Vajad kellegagi rääkida?
Küsi julgelt abi LasteAbi
Logi sisse

Ohutusnõudeid kemikaalidega töötamisel (1)

5 VÄGA HEA
Punktid

Lõik failist

Ohutusnõuded kemikaalide kasutamisel
Inimene on loonud üle 100 000 uue kemikaali ehk aine, mida ei ole iial varem Maa looduskeskkonnas leidunud. On raske täpselt kindlak määrata, millised kemikaalid on mürgised. Näiteks keedusool , kui seda korraga mõnikümmend grammi ära süüa, võib olla inimesele surmav . Paljud ained on sadu kordu keedusoolast mürgisemad. Sellepärast peab nende käsitlemisel täitma kõiki ohutusnõudeid. Mitte ainult tööstuses, vaid ka tavaelus on ohutusnõuete täitmine väga tähtis, et hoida oma tervist ja elu.
Kemikaalide mürgisus
Kemikaalide mürgisust katsetatakse loomadel (valged rotid, merisead jt.) ning arvutatatakse tavaliselt mürgise ainekogusen katselooma eluskaalu 1 kg kohta. Kõige sagedamini on mürgisuse iseloomustamiseks kasutusel poolsurmav doos ( LD50 ). Selle annuse sissevõtmisel surevad pooled katseloomadest. Selle vastu on paljud aktivistid, kes arvavad , eloomade peal katsetamine on ebaõiglane ja brutaalne, kuid see on vajalik inmestele.
Ohutusnõudeid kemikaalidega töötamisel.
  • Kemikaale ei tohi mingil juhul maitsta , samuti ei tohi nende aurusid sisse hingata ( va. Lõhnaõlid ja lõhnaveed, mille lõhnad on absoluutselt kahjutud )!
  • Kemikaalidega töötades tuleb kanda kaitseriietust: prillid , kindad ja kaitserüü. Paljud mürgised kemikaalid imenduvad läbi naha ja sellepärast ei tohi nad nahale sattuda.
  • Kemikaalidega töötades tuileb olla väga ettevaatlik tuleohutusega. Paljude keemiatooted on väga tuleohtlikud ja kergesti süttivad. Põlema eisütti mitte vedellahusti ise, vaid selle auru ja õh segu. Sellepärast on soovitatav teha kõik tööd ja uurimused kemikaalidega tõmbekapis.
  • Kontsentreeritud happed ja leelised on söövitava toimega, nende käsitlemisel tuleb kanda kaitseriietust.

  • 1 -
Vasakule Paremale
Ohutusnõudeid kemikaalidega töötamisel #1 Ohutusnõudeid kemikaalidega töötamisel #2 Ohutusnõudeid kemikaalidega töötamisel #3 Ohutusnõudeid kemikaalidega töötamisel #4 Ohutusnõudeid kemikaalidega töötamisel #5 Ohutusnõudeid kemikaalidega töötamisel #6 Ohutusnõudeid kemikaalidega töötamisel #7
Punktid 50 punkti Autor soovib selle materjali allalaadimise eest saada 50 punkti.
Leheküljed ~ 7 lehte Lehekülgede arv dokumendis
Aeg2009-05-24 Kuupäev, millal dokument üles laeti
Allalaadimisi 29 laadimist Kokku alla laetud
Kommentaarid 1 arvamus Teiste kasutajate poolt lisatud kommentaarid
Autor Kristjan Urm Õppematerjali autor
Lühidalt ohutusnõuetest, kemikaalide mürgisusest ja haigustest, mida kemikaalid põhjstavad.

Kasutatud allikad

Sarnased õppematerjalid

thumbnail
937
pdf

Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat

Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat Toimetaja Raul Adlas Koostajad: Andras Laugamets, Pille Tammpere, Raul Jalast, Riho Männik, Monika Grauberg, Arkadi Popov, Andrus Lehtmets, Margus Kamar, Riina Räni, Veronika Reinhard, Ülle Jõesaar, Marius Kupper, Ahti Varblane, Marko Ild, Katrin Koort, Raul Adlas Tallinn 2013 Käesolev õppematerjal on valminud „Riikliku struktuurivahendite kasutamise strateegia 2007- 2013” ja sellest tuleneva rakenduskava „Inimressursi arendamine” alusel prioriteetse suuna „Elukestev õpe” meetme „Kutseõppe sisuline kaasajastamine ning kvaliteedi kindlustamine” programmi Kutsehariduse sisuline arendamine 2008-2013” raames. Õppematerjali (varaline) autoriõigus kuulub SA INNOVEle aastani 2018 (kaasa arvatud) ISBN 978-9949-513-16-1 (pdf) Selle õppematerjali koostamist toetas Euroopa Liit Toimetaja: Raul Adlas – Tallinna Kiirabi peaarst Koostajad: A

Esmaabi



Meedia

Kommentaarid (1)

Laural147 profiilipilt
Laural147: päris korralikulkt ja täpselt tehtud töö ;)
00:24 07-02-2010



Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega Nõustun