Sõnu seletav sõnaraamat

Tööohutuse aine on selleks, et anda teadmisi ja õpetada tundma töökeskkonna suhtes esitatavate töötervishoiu ja tööohutuse nõuete kohta, töötervishoiu ja tööohutuse korralduse riigi ja ettevõtte või asutuse tasandi kohta; tule- ja elektriohutuse nõuete ning vastutuse töötervishoiu ja tööohutuse nõuete täitmata jätmise osas.
Tööohutus on midagi, mida tuleb väga tõsiselt võtta, sest tööl käimine on paratamatu ning iga tööga kaasnevad ka mingid riskid, olgu need siis füüsilised või psühholoogilised. Et vältida vigastusi ja haigestumist tööl, tuleks hinnata riske, mis tööga kaasneda võivad.
Tööohutusalane tegevus on reglementeeritud Eesti Vabariigi töötervishoiu ja tööohutuseseadusega. Peamisteks õigusaktideks on töötervishoiu- ja tööohutuse seadus ja selle lisad, teised töötervishoidu ja tööohutust käsitlevad seadused, normatiivaktid, eeskirjad ja lepingud.

Tööohutus on Ericssonis väga tähtsal kohal, sellel teemal tuleb igal töölisel läbiõpes eksam sooritada. Üle tehase on igasuguseid tervise seisukohalt olulisi silte paigutatud, kas siis müra, kõrgpinge ja isegi radiatsiooni kohta.
Tööohutusalase dokumentatsioon on olemasoleva ohutusalase dokumentatsiooni, evakuatsiooniskeemide, vastutavate isikute ametijuhendite, teenuste ostu-müügi lepingute ning kliendi huvide kaitstuse analüüs 11. Tööinspektsioon ja Päästeamet.
Tööohutus on tänapäeval väga tihedalt kasutatud teema, eriti olles töö juures, kodus või ühiselamus. Seekord räägime eelnevas lauses öeldud kohtades arvutitööd ja selle tööohutust.

Tööohutus – on töökorraldusabinõude ja tehnikavahendite süsteemi rakendamine sellise töökeskkonna seisundi saavutamiseks, mis võimaldab teha tööd tervist ohtu seadmata
Tööohutus - töökorraldusabinõude ja tehnikavahendite süsteem sellise töökeskkonna seisundi saavutamiseks, mis võimaldab töötajal teha tööd oma tervist ohtu seadmata.
Tööohutuse korraldus - Ettevõtte töökeskkonna seisund sõltub suures osas töötervishoiu ja tööohutusalase töö korraldamise tasemest ettevõttes.

Tööohutus – töökorraldus abinõude ja tehnikavahendite süsteem, mis võimaldab töötajal teha oma tööd enda tervist kahjustamata.
Tööohutusalane täiendõpe on nõutav: enne tööle asumist teisele tööle üleviimisel töötaja nõudmisel töökeskkonnaspetsialisti nõudmisel.
Tööohutusnõuded on täidetud, kus töötingimused on inimlikud ning töötamine võimalikult ergonoomseks tehtud.

Tööohutuse tagamiseks on vajalikud tööriided/jalanõud, kindad, respiraatorit, vajadusel kaitseprillid ja müts.
Tööohutuse seisukohalt on oluline tähendus ka töötaja enda isiklikul hügieenile.

Tööohutus on väga tähtis kaitse töötajatele ja ettevõttele.
Tööohutus - ja töötervishoiualase juhendamise ja väljaõppe.

Tööohutus - ja keskkonnaohutusnõudeid.
Tööohutuse osas on antud positiivne hinnang.
Tulemused kuvatakse siia. Otsimiseks kirjuta üles lahtrisse(vähemalt 3 tähte pikk).
Leksikon põhineb AnnaAbi õppematerjalidel(Beta).

Andmebaas (kokku 683 873 mõistet) põhineb annaabi õppematerjalidel, seetõttu võib esineda vigu!
Aita AnnaAbit ja teata vigastest terminitest - iga kord võid teenida kuni 10 punkti.

Suvaline mõisteKirjelduse muutmiseks pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto


30 päevane VIP +50% ROHKEM

Telli VIP ja ole 30+14 päeva mureta

5.85€

3.9€

Oled juba kasutaja? Logi sisse

Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
Kasutajanimi / Email
Parool

Unustasid parooli?

Pole kasutajat?

Tee tasuta konto