Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like


Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 (0)

1 Hindamata
Punktid

Esitatud küsimused

 • Miks viiakse börsile aktsiad ja võlakirjad ?
 • Millest sõltub Euribori suurus ?
 
Säutsu twitteris
 • Hoiuseid vastuvõtvad ja hoiuseid mitte-vastuvõtvad finantsvahendajad
  Hoiuseid vastuvõtvad finantsvahendajad: Kommertspangad ; Investeerimispangad; Teised spetsialiseeritud pangaliigid (kaubanduspangad, hüpoteekpangad, hoiupangad) ; Ühistu -tüüpi finantsinstitutsioonid. EESTI: pangad , ühistupangad, hoiu-laenuühistud
  Hoiuseid mitte-vastuvõtvad finantsvahendajad: Kindlustusseltsid ; Liisingufirmad; Faktooringufirmad; Pensioni- ja investeerimisfondid; Riskihajutamisfondid; Fondivalitsejad ; Väärtpaberibörsid ja reguleerimata turud; Investeerimisühingud; Järelevalveasutused; Reitinguagentuurid.
 • Eesti finantsturuosalised (Finantsinspektsiooni kodulehekülg )
  Krediidiasutused; Kindlustusseltsid; Kindlustusvahendajad; Fondivalitsejad; Investeerimis - ja pensionifondid ; Investeerimisühingud; Investeerimisnõustajad; Väärtpaberituru kutselised osalised; Väärtpaberituru kauplemiskohad ; E-raha asutused; Makseasutused.
 • Eesti krediidiasutused
  Pangad ja ühistupangad.
 • Hoiu-laenuühistute eripärad kommertspankadega võrreldes
  a) Hoiused ja laenud: ainult ühistu liikmetele; b)Liikmetel võrdne hääleõigus ; c)Seadusandlus: Hoiu-laenuühistu seadus; d)Hoiused ei ole Tagatisfondi kaitse all e) Eraisiku hoiuse intressitulu maksustatakse tulumaksuga; f)Palju kõrgemad hoiuste intressimäärad - kõrgema riski kompenseerimiseks.
 • Kindlustusseltsid ja kindlustusvahendajad
  Kindlustusseltsid: Kindlustusselts on äriühing, kelle peamiseks ja püsivaks tegevuseks on kindlustusjuhtumi toimumisel kahju hüvitamine . Kindlustuse põhiliigid : a) Kahjukindlustus - lepingud riskide maandamiseks; b) Elukindlustus - lepingud nii riskide maandamiseks, kui ka säästude kogumiseks.
  Kindlustusvahendaja - Kindlustusmaakler - esindab kindlustusvõtja huve; Kindlustusagent - esindab konkreetse kindlustusseltsi huve
 • Fondivalitsejad ja fondid
  Fondivalitsejad - Fondivalitseja on aktsiaselts , mille põhiliseks tegevusalaks on fondide või väärtpaberiportfellide valitsemine. Fondi valitsemine:• fondi aktsiate või osakute väljalaske korraldamine; • fondi vara investeerimine; • fondi vara üle arvestuse pidamine jm.
  Investeerimis- ja pensionifondid: Lepingulised investeerimisfondid on ühisteks investeeringuteks moodustatud vara kogumid, mille vara valitseb fondivalitseja. Aktsiaseltsina asutatud fondid (1 fond); Lepingulised investeerimisfondid (42 fondi); Kohustuslikud pensionifondid (23 fondi); Vabatahlikud pensioonifondid (12 fondi).
 • Investeerimisühingud ja investeerimisteenused
  Investeerimisühingud - Investeerimisühing on vastava tegevusloaga aktsiaselts, mille püsivaks tegevuseks on investeerimisteenuste osutamine. Eestis tegevusloa alusel tegutsevad investeerimisühingud: 1. Admiral Markets AS; 2. AS Cresco Väärtpaberid; 3. AS KIT Finance Europe; 4. Evli Securities AS.
  Peamised investerimisteenused: • väärtpaberitega tehingute tegemine kliendi nimel ning arvel; • väärtpaberitega oma arvel kauplemine; • väärtpaberitest moodustatud kliendi portfelli valitsemine; • väärtpaberite emiteerimise korraldamine ja tagamine.
 • Väärtpaberiturgude tüübid
  Võlakirjade turg ; Aktsiaturg; Tuletisinstrumentide turg; Esmane turg; Järelturg; Reguleeritud turg (s.h. börs ); Reguleerimata turg (Over the counter )
 • Väätpaberituru osalised
  a) Emitendid - raha hankijad
  b) Investorid - raha paigutajad (• Otseinvestorid; • Portfelliinvestorid)
  c) Kutselised investorid: • Fondivalitsejad (varahaldus ettevõtted; assets managements); • Maaklerifirmad (brokerages); • Kommertspangad; • Kindlustusseltsid; • Investeerimisfondid, pensionifondid jt.
  d) Reguleeritud turu korraldaja ja arveldussüsteemi korraldaja
 • Balti väärtpaberituru emitentide nimekirjad
  • Balti põhinimekiri - Väärtpaberibörs (34 aktsiat); • Balti lisanimekiri - Reguleeritud turg (44 aktsiat); • First North Baltic - Alternatiivturg (2 aktsiat); • Balti võlakirjade nimekiri (umbes 10 emitendi, sh. Leedu riik); • Balti vabaturg (peatatud)
 • Finantsinstrument ja väärtpaber
  Finantsinstrument on leping, mille tulemusena tekib ühele osapoolele finantsvara ja teisele osapoolele finantskohustus või omakapitaliinstrument.
  Väärtpaber on finantsinstrument, mis võib kirjeldada omandisuhet (aktsia, fond), võlasuhet ( võlakiri ) või õigust omandisuhtele ( tuletisväärtpaber ).
  Väärtpaberituru seadus § 2. Väärtpaber on järgmine varaline õigus või kohustus või leping: 1) aktsia või muu samaväärne kaubeldav õigus; 2) võlakiri, vahetusväärtpaber või muu emiteeritud ja kaubeldav võlakohustus; 3) märkimisõigus, mis annab õiguse omandada punktis 1 või 2 nimetatud väärtpabereid ; 4) investeerimisfondi osak ; 5) rahaturuinstrument; 6) tuletisväärtpaber; 7) kaubeldav väärtpaberi hoidmistunnistus.
 • Investeerimisfondid: tüübid, NAV
  Investeerimisfondide tüübid:
  a) Kasvufond ( growth fund) – paigutab investorite raha kasvuaktsiatesse; kõrge riskitasemega fond.
  b) Tulufond ( income fund) – paigutab investorite raha võlakirjadesse või stabiilsete dividendiga kvaliteetaktsiatesse; väiksema riskitasemega fond.
  c) Väärtusfond ( value fund) – paigutab investorite raha fundamentaalselt allahinnatud väärtpaberitesse. (Aktsiafond - keskmisest kõrgema riskitasemega fond; Võlakirjafond (intressifond, fixed income fund) - madala riskitasemega fond; Segafond - paigutab raha nii aktsiatesse, võlakirjadesse kui deposiitidesse; Rahaturufond ( money market fund) - madala riskitasemega ja kõrgele likviidsusega fond, paigutab raha rahaturu instrumentidesse ja pangahoiustesse; Indeksfond (index fund, börsil kaubeldav indeksaktsia) – paigutab raha väärtpaberitesse, jälgides teatud turuindeksi koosseisu; Regionaalne fond - paigutab raha konkreetse geograafilise piirkonna väärtpaberitesse; Majandussektori fond - paigutab raha mingi majandusharu väärtpaberitesse).
  NAV - fondi osaku puhasväärtus
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #1 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #2 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #3 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #4 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #5 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #6 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #7 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #8 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #9 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #10 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #11 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #12 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #13 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #14 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #15 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #16 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #17 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #18 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #19 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #20 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #21 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #22 Rahandus ja pangandus - eksami kordamisküsimused 2014 #23
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 23 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2014-12-11 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 48 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 0 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor pisikene18 Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Eksami kordamisküsimused. Lektor Ilzija Ahmet. TTÜ
  Rahandus , pangandus , majandus , Eesti krediidiasutused , fondivalitsejad , fondid

  Meedia

  Kommentaarid (0)

  Kommentaarid sellele materjalile puuduvad. Ole esimene ja kommenteeri


  Sarnased materjalid

  20
  pdf
  Raha ja pangandus eksami konspekt 2014
  20
  doc
  Raha ja pangandus eksamikonspekt
  32
  docx
  Raha ja pangandus
  21
  docx
  Raha ja panganduse kordamine
  10
  doc
  Rahandus ja pangandus-I kursus
  9
  docx
  Rahandus ja pangandus konspekt
  18
  docx
  Raha-finantsinstitutsioonid ja turud-
  19
  docx
  Rahanduse arvestus-kordamisküsimused

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima

  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun