Facebook Like
Hotjar Feedback

Tööleping - õiguse aluste referaat (0)

3 HALB
Punktid

Esitatud küsimused

 • KES ON TÖÖTAJA ?
 • KES ON TÖÖANDJA ?
 
Säutsu twitteris

SISUKORD



SISUKORD 1
SISSEJUHATUS 2
1.KES ON TÖÖTAJA? 3
2.KES ON TÖÖANDJA? 3
3.TÖÖLEPING 4
3.1 Töölepingu lõpetamine 5
4.TÖÖLEPINGU SEADUS 7
7
5.ÕIGUSED JA KOHUSTUSED 8
5.1 Töötaja 8
5.2 Tööandja 9
KOKKUVÕTE 10
KASUTATUD KIRJANDUS 11
SISSEJUHATUS 2
1. KES ON TÖÖTAJA? 3
2. KES ON TÖÖANDJA? 3
3. TÖÖLEPING 4
3.1 Töölepingu lõpetamine 5
4. TÖÖLEPINGU SEADUS 7
5. ÕIGUSED JA KOHUSTUSED 8
5.1 Töötaja 8
5.2 Tööandja 9
KOKKUVÕTE 10
KASUTATUD KIRJANDUS 11

SISSEJUHATUS


Viimastel aastatel on palju räägitud töötusest. Olen märganud, et inimesed soovivad saada head palka kuid hetkel vabad olevad töökohad ei paku neile kas piisavalt või pole inimestel vajalikku kvalifikatsiooni või hoopiski pealehakkamist. Samuti olen täheldanud, et tööle minnes, puudub paljudel eneseusk. Inimesed ei tea, kui palju nad väärt on ja ei oska vastavat palganumbrit küsida. Eelkõige võib seda öelda noorte alles oma karjääri alustavate inimeste kohta.
Töötada on võimalik kas töölepingu, töövõtu lepingu või käsunduslepingu alusel. Töövõtu leping ja käsundusleping alluvad võlaõigusseadusele, tööleping aga töölepingu seadusele. Mõtlesin, et kuna osa tänapäeva inimestest, olles ise töötajad, ei pruugi tegelikult olla nii hästi kursis töölepingute, seaduste ning oma kohustuste- ja õigustega, kui võiks olla, siis selle referaadi eesmärgiks ongi lähemalt tutvustada üht töötamisega seotud osa. Räägin lähemalt töölepingu sõlmimisest ja lõpetamisest, töölevõtu seadusest, töötajast ning tööandjast ja nende õigustest ning kohustustest.
 • KES ON TÖÖTAJA?


  Nagu on välja toodud töölepingu seaduse 1 peatüki § 1. on töötaja teovõimeline või piiratud teovõimega isik, kes kohustub tegema tööandjale tööd, alludes tema juhtimisele ja kontrollile ning saades vastu töötasu ja head töötingimused. Üldiselt võivad töötajaks olla 18 aastaseks saanud isikud. Erandjuhtudel võivad töötajaks olla ka 15 aastaseks saanud alaealised , kui selleks on ühe vanema või hooldaja nõusolek. 13-15 aastased alaealised võivad tööd teha, kui on allkirjastatud nii vanema või hooldaja kirjalik nõusolek kui ka tööandja asukoha tööinspektori kirjalik nõusolek. Alaealiste puhul on veidi rangem kord ning jälgima peab, et töötamine ei ohusta tervist, kõlblust, hariduse omandamist ega ole alaealisele keelatud seaduse või kollektiivlepinguga. Mõnedel töökohtadel kasutatakse ka kõrgendatud vanusemäära, näiteks presidendi vanusemäär on 40 aastat. (1, 5)
 • KES ON TÖÖANDJA?


  Tööandja on teovõimeline füüsiline või juriidiline isik (organisatsioon), kes astub töötajaga töösuhtesse. Füüsilisest isikust tööandjateks loetakse füüsilised isikud, kes on kehtiva korra kohaselt füüsilisest isikust ettevõtjana registreeritud ja teostavad ettevõtlustegevusi ilma juriidilist isikut moodustamata. Ka eranotarid, advokaadibüroo asutanud advokaadid ning muud isikud, on füüsilisest isikust tööandjad, eeldusel , et neil on oma tegevuseks nõutav riiklik registreerimine ja/või tegevusluba ning nad on astunud töötajatega töösuhetesse. Kui puudub riiklik registreerimine või tegevusluba aga töötajad on tööle võetud, ei vabane tööandja kohustustest. (3)
  Tööandjana tohivad töölepinguid sõlmida 18-aastaseks saanud füüsilised isikud, kui neil on täielik eraõiguslik teovõime. Teatavatel seaduses ette nähtud juhtudel peab tööandja olema vanem kui 18 aastat. Nooremad isikud võivad tööandjana töölepingu sõlmida päevast, mil nad saavad täieliku eraõigusliku teovõime. 18 aastased iseseisva sissetulekuga isikud, kelle teovõime on kohtu poolt piiratud, võivad eestkostja kirjalikul nõusolekul sõlmida töötajatega töölepinguid ainult isikliku teenindamise ja majapidamises abistamise eesmärgil. Kui aga selline 18 aastane on kohtu poolt üleüldse teovõimetuks tunnistatud , siis allkirjastab vastava lepingu eestkostja.
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Tööleping - õiguse aluste referaat #1 Tööleping - õiguse aluste referaat #2 Tööleping - õiguse aluste referaat #3 Tööleping - õiguse aluste referaat #4 Tööleping - õiguse aluste referaat #5 Tööleping - õiguse aluste referaat #6 Tööleping - õiguse aluste referaat #7 Tööleping - õiguse aluste referaat #8 Tööleping - õiguse aluste referaat #9 Tööleping - õiguse aluste referaat #10 Tööleping - õiguse aluste referaat #11
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 11 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2012-11-20 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 71 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor brilliance Õppematerjali autor

  Mõisted


  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  384
  pdf
  TÖÖLEPINGU SEADUS
  35
  doc
  Töölepingu seadus
  56
  docx
  Tööleping; Koostöö õiguslikud alused
  8
  docx
  Tlepingu referaat
  214
  docx
  Õiguse alused kordamisküsimused vastustega
  107
  doc
  Õiguse alused põhjalik konspekt
  269
  docx
  Õiguse alused eksami kordamisküsimused
  55
  docx
  Õigusõpetus II kt konspekt



  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun