energia voolab tervendatava kehasse reiki vahendaja kätest vastavalt sellele, kui suur on tervendatava energia puudujääk (Teraapia.com : 2008).
Nii reiki vahendajana kui vastuvõtjana tunnete tasakaalu ja heaolu seisundit. Reiki on terviklik ravimeetod , mis tervendab inimest nii füüsilisel, emotsionaalsel, hingelisel kui ka vaimsel tasandil. Tulemuseks on hea enesetunne ja tasakaal erinevate tasandite vahel. Reiki energia on intelligentne energia. Ta suundub kehas sinna, kuhu teda kõige rohkem on vaja, samal ajal tervendades keha tervikuna (Toompuu : 2008).
Ravi antakse läbi riiete istuvale või lamavale kliendile. Mõned ravist saadavad kiiremad kasud on: stressi vähenemine, sisemise rahu tunne ja sügav puhkus (uni).
Reiki on suurepärane tehnika stressiga toimetulekuks. Samuti väga tõhus täiendavaks, toetavaks raviks tavameditsiini kõrval(Vt. Lisa 1-3).
Reiki energia saamine tõstab kehas loomulikku eneseravimise ( paranemise ) võimet. Energia on kogu elu alus. Mida enam energiat on meie käsutuses, seda enam suudame samm- sammult parandada oma tervist ning suurendada heaolu (Sirkel : 2007).

1.1.2 Reiki päritolu ja dr Usui tervendamissüsteem


Usui tervendamissüsteem on struktuur, mille alusel toimub õpilaste õpetamine. Tervendamissüsteemile on antud selle asutaja nimi: Mikao Usui oli kristlik preester ja õpetaja Kiotos ( Jaapanis ) 19.sajandil. Ligi seitse aastat kulutas ta tõe otsingutele, püüdes leida vastust küsimusele selliste ajalooliselt tunnustatud suurte vaimsete õpetajate nagu Jeesus , Buddha , Krishna jt., tervendamise toime mehhanismi fenomeni kohta. Reisides, mediteerides, uurides ja õppides arendas iidsetele budistlikele tehnikatele rajaneva tervendamispraktika, mis on kirjutatud sanskriti keeles ning pühendas kogu oma ülejäänud elu selle loomuliku tervendamise metoodika õpetamisele ja praktiseerimisele (Jürna : 2008).
Dr. Usui ja tema järel ka dr. Hujiro Haijashi lõid suurepärase, korrapärase, rangelt reglementeeritud süsteemi, mille nimeks sai Manuaalse Teraapia läbi Loomuliku Tervenemise süsteem. Selles on erilisel kohal kõikide rituaalide, meetodite ja õpetamise tähtaegade range järgimine. Dr. Haijashi töötas välja käte põhiasendid ja nende pealepanemise järjestuse. Seda õpetati esimesel astmel. Teisel astmel tutvustati õpilastele reiki sümboleid. Sümboleid on ainult kolm. Kuni viimase ajani oli see informatsioon rangelt salastatud. Õpilased pidid märgid meelde jätma õppeseminari jooksul ning neid ei lubatud kirja panna.
Reiki õpetamise traditsioon oli teadmiste suuline edastamine , mis anti edasi meistrilt õpilasele (Jürna : 2008).
Dr. Usui pani kirja põhireeglid, mida peab järgima iga reiki õpetaja, edaspidi muutusid need tema õpetuse põhiliseks filosoofiliseks kontseptsiooniks (Vt. Lisa 5).
- Reikiga kaasneb tervis, õnn, ohutus.
- Just täna ära vihasta.
- Just täna ära muretse .
- Ole tänulik kõige suhtes.
- Austa oma vanemaid, õpetajad, vanureid.
- Teeni oma elatist ausalt .
- Ole heatahtlik kõige elava vastu.
(Jürna : 2008).
Reiki õpetab meid usaldama ennast, vastutama enese ja oma töö eest.
Reiki avab silmad meie suhete sügavuse ja ehtsuse, asjade omavaheliste seoste, põhjuste ja tagajärgede nägemiseks (Reikiselts : 2008).
Reiki-Usui tervendamissüsteemi õpetavad reiki traditsioonides initsieeritud ja õpetatud meistrid, kelle isiklikud ja professionaalsed elud on pühendatud selle tervendamiskunstile ja dr. Usui õpetuse filosoofia on saanud nende elustiiliks (Reiki : 2007).
Oluline on tõsine soov omandada reiki kohta teadmisi ja saada häälestus (pühitsus) kvalifitseeritud reiki meistrilt. Reikisse häälestamine on vajalik samm, kuna see võimaldab tulevasel praktikul jõuda reiki energia sagedusele. Kõige sagedamini õpetatakse reikit kolmes astmes
80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
Vasakule Paremale
Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #1 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #2 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #3 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #4 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #5 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #6 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #7 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #8 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #9 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #10 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #11 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #12 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #13 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #14 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #15 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #16 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #17 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #18 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #19 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #20 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #21 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #22 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #23 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #24 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #25 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #26 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #27 Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saar ja muhumaal #28
Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
Leheküljed ~ 28 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2008-11-14 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 35 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor k2t Õppematerjali autor

Lisainfo

Uurimistöös on püstitatud järgmised probleemid:

Kas inimestel on olnud kokkupuudet reikiga?
Kas neis on usku armastusse?
Usku energiasse ja sellega tervendamisse?
Uurimisobjektiks võeti inimese tunnetus:
Kas teiste inimeste emotsioon mõjutab kuidagi meie enesetunnet?
Kas tunne, mis tekib erinevaist puudutustest, tekitab erinevaid tundeid?
Kas usutakse tervendava jõuga puudustustesse?

Autori püstitatud hüpotees:

Reiki kui alternatiivmeditsiini haru on Muhu- ja Saaremaal vähe tuntud.

uurimistöö , reiki , alternatiivravi , eluenergia , jaapan

Mõisted


Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


Sarnased materjalid

10
odp
Teadlikus reikist-reikiga tervendamine saare-ja muhumaal
15
odt
Reiki
937
pdf
Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat
343
pdf
Maailmataju uusversioon
990
pdf
Maailmataju ehk maailmapilt 2015
477
pdf
Maailmataju
35
docx
Üldine usundilugu
240
docx
Sotsaalpsühholoogia konspektid kokku

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
Pole kasutajat?

Tee tasuta konto

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun