Plaanid puhkusele minna? Võta endale majutus AirBnb kaudu ja saad 37€ kontoraha Tee konto Sulge
Facebook Like


Päästeameti struktuuri referaat (1)

1 Hindamata
Punktid
 
Säutsu twitteris
Sisekaitseakadeemia
Päästekolledž
Danel Vaik
ORGANISATSIOONI STRUKTUUR:
PÄÄSTEAMET , HÄIREKESKUS , SISEKAITSEAKADEEMIA.
Organisatsiooni kultuuri referaat
Juhendaja :
Ott Kalaus
Väike- Maarja 2014

Contents


1.Päästeameti olemus: 3
1.1 Juhtkond 3
1.2Päästeameti missioon ja visioon . 3
1.3Pääste tegevuse tutvustus: 6
1.4Regionaalsete päästekeskuste kontaktandmed : 7
2.Häirekeskuse olemus: 9
2.1 Juhtkond: 9
2.2 Häirekeskuse tutvustus: 10
2.3 Regionaalsete häirekeskuste kontaktandmed: 10
3.SISEKAITSEAKADEEMIA OLEMUS: 12
3.1 SKA rektoraadi laiendatud koosseis: 13
3.2SKA tutvustus: 14
3.3Sisekaitseakadeemia kolledžid: 15
4.kasutatud allikate loetelu : 23
 • Päästeameti olemus:


  ( Päästeameti kodulehelt 04.05 2014)

  1.1 Juhtkond

   
  Peadirektor
   
  Kuno Tammearu
  6282001
  Peadirektori asetäitja
   
  Alo Tammsalu
  6282002
  Peadirektori asetäitja
   
  Tauno Suurkivi
  6282003
  Peadirektori asetäitja
   
  Kairi Rikko
  6282004
  (Päästeameti kodulehelt 04.05 2014)
 • Päästeameti missioon ja visioon.


  Organisatsiooni ja selle personali arendustegevus algab missiooni ja visiooni määratlemisest ja sõnastamisest ning sama kehtib ka organisatsiooni põhiväärtuste kohta.
  Missioon  kirjeldab organisatsiooni olemasolu põhjuseid ja suunda, visioon - kuidas organisatsioon soovib välja näha tulevikus.
  Päästeamet, üks riigi sisejulgeolekut tagavatest organisatsioonidest, annab omapoolse panuse Eesti territooriumil viibivatele inimeste (tule)ohutuma elukeskkonna põhistamisse, osutades operatiivseimat ja kvaliteetseimat päästeteenust, mis korreleerub olemasolevate ressursside maksimaalse realiseerimisega .
  Päästeameti missioon ja visioon soodustavad organisatsiooni arengut, kuna võimaldavad sihikindlalt saavutada teenistuse koondpotentsiaalile vastavat tegevustulemust, aga samuti realiseerida maksimaalselt ühise eesmärgini jõudmise nimel iga üksiku töötaja isiklikku potentsiaali. Missiooni ja visiooni teadvustamine organisatsiooni liikmete seas aitab edendada koostööd ja meeskonnatööoskusi,  arendab personali analüüsioskust ning ergutab juhtkonda, aga samuti kõiki teisi töötajaid, tulevikule mõtlema.
  Missiooni ja visiooni realiseerimiseks on oluline, et juhtkonna eestvedamisel lepitakse kokku ja sõnastatakse organisatsioonis põhimõtted, millest lähtutakse tegevuses ja käitumises ehk organisatsioonikultuuri põhialused .
  Päästeteenistuse esimeseks missiooniks võib lugeda VV 4. detsembri 1991. aasta määrusega nr 256 kinnitatud Eesti Vabariigi ühtses päästeteenistuse kontseptsioonis toodud asutamise alust: Eesti Päästeamet asutati kodanikukaitse korraldamiseks ja ühtse riikliku poliitika elluviimiseks selles valdkonnas. Visiooni nimetatud dokument ei sisalda, küll aga on selles loetletud Eesti Päästeameti põhiülesanded (5), ning tegutsemissuunad tava- ja erakorralistes olukordades . Eesti päästeala arengukavas 2000-2006 oli missioon sõnastatud tegevusvaldkondade kaupa nende põhieesmärgina ning visioon samuti tegevusvaldkondade kaupa eesmärkide saavutamise vormide ja etappidena. Dokumendis “Päästeala prioriteetsed arengusuunad aastani 2007” toodi esmakordselt ära Eesti päästeteenistuse missioon: "Päästeteenistus on igaühe abistamiseks arendamaks turvalist elukeskkonda ning kaitsmaks elu ja vara õnnetuste eest". Sama dokumendi peatükis “Tulemuslikkuse näitajad” toodi ka 4 parameetrit, mis iseloomustasid missiooni täitmise taset ja mida võis pidada visiooniks. Päästeteenistuse arengukavas 2005-2009 on esmakordselt toodud eraldi peatükina selgelt sõnastatuna välja nii päästeteenistuse missioon kui visioon aastani 2009.
  Praegu kehtiva missiooni sõnastamise eesmärgiks oli mõtestada Päästeameti jaoks lahti eksistentsi mõte ja eesmärk ning väärtushinnanguline tegevuspõhimõte. Visiooni sõnastamise eesmärgiks oli põhistada teatud ajaperioodiks missiooni elluviimiseks vajalikud strateegilised kavatsused.
  Päästeameti missioon:
  PÄÄSTEAMET ON TURVALISE ELUKESKKONNA KUJUNDAJA
  NING OPERATIIVNE JA PROFESSIONAALNE ABISTAJA ÕNNETUSTE  KORRAL
  Missiooni viiakse ellu järgmiste tegevuste kaudu:
  • inimeste teavitamine ning koolituste läbiviimine ümbritsevate ohtude ja õnnetuste ennetamise, samuti toimunud õnnetuste korral õige tegutsemise võimaluste kohta;
  • päästeasutuste valmisoleku ning kiire ja professionaalse reageerimise õnnetustele tagamine;
  • olemasolevate ressursside otstarbekas ja sihipärane kasutamine;
  • juhtimistasandite optimeerimine ja organisatsiooni arendamine tulenevalt välis- ja sisekeskkonna muutustest.
  Päästeameti visioon:
  • Päästeamet on õnnetustele operatiivselt ja professionaalselt reageeriv ühtne riiklik süsteem, mis on avalikkuse poolt kõrgelt hinnatud ning mida toetab kolmanda sektori organisatsioonide tegevus.
  • Päästeamet on ennetustööle suunatud organisatsioon ning vastavate tegevuste tulemusel on elukeskkond muutunud ohutumaks – ühiskond on teadlik ümbritsevatest ohtudest ja inimesed käituvad ohte ennetavalt ning kaaskodanikke toetavalt, õnnetustes hukkunud inimeste arv väheneb aastate lõikes.
  Päästeamet on kõrgelt hinnatud koostööpartner kõikidele asutustele ja organisatsioonidele Eestis ning rahvusvahelisel tasandil.
  (Päästeameti kodulehelt 04.05 2014)
 • Pääste tegevuse tutvustus:


  Päästetööde valdkond tegeleb päästetööde tegemise ja juhtimisega. Päästetööde tegemine ja juhtimine on riigis ülesehitatud neljatasandiliselt. 
  Päästetööde juhtimise I tasand - komandod. Eestis on kokku 72 eri suuruse ja -võimekusega komandot. Komando võrgustik katab riiki selliselt , et päästealane abi jõukas abivajajani võimalikult lühikese ajaga . Komandod on põhilised päästeteenuse osutajad, kust saabub abi päästetööde tegemiseks, olgu selleks siis hoonete-, metsa-, pinnase-, transpordivahendite- või põlevvedelike tulekahjud, transpordiavariid, veeõnnetused, ohtlike ainete õnnetused, keskkonnaalased õnnetused (õlireostused maismaal, kaldalal, rannikul, siseveekogul), loomade päästmine jms. Tulenevalt komando väljasõidupiirkonna riskidest ning väljasõitude koormusest, on komandod jaotatud kolme gruppi, millest tulenevalt on määratletud komandode isikkoosseisu suurus ning võimekused teha eriliigilisi päästetöid. Õnnetustele reageerimine toimub üleriigiliselt ühtsetel alustel. 
  Päästetööde juhtimise II tasand - piirkondlikud operatiivkorrapidajad. Igas maakonnas (v.a. Harjumaal 2 inimest) on 24/7 valves 1 piirkondlik operatiivkorrapidaja (kokku riigis 16). Operatiivkorrapidaja ülesandeks on päästetööde juhtimine, komandode üle teenistusliku järelevalve tegemine ning operatiivse
 • 80% sisust ei kuvatud. Kogu dokumendi sisu näed kui laed faili alla
  Vasakule Paremale
  Päästeameti struktuuri referaat #1 Päästeameti struktuuri referaat #2 Päästeameti struktuuri referaat #3 Päästeameti struktuuri referaat #4 Päästeameti struktuuri referaat #5 Päästeameti struktuuri referaat #6 Päästeameti struktuuri referaat #7 Päästeameti struktuuri referaat #8 Päästeameti struktuuri referaat #9 Päästeameti struktuuri referaat #10 Päästeameti struktuuri referaat #11 Päästeameti struktuuri referaat #12 Päästeameti struktuuri referaat #13 Päästeameti struktuuri referaat #14 Päästeameti struktuuri referaat #15 Päästeameti struktuuri referaat #16 Päästeameti struktuuri referaat #17 Päästeameti struktuuri referaat #18 Päästeameti struktuuri referaat #19 Päästeameti struktuuri referaat #20 Päästeameti struktuuri referaat #21 Päästeameti struktuuri referaat #22 Päästeameti struktuuri referaat #23 Päästeameti struktuuri referaat #24
  Punktid 100 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 100 punkti.
  Leheküljed ~ 24 lehte Lehekülgede arv dokumendis
  Aeg2015-01-05 Kuupäev, millal dokument üles laeti
  Allalaadimisi 15 laadimist Kokku alla laetud
  Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
  Autor Dvaik Õppematerjali autor

  Mõisted


  Meedia

  Kommentaarid (1)

  Karp profiilipilt
  Karp:
  20:32 17-10-2018


  Sarnased materjalid

  1072
  pdf
  Logistika õpik
  937
  pdf
  Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat
  161
  pdf
  Juhtimise alused
  56
  pdf
  NOORTE TERVISTAV PUHKUS 2005
  192
  pdf
  NOORTELAAGRI KORRALDAJA KÄSIRAAMAT
  816
  pdf
  Matemaatika - Õhtuõpik
  269
  docx
  Õiguse alused eksami kordamisküsimused
  113
  doc
  TURISMIETTEVÕTTE JUHTIMINE JA PERSONALITÖÖ

  Faili allalaadimiseks, pead sisse logima

  Kasutajanimi / Email
  Parool

  Unustasid parooli?

  UUTELE LIITUJATELE KONTO MOBIILIGA AKTIVEERIMISEL +50 PUNKTI !
  Pole kasutajat?

  Tee tasuta konto

  Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun