Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Tabelitöötlusprogramm Calc (0)

1 Hindamata
Punktid

Lõik failist

Tabeli töötlusprogramm.
*Tabeli töötlus arvutis
Väga populaarsed on sihukesed programmid nagu tabeli töötlusprogrammid. Et tabelisse kirjutatud andmete ja valemite järgi arvutatakse automaalselt tabeli ülejäänud väärtused. Algandmete muutmisel muutuvad automaalselt ka neid andmeid kasutavate arvutuste tulemused. Tabelis olevaid andmeid saab järjestada ehk sorteerida. Tabeleid on mugav vormistada ja esitleda, andmete põhjal saab koostada ka ülevaatlikke diagramme . Üks levinumaid tabelitöötlusprogramme on Microsoft Excel ja Openoffice .
*Üldpõhimõtted
Program
mi käivitamine
Microsoft Excel saab käivitada programmikooni abil, mis asub Windows'i Start-menüüs või (kui on) töölaual. Excel'i dokumentidel on nimelaiendiks.xls
Excel'i tabelites säilitatakse kogu infot lahtrites ehk pesades. Lahtriks (cell) nimetatakse rea (row) ja veeru (column) ristumiskohas asuvat andmevälja. Tabeli ridu tähistatakse numbritega 1, 2, 3 jne, veerge aga tähtedega A, B , C jne. Ridu ja veerge näitavad tabelis rea- ja veerusildid. Lahtri aadress koosneb veeru nimest ja rea numbrist , nt B8. Igasse lahtrisse võib sisestada vaid ühe väärtuse (arv, kuupäev, tekst jm). Peale andmete võivad tabelis olla ka mitmesugusteks arvutusteks mõeldud valemid. Valemites kasutatakse teistest lahtritest võetud andemid, mis omakorda võivad ka ise valemid olla.
Igas Excel'i dokumendis võib olla mitu töölehte (worksheet). Excel'i dokumenti ennast kutsutakse aga töövihikuks (workbook).Igal töölehel võib asuda tabel või diagramm. Töövihikuga töötades võib töölehtedega sooritada mitmesuguseid toiminguid -liikuda ühel töölehelt teisele, uusi töölehti lisada, neid ümber nimetada ja kustutada .
*Liikumine tabelis
Liikumine töölehel
Excel'i töölehel, millega tehakse tööd, on üks lahter aktiivne. Aktiivseks nimetatakse lahtrit, mille sisu on kuvatud sisestusväljal. Kerimisriba abil Excel'i tabeleid liigutades aktiivne lahter ei muutu. Lahtri aktiveerimiseks tuleb sellel hiireklõps teha . Töölehel liikumiseks saab kasutada ka kursori juhtklahve (Tab, ->, Delete ).:
Lahtri aktiveerimine - redigeeri -kustuta lahtrid .
*Ridade ja veergude kustutamine
Ridade ja veergude kustutamine tähendab samuti, et need ei jää pärast kustutamist tabelisse. See ei tähenda aga, et pärast veeru B kustutamist järgneks veerule A veer C. Ridade ja veergude sildid jäävad alles, nende sisu nihkub aga automaalselt edasi. Ridu ja veerge saab kustutada Edist menüüst käsuga Delete.
*Lahtrite, ridade ja veergude lisamine
Lahtrite lisamine:
Lahtrite aktiveermine-lisamine-lahtrid
Ridade lisamine:
Rea aktiveerimine-lisamine-read
Toimingud töölehtedega
*Töölehtede ümbernimetamine
Vormindus -leht-muuda nime
Aktiveeri leht-muuda nime
*Töölehtede lisamine
Lisamine-leht
Parem klõps töölehe peale-lisa
*Töölehtede kustutamine
Töölehe nime peal parem klõps-kustuta
Redigeermine-leht-kustutamine
*Töölehtede kopeerimine ja ümberpaigutamine
Töölehtede ümberpaigutamine:
Parem klõps töölehe nime peale-teisalda/kopeeri
Redigeeri-leht-teisalda/kopeeri
Töölehtede kopeerimine:
Töölehe nime peale parem klõps-teisalda/kopeeri
Redigeeri-leht
Parem klõps-kopeeri- paste
*Lahtrite vormindamine
Tabeli töölehti on samuti võimalik vormindada – võib muuta kijratüüpi, tausta , raamide, värvi jne. Peale selle on võimalik iga lahtri jaoks valida arvuvorming, mida kaustatakse arvandmete kujutamisel.
*Arvuvormingud
Lahtrite sisu kujutamise valitakse menüüst Format käsuga Cells. Kõige olulisemad arvuvormingud on:
1)General(Üldine) – see tähendab, et aindemid kujutatakse nii, nagu need tavaliselt peaksid olema
2)Number(Arv) – arvuline vorming
3) Currency (Valuuta) – arvude kujutamine määratud valuutas
4) Date (Kuupäev) – kuupäeva kujutamine
5)Time(Aeg) – kellaja kujutamine
6)Percentage(Protsent) – lahtri väärtus korrutatakse 100-ga ning pärast seda kirjutatakse %-märk
7)Fraction(Murd) – arvu kujutamine hariliku murruna
8)Text(Tekst) – tekstivroming.
*Lahtrite sisu joondamine
Selleks, et lahtrite sisu joondada kasutatakse vormindamise nupuriba joondamisnuppe Left , Center, Right and Merge (Vasak, Kesekl, Right ja Rööpselt). Vorminus- Joondus -(ja sis ise valid milline).
*Lahtrite kirjatüübi valik
Nupuribalt
Vormindus-lahtrid-fond
*Äärised
Tabelid on peente hallide joonte abil lahtriteks joonitud. Printeril neid jooni reeglina välja ei trükita.
Jooned saab:
*Nupuribalt-käsunupp-äärised
*Vormindus-lahtrid-äärised
*Lahtrite taustavärv
Lahtrite tausta muutmine:
*Nupuribal-käsunupp-taustavärv
*Parem klõps või vormindus-lahtrid-taust
Ridade ja veergude vormindamine
On sellised võimalused nagu -muuta terve rea või veeru fondi, tähe suurust,arvu vormingut, tausta värvi jne. Ridade ja veergude korral saab ka nende mõõtmneid muuta.
1)Veergude laiuse ja ridade suuruse muutine
-Hiirega veerusilpide vahekohta klõps ja siis veame seda kursoriga
-vormindus- veerg -laius
2)rea kõrgus
-hiirega rea siltide vahekohta klõps ja veame
-vormindus-rida-kõrgus
3)ridade ja vergude peitmine
Veerge või ridu on võimalik peita näiteks selleks Et arvutuste vahetulemusi näha pole.
Neid peitmisel ei ole ekraanil näha, kuid tabelis on need alles
-paremklõps- peida
Peiduast välja toomine
Märgistame kaks kõrvut olevat veeru-vormindus veerg näita
Rea peitmine
-märgistame rea-paremklõps-peida
-vormindus-rida-peida
Rea nähtavaks tegemine
-Märgistan read tee nähtavaks

Tabelitöötlusprogramm Calc #1 Tabelitöötlusprogramm Calc #2 Tabelitöötlusprogramm Calc #3
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 3 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2008-11-10 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 28 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor Heino Pärn Õppematerjali autor
Tabelitöötlusprogramm Calc

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
40
doc

EXCEL - Tabelitöötlus

2.Exceli vaade...............................................................................................................................................2 3.Põhilised mõisted.......................................................................................................................................2 4.Töö alustamine ja lõpetamine.................................................................................................................... 2 5.Töökeskkonna elemendid ja nende kohaldamine...................................................................................... 3 6.Menüüde lühiülevaade............................................................................................................................... 4 7.Menüüriba..................................................................................................................................................4 8.Nupuribad...................................................................

Arvutiõpetus
thumbnail
91
doc

Exeli õpetus

MS Excel 2007 Töö alustamine.............................................................................................................................. 7 Ekraanipilt................................................................................................................................... 7 Töövihikud ja töölehed................................................................................................................ 7 Veerud, read ja lahtrid ­ nendest koosnevad töölehed...............................................................8 Tabeli salvestamine.................................................................................................................... 8 Lahtrite märkimine/selekteerimine/suuruste muutmine...................................................................9 Mitme erinevas kohas oleva lahtri ja/või lahtriploki märkimine ..................................................9 Veergude, ridade ja kogu töölehe märk

Informaatika
thumbnail
3
doc

MS Exceli tabelitöötluse lühikonspekt

MS Exceli tabelitöötluse lühikonspekt Lahtri vorming Lahtri vormingu muutmiseks tuleb avada menüü Vorming (Format) Lahtrid (Cells). Klõpsates valikule Lahtrid, avaneb lahtrite vormindamise aken. Lahtri vormindamise aknas, lehel Arv, Kategooria all, on näha, mis vorming lahtris on. Kategooriast valida vajalik vorming ja siis klõpsata valikut OK. Samast aknast saab muuta ka tabeli lahtrite joondust (valida lahtri sisu joondusviisi, muuta teksti suunda ja murda ridu), kirjastiili (muuta fonti ja selle omadusi, tekitada astendajaid ja indekseid), tabeli ääriseid (saab muuta lahtri äärise stiili), moodustada tabeli lahtritele taustamustreid ja kaitse alt saab lahtreid lukustada või maha võtta ning valemeid peita või mitte. Veergude ja ridade lisamine, kustutamine ja peitmine Veeru lisamiseks märgista see veerg (klõpsuga veerupäisel), mille ette soovid veergu lisada ja vali Lisa Veerud. Veeru kustutamiseks märgista

Arvutiõpetus
thumbnail
13
pdf

Arve koostamine Exceliga

ARVE VORMISTAMINE Selle peatükiga töötamiseks vajad tabelitöötlusprogrammi. Pildilõiked on tehtud MS Excelist. SISSEJUHATUS Iga ettevõtlusega tegelev inimene peab esitama klientidele dokumendi, millele on kirjutatud ARVE. Arve koosneb tavalisest kahest ühesugusest poolest. Üks pool jääb arve esitajale ja teine arve saajale. Arvel peavad olema esitatud järgmised andmed: · müüja nimi, aadress ja registreerimisnumber või isikukood, · arve number ja väljastamise kuupäev, · ostja nimi ning aadress, · kauba või teenuse nimetus, kogus, hind kroonides ning kaupade ja teenuste kogumaksumus ilma käibemaksuta ja koos käibemaksuga, · kauba väljastamise või teenuse osutamise kuupäev, juhul kui see on erinev arve väljastamise kuupäevast, · kaupa või teenust müüva füüsilise isiku allkiri. Joonis 5.7.1 1 TEKSTANDMETE SISESTAMINE

Raamatupidamine
thumbnail
43
pdf

TEKSTIDOKUMENDI LOOMINE WORD 2010 (2007) ABIL

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor TEKSTIDOKUMENDI LOOMINE WORD 2010 (2007) ABIL Infotöötluse loengukonspekt Kalev Avi, MSc Tartu 2011 SISUKORD Kiirklahvid .....................................................................................................................................................3 Funktsionaalklahvid .......................................................................................................................................5 Sissejuhatus ....................................................................................................................................................6 Wordi dokumendi struktuur ...........................................................................................................................7 MS Wordi ekraanipilt ............................................................................................................................

Infotöötlus
thumbnail
24
rtf

Wordi kasutusjuhend

MS WORD 3 TÖÖ ALUSTAMINE PROGRAMMIS MS WORD 3 TÖÖ LÕPETAMINE 3 WORD-I PROGRAMMIAKEN 3 NIMERIBA 3 MENÜÜRIBA 3 NUPURIBA 7 TEKSTIAKEN TEKSTI SISESTAMISEKS 7 OLEKURIBA EKRAANIPILDI ALAOSAS 7 TEKSTI SISESTAMINE 7 TÖÖ TEKSTIGA 8 TEKSTIKURSOR 8 TEKSTI PARANDAMINE 8 SÜMBOLITE KUSTUTAMINE 9 TEKSTI MÄRGISTAMINE 9 MÄRGISTUSE MAHAVÕTMINE 9 TEKSTI KOPEERIMINE JA TEISALDAMINE 9 TEKSTI OTSIMINE JA ASENDAMINE (EDIT -> REPLACE) 10 DOKUMENDI KUJUNDAMINE

Arvuti õpetus
thumbnail
46
doc

Arvuti tark- ja riistvara

· Aktiveerid paremal poolel kausta , kuhu soovid nad lisada ja nooltel klõpsides paigutad failid vasakult paremale (failinimedes ei tohi olla tühikuid!) -> OK Faililained ( file extension ) · .doc ­ tekstifail ­ Word · .rtf ­ tekstifail ­ WordPad · -txt ­ tekstifail (text only) ­ NotePad · .sxw ­ tekstifail ­ OpenOffice Writer · .xls ­ tabelarvutus ­ Excel · .sxc ­ tabelarvutus ­ OpenOffice Calc · .pps ­ esitlus ­ Powerpoint Show · .ppt ­ esitlus ­ Powerpoint presentation · .sxi ­ esitlus OpenOffice Impress · .htm(l) ­ veebi tekstivorming · .jpg ­ pildifail ­ Rastergraafika · .bmp ­ pildifail ­bittgraafika · .gif ­ pildifail ­ animatsioon (liikuv) · .tif ­ pildifail ­ rastergraafika · .wav ­ helifail · .mp3 ­ tihendatud helifail · mpeg ­ audio-ja videofailid ·

Arvuti õpetus
thumbnail
73
xlsm

Tabelid 1 - Valemid

Tabelid I Valemite kasutamine tabelites Aadresside ja nimede kasutamine tabelites Table objekti (List-objekti - Excel 2003) loomine Diagrammid ja graafikud Mitme, omavahel seotud, tabeliga rakendused amine tabelites cel 2003) loomine ja kasutamine eliga rakendused Tabelite loomise ja kasutamise üldpõhimõtted Aadresside kasutamine Harjutus "Lagede värvimine I". Aadressid Tabel Värvid Kahemuutuja funktsioon. Aadressid Kaubad Nimede määramine ja kasutamine tabelites Harjutus "Lagede värvimine II". Nimed. Diagrammid Table-objektid. Tabeli muutmine Table-objektiks Tabeli loomine otse Table-objektina Funktsioonide tabuleerimine ja graafikud. Variant 1 Funktsioonide tabuleerimine ja graafikud. Variant 2. Table-objekt Kahemuutuja funktsioon. Nimed Harjutus "Lagede värvimine III". Ülesande püstitus Tabel Ruumid Tabel Värvimine Lisad Valemite kopeerimine R1C1- aadressid Otsimine. Funktsioon VLOOKUP Diagrammid Valideerimine tabelites Web

Arvutiõpetus




Kommentaarid (0)

Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun