Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse
✍🏽 Avalikusta oma sahtlis olevad luuletused! Luuletus.ee Sulge

Puugid - esitlus - sarnased materjalid

puuk, puugid, täi, puuke, võsapuuk, puuki, putukas, kärbes, sääsk, kirp, laanepuuk, pärnumaal, viljandimaal, tartumaal, sentimeetrit, maapinnast, vastne, nümf, elutsükkel, suurusest, pikkuseks, haav, puukentsefaliit, puukborrelioos, erlihhioos, viibimist, rohus, otsides
thumbnail
20
ppt

Puugid

Puuk  Puuk on ämblikulaadne (skorpionid,ämblikud)  Kogu maailmas leidub mitusada liiki puuke.  Estis on levinud kaks puugiliiki- võsapuuk ja laanepuuk  Puugid on Eesti oludes aktiivsed tavaliselt aprillist oktoobrini Puugi areng  Oma arengus teeb puuk läbi kolm faasi: vastne, nümf ja täiskasvanud puuk.  Puugi elutsükkel on lühike, tavaliselt 2-3 aastat.  1/10 mm vastne ja 3-4 mm täiskasvanud puuk  Igas arengustaadiumis toitub puuk ühe korra, vajades vaid mõne tilga verd Võsapuuk ja laanepuuk Võsapuuk:  Leidub kogu Eestis  Eelistab elamiseks niiskeid ja varjulisi kohti, seega leidub teda tihti tiheda alusmetsaga hõredates sega- ja lehtmetsades, metsaservadel ja puisniitudel Laanepuuk:  elutseb Läänemaal, Pärnumaal, Valgamaal, Võrumaal, Põlvamaal, Viljandimaal, Tartumaal, Jõgevamaal ja Ida-Virumaal  Laanepuuk on sagedane põlistes okas- ja segametsades.

Bioloogia
3 allalaadimist
thumbnail
7
doc

Puugid

Tartu Kesklinna Kool PUUGID Riinu Pae 8.a klass Tartu 2008 Sisukord: Kes on puugid? Ja kus nad elavad? Kuidas nad saaki varitsevad? Missuguseid haigusi puugid levitavad? Kuidas puuk hammustab? Kuidas vältida haigestumist? PUUGID Kes on puugid? Ja kus nad elavad? Puugid kuuluvad ämblikulaadsete hulka ning on seetõttu sugulased ämblike ja skorpionidega. Eestis on üks levinumaid puugiliike võsapuuk (Ixodes ricinus) ja laanepuuk (Ixodes persulcatus). Need kaks liiki võivad levitada haigusi. Puugid on kõige levinumad põhjarannikul, Harjumaal Loksa ja Kuusalu ümbruses, Kirde-Eestis, Ida-Virumaal, Pärnu- ja Tartumaal ning Kagu-Eestis, eriti Põlvamaal. Võsapuuk eelistab elamiseks niiskeid ja varjulisi kohti, seega leidub teda tihti hõredates sega- ja lehtmetsades, metsaservadel ja puisniitudel. Võsapuuk.

Bioloogia
13 allalaadimist


Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun