Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like

Praktika aruanne - Tallink: Baltic Queeni ladu (2)

3 KEHV
Punktid
 
Säutsu twitteris

TALLINNA TRANSPORDIKOOL


Arvi Koovit
Praktika aruanne
Juhendaja : Ly Svistun


Talinn 2011


Sisukord


3
SISSEJUHATUS 3
1. VEOKORRALDAJA - LOGISTIK 4
1.1 Töötingimused 6
1.2 Tööväljavaated 9
2. ETTEVÕTTE TUTVUSTUS 10
2.1 Töökorraldus ja tööohutus 12
2.2 Ettevõttes kasutatav inventar ja tehnika 13
2.3 Taara ja alused 13
2.4 Tellimuste ja arvete koostamine 14
3.PRAKTIKA ANALÜÜS 15
KOKKUVÕTE 18
Kasutatud kirjandus: 19
LISAD 20


SISSEJUHATUS


AS Tallink Grupp, laeval Baltic Queen on hea koht, kus oma klienditeeninduse oskused käiku panna ning samas ka inglise keelt rohkelt harjutada ning paar sõna ka rootsi keelt selgeks saada. Praktika toimus ajavahemikus 01.02.2011-20.05.2011 m/s Baltic Queeni laos, mille viisime läbi graafikus kaks nädalat tööl ja kaks nädalat vaba. Töögraafikut oli võimalus ka ümber muuta, juhul kui riigieksamid jäid tööaega. Sellest tulid ka muudatused minu graafikus, mis muutusid vastavalt 03.05.2011-25.05.2011; 31.05.2011- 20.06.2011 kolmeks nädalaks. Praktika kestis 720 tundi.
Valisin selle ettevõtte, kuna minu suur soov oli praktika teostamine merel ja külastada samaaegselt ka välismaad ning jätta endale piisavalt aega trenniks jõusaalis kui ka riigieksamiteks õppimiseks. Arendada oskusi meeskonnas töötamises ja luua endale võimalus hiljem merel töötada eelisega, et olen enne merel töötanud ja tunnen laeva elu. Praktika koha sain Kärt Petersonile kirjutades, kes käis ka koolis praktikakohti tutvustamas.
Praktika ajal jälgisin Värska Stilli ehk Värska gaasita kauba liikumist laos ja kauba liikumist laost poodi. Käsitlesin veokorraldaja tööd laevas ja õppisin tundma laevas kasutatavaid tellimisprogramme.

1. VEOKORRALDAJA- LOGISTIK


Veokorraldaja ülesanneteks on veotellimuste vastuvõtmine ja vedude vastuvõtmine. Ta peab oskama paljusid keeli , et suhelda klientide ja välispartneritega. Oskama koostada arveid. Veokorraldajaks sobib inimene, kellel on teadmised logistikas ja klienditeeninduse kogemus. Hea keelte, arvuti oskus, stressitaluvus ja koostöövalmidus. Ta isik, kes ekspedeerimislepinguga kohustub korraldama veose vedamise saatja arvel. Veokorraldaja töö on seotud kaupade, informatsiooni ja inimeste liikumisega ja paiknemisega ning sellega seotud tegevuste planeerimise, läbiviimise ning kontrolliga mingi kindla süsteemi piires ning lähtudes määratletud eesmärkidest. Lihtsamalt öeldes peab logistik tagama, et õige asi oleks õigel ajal õiges kohas õiges koguses õige hinnaga ning kokkulepitud kvaliteediga. Selle, mis on just see “õige”, määravad ära ettevõtte/organisatsiooni strateegia ja eesmärgid, turusituatsioon ning kokkulepped klientidega ehk kauba või teenuse saajaga.
 • Logistika - alane töö on eelkõige meeskonnatöö, mille igal lülil on täita oma tähtis roll. Vaid üheskoos tegutsedes on võimalik tagada ettevõttes kaupade sujuv sisse- ja väljaliikumine ning kiire ja täpne transpordikorraldamine.
 • Töö eeldab teenindus- ja suhtlemisvalmidust ning sellega kaasneb materiaalne vastutus, mis eeldab ausust.
 • Logistiku elukutse on perspektiivikas ning nõudlus kasvava majanduse ning kaubanduse tingimustes üha suurenev .
  Logistiku töö on seotud kaupade, informatsiooni ja inimeste liikumisega ja paiknemisega ning sellega seotud tegevuste planeerimise, läbiviimise ning kontrolliga mingi kindla süsteemi piires ning lähtudes määratletud eesmärkidest. Lihtsamalt öeldes peab logistik tagama, et õige asi oleks õigel ajal õiges kohas õiges koguses õige hinnaga ning kokkulepitud kvaliteediga. Selle, mis on just see “õige”, määravad ära ettevõtte/organisatsiooni strateegia ja eesmärgid, turusituatsioon ning kokkulepped klientidega ehk kauba või teenuse saajaga.
  Logistik töötab mõnel järgmistest ametikohtadest: logistik, logistikajuht, logistikaosakonna juht, logistikaspetsialist, ekspedeerija, ostujuht .

  Logistiku tööülesanded hõlmavad järgmisi tegevusi:
 • transpordi korraldamine - vajaduste hindamine, vedude planeerimine , pakkumiste hinda-mine, veolepingu koostamine ja veokulude analüüs;
 • transpordi juhtimine - vedude planeerimine ja korraldamine, veoteenuste müügi korral- damine , veokipargi hoolduse ja remondi korraldamine, veonduse kuluarvestussüsteemi haldamine , autojuhtide tööaja- ja töötasu arvestus;
 • ladustamise korraldamine, laoteenuste müük või laotöö juhtimine (oma lao puhul: töö korraldamine, laopersonali töö korraldamine, kuluarvestus );
 • varude juhtimine - vajaduste analüüs, planeerimine, sortiment , kulude hindamine, varude optimeerimine ;
 • hangete ja ostudega tegelemine - ostutoimingud , ostuvalik, lepingute sõlmimine, ostuga seotud protsesside edasiarendamine, tarnijasuhted ;
 • materjalijuhtimine ja tootmise planeerimine - vajaduste analüüs, prognoosid , vajalike materjalide ja varude tagamine, protsesside analüüs ja täiustamine;
 • tarneahelate haldamine - juhtimissüsteemid, logistikateenuste ost, koostöösuhted, analüüs, voogude juhtimise täiustamine, logistika kuluarvestussüsteem. Samuti tegeleb logistik klienditeenindusega seotud protsesside täiustamise, logistikaga seotud personali valiku ja värbamisega, kaupade ja teenustega seotud riskide hindamise, juhtimise ning keskkonnamõjude hindamisega.
  Logistikajuhi töö hõlmab protsesside juhtimist, planeerimist, strateegilist juhtimist, lepingute sõlmimist, nõudluse prognoosimist, logistikasüsteemide arendust, inimeste juhendamist, igapäevase tegevuse korraldamist, kvaliteedijuhtimist, eesmärkide püstitamist, kulude juhtimist, tegevuse hindamist ja korrigeerimist. Logistikajuht peab sidustama ettevõtte logistika ettevõtte strateegiliste eesmärkidega.
  Laojuhataja juhib ettevõtte lao tööd. Ta juhib kauba käitlemisprotsessi laos kauba vastu-võtmisest kuni selle loovutamiseni. Tema tööülesandeks on ettevõtte ladustus- ja jaotustegevuse kavandamine, juhtimine ja koordineerimine . Ühtlasi tegeleb ta laoinventari ja seadmete planeerimise ja kasutuse korraldamisega (kaubariiulid, tõstukid jms). Osakonnajuhatajana on tema vastutusel ka kulukontroll ning ressursside efektiivse kasutamise tagamine ja jäätmete töötlemise organiseerimine – suunab prügi ladustamist ja äraviimist. Ta korraldab ja juhib lao igapäevast tööd, tegeleb laopersonali väljaõppe ja töö kontrollimisega, esindab struktuuriüksust oma ettevõttesisestes ja -välistes suhetes.
  Laopidaja töötab ettevõtte laos. Ta tegeleb kaupade vastuvõtmise, siirdamise, väljastamise ja inventeerimisega. Ta peab arvestust sissetulnud, väljasaadetud ja laos olevate kaupade üle, tunneb laos olevaid kaupu ja tööülesannetega seotud dokumentatsiooni ning klientidega sõlmitud lepingute sisu. Laopidaja suhtleb klientide, hankijate ning transpordiettevõtete esindajatega. Ta juhendab uusi töötajaid ning korraldab abitööliste tööd.
  Veokorraldaja tegeleb logistika ja hanketegevuse planeerimise, koordineerimise ja arendamisega – ta korraldab ettevõttes nii sissetulevate kui väljaminevate kaupade liikumist. Veo-korraldaja ülesandeks on ettevõtte logistika tegevuse operatiivne juhtimine, jälgimine ja kontroll. Olenevalt ettevõtte tegevusest võib logistikaalane töö hõlmata nii kodumaiseid kui rahvus-vahelisi kaubaliine.
  Kaubakäsitleja tegeleb kaupade komplekteerimise, kliendi teenindamise, saatelehtede aktsepteerimise ja arvete väljastamisega. Samuti on tema tööülesandeks kauba peale- ja maha- laadimine , saabunud kauba kontrollimine, kauba kodeerime ostutellimuse alusel, saabunud kaupade sisestamine arvutisüsteemi arvete alusel, lao korrashoid ning inventuuridel osalemine.
  Ettevõttel, kellel
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #1 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #2 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #3 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #4 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #5 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #6 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #7 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #8 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #9 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #10 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #11 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #12 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #13 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #14 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #15 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #16 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #17 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #18 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #19 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #20 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #21 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #22 Praktika aruanne - Tallink-Baltic Queeni ladu #23
  Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
  Leheküljed ~ 23 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2011-12-10 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 239 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 2 arvamust Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Joel Viit Õppematerjali autor

  Lisainfo

  Tallinna Transpordikooli nõuete kohaselt täidetud lõputöö. Praktika on tehtud Tallinkis Baltic Queeni laos, kuid sobib ka neile, kes poes vms töötab
  ladu , baltic queen , tallink

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (2)

  stenmar profiilipilt
  stenmar: väga mööda ja vormistus täitsa vale
  20:52 28-05-2012
   profiilipilt
  : Abik oli ikka
  13:24 10-06-2013


  Sarnased materjalid

  16
  doc
  Praktika aruanne - Baltic Queen
  14
  docx
  Praktika Aruanne-Baltic Queen Laondus
  84
  doc
  Praktika aruanne - Tallinnk Star
  9
  docx
  Praktika aruanne-MS VICTORIA I-Laondus
  1072
  pdf
  Logistika õpik
  114
  doc
  Laondus ja veokorraldus
  13
  docx
  Praktika aruanne-DSV Transport AS
  105
  doc
  Lõpueksam-2008 õppekava alusel Majanduse alused  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima
  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun